Poradnik Piękny ogród

2012-12-08 Wokół domu
Poradnik Piękny Ogród

Poradnik "Piękny Ogród" jest oferowany do wszystkich projektów domów. Pozwala on zapoznać się z najważniejszymi elementami tworzenia ogrodu i zagospodarowania terenu wokół domu.

Dzięki Poradnikowi PIĘKNY OGRóD, będziecie mogli Państwo prześledzić wszystkie etapy tworzenia ogrodu, począwszy od pomysłu, poprzez szczegółowy plan, jego realizację, aż do sposobów oraz zasad pielęgnacji i utrzymania ogrodu w doskonałym stanie.

Zawartość poradnika

Poradnik zawiera przykładowe projekty koncepcyjne przydomowych ogrodów, na podstawie których dowiecie się Państwo jak prawidłowo dobrać kompozycje roślinne, zaplanować optymalnie układ funkcjonalny, a także zaprojektować oświetlenie, nawierzchnię alejek, podjazdów i doprowadzić nawodnienie.

W ofercie posiadamy

Poradnik Piekny Ogród

Poradnik PIĘKNY OGRÓD - dla działki z wjazdem od północy

Poradnik PIĘKNY OGRÓD - dla działki z wjazdem od południa
 

Każdy zawiera 7 projektów koncepcyjnych przydomowych ogrodów

  • klasyczny dla domu w stylu nowoczesnym
  • klasyczny dla domu w stylu tradycyjnym
  • dla małej działki
  • orientalny
  • angielski
  • ze spadkiem terenu
  • przyjazny dzieciom

Oferujemy Państwu Poradnik PIĘKNY OGRóD w cenie 30zł.

Zobacz przykładowe projekty koncepcyjne ogrodów zawarte w Poradniku PIĘKNY OGRÓD:

Już dziś pomyśl o swoim ogrodzie!

www.sztuka-ogrodowa.pl
www.sztuka-ogrodowa.pl

Ogród jest naturalnym przedłużeniem domu, drugim pokojem dziennym, miejscem relaksu i spędzania czasu wolnego, spotkań z bliskimi oraz rodzinnych obiadów. Projektując ogród musimy uwzględniać nie tylko wszystkie potrzeby domowników, ale również kształt działki, położenie domu, warunki klimatyczno-glebowe oraz istniejącą szatę roślinną.

Zaprezentowane w Poradniku PIĘKNY OGRóD rozwiązania projektowe mają za zadanie zainspirować Państwa do tworzenia własnych koncepcji i wizji zagospodarowania otoczenia swojego domu.

Przepis na piękny ogród

Projekt ogrodu jest kompleksową dokumentacją zawierającą wszystkie informacje niezbędne do aranżacji przestrzeni wokół domu. Zawiera plany, rysunki techniczne, opisy sugerowanych technologii wykonania poszczególnych rozwiązań oraz przedmiary, niezbędne do stworzenia harmonogramu prac i oszacowania kosztów wykonania ogrodu. Niezależnie od decyzji czy będziecie Państwo samodzielnie czy z pomocą profesjonalistów projektowali swój ogród, w Poradniku PIĘKNY OGRóD przedstawiamy krótki zarys prac, niezbędnych do wykonania pełnej dokumentacji projektowej domowego ogrodu.

Co zawiera profesjonalny projekt ogrodu?

Projekt koncepcyjny ogrodu w stylu orientalnym
Projekt koncepcyjny ogrodu w stylu orientalnym, www.sztuka-ogrodowa.pl

1. Opis stanu istniejącego

– to szczegółowy plan i opis wszystkich istotnych elementów zagospodarowania terenu zarówno widocznych, jak i ukrytych pod ziemią. Przygotowanie tego dokumentu wiąże się z dokonaniem szczegółowej wizji lokalnej oraz inwentaryzacji, co pomaga uniknąć problemów podczas prac wykonawczych.

2. Opis idei i funkcji ogrodu

– to jeden z najważniejszych elementów projektu, gdyż właśnie w nim zawarta jest odpowiedź na potrzeby użytkownika ogrodu.

W najdrobniejszych szczegółach opisane są poszczególne funkcje, tak aby nie zatracić najważniejszego – w jakim celu ogród powstaje i jakie korzyści ma przynieść swoim odbiorcom.

Przykladowe strefy funkcjonalne przydomowego ogrodu
Przykładowe strefy funkcjonalne przydomowego ogrodu, www.sztuka-ogrodowa.pl

3. Plan główny

– podstawowy rzut z góry, na którym rozmieszczony jest układ wszystkich elementów zaprojektowanych w ogrodzie. Najlepiej obrazuje założenia planistyczne i traktuje o ogrodzie całościowo, prezentując jak poszczególne elementy zagospodarowania współdziałają ze sobą.

4. Przedmiar materiału roślinnego

– jest szczególną tabelą przedmiarów, zawierającą nazwy polskie i łacińskie roślin zastosowanych w projekcie, a także ich rozstawę, wymagania względem podłoża, pielęgnacji i zapotrzebowania na wodę poszczególnych gatunków.

5. Przedmiary materiałów

– to tabele zawierające ilości i rodzaje materiałów planowanych do budowy ogrodu. Przy ich pomocy można łatwo oszacować koszty bezpośrednie projektu, a także manewrować kosztami wykonania.

6. Opis projektowanych rozwiązań

– jest opracowaniem sposobów wykonania konkretnych elementów w ogrodzie.
Zawiera niezbędne wyjaśnienia, sugestie i wytyczne dla wykonawcy, dotyczące technologii, materiałów i sprzętu.

7. Plan nasadzeń roślinnych

– to rzut poziomy, przedstawiający rozmieszczenie zaprojektowanych roślin, z uwzględnieniem rozstawy i z zaznaczoną numeracją, odpowiadającą numeracji z przedmiaru materiału roślinnego.

8. Plan nawierzchni i elementów małej architektury

– na planie tym rozrysowany jest układ i kolorystyka zaprojektowanych nawierzchni, a także rozmieszczenie elementów małej architektury, takich jak trejaże, pergole, altany, zbiorniki wodne i wiele innych rozwiązań, stworzonych na życzenie Klienta.

www.sztuka-ogrodowa.pl
www.sztuka-ogrodowa.pl

9. Plany oświetlenia i nawodnienia

– jeśli zostaną zaprojektowane takie rozwiązania, projektant umieszcza na planie głównym lub osobnych rysunkach rozmieszczenie lamp i linii elektrycznych. Zaznaczona jest także sieć nawadniania wraz z rozmieszczeniem zraszaczy oraz ich określonym zasięgiem działania.

10. Rysunki techniczne

– wszystkie elementy ogrodu wykonywane od podstaw wymagają szczegółowych planów i dokumentacji, z których korzysta firma ogrodnicza lub rzemieślnicy poszczególnych branż, pracujących przy wykonywaniu ogrodu.

Dlatego w projekcie zawarte są przekroje, rzuty i tabele dla ścieżek, patia, pergoli, ogrodzeń, wykonywanych na zamówienie altan, elementów wodnych, itp., ułatwiające budowę poszczególnych elementów zgodnie z projektem.

11. Wizualizacje i kolorystyki

– ogród jest żywym, zmieniającym się ekosystemem, który powinien być atrakcyjny o każdej porze roku. Projektant, umieszczając kompozycje z określonych gatunków, posługuje się każdorazowo tworzonym kluczem doboru roślin.

Gwarantuje to wspaniały efekt wizualny zarówno wiosną, latem, jak i jesienią, kiedy zachodzą najintensywniejsze zmiany kolorów, a także zimą, kiedy główną atmosferę w ogrodzie tworzą kształty i faktury roślin.

Wierzymy, że przykładowe koncepcje ogrodów zawarte w Pakiecie PIĘKNY OGRóD, wykonane przez Pracownię Sztuki Ogrodowej oferowane do projektów ARCHON+ przybliżą Państwu tematykę ogrodniczą i staną się inspiracją dla wszystkich pragnących posiadać piękne otoczenie wokół domu.

Dla wszystkich Klientów Biura Projektów ARCHON+, Pracownia Sztuki Ogrodowej oferuje usługi projektowania ogrodów ze specjalnym 10% rabatem.

Pracownia Sztuki Ogrodowej
tel. 509 445 965
e-mail: projekty@sztuka-ogrodowa.pl
www.sztuka-ogrodowa.pl


KONKURS
Kup projekt domu i wygraj nagrodę o wartości 5000 zł!
Rotujacy rewers b

Konkurs FOTO
Weź udział w konkursie Dom w obiektywie
2015 04 03 konkurs foto

Promocja
KOMINKOWA W ARCHONHOME w kwietniu podstawa do wybranego kominka GRATIS!
2015 04 01 ahome rotacyjny kominki
Archonhome 2

www.archonhome.pl
3 2