Temat założony przez maxrogal,
205 zdjęć, 452 wpisy (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez bea
#240

My również poszerzaliśmy o 1 m. Niestety mieliśmy duże problemy z adaptacją ale to chyba zależy od osoby która ją wykonuje (w naszym przypadku bardzo nie profesjonalna) i ponieśliśmy dodatkowe koszta za ta zmianę. Więc jeśli Wam się nie spieszy warto kupić projekt ze zmianą.

Default avatar
Napisany przez abc
#241

Jesli sie nie spieszy to poczekajcie ale tak czy siak bedziecie musieli zrobic adaptacje. My mamy poszerzona jablonke o 0,5m i projektant nam bez problemu zrobil. Policzyl razem z adaptacja i wiekszoscia formalnosci do zalatwienia (przyłącza) 1200zl. jestesmy ze śląska

Default avatar
Napisany przez Picek
#242

Witam!

Firma zajmujaca sie instalacjami hydraulicznymi wyceniła mi instalacje wod-kan + c.o gazowe z piecem (podłogowe oprócz kotłowni i spiżarki) + kominek z płaszczem wodnym + instalacje gazowa z odbiorami + wylewki z ich materialem i styropianem. Materiał + robocizna wycenili mi na 40 tys. Czy to dużo czy mało? Dodam tylko że domek buduje w Kwidzynie woj pomorskie.

Default avatar
Napisany przez abc
#243

Cena dobra jesli są to dobre materialy. Moze okazac sie ze kominek jest np. ze strony kratki.pl, piec z castoramy a reszta materialow tez wątpliwej jakości. Dowiedz się co to są za materialy. Mi tez wyjdzie w okolicach tylu z tym ze kominek mam np. Lechma, piec kondensacyjny DeDietrich, dobry bufor oraz rurki do podlogówki. Spytaj tez o styropian jaka lambda i ile cm. Ogólnie to spyta o wszystko i czy ta cena to cena brutto

Default avatar
Napisany przez abc
#244

PILNE: Ile jest m2 do ocieplenia poddasza?

Default avatar
Napisany przez Michał
#245

Do @abc i @Jacek i Agnieszka.
Byliśmy u architekta, który będzie nam robił adaptacje i powiedział, że lepiej jak budynek poszerzy Archon. Mówił też, że może od razu wykonają inne zmiany (np. drzwi zamiast okna do kotłowni). I teraz najważniejsze...podłogówka po całości. Proponował to omówić z Archonem bo wówczas konieczne będą zmiany w stropie ze względu na inną wysokość wylewki. Mieliście podobne rozmowy i rozważania przy projektowaniu i podłogówce. Wybieram się na spotkanie z Archonem w tej sprawie ale wolałbym wiedzieć jak to było u Was. Jaki w ogóle robicie/zrobiliście strop?

BTW. Ktoś się buduje w Wielkopolsce? Jesteśmy z Wągrowca a chętnie byśmy obejrzeli budyneczek jeśli byłaby taka możliwość.

Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Jacek i Agnieszka
#246

Witam, proponuje zmienić architekta.
Nie poszerzaliśmy budynku bo mamy wąską działkę, okna balkonowe zamienialiśmy na zwykłe okna w trakcie murowania (wystarczy wpis do dziennika budowy).
Jeśli chodzi o podłogówkę to w projekcie na stropie przewidziano 5cm styro + 5cm wylewki więc jaki problem jest umieścić w niej rurki.
Może wybierzcie Jabłonki 2 już poszerzone (jest też opcja stropu TERIVA) myśmy za zmianę stropu z lanego na terivę płacili 500zł do adaptacji.

pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Krzych
#247

Zmiencie architekta.
zmiana otworów okiennych to wpis przez kierownika budowy, czy okno czy drzwi to thlko szersze nadproże.
Podłogówka może być na 5 cm wylewce, możecie też dać 4cm styro i 6 wylewki. Tego architekt nie adoptuje. To się robi w trakcie.

Default avatar
Napisany przez Michał
#248

Hehe ale wsiedliście na tego architekta. Może podam szczegóły rozmowy. Architekt zapytał jaki tam jest dokładnie strop w projekcie. Niestety nie znamy takich szczegółów po samym obejrzeniu materiałów zawartych na stronie internetowej projektu. Prosił zatem abyśmy najpierw pogadali z Archonem i wyjaśnili te sprawy żeby nie było później niespodzianek. Odnośnie zmiany szerokości budynku to proponował aby zrobił to Archon bo będzie im łatwiej i pewnie wezmą za to mniejsze pieniądze. On musiałby nanieść zmiany na każdy rysunek a Archon pewnie w kompie poklika. Przy okazji proponował, że mogą nam w projekcie już zmiany typu drzwi zamiast okna wprowadzić i nie będzie problemu. Akurat ten architekt ma dosyć dobre opinie w naszej okolicy.

Default avatar
Napisany przez Krzych
#249

Architekt Archonu chciał zrobić adaptacje za prawie 3 tyś z poszerzeniem budynku i miało to trwać miesiąc.
Lokalny architekt zrobił to w 3-4 dni i kosztowało 1.6tyś.

A samo poszerzenie to nie dorysowanie ścian tylko zmiana wymiarów na rysunku, przekreślenie złych i napisanie dobrych w miejscach potrzebnych. Sam byś to zrobił :)

Default avatar
Napisany przez Piotr
#250

My poszerzaliśmy u naszego architekta i to sprowadziło się tylko do przekreślenia i naniesienia kilku nowych wymiarów, z pozwoleniem nie było problemów,

Default avatar
Napisany przez Krzych
#251

Żeby nie być gołosłownym wygląda to tak na projekcie.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w jabłonkach obrazek 51470
Default avatar
Napisany przez bea
#252

Można kupić projekt ze zmianami tylko trzeba trochę czekać (mi mówiono że ponad miesiąc) koszty projektu ze zmiana to o ile dobrze pamiętam ok 200 zł dodatkowo.Tak jak wcześniej pisałam też miałam problem z adaptacją bo projektant na początku zmienił tylko wymiary ale w urzędzie to nie wystarczyło i nie chcieli wydać nam pozwolenia więc musieliśmy jeszcze robić dodatkowo rysunki zamienne.

Default avatar
Napisany przez bea
#253

Swoją drogą czy Archon widząc jak wiele osób chce poszerzyć ten dom nie powinien zrobić oferty z tą zmianą?

Default avatar
Napisany przez Krzych
#254

Powoli robią.
Jak kupowaliśmy projekt to był tylko główny jabłonki.
Górę przeprojektowaliśmy i opisaliśmy tu na forum i np nowy Jabłonki 4 ma prawie identyczną górę jak nasza :)

Default avatar
Napisany przez Michał
#255

Odnośnie poszerzenia budynku.... wniosek z tego taki, że wszystko zależy od urzędu. Co za kraj.... Dzięki za podzielenie się doświadczeniami. W takim razie wiem już, że poszerzenie na pewno zlecimy Archonowi (faktycznie chcą 200zł za tą zmianę).

Default avatar
Napisany przez Michał
#256

Jeszcze jedna wątpliwość....prysznic w dolnej łazience (pod schodami) - wejdzie? Wiem, że ktoś już o tym pisał ale może więcej osób się wypowie. Zastanawiam się czy nie przesunąć okna w łazience właśnie pod schody a prysznic przenieść na drugą stronę (przy założeniu, że i tak chcemy zrobić drzwi zamiast okna w kotłowni bo inaczej to pewnie dziwnie to by wyglądało). Takie luźne przemyślenia. Jak sobie z tym poradziliście?

Default avatar
Napisany przez Krzych
#257

Pod schodami robie kibelek. Prysznic zaraz przy wejsciu za rogiem.

Default avatar
Napisany przez abc
#258

U mnie tak pokombinowali ze schodami ze spokojnie prysznic mam pod nimi a schody mam ze spocznikiem

Default avatar
Napisany przez bea
#259

U mnie niestety tak wyszły schody że prysznic nie wejdzie więc będzie po drugiej stronie. Pod schodami kibelek a na przeciwko okna blat z umywalką.W sumie teraz odpowiada mi taki układ bo wejście pod schody będę miała w łazience gdzie powstanie fajne miejsce na odkurzacz itp.

Default avatar
Napisany przez Michał
#260

Dziękuję za informacje. A czy w górnej łazience próbował ktoś wrzucić prysznic zamiast pralki w tej wnęce?

Default avatar
Napisany przez Marcin
#261

Ja ma już stan surowy. Wnęka na pralkę jest za mała na prysznic chyba, że zmniejszysz korytarz, ale będzie on wtedy za wąski i będziesz miał ciężko dojść do pokoi :)

Default avatar
Napisany przez Piotr
#262

a ja w tej wnęce w górnej łazience mam stelaż pod "kibelek" ścianę wyrównaną bez wnęki w sypialni , i wejdą ładnie 2 umywalki,

Default avatar
Napisany przez Michał
#263

Jak w projekcie wyglądają kanały wentylacyjne dla okapu kuchennego i łazienek? Gdzie to jest prowadzone?

Default avatar
Napisany przez Magda
#264

Witam. Czy zakłada ktoś podłogówkę w całym domu? Co myślicie o takim ogrzewaniu w sypialniach. Mamy trochę namieszane przez instalatorów, każdy mówi coś innego. Podobno jest duszno i żle się śpi. Może lepsze będą jednak grzejniki?

Default avatar
Napisany przez Jacek i Agnieszka
#265

My planujemy podłogówkę w całym domu która będzie współpracować z kotłem na ekogroszek.
Czy będzie duszno,raczej wątpię bo ogrzewanie podłogowe działa na niskich temperaturach zasilania - np.30-35 stopni. Zapewnia też komfort przy niższych temperaturach w pomieszczeniu.
Wiedze instalatorów łatwo zweryfikować pytając się czy robią projekt instalacji na podstawie zapotrzebowani OZE oraz jaki planują zrobić rozstaw rur. 90% fachowców odpowie że dają co 10cm bo tak robią od 10 lat. Dla obecnych domów energooszczędnych przy takiej izolacji jak jest w projekcie to spokojnie można dawać co 20-25 cm.

Robiąc podłogówkę w całym domu mam nowoczesną instalację przystosowaną do współpracy z kotłem gazowym lub np. powietrzną pompą ciepła.

Default avatar
Napisany przez maxrogal
#266

Wesołych świąt dla wszystkich " jabłonek " !!!!!!!!!!!!!!!!

Default avatar
Napisany przez Michał
#267

Wiem, że są święta ale jeśli ktoś tu zagląda w tym okresie to dajcie proszę znać czy w projekcie przewidziane są kanały wentylacyjne dla kuchni i łazienek. Znajomy mnie postraszył, że kupił kiedyś projekt (z innego biura projektowego) i nie było w nim żadnych wentylacji. Chcemy zakupić projekt do końca roku:)

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

Default avatar
Napisany przez chipes
#268

Witam

W projekcie kominy wentylacyjne są usytuowane tak że kuchnia i łazienka górna są wentylowane. Ja polecam jednak wentylację mechaniczną, rozwiąże wszystkie wątpliwości.
.
pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Marcin
#269

Są przewidziane kanały wentylacyjne dla kuchni i łazienek. Z tych pomieszczeń trzeba jednak poprowadzić kanał wentylacyjny do komina wentylacyjnego znajdującego się w holu wejściowym oraz w kotłowni.

Default avatar
Napisany przez maxrogal
#270

Nasza " jabłonka " pod pierwszym śniegiem .

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w jabłonkach obrazek 51616
Default avatar
Napisany przez Michał
#271

Dzięki za odpowiedzi odnośnie wentylacji. Projekt zamówiony. Termin realizacji 8-10 tygodni (poszerzony o metr od strony garażu).

Mamy troszkę czasu na planowanie wnętrz i szukanie potencjalnych wykonawców :)

Czy ktoś z Was zdecydował się na kominek z DGP? Naszym głównym źródłem ciepła będzie podłogówka zasilana przez piec gazowy. Kominek będzie używany raczej sporadycznie i nie opłaca się nam inwestować w płaszcz wodny. Zastanawiamy się czy robić kominek tylko dla "klimatu" czy może dorzucić kanały do DGP żeby mieć z tego jeszcze jakieś korzyści. Jakie macie doświadczenia?

Default avatar
Napisany przez Krzych
#272

Ja robię normalny.
Kominek w centralnym punkcie domu, do tego zaraz schody, także ciepło rozejdzie się ladnie. Co innego jak by stał gdzieś przy ścianie zewnętrznej.

Default avatar
Napisany przez Michał
#273

@Krzych
No właśnie też się zastanawiamy czy jest sens robić te kanały do dystrybucji ciepłego powietrza. Przy sporadycznym używaniu kominka nie ma to chyba sensu. Z drugiej strony kanały na pewno lepiej rozprowadzą ciepło a koszt takiej instalacji wielki nie będzie. Sam już nie wiem :)

Default avatar
Napisany przez Krzych
#274

Koszt nie będzie duży, ale masz dodatkowy otwór w stropie, który trzeba gdzieś zmieścić, dodatkowo przeliczyć strop bo otwór wychodzi koło komina a tam przez jest pełno działówek. Dlatego ja tego nie zrobiłem.

Z kominkiem jest tak, na początku zajawka i palenie codziennie, a potem sporadycznie. Każdy musi taką decyzję podjąć sam.

Default avatar
Napisany przez abc
#275

my palimy w zimie praktycznie codziennie takze wydaje mi sie ze warto

Default avatar
Napisany przez chipes
#276

Witam forumowiczów w nowym roku.
Proszę podzielcie się uwagami dot. instalacji elektrycznej. Czy macie jakieś uwagi do tego co jest w projekcie podstawowym i ile was skasował elektryk. Będę wdzięczny za uwagi będę zobowiązany za info na priv. chipes@op.pl

pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez chipes
#277

A to nasze "JABŁONKA" - schnie ;-)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w jabłonkach obrazek 51730
forum Dom w jabłonkach obrazek 51731
Default avatar
Napisany przez Jerzy
#278

Instalację elektryczną robisz pod swoje potrzeby a nie trzymając się sztywno projektu.

Default avatar
Napisany przez Q
#279

Jerzy ty chyba jesteś za bardzo sztywny bo jak czytam twoje wypowiedzi to mi ręce opadają napisz coś pożytecznego a nie komentuj tylko każdego

oglądasz stronę   z 12
gotowy projekt Dom w jabłonkach
KOD: 250SWIETA
Dom w jabłonkach
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
114,52 +18,27 +5,23
Ikona pokojów5
Ikona łazienki + toalety2
Ikona stanowisk garażowych1
Koszty budowy : 285 300 zł
Cena z kodem 250SWIETA
3 920 zł (3 186,99 zł netto)
Kod ważny do 04.04.2024 r. godz. 08:00
Cena regularna 4 170 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 3 920 zł
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?