Temat założony przez bilo,
754 zdjęcia, 2957 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez jacekg80
#2800

Witam wszystkich. Jestem w trakcie czytania forum to kopalnia wiedzy, dzieki.
W maju zaczynamy budowe pod liczi 4 Jestem po slowie z wykonawca. Powiedzial za SSO ( wszystko wlacznie z dachem na pelnym deskowaniu ) 50 tys. Polecony i sprawdzony. Co myslicie, duzo to, czy ok? Z gory dziekuje za rady.

Pozdrawiam
Jacek

Default avatar
Napisany przez jacekg80
#2801

Widze ze forum umarlo smiercia naturalna, szkoda. Ja dopiero zaczynam przygode z liczi.

Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez A&R
#2802

50 tyś to wydaje się trochę dużo jak za tej wielkości dom. cena w granicach 40 tyś powinna być ok, ale to pewnie zależy też od regionu i wielu innych czynników. Gdzie planujesz budowę?
My też będziemy budować Dom pod liczi 4, ale rozmowy z wykonawcami dopiero przed nami.

Default avatar
Napisany przez violka
#2803

Witam,my również wystartowaliśmy z Liczi, mamy już nawet parę ścian :) ale mam pytanie do budujących na bardziej zaawansowanym poziomie. Jakie były wasze koszty elektryki i hydrauliki.
Z tym, że elektryka w całości z audio - robocizna + materiały.
Natomiast hydraulika w pełnym zakresie - czyli po przez podłączenie gazu od skrzynki do domu, Kocioł + zasobnik + wkład kominowy + grzejniki, termostaty + wszystkie rury + stelaże WC + podłogówka + wyposażenie kotłowni, kominek z płaszczem wodnym + rury kształtki /woda, co/ oraz robocizna.

Mi hydraulik wycenił na 36 tys. i nie wiem czy to drogo czy to normalnie.

Będę wdzięczna za wasze odpowiedzi :)

Default avatar
Napisany przez jacekg80
#2804

Witajcie. Super ze sie odezwaliscie. Milo by bylo wymieniac doswiadczenia. Na pewno bede tu czesto zagladal.
Buduje w Baninie pod Gdanskiem. Zdazylem juz zmienic wykonawce. Zgodzilem sie na 130 tys. Za caly SSO, wszystkie materialy i robocizna. Dach na pelnym deskowaniu, dachowka, kominy, orynnowanie, wsio, wsio....... Polecona ekipa, widzialem jak pracuja i wybudowane przez nich domy. Ciezko tu u nas znalezc tansza ekipe :-(

Do Violka. Chetnie bym cos doradzill z ta wycena, ale to jeszcze przedemna.
Dostalem wyceny dachowek:
Roben monza plus 24,800 cale pokrycie plus rynny i okna dachowe
Koramic Alegra 9 24,400 tez wszystko, jak wyzej.......

Ja jednak chyba rozwaze dachowke Brass Baltycka Cisar, grafit. Powinna wyjsc okolo
21,000 tys Zawsze troche taniej. Co sadzicie?

Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Patrycja i Artur
#2805

Jeśli chodzi o dachówkę to my mamy Bras Celtycką grafitową i na razie sprawuje się bez zarzutu (kładziona w 2012r). Szwagier zainwestował w ceramicznego Robena rok wcześniej i już ma pokrytą mchem, co prezentuje się fatalnie... Wszystko zależy od usytuowania domu i dachu. U nas dom na otwartej przestrzeni, ciągle operuje słońce i wiatr, u niego w dole, otoczony z dwóch stron strumykiem i drzewami...
co do kosztów, to ciężko powiedzieć. My w 2011, kiedy zaczynaliśmy płaciliśmy 34tyś za fundament, murowanie+kominy (w tym były ścianki działowe, lane schody wewnątrz i na zewnątrz) plus do tego 65zł/m2 dachu (nie mamy pełnego deskowania, tylko podbitka), oczywiście w tym montaż okien dachowych, okuć, orynnowania itp.

Default avatar
Napisany przez jacekg80
#2806

Do Artur. Witaj. Czy moglbym Cie prosic o umieszczenie zdjecia Twojego dachu. Chetnie zobacze jak prezentuje sie dachowka celtycka. Z gory dziekuje

Pozdrawiam
J.

Default avatar
Napisany przez jacekg80
#2807

Przepraszam. Do Patrycja i Artur :-) wybaczcie, j.w dzieki

Default avatar
Napisany przez Sylwek
#2808

Za stan surowy otwarty od podstaw włącznie z dachówką Roben, schodami zewnętrznymi i tarasem (powiększonym) - betonowym zapłaciliśmy 130 tys.
Na razie, po dwóch latach na dachówce na szczęście ani śladu mchu. Ale może faktycznie usytuowanie budynku ma znaczenie. Choć z drugiej strony my graniczymy z linią lasu.
Co do kosztów hydrauliki to u nas wyszło około 24tys.: piec ekogroszek, zasobnik 300l, kominek bez płaszcza ale narożny, bodajże "maja"-prod.Kratki, parter "mieszkalny"-podłogówka,bez garażu i kotłowni z robocizną. Plus grzejniki Purmo około 1800zł. Są to koszty z podwieszanymi stelażami, bez armatury. Natomiast kosztów przyłącza nie można wg mnie porównywać, bo ktoś ma np. 10m do sieci wodociągowej, inny 40.

Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Patrycja i Artur
#2809

Wiata i żółty budynek w tle też mają Celtycką. To najbardziej aktualne zdjęcia.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom pod liczi obrazek 53627
forum Dom pod liczi obrazek 53628
forum Dom pod liczi obrazek 53629
forum Dom pod liczi obrazek 53630
Default avatar
Napisany przez Edyta
#2810

Jestem zielona z zazdrości jak ta trawa ;-) Serio serio, podziwiam! Piękny trawnik. U nas nadal "ogródek" to jedna wielka piaskownica...

Default avatar
Napisany przez jacekg80
#2811

Dzieki Za fotki :-) Dom suuuper!!!! I dachowka wyglada extra! To mnie wkasnie utwuerdza w przekonaniu ze Brass jest jak najbardziej trafnym wyborem. Za roznice w kasie miedzy ceramika a brassem mozna kupic drzwi wejsciowe :-)

Jeszcze raz dziekuje i pozdrowionka :-)
J.

Default avatar
Napisany przez Patrycja i Artur
#2812

Bardzo dziękujemy :) trawnik to dziecko i hobby mojego męża, roślinki - moje :) wiele jeszcze przed nami, ale zaczątek jest!
A z dachówki też jesteśmy w pełni zadowoleni. Gdybyśmy mieli ponownie wybierać, też nie szlibyśmy w droższą ceramikę. Wszystko to jednak kwestia $$$, jeśli worek jest duży to czemu nie ;)

Default avatar
Napisany przez Tami
#2813

ja mam BRASS ROMAŃSKA CISAR ...jak na starym zdjęciu :) położona w 2012 i też wszystko dobrze :) ona najbardziej przypominała mi ta na wizualizacji domu :)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom pod liczi obrazek 53633
Default avatar
Napisany przez Tami
#2814

Edyta- Patrycja

Ja w majówkę zaczynam "oranie " mam tez 5 nowych tui, 1 drzewko wierzbę HAKURO, 2 położące, migdałka, czereśnie, 1 bukszpan, 2 berberysy czerwone + 1 zielony :) pochwalę się jak trawka będzie :) jutro grillowanie :) oł je :)

Default avatar
Napisany przez Patrycja i Artur
#2815

Oj Tami! Ja też uwielbiam roślinki! Berberysy mam 3: czerwony, zielony i żółty, tylko ten żółty jakoś wolniej rośnie niż pozostałe... Strasznie wdzięczne są też wrzosy, od sierpnia są piękne!!! W zeszłym roku posadziłam taką prawie fioletową magnolię i dwa szczepione na pniu lilaki. Ale ponad wszystko uwielbiam azalie i rododendrony (kupuję te karłowate - japońskie na skalniak). W zeszłym roku na rabacie pod oknem kuchennym wsadziłam też lawendę - rownież cudowna i prosta w uprawie :) dużo by tego wymieniać, a mi wciąż za mało ;)
To ja tez się pochwalę pierwsza przymiarka do pokoju Niny :) jeszcze trochę wykończeniówek i na godzinę 0 powinien być gotowy ;)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom pod liczi obrazek 53635
Default avatar
Napisany przez Tami
#2816

Patrycja wspaniale!! GRATULACJE !!! TO 1 dzieciątko ??? piękny pokoik ! :)

Default avatar
Napisany przez Patrycja i Artur
#2817

Dziękuję Tami :)
pierwsze i za miesiąc powinno zamieszkać w Liczi, jak nie padnę na zadyszkę i ból krzyża ;)
Pokój nad salonem, pomimo że wąski, też można nieźle zaaranżować. My naszukaliśmy się długo odpowiedniej sofy, bo finalnie szerokość tego pokoju wyszła 2,27m po odliczeniu listw przypodłogowych, ale i tym razem się udało.
Zatem został nam jeszcze do zagospodarowania pokój obok łazienki... Marzy mi się tam mini biuro-gabinet, z miejscem na dokumenty, laptopa, drukarkę i inne takie... Na razie jest suszarka na pranie ;)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom pod liczi obrazek 53739
Default avatar
Napisany przez Dobra i Romek
#2818

Gratulacje Patrycja! piękny pokoik dla małej kruszynki!
u nas też ten pokój przeznaczony dla "jedynej" córki wśród trzech braci, którym przypadnie mieszkać w jednym pokoju:-)) za mały liczi dla nas ale integracja wskazana. powodzenia

Default avatar
Napisany przez Tami
#2819

wspaniale Kobiety! mój wąski pokój też zamieszkuje 3 letnia córeczka :) dużo w nim jeszcze trzeba, ale ważne, że go ma :) za jakiś czas otworzymy temat o remontach, bo o budowie nie ma już powodów do rozmowy :)

Default avatar
Napisany przez kamil
#2820

Jaki jest roczny koszt ogrzewania gazem?

Default avatar
Napisany przez Edyta
#2821

Kamil, nam wyszło dokładnie 3137,30 PLN od 1 maja 2014 do 30 kwietnia 2015. Tylko że jedno z nas pracuje w domu, zatem nawet w ciągu dnia ogrzewanie było włączone, więc pewnie przy normalnym trybie pracy wszystkich domowników rachunek byłby niższy. Z drugiej strony zima w tym roku była dosyć łagodna, więc też nie ma co się przywiązywać do tej kwoty.

Default avatar
Napisany przez Edyta
#2822

Dodam jeszcze, że mamy kuchenkę gazową i dużo gotujemy, zatem to jest koszt zużycia gazu i na ogrzewanie i na gotowanie (piekarnik elektryczny). Z pewnością nie jest to jakiś istotny wpływ na wysokość rachunku. Musiałabym sprawdzić rachunki za gaz w mieszkaniu.

Default avatar
Napisany przez Edyta
#2823

W mieszkaniu rachunek za gaz za ostatni pełny rok naszego mieszkania i intensywnego gotowania wyniósł około 600 Zł. Przypuszczam, że w domu jest porównywalnie (ten sam dostawca) Tylko nie wiem, jaka część to opłaty stałe, jaka zużycie, więc tu znów trzeba by kombinować i przeliczać, ale już chyba sobie podaruję ;-)

Default avatar
Napisany przez Kamil
#2824

Dziekuje Edyto za odpowiedź, jestem pozytywnie zaskoczony

Default avatar
Napisany przez Edyta
#2825

Kamil, mała poprawka. ten rachunek za gaz w mieszkaniu nie dawał mi spokoju. No i wieczorem sprawdziłam jeszcze raz. Nie wiem, jakim cudem wyszło mi te 600 zł!!! Może gdzieś przecinek źle postawiłam. W każdym razie rocznie wychodziło około 180-200 zł. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Default avatar
Napisany przez jacekg80@op.pl
#2826

Witam. Musze sie pochwalic ze dostalismy PNB :-) Ruszamy w przyszlym tygodniu :-) Ciekawi mnie ile zaplacimy za podlaczenie wody, odcinek 20 mb do wykopania. Orjentujecie sie moze? Wyceniamy tez dachowke Brass z oknami dachowymi, membrana i stalowymi rynnami. Pozdrawiam wszystkich
J.

Default avatar
Napisany przez violka
#2827

Witam.
Do jacek80@op.pl my za podłączenie wody i kanalizacji daliśmy 5100 zł (materiał + robocizna i koparka) z tym, że u nas było trzeba dodatkowo zrobić studnię rewizyjną zatem ok. 1000 zł więcej. Odcinek ok. 15 metrów.
Poniżej parę fotek z mojej budowy :)

Pozdrawiam

Dołączone zdjęcia:

forum Dom pod liczi obrazek 53917
forum Dom pod liczi obrazek 53918
forum Dom pod liczi obrazek 53919
forum Dom pod liczi obrazek 53920
forum Dom pod liczi obrazek 53921
Default avatar
Napisany przez jacekg80
#2828

Czesc Violka. Dzieki za informacje o cenie przylacza. Spodziewalem sie troche nizszych kosztow, zobaczymy jak bedzie. Widze ze robota u Was wre :-) My jutro zaczynamy kopac fundament :-)
Pozdrawiam Serdecznie
J.

Default avatar
Napisany przez violka
#2829

Hej jacekg80, a ma pytanie na ile wycenili ci dach? Dachówka z montażem? Robisz więcej okien dachowych, czy tylko tyle co w projekcie?

Default avatar
Napisany przez Boby
#2830

Do Violka.
Okno kuchenne jak w projekcie czy powiększone, jeśli tak to o ile?

Dzięki.

Default avatar
Napisany przez jacekg80
#2831

Do Violka. Czesc. Moja ekipa stawia SSO razem z polozeniem dachu na pelnym deskowaniu za 110 tysciecy. Ja musze tylko dokupic dachowke. Wybralem Brassa, stalowe rynny, membrane, dachowe okna..... Itd cale pokrycie za 21.000 tysiecy. Razem SSO wyniesie mnie wiec 131.000 tysiecy. Jesli chodzi o okna to nic nie zmieniam, zaznaczam ze buduje pod liczi 4. Fundament juz wylany :-)

Pozdrawiam
J.

Default avatar
Napisany przez StyQ
#2832

witajcie, pytanie do Jacka: jakie były koszty fundamentu całkowite (od niwelacji terenu)? Też niebawem zaczynam Liczi 4 obecnie czekam na badania geologiczne, i jeszcze pytanie czy zmieniałeś coś w projekcie (ja się zastanawiam nad stropem terriva + kilka drobnych zmian)

Default avatar
Napisany przez jacekg80
#2833

Do StyQ. Witam. Trudno mi odpowiedziec na Twoje pytanie poniewaz mam ustalona cene z wykonawca za SSO, robocizna i material na 110 tysiecy. Ja musze tylko do tego dokupic pokrycie dachu ( dachowke ) za 21 tys. Ekipa wszytko ze mna ustala jakie materialy itd... Za niczym nie musze ganiac i niczego szukac. Zaopatruja sie w pobliskej hurtowni. Idzie bardzo sprawnie i robia bardzo porzadnie. Jesli chodzi strop to robie lany. Jakos ta terriva mnie nie przekonuje. Podobno terriva nie lubi przestawiania scian dzialowych na pietrze, takie slyszalem opinie.... itd. Lany strop to pewny strop. Jedyna zmiana jaka zrobilismy to usuniecie dwoch okien w garazu.

Pytanie do wszystkich. Z czego mam budowac? Porotherm czy Ytong? Mam jeszcze kilka dni na decyzje. Doradzcie, dzieki

Pozdrawiam
J.

Default avatar
Napisany przez Sylwek
#2834

U nas jest porotherm jak w projekcie. Mieszkaliśmy pierwszą zimę i muszę powiedzieć, że nie ma dużego zapotrzebowania na ciepło (jest ocieplenie styro 15cm), a rodzinka jest ciepłolubna : 23 st.C w każdym pomieszczeniu. W łazience jeszcze więcej. Trzeba pamiętać, że porotherm ma "dziury" i jeśli np. nie robimy zadaszenia przed zimą, to trzeba to zabezpieczyć od góry. Co do ytonga niech się wypowiedzą inni - nie mam doświadczenia.

Default avatar
Napisany przez violka
#2835

Witam, ja jeszcze w trakcie budowy, ale budujemy z ytonga, natomiast styropian będzie 18 cm.

Default avatar
Napisany przez jacekg80
#2836

Witam wszystkich ponownie. Caly czas rozmyslam o dachu. Odebralem juz kilka wycen i zdecyduje sie chyba na Brassa romanska cisar kolor czarny. Mam tez dobra cene na ceramike Creaton Titania za 22 tys ale nic o niej nie wiem i nie bede eksperymentowal. Czy kladliscie na liczi czarna dachowke? Ciezko to ocenic patrzac na zdjecia, grafit to czy czarny? Okna, drzwi i brame planujemy grafitowe.

Pozdrawiam
J.

Default avatar
Napisany przez jacekg80
#2837

Violka, Sylwek. Dziekuje za wczesniejsze odpowiedzi. Bedziemy chyba budowac z Ytonga i ocieplimy styropianem 20cm.

Pozdrawiam
J.

Default avatar
Napisany przez violka
#2838

do Boby
Witam, przepraszam, że nie odpowiedziałam wcześniej, ale po prostu nie zauważyłam pytania. Okno kuchenne jest wyższe o 20 cm, czyli ma 70 cm.

Default avatar
Napisany przez jacekg80
#2839

Witam. U nas jutro lejemy chudziaka :-) Tak to wygladalo dzisiaj. Pozdrawiam

Dołączone zdjęcia:

forum Dom pod liczi obrazek 54157
oglądasz stronę   z 74
gotowy projekt Dom pod liczi
KOD: 250EXTRA
Dom pod liczi
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
105,74 +19,67 +6,08
Ikona pokojów4
Ikona łazienki + toalety2
Ikona stanowisk garażowych1
Koszty budowy : 269 000 zł
Cena z kodem 250EXTRA
3 920 zł (3 186,99 zł netto)
Kod ważny do 22.04.2024 r. godz. 08:00
Cena regularna 4 170 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 3 920 zł
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?