Wybieramy projekt domu

9 cech

9 cech idealnego domu - Dom w srebrzykach

2015-12-22   Wybieramy projekt domu

„Dom w srebrzykach” to projekt inny niż wszystkie, które do tej pory zostały zaprojektowane przez architektów pracowni ARCHON+. Przed przystąpieniem do pracy, projektanci postanowili zasięgnąć opinii obecnych oraz przyszłych Inwestorów. Innymi słowy, oddali w ich ręce wszystkie kluczowe decyzje związane z bryłą, charakterem budynku, rozkładem pomieszczeń. Uczestnicy zabawy „Zaprojektuj z nami swój wymarzony dom” mogli zadecydować o najdrobniejszych detalach, być może swojego przyszłego domu.

Czytaj więcej
Top czerw

12 najpiękniejszych realizacji projektów ARCHON+

2016-03-01   Wybieramy projekt domu

Zapraszamy do obejrzenia 12 najpiękniejszych współczesnych domów jednorodzinnych zrealizowanych według projektów ARCHON+. Wśród nich znajdują się zarówno domy małe i tanie w budowie, jak i rezydencje dla Inwestorów poszukujących przestrzeni połączonej z oryginalną architekturą. Zobacz jak inni spełnili marzenia o własnym domu i zainspiruj się wyjątkowymi aranżacjami.

Czytaj więcej
Top dom w cenie mieszkania artykul 847

Dom w cenie mieszkania? To możliwe!

2016-02-17   Wybieramy projekt domu

Decyzja o tym, gdzie zamieszkamy będzie miała znaczący wpływ na przyszłość rodziny, jej niezależność, bezpieczeństwo i komfort życia. Aby dokonać słusznego wyboru i niczego nie żałować koniecznie należy rozważyć wszystkie możliwe warianty. O urokach życia w prywatnym domu, o tym, że jego budowa wcale nie musi być droższa niż kupno średniej wielkości mieszkania przeczytasz poniżej. Podpowiemy również jakie trzeba spełnić warunki, żeby ekonomicznie poprowadzić budowę i cieszyć się z uroków mieszkania we własnym domu.

Czytaj więcej
Dom bez pozwolenia na budowe

Dom bez pozwolenia na budowę

2015-05-04   Wybieramy projekt domu

Od 28 czerwca 2015 r. łatwiej i szybciej można rozpocząć budowę wymarzonego domu. Zamiast pozwolenia, wystarczy tylko zgłoszenie budowy. Dotyczy to budynków, których obszar oddziaływania nie wykracza poza granice działki objętej inwestycją oraz nie ma negatywnego wpływu na środowisko.

Czytaj więcej
Projekt domu dom w nerinach

Dobrze zaprojektowany i wygodny dom parterowy

2015-10-22  

W ostatnich latach Inwestorzy coraz częściej decydują się na realizację funkcjonalnych i nowoczesnych domów parterowych.
Sprawdź, czym powinieneś się kierować dokonując wyboru projektu swojego wymarzonego domu

Czytaj więcej
Cztery kroki do wlasnego domu

4 kroki do własnego domu

2014-12-03   Wybieramy projekt domu

Sprawdź jak krok po kroku rozpocząć budowę wymarzonego domu. Doradzimy jak wybrać idealny projekt domu dla siebie oraz jak dokonać jego adaptacji. Dowiesz się również, jak zgłosić budowę w urzędzie, złożyć wniosek o pozwolenie na budowę i wreszcie rozpocząć budowę domu..

Czytaj więcej
Warunki zabudowy

Warunki Zabudowy

2012-08-11  

Decyzja o warunkach zabudowy została wprowadzona, by umożliwić budowę na obszarach, na których nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Czytaj więcej
Plan zagospodarowania

Plan zagospodarowania przestrzennego

2011-02-03  

Sprawdź jak uzyskać wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz warunki zabudowy.

Czytaj więcej
Doplaty dla mlodych 848

Rządowa dopłata - "Mieszkanie dla Młodych"

2013-11-07   Wybieramy projekt domu

Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją wyjątkowych projektów domów o powierzchni do 110 m2 w ramach rządowego programu "Mieszkanie dla Młodych".

Czytaj więcej
Bezplatne konsultacje top

Bezpłatne konsultacje projektowe w ARCHON+

2012-05-21  

POMOŻEMY, wybrać projekt domu, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.
SPRAWDZIMY, czy wybrany projekt domu odpowiada założeniom Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunkom Zabudowy oraz czy zmieści się na Twojej działce.
DORADZIMY, czy wprowadzone do projektu zmiany korzystnie wpłyną na wnętrze i bryłę budynku.

Czytaj więcej

Dopasuj projekt do działki

2012-09-12  

Przed zakupem działki, warto zwrócić się do Urzędu Gminy o Wypis i Wyrys z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP). Taki dokument jest niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę i pozwala zorientować się, jaki dom na wybranej działce będzie można zbudować.

Czytaj więcej

Usytuowanie domu na działce względem stron świata

2011-04-15  

Jedną z najistotniejszych decyzji, którą trzeba podjąć przed rozpoczęciem budowy domu, jest właściwe usytuowanie budynku względem stron świata. Ważne jest takie zlokalizowanie strefy dziennej domu, aby jak najdłużej cieszyć się słońcem.

Czytaj więcej
Domy na stoku 848

Projekt domu na działkę na stoku

2012-03-05  

Projekt domu na działkę ze spadkiem terenu musi odpowiadać nie tylko potrzebom całej naszej rodziny, założeniom Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunków Zabudowy, ale przede wszystkim musi zostać dopasowany do ukształtowania terenu na naszej działce.

Czytaj więcej
Waska dzialka

Projekt na wąską działkę

2012-08-22   Wybieramy projekt domu

Jeżeli planujecie Państwo budowę swojego wymarzonego domu na wąskiej działce to przed wyborem gotowego projektu domu z oferty ARCHON+ musicie zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

Czytaj więcej
Wejscie od poludnia2

Projekt na działkę z wejściem od południa

2012-08-22   Wybieramy projekt domu

Działka budowlana, z wjazdem od strony południowej jest bardzo reprezentacyjna ze względu na ogród, przylegający do ulicy. Aby zrealizować takie założenie konieczne będzie wybranie projektu domu, który będzie miał salon zlokalizowany obok wejścia do domu.

Czytaj więcej
Zadaszony taras top

5 inspirujących pomysłów na zadaszony taras

2012-04-20  

Zobacz w jaki sposób połączyć dom z ogrodem, aby zyskać dodatkową, atrakcyjną przestrzeń przynależną do domu i jednocześnie cieszyć się urokiem przydomowego ogródka niezależnie od pogody.

Czytaj więcej

Dom tradycyjny czy nowoczesny?

2012-03-05   Wybieramy projekt domu

Decydując się na zakup projektu domu pamiętaj o tym, że styl domu możesz dopasować do Twojego stylu życia. Z pomocą naszego stylisty projektowego zobaczysz, jak w prosty sposób możesz nadać Twojemu domowi indywidualny charakter.

Czytaj więcej

Jak mieszkać wygodnie - czyli funkcjonalne zaplecze domu

2009-07-14   Wybieramy projekt domu

Spiżarka, pralnia, garderoba, kotłownia, schowek na narzędzia ogrodnicze, sprzęt do sprzątania czy sprzęt sportowy  – bez takich miejsc trudno sobie wyobrazić codzienne, wygodne życie w domu.

Czytaj więcej

Wybierz kolory elewacji domu

2011-02-08   Wybieramy projekt domu

Zobacz jak łatwo możesz zmienić kolor swojego domu!

Czytaj więcej
Garaz

Garaż w domu jednorodzinnym– razem czy osobno

2011-07-05  

Domy jednorodzinne budowane są coraz częściej z dala od centrum miast. Codzienne dojazdy do pracy lub szkoły wymagają posiadania własnego samochodu, który najchętniej parkujemy we własnym garażu.

Czytaj więcej
Domy 2 etapowe 848

Projekty domów dwuetapowych

2014-06-06   Wybieramy projekt domu

Budowę domu można zaplanować w taki sposób, aby w pierwszym etapie użytkować tylko fragment budynku, zostawiając na później wykończenie pozostałej części. Najczęściej Inwestorzy decydują się na opóźnienie wykończenia poddasza, urządzając wyłącznie parter domu. Takie rozwiązanie pozwala rozłożyć koszty budowy w czasie, np. do momentu, kiedy rodzina się powiększy, lub będą środki finansowe na drugi etap budowy.

Czytaj więcej
Tanie w budowie

Projekty domów tanich w budowie

2012-03-02   Wybieramy projekt domu

Od kilku lat wzrasta zainteresowanie projektami domów o prostej bryle, z funkcjonalnie zaaranżowanymi wnętrzami, które są jednocześnie tanie w budowie. Sprawdź na co powinieneś zwrócić uwagę, aby zbudować ekonomiczny dom. Poznaj projekty z kolekcji Projekty domów tanich w budowie.

Czytaj więcej

Dom w szkielecie drewnianym

2012-04-09   Wybieramy projekt domu

Domy budowane w technologii szkieletowej mają swoich zwolenników i przeciwników. Zaletą domów szkieletowych jest bez wątpienia krótki czas ich budowy. W ARCHON+ projektujemy domy w technologii tradycyjnej - murowanej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasze projekty zaadaptować do technologii szkieletowej.

Czytaj więcej
Parrocje

Projekty indywidualne

2015-03-25   Wybieramy projekt domu

Tych z Państwa, którzy nie znaleźli w naszej ofercie domu swoich marzeń zapraszamy do współpracy nad stworzeniem nowego projektu. Nasza oferta dotyczy domów, które zakwalifikujemy do oferty promocyjnej i później będą sprzedawane jako projekty powtarzalne.

Czytaj więcej

Pisz BLOGA
Dziel się historią budowy i wygrywaj!
Wygraj zestaw kosmetyków

Dodatki za 1900 zł
przy zakupie projektu domu
dodatki o wartości 1900zł

Konkurs FOTO
Weź udział w konkursie Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie

35 030 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku
2015 09 01 archonhome a
2016 04 01 archonhome b