W czwartek panowie zakończyli ocieplanie poddasza - piana położona - póki co jesteśmy bardzo zadowoleni. Wełny musielibyśmy położyć 25 cm, piany jest 15 cm, dzięki czmeu pomieszczenia będą wyższe.
W międzyczasie okazało się, że wylewka pękła ;/ w związku z tym, że w projekcie nie było uwzględnionej rekuperacji, a ją robiliśmy - okna zostały osadzone zbyt nisko i niestety rury zostały pokryte zbyt małą ilością wylewki. Na szczęście sytuacja do opanowania ;)
Styropian na ścianach, a więc czas na elewację - połozyliśmy tynk silikonowy - firma Ceresit - produkt CT 74
kolor Africa 2, a wokół okien Africa 1
cokół 22 cm XPS pozostawiony na kleju z siatką - w przyszłości zamierzamy obłożyć go kamieniem elewacyjnym :)
Ocieplamy się:)
Styropian grafitowy lambda 0,031 15 cm :)
liczymy na mniej słońca w najbliższym czasie, aby styropian nie stracił swoich właściwości!
U nas ostatnio spokojnie, po zewnętrznych ścianach poprowadzono rury gazowe, poza tym czekamy na ekipę od elewacji:) i wtedy pracę zaczną nabierać tempa
W piątek zamontowano nam kominek :) Bef Inter 8Cp
polecany do rekuperacji, z giętą szybą i szamotem
Jesteśmy bardzo zadowoleni z doradztwa firmy Kominki w Krakowie - polecamy!
Wreszcie zamontowane - nasze piekne drzwi Regal firmy Agmar :)
Drzwi zewnętrzne ramowo-płycinowe, płytowe o grubości 78 mm wykonane
z drewna sosnowego klejonego warstwowo i naprzemiennie, oklejane sklejką
dębową wodoodporną.
klamka Axa, kolor winchester
Wreszcie stało się! Mamy wylewkę (mixokret) - wczoraj została wylana, ze wszystkim nasza ekipa uporała się w jeden dzień.
Na balkonach ułożono XPSy, na poddaszu styropian akustyczny, zobaczymy jak będzie się sprawował:) a nad częścią garażową styropian EPS100
Na parterze mamy wszędzie EPS100, panowie od wylewki układali go tylko w garażu, kotłowni, w spiżarni i w pokoju, w pozostałych pomieszczeniach był ułożony wcześniej przez hydraulika.
Teraz oczekujemy aż będzie można wejść do środka :)
Kominek zamówiony - BEF Inter 8 CP
długo zastanawialiśmy się jaki wybrać, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na befa ze względu na to, iż powinien dobrze współgrać z rekuperacją, mamy gwarancje na szybę czego nie dają np kratki, kominek jest z szamotem
Jeżeli chodzi o wygląd zależało nam, aby kominek był dwuszybowy i panoramiczny - ok. 2 razy dłuższy niż szerszy
Dostaliśmy następującą informację:
"Podstawową przewagą wkładów firmy Bef jest szyba gięta, która
powoduje że palenisko jest całkowicie szczelne. Kolejnym atutem
jest wykonanie z wysokiej jakości gorącowalcowanej blachy stalowej
oraz wyłożenie nowoczesnym szamotem wnętrza paleniska czego
efektem jest doskonała czystość spalania oraz wysoka sprawność
na poziomie 80%.
Poza tym w cenie wkładu znajdują się nóżki (stojak montażowy)
oraz ramka (blenda montażowa) w przeciwieństwie do wkładów firmy
Kratki.pl które wymagają dokupienia tych elementów."
kilka zdjęc instalacji odkurzacza centralnego, rekuperacji, rur do ogrzewania centralnego, podłogówki
Mąż kończy rozkładać instalacje odkurzacza centralnego na dole, będą tam dwa gniazdka, jedno na korytarzu, a drugi w garażu. Będziemy mieli dwie szufle przypodłogowe - jedną w kuchni, a drugą w wiatrołapie.
Hydraulik rozpoczął rozstawianie grzejników. Na parterze mamy grzejnik w salonie pod oknem i w wykuszu oraz w gabinecie, w pozostałych pomieszczeniach będzie podłogówka. Na górze dokłądamy grzejnik w holu.
Dzieje się:)
W czwartek szybka akcja z odkurzaczem centralnym - będą 2 punkty na górze i dwa na dole - dla naszej wygody, mąż koniecznie chce mieć dobre dojście odkurzaczem do garażu:)
A w piątek panowie ruszyli z tynkami :) zdjęcia pojawią się niebawem!
od czwartku do soboty mąż razem ze szwagrem i majstrem rozkładali rekuperację, rury są dosłownie wszędzie!
Mam nadzieję, że będzie warto!
Nadrabiam zaległości - w grudniu zakończono instalacje w budynku - woda i prąd. W poniedziałek podłączono prąd do naszego budynku - nareszcie możemy korzystać z niego i co mniej przyjemne płacić rachunki Tauronowi :D
Pod koniec marca zaczynamy układać rekuperację, potem tynki, ogrzewanie podłogowe i wylewka. Oj będzie się działo - zejdzie nas pewnie do czerwca. A wtedy montujemy kominek - już wcześniej trzeba będzie przygotować część instalacji do niego. Wybraliśmy kominek Nadia bez szprosa z 2 przeszkleniami:) będzie się nam pięknie prezentował :)
Od wczoraj w budynku działa ekipa hydraulików, która rozkłada rury - w związku z tym musieliśmy już zaplanować, w którym miejscu będą znajdować się zlewy, zmywarka, prysznic, wanna i pralka. Wprowadziliśmy kilka zmian w odniesieniu do projektu.
Dodatkowo w kotłowni i garażu zamontujemy miejsca na węża ogrodowego, a na górze w pokoju nad wejściem doprowadzimy wodę na poczet ewentualnej przyszłej kuchni - może się przydać, a nie musi :)
Mam małe opóźnienie w prowadzeniu bloga - ale postaram się szybko nadrobić ;)
Pod koniec września okna firmy oknoplus zostały wstawione.
Okazało się, że majstrzy poszli na łatwiznę i nasze otwory na okna na parterze zostały postawione niżej niż to przewidywał projekt. W ubiegłym tygodniu ekipa zmniejszyła otwory okienne w kuchni. W tym celu użyliśmy bloczków z betonu komórkowego. Dzięki temu parapet będzie na tej samej wysokości co blat, a wysokość szafek kuchennych będzie mogła być standardowa:)
Po przeglądnięciu ogromnej ilości stron internetowych, otrzymaniu wielu wycen okien wreszcie zdecydowaliśmy się na zakup okien :)
Wybraliśmy oknoplus okna Activ Thermo Plus na profilu Brugmanna w kolorze Montana:) Mamy potrójną szybę, średnie Uw dla wszystkich okien = 0.84, okucia activPilot firmy WinkHaus w kolorze złotym. Mam nadzieję, że będziemy zadowoleni.
Długo analizowaliśmy, który montaż byłby lepszy - zwykły czy ciepły (warstwowy), jednak w naszej sytuacji doradzono nam, aby zrezygnować z ciepłego montażu w związku z tym, że tynki będziemy kłaść dopiero za rok.
Teraz oczekiwanie do końca września aż okna zostaną zamontowane:) już nie mogę się doczekać!
dzisiaj do działki został doprowadzony prąd. skrzynka została postawiona i otrzymaliśmy do niej klucze :) pierwsze klucze związane z naszym domem - jak to miło je odebrać :)
poza tym w związku z tym, iż obok naszego domu planowana jest droga - dowiedzieliśmy się dzisiaj, że będziemy musieli odsunąć się 3 metry od granicy działki z ogrodzeniem
Rozpoczęliśmy rozsyłanie próśb o wycenę okien. W projekcie mamy 4 okna balkonowe i 8 zwykłych,zgodnie z kosztorysem minimalnym - około 16 tys, zobaczymy jak to wyjdzie w naszym przypadku.
Chcielibyśmy zakupić okna w kolorze winchester lub złoty dąb (dwustronne), najlepiej energooszczędne. Mąż nalega na szprosy, ale póki co nie mogę się przekonać - zobaczymy co z tego wyniknie:) Do tego ciepły montaż.
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
Dach został zakończony, teraz czeka nas sprzątanie!
Dach mamy już w pełni pokryty folią, łaty i kontrłaty rozmieszczone, jaskółki ocieplone - 15 cm Austrotherm 0,038 (zwróćcie uwagę na to, naszej ekipie trzeba było przypomnieć:P)
przy okazji zdecydowaliśmy się na podbitkę:)
wahaliśmy sie pomiędzy dwoma poniższymi, ale jednak zdecydujemy się na podbitkę złoty dąb, a blachę (obicie) w kolorze grafitowym (czyli wersja 1)
pomieszczenia nad garażem wydają się teraz trochę niskie, mam nadzieję, że nie odczujemy tego bardzo podczas użytkowania
zmieniliśmy poza tym ilość i rozmieszczenie okien dachowych - pozostawiliśmy 2 okna nad garażami od strony elewacji północnej oraz zamiast 3 okien ustawimy 2 okna po środku and bramami garażowymi (elewacja wschodnia)
w poniedziałek kierownik budowy ma usiąść z majstrem i mają zdecydować, które słupy mogą zostać usunięte :) czekam na dobre wieści z niecierpliwością:)
Kominy już gotowe - wybraliśmy kolor Sahara, więźba już prawie skończona mimo ogromnych upałów.
Dachówki już czekają na placu budowy - jest ich ogromna ilość!
już od soboty na budowie mamy więźbę, która czeka na ekipę od dachu
dziś się pojawili, ale musieli uciekać przez deszcz, czekamy na poprawę pogody! :)
Udało się:) mamy juz strop nad całym parterem i schody:) wreszcie wszyscy mogą wejść na piętro!
W związku z tym, że pogoda nie rozpieszcza - nasza budowa jest jedyna, na którą mogli wjechać nasi budowlańcy w tym tygodniu - prace poszły bardzo sprawnie.
Na sam strop nad pomieszczeniami mieszkalnymi potrzebowaliśmy 3 betoniarki :) popatrzcie na efekty
W naszym projekcie strop nad parterem jest na dwóch poziomach - w poniedziałek wylaliśmy pierwszy strop - nad garażem :)
Teraz go pielęgnujemy, a dzisiaj pomaga nam w tym lekki deszcz :)
od poniedziałku panowie stawiają ściany z pustaka ceramicznego Porotherm 25 E3 - poniżej stan na wtorek :)
Po zmaganiach z pogodą i z ekipą wreszcie będziemy wylewać chudziak - wczoraj uzupełniono wnętrze fundamentów o piasek i klieniec oraz rozprowadzono rury kanalizacyjne (wszystkiego dopilnował nasz hydraulik).
Polecam skontaktowanie się z hydraulikiem przed rozpoczęciem budowy - pomoże to na zaplanowanie prac i przemyślenie kwestii, które potem mogą wymagać kucia. My przykładowo przesunęliśmy kilka rur i dodatkowo zastosowaliśmy jedną w garażu - będziemy mieć tam odpływ liniowy zamiast kratki.
Dzisiaj wybrane, zamówione - zaliczka zapłacona:)
Wybraliśmy Creaton Titania - łupek angobowana:) do tego piekne gąsiory i szare rynny:)
Podobno zima to najlepszy czas na wybór dachówki, ale czy w tym roku to też się sprawdzi - odwieczny dylemat ;)
Zdecydowaliśmy się na dachówki firmy Creaton, gdyż ma dobrą renomę i produkcja odbywa się również w Polsce.
Najbardziej podobają nam się dachówki holenderki płaskie - premion i balance oraz płaskie - optima.
Obecny cennik obowiązuje do 15 stycznia, więc czasu jest niewiele.
Jakie dachówki Wy wybraliście?
Idzie zima, prace na ten rok są zakończone, teraz trzeba pomyśleć o inwestycjach na kolejny rok.
Czy polecacie zakup materiałów wcześniej - jeśli tak to jakich i kiedy?
Po wypełnieniu szeregu dokumentów we wrześniu rozpoczęliśmy budowę fundamentów - koszty, które ponieśliśmy to 23 000 zł.
Ławy fundamentowe ułożone są bezpośrednio w gruncie, a do zbudowania ścian fundamentowych wykorzystaliśmy pustaki szalunkowe.
Pozostało nam jeszcze pozyskanie ziemi żeby zasypać fundamenty.
Koniec z dachem
przez Pietrus
Sypialnia
przez Doris
Dechy na dachy
przez Pietrus
Mamy Okna!!
przez Krzysztof_M
Ścianka kolankowa
przez Pietrus
2024 © ARCHON+ Biuro Projektów - Tradycyjne i nowoczesne gotowe projekty domów - autorska pracownia architektoniczna założona w 1990r. przez arch. Barbarę Mendel
Z uwagi na ciągłe doskonalenie procesu powstawania projektów (zgodnie z normą ISO 9001), prezentowane na stronie projekty domów mogą nieznacznie różnić się od dokumentacji technicznej.
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym sklepie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności.
Dzień dobry,
Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?