Temat założony przez JolaS,
1226 zdjęć, 3023 wpisy (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez JolaS
#1

czy mozna w projekcie wyprostowac sciane frontowa oraz czy mozna zainstalowac kominek bo nie widze drugiego komina na rzucie parteruczy sciana z wejsciem do kotlowni jest sciana nosna? czy mozna ta sciane przesunac tak aby zmniejszyc kotlownie?

Default avatar
Napisany przez swawrz
#2

Wyprostowanie ściany frontowej może być wykonane przez osobę adoptującą. Pamiętaj wówczas o jakimś zadaszeniu wejścia. Doprojektowanie kominka, jak wyżej osoba adoptująca. Spowoduje to na pewno powstanie wybrzuszenia w pokoju nad salonem w którym znależć się musi komin. Przesunięcie ściany od kotłowni - ściana pomiędzy wiatrołapem, a kotłownią jest nośna. Przesunąć można, praca dla osoby adoptującej. Tu wymagane będzie przeliczenie konstrukcji stropu, czytaj koszty. Kwestia tylko jak bardzo chcesz ją przesunąć bo może okazać się, że przy wybranym przez Ciebie przesunięciu będzie to nie możliwe.

Default avatar
Napisany przez Ewa
#3

Witam, chciałabym zapytać, czy taka zmiana byłaby możliwa w projekcie: wyjście z salonu na taras zrobić na innej ścianie. Tzn. na ścienie gdzie są dzwi wyjściowe na taraz zrobić dwa okna (tył domu) a z prawej strony wyjście na taras. Czy stół wtedy wejdzie? Czy taka zmian w projekcie byłaby kosztowna? Bardzo proszę o odpowiedź. Chcielibyśmy też dołożyć w sypialni na górze dwa okna dachowe, ale to przypuszczam nie będzie stanowilo problemu.  

Default avatar
Napisany przez Ewa
#4

Czy ktoś buduje ten dom i mógły dodać zdjęcia z realizacji lub podzielić się uwagami dotyczącymi tego projektu?

Default avatar
Napisany przez swawrz
#5

Ja powoli przymierzam się do budowy domu wedłu tego projektu. Co do zrobienia wyjścia na taras w szczycie. Nie ma z tym problemu jeśli chodzi o technikalia. Koszt raczej nie wielki. Co do Twojego pytania czy zmieści sie tam stól to zrób tak jak ja. Narysuj salon w skali, potem meble w tej samej skali i będziesz miala odpowiedź. Dobra rada. Uważaj tylko na elewację. Można ją zepsuć tzn. pozbawić dom symetrii jeśli chodzi o okna, ale to już kwestja gustu. Ja zamierzam wyrównać ścianę w kuchni ze ścianą kotłowni, drzwi zostana w zagłębieniu. Te dodatkowe 50 cm chcę przeznaczyć na salon co da mi spokojne wyjście na taras ze szczytu domu.PozdrawiamSebastian 

Default avatar
Napisany przez Szyciu
#6

Witam.  Jesteśmy zdecydowani na ten domek. Planujemy wydłużenie domu o 50 cm co pozwoli na powiększenie salonu oraz pokoi na górze.Pod schodam planujemy zrobić mini spiżarke obniżając tam poziom o 70 cm (sprawdziło się to u moich rodziców). Ciekawe czy jest możliwe przesunięcie ściany w łazience, zwiększając ją i jednocześnie troche zmniejszając kotłownię, bo jest dosyć spora. Ponadto chcemy zrobic wejście do garderoby z holu, a nie przez pokój. Pozdrawiamy Asia i Piotr

Default avatar
Napisany przez asia
#7

Witam wszystkich. Super że powstało forum tego domku.Kupiliśmy projekt w październiku i jestesmy juz po adaptacji.Teraz czekamy na pozwolenie na budowe.Zwiekszylismy dlugość domu o 1m(70cm od strony salonu i 30 od strony kotłowni).Od strony kotłowni dokleiliśmy garaz. Kotłownia wydaje sie duża ale wbrew pozorom jest naprawde minimalna dla pieca na paliwo stałe(ekogroszek).Jesli chodzi o zadaszenie nad wejściem na taras to mimo checi zrezygnowaliśmy gdyz podobno zmieni sie wtedy środek ciężkości dachu i trzeba będzie go przeprojektowac,a to dodatkowe koszty. Zamontujemy kiedys markize.Do garderoby  zrobimy wejscie z holu a dodatkowo zrezygnujemy w niej z okna dachowego. To wszystkie przeróbki jakie zaplanowalismy. Domek jest naprawde ładny a w dodatku to świeżutki projekt z wrzesnia.Ruszamy wiosną. Zamieścimy zdjęcia. Róbcie to samo i piszcie o swoich pomysłach i spostrzeżeniach.

Default avatar
Napisany przez DamianZ
#8

Jakie są wymiary okna dachowego w garderobie ?I czy była by możliwoś dodania w tym projekcie miarka odległości,powierzchni itp. jak w innych projektach ? ; ) 

Default avatar
Napisany przez dominik
#9

Witam.My również przymierzamy się do budowy domu wg tego projektu. Na razie co prawda czekamy za WZ, ale jak tylko się pojawią, zaraz kupujemy projekt. Planujemy powiększyć nieco(o ok. 0,5m) szerokość łazienki na parterze(kosztem kotłowni), a także rozważamy wyrównanie frontowej elewacji zostawiając drzwi wejściowe we wnęce - pomysł podsunął swawrz. Zrezygnujemy też z okna dachowego. Przy okazji: DamianZ - wymiary tego okna to 55x98cm. Informacje te można znaleźć w zestawieniu materiałów dostępnym na stronie projektu.Mam jeszcze pytanie do:swawrz - czy po przesunięciu ściany w kuchni okna w salonie i jadalni też trzeba przesunąć, czy nie ucieknie trochę symetria tej strony budynku?asia - naprawdę uważasz, że kotłownia będzie za mała dla pieca na ekogroszek?  Kotłownia w tym domku jest jedną z większych, na którą trafiłem przeglądając interesujące mnie projekty. Zaznaczam, że nie planuję magazynować w niej opału.

Default avatar
Napisany przez Szyciu
#10

witam. Na Facebooku w zakładce Archonu napisali,że w styczniu pojawi się wizualizacja wnętrz dla "Domu w zielistkach " Czekamy z niecierpliwością. Pozdrawiam Piotr

Default avatar
Napisany przez swawrz
#11

Hej dominik, Symetria oczywiście się zmieni. Ponieważ ja zmaierzam zamknąć kuchnię to będę też zmieniał okna szczytowe. Jedno z okien zostanie oknem tarasowym o szerkości 180 cm  będzie "pomiędzy" oknami balkonowymi, drugie z okien zostanie zwężone i przesuniete tak, że zaczynać się będzie jakiś 140 cm od narożnika budynku. Ciężko to wytłumaczyć, ale mam nadzieję, że zrozumiesz :-). Ja narysowałem sobie budynek po zmianach i oglądałem elewację w różnych wariantach i według mnie ten układ przezentuje się dobrze, ale to już kwestia gustu.

Default avatar
Napisany przez zabka343
#12

witam ,bardzo prosze o z djęcia z realizacji budowy tego domu oraz przyblizony kosztorys , jestem ciekawa czy koszt budowy domu w rzeczywistoci sporo odbiega od tego podanego na stronie archonu pozdrawiam podaje email; robacek343@poczta.fm 

Default avatar
Napisany przez Magdul19
#13

Witam wszystkich. My razem z chłopakiem również jesteśmy zainteresowani budową tego domku. Także zastanawiamy się nad ewentualnym poszerzeniem domu od strony salonu o 1 m, ale po konsultacji telefonicznej z Archon-em okazało się, że szacunkowy koszt takiego przesuniecia to ok 1900zł za każdy m2 po podłodze lub ok 2500 za każdy m2 powierzchni użytkowej (zależnei od tego jak umówimy się z wykonawcami czy na m2 po podłodze czy na m2 powierzchni użytkowej). Czyli jak sobie wyliczyliśmy poszerzenie o 1m2 to 16m2 wiecej do powierszchni domu, czyli od 30400 do 35000 zł do kosztów budowy ogółem. Czy ktoś z forumowiczow również ma takie dane? Bo to strasznie dużo i nie wiem czy nie odpuścimy sobie tego poszerzania... Również zastanawiamy się nad dodaniem kominka w salonie. Z informacji uzyskanej od Archon także dowiedziałam się, żeby proponować im zmiany w projekcie i pytać o dodatkowe wizualizacje, a wówczas jeśli będzie duże zainteresowanei danym projektem wtedy taka wizualizacja powstanie. Także zachęcam wszytkich forumowiczów do mobilizacji i pytań wtedy może razem coś zdziałamy :)

Default avatar
Napisany przez bastian
#14

nawiązując do wcześniejszego wpisu czy zastanawialiście się skąd tak niskie koszty budowy zielistka? ja rozumie że:-zwarta budowa bez wykuszy- prosty dach z blachodachówki - brak okien nietypowych i tylo jedno połaciowe ale wyszukując po kosztch budowy domu 100-120 m2 zielistek jest najtańszy spośród setki sprojektów w zdecydowanej więszości mniejszych od niego.. a do tego on ma dużą kotłownie.. więc czy te koszty są realne?  tak więc Magdulo z jednej strony to co usłyszałaś telefonicznie to prawda (też czytałem, że każdy dodatowy metr to koszt około 2000 zł) ale z drugiej strony licząc koszty zielistka są znacznie tańsze niż przeciętnego domu i może to być np. ok 1500 zł  a co do kominka to raczej trudno będzie go zmieścić  i tokoszt dodatkowego komina...  lub postawienie go przy wejsciu do salonu bo ta jest komin od wentylacji..   

Default avatar
Napisany przez Magdul19
#15

Wydaje nam się że koszty podane przez Archon są realne ponieważ nasi znajomi budowali się zgodnie z ich projektem (dom w Klementisach) i koszt wyszedł im praktycznie porównywalny z tym podanym na stronie (przy czym skłamalibyśmy pisząc że nie liczyli się przy wyborze materiałów do wykończeniówki, bo raczej wybierali te niższej lub średniej jakości, ale domek stoi i jest naprawdę śliczny). Też sądzimy że ta cena wynika poprostu z prostoty budynku, brak garażu, wykuszy, balkonów, wymyślnych okien, okien połaciowych, prosty dwuspadowy dach...  My myśląc o kominku chcielibyśmy go ewentualnie umieścić pomiędzy drzwiami tarasowymi a schodami na górę (na zdjeciu mniej więcej w miejscu gdzie stoi kwiatek :-) ). Wydaje nam się że to by była fajna lokalizacja, a znajomy budowlaniec podsunął nam pomysł, że gdyby tam stal kominek wówczas komin szedłby po ścianie od strony tarasu a wtedy od tarasu można do tego samego komina wybudować grill, co wydaje nam się fajnym rozwiązaniem (przy czym jednak budowlaniec ten mówił nam że nie bedzie można jednocześnie korzystać z obu tych rzeczy, czyli albo kominek albo grill). Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Swoja drogą bardzo fajne jest to zdjęcie wizualizacji salonu, szkoda że tylko jedno. Mogłoby się pojawić ich więcej albo wirtualny spacer bo to naprawdę dużo daje, można sobie wyobrazić jak to wszytko w środku wyglada, jaki potencjał ma dom... pozadrawiamy

Default avatar
Napisany przez Sławek0102
#16

     Nawiązując do wcześniejszych wpisów, odnośnie kosztów budowy, wydaje mi się że to dobór materiałów do tego projektu, znacznie obniża całkowity koszt wybudowania tego domu.     Zauwazylem, że w  większości kosztorysów  użyte materiały budowlane  to np.:  ściany-pustak ceramiczny, styropian 14cm, pokrycie- dachówka ceramiczna. Kosztrorys domu w zielistkach przewiduje analogicznie ściany-suporeks, styropian 10cm dach- blachodachówka, brak kominka itd.   Co do metrażu, z obrysu budynku10x8,5 metra udało się wyciągnąć  118 m2 powierzchni użytkowej, wynika to częściowo z wysokiej ściany kolankowej, konstrukcji dachu, a na poddaszu mierzymy powierzchnie na wysokości 1,90m. Na parterze do powierzchni wliczono schody i schowek, łącznie 7,5 m2.   Podsumowując, to chyba te cechy wplywają na niskie koszty tego projektu, a domek na tle podobnych wcale nie jest taki duży  ani tani, chodź jego prostota pozwala na spore ograniczenie wydatków.    Sam jestem na etapie wyboru projektu, i wydaje mi się że na koszty budowy w dużym stopniu wpływa to, jakich materialów użyjemy, konstrukcji budynku, kosztów kredytu, ile własnej pracy w to włożymy, oraz jeszcze wiele innych warunków. Kosztorysy umieszczane w projektach są raczej dla banków, najlepiej  pytać osób które już budują lub skończyli budowę. Pozdrawiam wszystkich którzy jeszcze się zastanawiają który projekt wybrać.

Default avatar
Napisany przez les
#17

witajcie. kiedy bedzie dostepny wirtualny spacer? ten projekt jest zajebiaszczy. genialny wrecz. jest prosty a zarazem ergonimiczny. wrzucajcie zdjecia z realizacji zielistka! pozdrawiam!

Default avatar
Napisany przez M@P
#18

Witam. Też zakupiliśmy z żoną ten projekt i również wporowadziliśly kilka zmian. M.in. zostanie doprojektowana piwnica pod domem i przeniesiona kotłownia oraz doprojektowany kominek w salonie zaraz na początku ściany przy schodach natomiast komin który jest w kuchni i pełni funkcję jako wywietrznik zostanie połączony z tym od kominka na  strychu (kiedyś możliwa wentylacja mechaniczna). Mamy jeszcze w planie przedłużyć zadaszenie nad tarasem tak mniejwiecej jak jest to w domu W IDAREDACH oraz doprojektować balkon.  Czy móglby ktoś z budujących podać orientacyjne koszty jakie poniósł na danych etapach budowy? Pozdrawiamy Magda i Paweł

Default avatar
Napisany przez romi
#19

Witam wszystkich ,mam pytanie czy na pokrycie dachu mozna zastosowac dachówkę gdyż wszedzie w opisach jest podana blachodachówka.

Default avatar
Napisany przez olaf
#20

dach mozesz sobie zrobic nawet z kartonu jak masz taki kaprys 

Default avatar
Napisany przez tesso
#21

Witam wszystkich bydujących dom w zielistkach...My także jesteśmy zainteresowania projektem tego domu, zastanawiamy sie nad powiększeniem okna-drzwi wyjścia z salonu na taras i oczywiście zamianą okien balkonowych na poddaszu na normalne. Prosze o pomoc budujących? może ktoś buduje ten dom w technologii pustaka ceramicznego Porotherm, jakieś podpowiedzi, a może zdjęcia z realizacji i koszt budowy? na maila izuusia08@buziaczek.pl ( stary mail i nie mam chwili zmienić nazwy)     :-) Pozdrawiam 

Default avatar
Napisany przez Jerzy
#22

WitamPodepnę się pod wypowiedź tesso może ktoś podzielić się informacjami na temat kosztów budowy tego domu ?

Default avatar
Napisany przez oliwcia123
#23

witamjestem zainteresowana kupnem projektu, czy ktoś może budował ten dom w okolicach bielska-białej? bardzo prosze o zdjęcia i przybliżony koszt budowy stanu sur. zam. na mailaoliwcia123@op.pl  

Default avatar
Napisany przez asia
#24

Budowe domku zaczęliśmy w marcu tego roku. Budujemy sami. Wydłużyliśmy go o 1m (70cm od strony salonu i kuchni oraz 30cm od strony kotłowni i pokoju malego),Ta poprawka nie wymagała przeprojektowania ani domu ani dachu. zmieniliśmy wielkosci okien,w salonie zrezygnowalismy z dwóch okienek na rzecz jednego oraz dodalismy dwie sciany nośne(salon-klatka schodowa oraz kuchnia-wiatrołap) rezygnując tym samym z filaru nosnego. Teraz gdy wydłużylismy o 70 cm salon i kuchnie w kuchni zrobimy jeszcze spiżarnie.To naprawde dobre rozwiazanie...Wkrotce bedziemy zalewac stropy ale już teraz widac że domek jest duży i przestronny...

Default avatar
Napisany przez asia
#25

zamieszczam kilka fotek z naszej budowy

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w zielistkach obrazek 36319
Default avatar
Napisany przez asia
#26

nastepne foto

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w zielistkach obrazek 36321
Default avatar
Napisany przez asia
#27

nastepne foto

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w zielistkach obrazek 36322
Default avatar
Napisany przez asia
#28

nastepne foto

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w zielistkach obrazek 36323
Default avatar
Napisany przez asia
#29

nastepne foto

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w zielistkach obrazek 36324
Default avatar
Napisany przez asia
#30

następne foto

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w zielistkach obrazek 36325
Default avatar
Napisany przez Jerzy
#31

Witaj Asia! Jesteś zbawieniem w tym temacie bo już dawno nic się nie działo. Proszę podawaj wszytkie możliwe dane  oraz wrzucaj fotki. Bardzo przydatne będzie także podanie przybliżonych kosztów jaki ponosicie na poszczególne etapy. Interesujemy się tym projektem z żoną tylko nie wiemy czy wyrobimi się finansowo. Przerobliśmy już temt domu pod tulipanowcem i wiemy że nas na niego nie stać. W zielistkach to mniejszy domek więc może... może...Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na kolejne info. Powodzenia !

Default avatar
Napisany przez asia
#32

Witaj Jerzy!Najlepiej bedzie jak podasz mi swojego emaila. Będzie nam latwiej korespondowac. 

Default avatar
Napisany przez Jerzy
#33

fushin@poczta.fmPozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Szyciu
#34

Proponuje zalogować się na Bloga. My już też tam jesteśmy i za chwile zaczynamy budowe Domu w Zielistkach. Czekamy na Was : ZIELISTKOWICZE.  szycietrzy.mojabudowa.pl/ 

Default avatar
Napisany przez Karina
#35

Witam!Czy ktoś w woj. łódzkim buduje/zbudował ten domek? Podaję maila karina1982@tlen.pl.

Default avatar
Napisany przez agnieszka
#36

witam, podoba mi się ten domek- ale szukam projektu takiego, ktory bedzie odpowiadał mi w 100 % :)  ( i oczywiscie będzie przystepny cenowo). na razie w kazdym cos mi nie odpowiada ;/ moze mam za duze wymagania. Asiu- napisz na jakim etapie budowy jestescie i ile wynosi Was koszt budowy domu - stan surowy zamknięty? mój email- agnieszka_luton@wp.pl pozdrawiam wszystkich, którzy zdecydowali się na ten projekt :) 

Default avatar
Napisany przez adammly
#37

Witaj Asiu! My tez interesujemy się tym projektem z żoną tylko nie wiemy czy wyrobimy się finansowo. Proszę podaj mi wszytkie możliwe dane dotyczace kosztów budowy. Bardzo przydatne będzie podanie przybliżonych kosztów jakie ponosicie na poszczególne etapy.  Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na info. Mój adres: adammly@poczta.onet.pl Powodzenia !

Default avatar
Napisany przez gabi
#38

Witam! Ja również zainteresowałam się projektem..decyzja jeszcze nie zapadła ale chętnie złapię kontakt z budującymi taki domek. Interesują mnie koszty i sposób w jaki finansujecie budowę - ja planuję kredyt hipoteczny w złotówkach..ktoś z Was jest w takiej sytuacji? Pozdrawiam. Mój e-mail w razie kontaktu:gabrysiau@op.pl

Default avatar
Napisany przez asia
#39

Zupelnie nie rozumiem dlaczego ktos zamiescil ogloszenie o sprzedazy domu na forum innego projektu...??? 

Default avatar
Napisany przez Jerzy
#40

To ogłoszenie pojawiło się nie tylko na tym forum...

oglądasz stronę   z 76
gotowy projekt Dom w zielistkach
KOD: 200ARCHON
Dom w zielistkach
jednorodzinny z poddaszem
109,88 +7,31
Ikona pokojów5
Ikona łazienki + toalety2
Koszty budowy : 189 500 zł
Cena z kodem 200ARCHON
3 710 zł (3 016,26 zł netto)
Kod ważny do 21.03.2024 r. godz. 08:00
Cena regularna 3 910 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 3 660 zł
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?