Projekt przydomowej oczyszczalni ścieków
W pełni biologiczny, nowoczesny i bezkonkurencyjny system oczyszczania ścieków marki EKOPOL. System w unikalny sposób łączy pozytywne cechy złoża biologicznego i osadu czynnego.
Proponujemy Państwu zakup projektu przydomowej oczyszczalni ścieków w cenie 420 zł. Dodatkowo kupując w zestawie z projektem domu, otrzymasz 100 zł rabatu na projekt oczyszczalni.
Jeśli masz pytania dotyczące projektu przydomowej oczyszczalni ścieków, napisz do nas!
W ofercie ARCHON+ dwa warianty przydomowej oczyszczalni ścieków:
Projekt przydomowej oczyszczalni ścieków - dla 1-5 osobowej rodziny
Projekt przydomowej oczyszczalni ścieków - dla 6-10 osobowej rodziny
Każdy projekt zawiera rozwiązania:
- dla gruntów przepuszczalnych i niskiego poziomu wód gruntowych
- dla gruntów słabo przepuszczalnych i/lub wysokiego poziomu wód gruntowych.
Projekt przydomowej oczyszczalni ścieków mogą Państwo zamówić wchodząc na dowolną stronę produktową prezentującą projekt domu z kolekcji ARCHON+, a także telefonicznie kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta tel. (12) 37 21 900.
Przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków ekopol
Budując dom warto zastanowić się nad sposobem odprowadzania nieczystości. Brak możliwości podłączenia się do zewnętrznej sieci kanalizacyjnej sprawia, że wielu Inwestorów decyduje się na montaż przydomowej oczyszczalni ścieków.
Firma EKOPOL wychodząc na przeciw potrzebom Inwestorów oferuje biologiczne oczyszczalnie ścieków typu BIO-HYBRYDA znajdujące szerokie zastosowanie nawet na małych działkach i w trudnych warunkach gruntowych. Powierzchnia wymagana dla zainstalowania oczyszczalni waha się od 3,5 m2 dla oczyszczalni z odprowadzeniem oczyszczonych ścieków do cieku wodnego do około 40 m2 w przypadku budowy poletka rozsączającego.
BIO-HYBRYDA to typoszereg nowoczesnych i niezwykle tanich w eksploatacji indywidualnych oczyszczalni biologicznych osiągających wysoki stopień redukcji niesionych w ściekach zanieczyszczeń (redukcja BZT5 = 97%). Oczyszczalnie te działają z wykorzystaniem kompaktowego zbiornika podzielonego na komory technologiczne, w którym zachodzą oba procesy oczyszczania: tlenowy i beztlenowy.
Zasady działania oczyszczalni.
Ścieki dostarczane są przyłączem kanalizacyjnym do pierwszej komory oczyszczalni (osadnika gnilnego), gdzie następuje wstępny etap oczyszczania polegający na odseparowaniu tłuszczów (flotacja) i grawitacyjnym osadzaniu zawieszonych ciał stałych (sedymentacja). Powstające osady zostają częściowo upłynnione w procesie fermentacji beztlenowej, a pozbawione zawiesin ścieki przepływają (pod deflektorem) do kolejnej komory, gdzie następuje oczyszczane biologicznie.
1. Osadnik wstępny, 2. Komora separacji , 3. Reaktor biologiczny, 4. Komora klarowania , 5. Osadnik wtórny
W reaktorze biologicznym (3 komora) ścieki są napowietrzane drobnopęcherzykowo przez dyfuzor rurowy zasilany sprężonym powietrzem. Napowietrzanie to zaopatruje w tlen mikroorganizmy osadu czynnego i złoża biologicznego, które skutecznie rozkładają zanieczyszczenia odżywiając się rozpuszczonymi w ściekach związkami organicznymi.
Złoże biologiczne to różnorodne szczepy bakterii tlenowych namnażające się na swobodnie pływających elementach z tworzywa sztucznego. Kształt tych elementów został dobrany tak, aby zapewnić możliwie największą powierzchnię w rozwinięciu (powyżej 160 m2/m3). Osad czynny zaś stanowią bakterie zawieszone w toni ścieków w formie drobnych kłaczków.
Następnie oczyszczone biologicznie ścieki zmieszane z osadem czynnym przepływają do kolejnej komory, gdzie zostaną sklarowane i odprowadzone do odbiornika.
Skuteczność oczyszczania:
BZT5=97%
ChZT=86%
Zawiesina=92%
Oczyszczalnie na każdy grunt - wiele możliwości odprowadzenia oczyszczonych ścieków.
Doboru przydomowej oczyszczalni ścieków dokonuje się na podstawie przepustowości dobowej (tj. obliczonej jakości i objętości ścieków jakie rodzina będzie wytwarzać w ciągu doby) oraz warunków gruntowo-wodnych występujących w miejscu przeznaczonym pod instalację oczyszczalni. Ważne jest, aby zawsze wybierać rozwiązanie optymalne do istniejących potrzeb, dlatego warto przed ostateczną decyzją zlecić wykonanie badań geotechnicznych gruntu i skontaktować się z profesjonalistą w dziedzinie doboru przydomowych oczyszczalni.
Czasem zdarza się, że warunki gruntowe nie są korzystne dla budowy oczyszczalni ścieków. Dzieje się tak w przypadku występowania gruntów słabo przepuszczalnych i/lub wysokiego poziomu lustra wód gruntowych, który dyskwalifikuje klasyczne rozwiązania z poletkiem rozsączającym w gruncie. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest instalacja oczyszczalni z odprowadzeniem oczyszczonych ścieków do istniejącego cieku wodnego lub do gruntu poprzez poletko rozsączające w nasypie. Obie wersje tj. z odprowadzeniem oczyszczonych ścieków do gruntu poprzez poletko rozsączające oraz poletko rozsączające w nasypie zawarte zostały w oferowanym Projekcie przydomowej oczyszczalni ścieków.
Poletko rozsączające - Zajmuje niewielką powierzchnię - idealne na małe działki. Jest najlepszym rozwiązaniem dla gruntów dobrze lub średnio przepuszczalnych i niskiego poziomu wód gruntowych.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków z odprowadzeniem oczyszczonych ścieków do gruntu poprzez poletko rozsączające.
Poletko rozsączające w nasypie - Najlepsza na małe działki, na których poziom wód gruntowych jest wysoki. Oczyszczalnia w tej konfiguracji może być zamontowana w każdej klasie przepuszczalności gruntu, także w gruncie słabo przepuszczalnym (np. gliny).
Przydomowa oczyszczalnia ścieków z odprowadzeniem oczyszczonych ścieków do gruntu poprzez poletko rozsączające w nasypie.
Ciek wodny (np. rów, rzeka) - Jest to rozwiązanie najprostsze i możliwe do zastosowania w każdych warunkach gruntowych.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków z odprowadzeniem oczyszczonych ścieków do istniejącego cieku wodnego
Dlaczego warto wybrać BIO-HYBRYDĘ?
- Nowoczesny produkt o najwyższych standardach jakościowych
- Łatwy montaż kompaktowa konstrukcja, w postaci lekkiego zbiornika z żywicy poliestrowej zbrojonej włóknem szklanym pozwala na prace montażowe bez użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Samodzielny montaż inwestora nie powoduje utraty gwarancji na urządzenia.
- Długi okres użytkowania i niezawodność.
Dziesięcioletnia gwarancja producenta obejmuje zbiornik i wszystkie zamontowane w nim podzespoły. - Rezygnacja z elementów rotujących i elektropompy zanurzonej.
Dzięki zastosowaniu niezawodnych powietrznych podnośników cieczy możliwe było wyeliminowanie awaryjnych elementów ruchomych. - Certyfikowana jakość.
Jakość oczyszczalni potwierdza udowodniona zgodność z Normą PN EN 12566-3 (znakowanie europejskim znakiem bezpieczeństwa CE) oraz wiele wyróżnień i certyfikatów. - Elementy gotowe do połączenia
Szybki montaż i bezproblemowe uruchamianie urządzenia uzyskane dzięki zastosowaniu standardowych połączeń systemowych. - Niewielkie koszty utrzymania
Dzięki małemu zużyciu prądu i konieczności usuwania osadów tylko raz w roku koszt eksploatacji oczyszczalni nie przekracza 200 zł/rok. - Minimalne zapotrzebowanie terenu
EKOPOL jest liderem wśród producentów przydomowych oczyszczalni ścieków z wyłącznie polskim kapitałem. Firma może pochwalić się niemal 20-letnim doświadczeniem w branży i kilkunastoma tysiącami oczyszczalni sprawnie działających przy domach jednorodzinnych na terenie całego kraju. Tworzona przez wiele lat oferta zawiera przydomowe oczyszczalnie ścieków na każdy rodzaj gruntu, na każdą wielkość działki i na każdą kieszeń, co zapewnia klientowi możliwość doboru rozwiązania precyzyjnie dopasowanego do istniejących potrzeb.
Autor projektów i generalny wykonawca: EKOPOL
www.ekopol.pl
ekopol@oczyszczalnie.pl
tel. 604-730-484, 24 722 43 67
Poza działalnością produkcyjną EKOPOL oferuje:
- regularną sprzedaż oczyszczalni Klientom indywidualnym,
- bezpłatny transport zakupionych urządzeń na terenie całego kraju,
- doradztwo w zakresie doboru przydomowych oczyszczalni
- pomoc merytoryczną w procesie legalizacji przydomowych oczyszczalni
- usługi w zakresie kompleksowego montażu przydomowych oczyszczalni
- serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Projekt przydomowej oczyszczalni ściekówod 6 do 10 osób DOSTĘPNY
420,00 zł