W tym tygodniu wylaliśmy pianobeton (zamiast styropianu przykrywającego instalacje pod posadzkami). Cena wydaje się niewygórowana (nieco ponad 6100 za całość), a izolacja jest o niebo lepsza, bo jednak pianobeton wejdzie w każdy zakamarek i dzięki temu skutecznie ociepli podłogę.

Na górze nie będziemy musieli dawać kolejnych warstw styropianu, a na dole wychodzi 7 cm, więc damy 5cm i drugą 2- centymetrową warstwę.

Pianobeton schnie ok. 2 tygodni, potem będziemy mieli kładzioną podłogówkę, a tuż po niej zalewane posadzki (zdecydowaliśmy się na anhydrytowe).

Co do wnętrza domu, po wylaniu posadzek stan deweloperski będzie gotowy:)

Mid cd61fdab0c66d926f5fbc63624eed761
Mid 5b529b00c55f89f0190d43023e8aa207

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Mat
#1
"a izolacja jest o niebo lepsza" - no chyba jednak nie. Współczynnik przewodzenia ciepła dla najlepszego (tego o najmniejszej gęstości) pianobetonu to 0,09 W/(m*K). Najgorszy styropian ma ten współczynnik na poziomie 0,04 a lepszy 0,03. Innymi słowy, żeby uzyskać izolację na poziomie 10 cm styropianu z lambdą 0,03, musielibyście wylać 30 cm pianobetonu.
Default avatar
Napisany przez Wiola
#2
Ten współczynnik przewodzenia ciepła jest rzeczywiście większy, ale jedna kwestia to to, że nie da się tak szczelnie przykryć instalacji docinanym styropianem jak pianobetonem i to bardziej miałam na myśli. Ale rzeczywiście jak porównamy współczynniki podawane przez producentów to styropian ma o wiele niższy:) z plusów pianobetonu, nie napracowaliśmy się przy tym i podłoga jest równiutka.
Default avatar
Napisany przez Mat
#3
"nie da się tak szczelnie przykryć instalacji docinanym styropianem jak pianobetonem i to bardziej miałam na myśli" - ale jaką powierzchnię podłogi zajmują te instalacje? 10% podłogi? Czy raczej 0,1% albo i mniej? Nie da się szczelnie przykryć? Wystarczy dać 2 warstwy styropianu, zakrywając drugą warstwą łączenia i jest "szczelnie". No i 3x "cieplej" niż pianobetonem. Mi to wygląda jak zwykła racjonalizacja swoich decyzji, nie do końca sensownych moim zdaniem.
Default avatar
Napisany przez Mat
#4
Sprawdziłem jeszcze z ciekawości szczegóły Waszego projektu. Wygląda na to, że za 64m2 styrobetonu zapłaciliście 6100 zł. 15 cm najlepszego styropianu z lambdą 0,03 to koszt ok. 3200 zł, czyli prawie 2 razy taniej. Gdzie tu sens?
Default avatar
Napisany przez Wiola
#5
Nie za 64 m2, tylko pokrylismy cala powierzchnie podlog, czyli gore i dol. Na gorze nie sa wymagane dodatkowe warstwy styropianu, a na dole damy jeszcze 7 cm, jak pisalam we wpisie ze zdjeciami. My wolelismy wybrac taki material, natomiast materialow jest sporo na rynku (samego styropianu jest duzy wybor), wiec kazdy moze ocenic sam, jaka technologia mu najbardziej odpowiada:)
Default avatar
Napisany przez Mat
#6
Nadal styropian wychodzi taniej, lepiej, cieplej. Pewnie, każdy może wydawać czy też marnotrawić swoje własne pieniądze w dowolny sposób i nic mi do tego. Mi chodziło głównie o zdanie "a izolacja jest o niebo lepsza" - bo nie jest :) Przy tej samej grubości jest 3x gorsza. Pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez Anna
#7
Ja powiem tylko tyle my ocieplaliśmy styropianem,mąż to układał sam wraz z teściem zajęło im to ok 3tyg bo robili to po pracy męża...ale zostało to ułożone bardzo dokładnie i szczeliny później mąż uzupełniał pianą.Była ekipa, która chciała to układać w ten sposób, że szczeliny zasypywać piaskiem na co nasz kierownik budowy powiedział, że w żadnym wypadku się tak nie zgadzać. I dlatego mąż stwierdził że rozłoży to sam.Szczerze mówiąc ile ekip wyceniało wylewkę to nikt nie podpowiadał takiego rozwiązania jakiego Pani użyła czyli pianobeton.
Default avatar
Napisany przez Wiola
#8
My sie balismy tego ukladania styropianu szczegolnie na gorze, gdzie mamy rozlozona rekuperacje (zreszta zaraz wrzuce zdjecia, jak to wygladalo). Tam jest roznica w 'objetosci' poszczegolnych instalacji i faktycznie byloby to czasochlonne i moj maz tez by wlasnie musial ukladac to po pracy, takze polecam ten sposob jesli ktos jest zapracowany, a jednoczesnie ma sporo instalacji na podlodze.
Default avatar
Napisany przez Mat
1 osoba lubi ten post
#9
"Instalacji lacznie jest dosc gesto, stad, w obawie ze nie dotniemy rowno styropianu, zdecydowalismy sie na zalanie instalacji wspomnianym w poprzednim wpisie pianobetonem." No i to już dużo lepiej brzmi niż "izolacja jest o niebo lepsza, bo jednak pianobeton wejdzie w każdy zakamarek i dzięki temu skutecznie ociepli podłogę"

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?