Jako, że na zewnątrz pogoda nas nie rozpieszcza, postanowiłam ogrzać Was widokiem cieplej wełny niczym kołderki... (kto układał wełnę powinien uśmiechnąć się teraz pod nosem na myśl o porównywaniu wełny z kołderką... brrr! ;-)). No dobra, przejdźmy do konkretów. Rozpoczęliśmy prace ociepleniowe, zarówno na zewnątrz - elewacji, a także wewnątrz - poddasza. 

  • Elewacja: styropian 20 cm grafitowy Yetico Passive, do tego 1 cm styropianu białego tam, gdzie będzie kładziony puc. Dlaczego? Dlatego, aby elementy dekoracyjne elewacji nie odstawały, tylko żeby cała powierzchnia stanowiła spójną, jednopoziomową strukturę. Elewacja będzie wyglądała tak, jak w projekcie, tj. biały puc + drewnopodobne deski + szare płytki klinkierowe. Ale to już w przyszłości, tzn myślę, że wiosną. Póki co wykonawca zagruntuje styropian i taki stan pozostawimy na zimę. Adekwatnie do tematu należałoby wspomnieć co nieco o parapetach zewnętrznych. Oj, co to był za ból głowy! Wykonawca polecał nam najbardziej granit, bo to najsolidniejszy i najtrwalszy materiał. Nic się z tym nie dzieje przez lata.. No tak, ale mi osobiście granit ni w ząb nie pasował.. Nie dość, że taki w miarę rozsądnej cenie (500 zł/m) wyglądał jak nagrobkowy, to jeszcze zupełnie nie pasował do mojej wizji nowoczesnego domu z, bądź co bądź, specyficzną i nietuzinkową elewacją. Taki materiał bardziej widzę w domach klasycznych, to samo tyczy się parapetów z ceramiki.. No to może blacha! Blacha pod względem estetycznym idealnie pasuje do elewacji (w moim mniemaniu, nie musicie się ze mną zgodzić). Ale jest jeden minus - jest dosyć miękka, nietrwała, może być podatna na warunki środowiskowe itd.. Wiele niewiadomych co do użytkowania blachy po latach.. No dobra, skoro tak, to niech będzie ten nieszczęsny granit, jakoś to przeboleję... Najwyżej nie będę nigdy otwierać rolet ;-) I wiecie co? Znalazłam w jednym zakładzie wymarzony granit.. piękny, antracytowy, MATOWY (!) - nie przepadam za tym, co świeci i błyszczy - i w dodatku o jednolitej strukturze, praktycznie w jednakowej barwie, bez przebarwień.. Pasowałby idealnie!... mój entuzjazm nie trwał jednak długo, skończył się w momencie, gdy usłyszałam cenę.. 1400 zł/m. Dziękuję, do widzenia. Fajnie, że pan pozwolił zabrać mi próbkę, zrobię sobie mały ołtarzyk..;-) I gdy już myślałam, że nie ma dla mnie nadziei i jednak będą parapety granitowe białe w czarne kropki (ble!), to wpadłam na pomysł, aby zadzwonić do mojego guru od spraw budowanych, czyli człowieka, który postawił mi dom do stanu surowego zamkniętego. I wystarczyło, aby ten człowiek wypowiedział dwa słowa, aby nad moją głową znów zaświeciło słońce: RHEINZINK PATYNOWANY. To jest rodzaj blachy, ale to jak Porsche wśród blach. Jest sztywna, twarda, nie wygina się, jest odporna na wszystko, ma antracytowy kolor, ładną strukturę, JEST DROGA, owszem, biorąc pod uwagę inne blachy, ale w porównaniu do granitu ta cena jest jak miód dla moich uszu. Za wszystkie parapety zapłaciliśmy 970 zł (sam materiał). Coś pięknego, z czystym sumieniem polecam wszystkim, którzy chcą trochę odbiec od tradycyjności w kierunku nowoczesności!

 

  • Poddasze: równocześnie z pracami zewnętrznymi, trwają prace wewnątrz budynku. I tu Was zaskoczę - zajmujemy się tym my sami, tj. mój mąż i ja. Głównie ze względów finansowych, po prostu szukamy oszczędności. Nasz wykonawca dał nam dokładne instrukcje, jak należy to robić i co jakiś czas sprawdza, czy wszystko wygląda tak, jak powinno. Idzie sprawnie, to wcale nie jest takie trudne do wykonania, tylko praca, ze względu na właściwości wełny, jest dość niewdzięczna. Używamy wełny skalnej firmy Rockwool. Jest sztywna, gruba i podobno po latach nie traci swoich właściwości, w przeciwieństwie do wełny szklanej. Praca po krótce wyglada tak: mierzymy, wycinamy, układamy, sznurkujemy, drapiemy się..;-) I tak w kółko. Robota idzie sprawnie. Po tym, jak ułożymy ten rodzaj wełny, zostaną wykonane stelarze i dorzucimy jeszcze wełnę szklaną, 10 cm, firmy Isover. 

I to by było na tyle. Poniosła mnie dziś fantazja w pisaniu, to chyba dlatego, że dawno się nie udzielałam. Mam nadzieję, że wyciągnięcie z tych moich wypocin interesujące Was informacje i że wpis (zarówno ten jak i wszystkie pozostałe) okaże się w jakimś stopniu pomocny. Miłego wieczoru!

O&B

 

Mid d67203670da6050a6fefec57c5df7cf4
Mid ce0c07924606da18d19c392b579bffbd
Mid 7bff1a811cedbe2b92ce06345d8bb959
Mid 891644ed78fb217e856c2ff62456c043
Mid 7a63ed7f619de09dd45152a5df086215
Mid 0e10a8ceb83ad219453e55bb5d544f53
Mid 774247510b4c1aff787cdd3a2da59937
Mid 8c7c946cae8b11a45b8a98c7a188769a

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Jagoda
#1
A do czego przekręcicie sufity? Nie macie haczyków do profili.
Default avatar
Napisany przez rzola
#2
Brawa za spostrzegawczość ;-) zapraszam do dalszego śledzenia bloga, wszystko z czasem się wyjaśni.. ;-)
Default avatar
Napisany przez Ola
#3
Witam! Z tynkami dom wygląda rewelacyjnie :) Mam tylko pytanie odnośnie kominka? Czy macie go zaplanowanego? Jeśli tak to po skosie, czy na ścianie prostopadłej do ściany z TV?
Default avatar
Napisany przez Rzola
#4
Dzięki, Olu! Kominek będzie, jak w projekcie, czyli po skosie, w narożniku. Zabudujemy go płytami z betonu architektonicznego.
Default avatar
Napisany przez Justyna
#5
Witam, mam prośbę a zarazem pytanie czy mogłabyś mi wysłać zdjęcia wszystkich pomieszczeń znajdujących się na górze gdyż chciałabym zobaczyć dokładniej jak wygląda ściana kolankowa. Zastanawiam się z mężem nad tym projektem dlatego piszę. Z góry dziękuję. mój e-mail to: justyna.kudrynska@gmail.com
Default avatar
Napisany przez slaw2006
#6
czy ta dachówka z małym kominkiem to jest odpowietrzenie kanalizy?
Default avatar
Napisany przez slaw2006
#7
ta obok świetlika
Default avatar
Napisany przez Rzola
#8
Kanalizę mamy podłączoną do komina wentylacyjnego, a ten "grzybek" to dodatkowy kanał wentylacyjny.
Default avatar
Napisany przez aurora 2
#9
Również budujemy uarore,jakby pani podała koszt okien na cały dom taki zestaw jak u panstwa z roletami zewnetrznymi i o tych samych kolorach bylibysmy bardzo wdzieczni oraz koszt materiałow na dach wycene wstepna mamy na roobena piemont ciekawi mnie czy bedzie spora roznica ..bardzo dziekuje domek wyglada rewelacyjnie fajnie fajnie tez chcielibysmy byc na tym etapie .... Pozdrawiam serdecznie
Default avatar
Napisany przez slaw2006
#10
Witaj Rzola Za chwilę czeka nas decyzja co do wyboru okien i w związku z tym mam pytanie- biały masz od środka a antracyt od zewnątrz, a jak z roletami zrobiłaś? też dało radę dwukolorowe zrobić? No bo jak wygląda antracytowa żaluzja na białym oknie??? może foto jakieś byś miała? My zastanawiamy się pomiędzy proluxem oknoplastu a msline+MD z ms okna-trudny wybór czekam na info i pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez Rzola
#11
Witaj Slaw2006, rolety są obustronnie antracytowe. Przyznam szczerze, że zaskoczyło mnie Twoje spostrzeżenie, nie pomyślałam o tym wcześniej, ale nawet gdyby wpadłoby mi to do głowy, to myślę, że i tak zdecydowałabym się na antracyt od strony wewnętrznej również. Myślę, że wcale to tak w oczy nie kłuje, jeśli chcesz to podaj maila, wyślę Tobie zdjęcia. Rolety będą opuszczone na noc lub wtedy, kiedy nas nie ma, więc myślę, że nie warto kombinować. A pytałeś, czy w ogóle jest taka możliwość, aby zrobić dwukolorowe rolety? Co do okien, tej drugiej firmy nie znam, a oknoplast polecam z własnego doświadczenia. Widzę, że mam zaległości w odpowiadaniu na komentarze - przepraszam. Odp. Aurora 2 z dnia 18.02.2017: koszt okien + rolety (na dole) firmy Oknoplast to ok. 40 tysięcy. Jeśli chodzi o dach, pozwól, że wkleję moją odpowiedź z poprzedniego posta: "Więźba kosztowała nas około 7 tysięcy. Elementy dachu, tj. dachówka, rynny i wszystkie pozostałe wyniosą nas 20 tys. Zdaje się, że za pojedynczą dachówkę policzono nam ok. 4 zł netto. Jeśli chodzi o robociznę, prace wykonuje ta sama ekipa, która tworzy dom od podstaw, więc kwota dla nich do zapłaty jest połączona za wszystkie etapy.". Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!
Default avatar
Napisany przez domi
#12
Witam, gdzie kupowałaś parapety z tej blachy?
Default avatar
Napisany przez rzola
#13
Domi, przepraszam, że dopiero teraz. Te parapety załatwiał nam wykonawca od swojego znajomego, szczegółów nie znam, wiem tylko, że Szczecin.
Default avatar
Napisany przez Ada
#14
Witam czy można prosić o kontakt prywatny? adastrzalkowska@wp.pl Pozdrawiam :) Ada

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?