Temat założony przez Staszek,
21 zdjęć, 38 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Staszek
#1

Witam. Czy ktoś buduje może już ten dom lub ma zamiar? Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Jola
#2

Tak, zakupiliśmy projekt i będziemy budować wersję lustrzaną.

Default avatar
Napisany przez Dawid (małopolska)
#3

Witam
My też kupiliśmy całkiem niedawno ten projekt w odbiciu lustrzanym. Jest już zaadaptowany i startujemy z budową w połowie kwietnia.

Default avatar
Napisany przez Jola
#4

Dawid, gdzie konkretnie będziesz budował? My wystartujemy później i jeśli pozwolisz, chętnie skorzystamy z doświadczeń:) Wprowadziłeś jakieś zmiany w projekcie?

Default avatar
Napisany przez Dawid (małopolska)
#5

Tak, zmian nie mamy zbyt wiele, powiększenie garażu o metr oraz przeniesienie okna na południową ścianę. Myślę też o wstawieniu tam drzwi, ale tego jeszcze nie wiem bo z drugiej strony zrobi się tam ciemno. U góry będą dwa pokoje a nie trzy, i to chyba na razie wszystko. Będziemy budować się pod Krakowem. A wy co zamierzacie zmieniać w projekcie i gdzie się stawiacie?

Default avatar
Napisany przez Jola
#6

Jesteśmy Krakusami i działkę kupiliśmy w Paszkówce. W projekcie nie planujemy większych zmian - z kotłowni zrobimy łazienkę i wstawimy większe okno - będzie jasna a i wizualnie budynek zyska na tamtej ścianie. W łazience będzie pomieszczenie gospodarcze i tam przeniesiemy drzwi do garażu. Ganek zabudujemy a w wiatrołapie zrezygnujemy z drzwi od strony przedpokoju. Na poddaszu zlikwidujemy garderobę, aby powiększyć pokoje. W jakiej miejscowości macie działkę, jaka duża i ile ma szerokości?

Default avatar
Napisany przez Dawid (małopolska)
#7

Ciekawe zmiany, w sumie nie braliśmy pod uwagę takiego rozwiązania, jako ze będziemy ogrzewać eko-groszkiem to pozostaniemy przy większej kotłowni. My będziemy się budować się w Dobczycach. Mamy 35 arów ale możemy się tylko budować na określonej powierzchni (25x25 metrów). Nie myśleliście czasem o balkonie?

Default avatar
Napisany przez Jola
#8

Lubię Dobczyce, jego klimat i okolice. Ładnie tam macie:) Rozważaliśmy eko-groszek, ale ponieważ mamy gaz na działce, więc stawiamy na dobre ocieplenie domu, ogrzewanie kominkowe i awaryjnie gazem. Czas pokaże czy się sprawdzi. Co do balkonu - idziemy w rozwiązanie przeciwne:) likwidujemy drzwi balkonowe na poddaszu, wstawimy okna. Natomiast dołożymy dwa okna połaciowe w celu doświetlenia z jednej strony dachu - klatki schodowej oraz z drugiej, symetrycznej strony dachu - jednego z pokoi. Podobnie jak Wy mamy sporą działkę, więc wychodzimy z założenia, że na wiosce będziemy siedzieć głównie w ogrodzie i na tarasach - planujemy dodatkowy z pergolą zamiast zadaszenia. Jaką macie orientację działki względem stron świata? Będziecie budować systemem zleconym czy gospodarczym?

Default avatar
Napisany przez Dawid (małopolska)
#9

Dom nie jest duży wiec wydaje mi się ze raczej nie będzie tragedii z ogrzewaniem, my chcemy jeszcze ogrzewanie podłogowe wstawić. Dodatkowe okno połaciowe nad klatka schodową to ciekawe rozwiązanie warte przemyślenia. Dom ustawiamy na południe tak ze będzie dość jasno. Na ta chwile mamy "ekipę" ze tak powiem z polecenia która będzie nam budować do stan surowego otwartego, a resztę będziemy szukać. A Wy jak zamierzacie budować, macie już załatwioną "papierologie" i pozwolenie na budowę?

Default avatar
Napisany przez Jola
#10

Tak, wydaje się, że ogrzewanie domu nie powinno być drogie. Też myślimy o podłogowym:) głównie na parterze, ale z wyłączeniem pokoju i pomieszczenia gospodarczego, a na poddaszu chcemy położyć tylko w łazience. Ponadto nie będziemy robić stropu na poddaszu - odkryjemy belki. Dzięki temu zyskamy trochę przestrzeni, a ze strychu i tak nie będzie pożytku bo stanowczo za niski. Wjazd na działkę mamy od południowego-wchodu, więc wejście do domu też z tej strony. Wolałabym od północy, ale cóż - nie ma rady - taka działka - nie można mieć wszystkiego:). Stąd będziemy ratować się dodatkowym tarasem od południa. Co do papierologii - jeszcze mnóstwo przed nami. Narazie wydzielamy działkę z większej i to teraz niestety trochę trwa. W między czasie staramy się o podłączenie mediów - wszystkie mamy w drodze. Chcemy budować zdecydowanie systemem gospodarczym. Już z szefem jednej poleconej ekipy spotkaliśmy się - są w stanie postawić dom w stanie surowym zamkniętym. Mamy w zanadrzu jeszcze jednych poleconych budowlańców i napewno także będziemy z nimi rozmawiać. A jak stanie stan surowy zamknięty to dalej będziemy łatać:) Część mąż napewno zrobi we własnym zakresie z pomocą krewnych. Ile weźmie Wasza brygada za stan surowy otwarty? I na jaką kwotę szacujecie koszty inwestycji? pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Dawid (małopolska)
#11

Z mediami u nas podobnie, lecz my będziemy podłączać na finiszu, bądź w trakcie, jako ze mam od kogo mieć prąd i wodę. A co do wyceny to jesteśmy w trakcie ustalania szczegółów, ale z tego co rozmawiałem to znacznie nie będzie się różniła od wcześniejszego projektu (Dom Salsa) i był a to kwota +\- 50 tys. za samą robotę (stan surowy otwarty). Na dnach będę wiedział mniej więcej ile robota wraz z materiałem to napisze, chodź w naszej wersji ściany zew, będą z grubszego pustaka ceramicznego 28 cm. Czekam też na wycenę dachówek, to też się podzielę, i jeszcze na okna będę robił rozeznanie na dniach. Co do kosztów to czekamy na wycenę....żebym móc się odnieś. A Wy w jakim budżecie chcielibyście się zmieścić?

Default avatar
Napisany przez Jola
#12

Szef ekipy, którą nam polecono, na bazie swojego doświadczenia oszacował stan surowy zamknięty na kwotę około 150 tys., z czego jego robota to podobnie jak u Ciebie około 50 tys. Z góry dziękuję za informację o cenach:) Co do okien - nie rozważaliście w salonie zespołu okien tarasowych przesuwnych? Na to rozwiązanie namawia mnie szwagier, który ma rozkład salonu podobny do naszego. Zwykłe drzwi tarasowe latem przeszkadzają mu, bo akurat otwierają się na ścianę na której ma plazmę:) Facet z natury jest bardzo rozsądny, więc jeśli tylko cena drzwi przesuwnych tarasowych nas nie zabije, to najprawdopodobniej kupimy. Budżet - chcemy się zmieścić w 300 tys. a najlepiej poniżej:) Jaki kolor dachówki, okien i domu planujecie?

Default avatar
Napisany przez Dawid (małopolska)
#13

My też tak uważamy z tym oknem salonowy żeby było przesuwne, pewnie nie będzie to tania opcja, ale to dość praktyczny i funkcjonalny pomysł. My też byśmy chcieli sie zmieścimy w tej kwocie...ale wyjdzie w praniu. Co do dachu mam odpowiedź z dwóch firm jedna wyceniła dachówki + akcesoria+ rynny+ okna połaciowe 4 sztuki na 19 tys, inna bez okień na 15 tys.,jeśli chcecie to cały kosztorys prześle wam na email. Co do koloru to chyba coś w okolicach brązu/czereśni/czerwieni, ale jeszcze nie mamy 100% typa. Co do okien to będą w stylu jasnego drewna dąb/brzoza Jeszcze mam cenę na cale drzewo potrzebne do budowy wraz dachem -12 tys. A wy jakie macie plany oknowo-dachowe? Jakie myślicie mieć schody na pięterko betonowe czy drewniane??

Default avatar
Napisany przez Jola
#14

Chętnie skorzystamy z ofert, jakie zgromadziłeś i zgromadzisz:). Z góry dziękuję za przesłanie e-mailem na adres jolanta.grebla@gmail.com. U nas będzie dachówka - klasyczna czerwona. Jak już wspominałam dołożymy dodatkowe 2 okna połaciowe, z czego jedno musi być od razu wyłazem - nie będziemy mieć w ogóle strychu. Okna podobnie jak Wy, chyba w kolorze dębu. Co do schodów - zdecydowanie preferowana wersja tańsza:) w projekcie są schody z betonu, ale podobno taniej z drewna - przynajmniej tak mi mówiono. A co Wy zamierzacie w tym temacie? Wszelkie pomysły mile widziane:) pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Dawid (małopolska)
#15

Kosztorysy wysłane, zapraszam do analizy. My raczej pozostaniemy przy betonowych schodach choć drewniane wydają się cieplejsze. My chcemy mieć jeszcze skosy betonowe w celu lepszej izolacji cieplnej. Tak się zastanawiam czy czasem bez tego strychu ciepło z dołu nie będzie wam szybciej uciekało w górę domu? A kominek planujecie mieć z płaszczem wodnym tak jak my, czy będziecie rozprowadzać ciepło?

Default avatar
Napisany przez Jola
#16

Dziękuję za kosztorysy, będziemy analizować:) Temat schodów u nas pozostaje otwarty. Zdrowy rozsądek podpowiada schody żelbetowe - mają sporo zalet, a jak je obłożysz drewnem to będą przytulniejsze. Drewniane są optycznie lżejsze, co w naszym salonie ma znaczenie, bo jest mały i drewno to zawsze drewno:). W drewnianych nie odpowiada mi, że są jednak "głośne" i często mało ergonomiczne, z prześwitami pomiędzy stopniami. A jak chcesz coś naprawdę solidnego z drewna to chyba jednak żelbet wychodzi taniej:) Mój mąż stawia na solidność i stabilność, dla mnie kwestia kosztów jest bardo istotna, więc musimy znaleźć jakiś kompromis. Co do strychu - Twoja uwaga bardzo trafna - musimy przemyśleć rozwiązanie, aby nie tracić bez sensu ciepła. Narazie sądzimy, że kominek będzie bez płaszcza wodnego, myśleliśmy o rozprowadzaniu powietrza, ale może wyklarować się inaczej - decyzję pozostawiam mężowi. Macie sporą działkę. Czy panujecie studnię, a jeśli tak - jaką? pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Dawid (małopolska)
#17

Też rozmyślałem o rozprowadzeniu powietrza tylko zastanawiam się czy czasem więcej kurzu nie bedzie przez to rozwiązanie, i pytanie jakie są koszty tego rozwiązania....na tle płaszcza wodnego? Jak juz wspominałem mamy 35 arów ale możemy się tylko budować wg.plany zagospodarowania terenu 25x25 metrów. Studni nie będziemy budować, może kiedyś na tą chwile uciekamy z kosztami, woda z kranu nam musi wystarczyć.

Default avatar
Napisany przez Rafał
#18

Witam Serdecznie planujących rozpocząć budowę. My z żonką startujemy z fundamentami w maju.
Pozdrawiamy Serdecznie.
Coś Wam dużo krzyczą w tej Małopolsce za postawienie SSZ. W okolicach Bolesławca, ekipa życzy sobie 35-38 tys. jeszcze w trakcie dogadania.

Default avatar
Napisany przez Jola
#19

Witaj Rafał:) podana przez Ciebie cena robót do stanu surowego zamkniętego intryguje:) Czy faktycznie w tej kwocie uwzględniają wykonanie dachu? opisz proszę zakres prac. pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Rafał
#20

Przeraszam.
Oczywiście miałem na myśli SSO za tę kwotę ale łącznie z dachem oczywiście. Jak juz wyruszymy Ż budową z pewnością będziemy tu częstymi gośćmi.

Default avatar
Napisany przez Justyna
#21

Witam,

czy ktoś z Państwa wybudował może ten dom w okolicach Wrocławia? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Rafał
#22

My też z żoną budujemy dom pod wierzbą z lekko zmodyfikowanym w szerokości garażem w okolicach Bolesławca, jesli macie pytania to śmiało domchmielno@gmail.com

Default avatar
Napisany przez Ola
#23

Witam :-) czy skończył już może ktoś budowę tego projektu i może się podzielić opiniami oraz co zmienił i ile całościowo wyszło :-) pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Jola
#24

Jesteśmy na etapie malowania i kładzenia podłóg na parterze. Dotąd na budowę domu wydaliśmy około 350 tys. zł. Poddasze zostanie wykończone w terminie późniejszym. Zmian w projekcie sporo: łazienka na parterze została przeniesiona do pomieszczenia gospodarczego, sypialnia na parterze nieznacznie powiększona, niektóre okna poszerzone, inne zmniejszone, połączenie na poddaszu jednego pokoju z garderobą, powiększone ganek, taras, a na nich zamiast słupów betonowych zdecydowaliśmy się na drewniane. pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Renata
#25

Witam, buduję dom w odbiciu lustrzanym za Lublinem. Zmieniłam dach na blach-dachówkę, na poddaszu ściany wykonałam z karton-gipsu, a schody z żelbetonowych na drewniane. Obecnie wydałam 240 tys. zł..
Jutro mają robić tynki wewnątrz.
Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Julita
#26

Witam
My tez budujemy ten domek , mogę prosić o kilka zdjęć ze środka domu , jestem na początku drogi budowania i chciałabym wiedzieć jak w środku wyglada .
Szczególnie schody

Default avatar
Napisany przez Marlena
#27

Dzień dobry! My też myślimy poważnie o tym projekcie. Czy mogłabym zobaczyć jakieś zdjęcia realizacji? Swoją drogą na FB jest grupa "wierzby które kochacie", miałam nadzieję, że będą się tam pojawiać zdjęcia, ale członków mało i grupa zupełnie nieaktywna. Może byście mieli ochotę dołączyć i tam się podzielić efektami pracy? :)

Default avatar
Napisany przez Marlena
#28

Widzę, że forum nie żyje :) a my faktycznie zdecydowaliśmy się na ten projekt

Dołączone zdjęcia:

forum Dom pod wierzbą (G) obrazek 99937
Default avatar
Napisany przez Karolina
#29

Dzień dobry, gratuluję i trzymam kciuki, czy mogła by Pani przesłać więcej zdjęć? Jestem bardzo ciekawa, jak wyglądają pomieszczenia w środku. Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez Mateo
#30

Fotki budowy domu pod wierzbą

Dołączone zdjęcia:

forum Dom pod wierzbą (G) obrazek 100240
forum Dom pod wierzbą (G) obrazek 100241
forum Dom pod wierzbą (G) obrazek 100242
forum Dom pod wierzbą (G) obrazek 100243
forum Dom pod wierzbą (G) obrazek 100244
forum Dom pod wierzbą (G) obrazek 100245
forum Dom pod wierzbą (G) obrazek 100246
forum Dom pod wierzbą (G) obrazek 100247
forum Dom pod wierzbą (G) obrazek 100248
forum Dom pod wierzbą (G) obrazek 100249
forum Dom pod wierzbą (G) obrazek 100250
forum Dom pod wierzbą (G) obrazek 100251
forum Dom pod wierzbą (G) obrazek 100252
Default avatar
Napisany przez Mateo
#31

Mogę wysłać inne fotki jak ktoś chce lub odpowiem na pytania

Default avatar
Napisany przez Marlena
#32

Super dzięki!
Wodzey, że chyba raczej nie wprowadzales zmian i wszystko jak w oryginalnym projekcie? Mam pytanie o łazienkę na dole. Czy przesunąłes okno na środek ściany, dobrze widzę ? U nas też przesunięte na środek ale w związku z tym prysznic tam w rogu pod oknem wydaje się niemożliwy do zrobienia bo miejsca praktycznie nie ma. U ciebie prysznic jest. To coś tu jednak chyba inaczej z wymiarami?

U nas też okno tarasowe zmniejszone na szerokości, teraz chyba trochę tego żałuję

Dołączone zdjęcia:

forum Dom pod wierzbą (G) obrazek 100253
forum Dom pod wierzbą (G) obrazek 100254
Default avatar
Napisany przez Marlena
#33

@karolina: dopiero zobaczyłam ten wpis! Niestety nie mam wielu zdjęć, bo ścianki działowe jeszcze się tworzą. Póki co zastanawiam się jak często będę przeklinać skosy bo mam wrażenie, że zabiorą połowę powierzchni pokoi i łazienki.
W łazience na górze zrezygnowaliśmy z okna dachowego, w salonie jest ścianka zasłaniająca schody i tak jak wyżej pisałam : węższe okno w salonie, ciut mniejsze w jadalni a pod schodami piwniczka.
@karolina ty budujesz ?

Default avatar
Napisany przez Mateo
#34

Łazienkę poszerzyłem o grubość wnęki która się tam znajduje kosztem kotłowni i okno jest tak jak w projekcie . Kotłownia tak jak na piec gazowy to wystarczająco miejsca . Zmieniłem w domu schody z zabiegowych na spocznik. Zadaszenie nad tarasem jest dłuższe o 1m jak w projekcie i to była bardzo dobra decyzja. Dodałem balkon który mnie więcej kosztował 3tyś i to była też dobra decyzja.

Default avatar
Napisany przez Mateo
#35

Dodałem do projektu okno dachowe nad klatką schodową i jest o wiele jaśniej

Dołączone zdjęcia:

forum Dom pod wierzbą (G) obrazek 100255
forum Dom pod wierzbą (G) obrazek 100256
forum Dom pod wierzbą (G) obrazek 100257
forum Dom pod wierzbą (G) obrazek 100258
forum Dom pod wierzbą (G) obrazek 100259
Default avatar
Napisany przez Mateo
#36

Też miałem zmniejszać okno tarasowe ale jednak postanowiłem że nie będę i jest dużo światła i przestrzeni

Default avatar
Napisany przez Marlena
#37

A i wszystko jasne. U nas w kotłowni będzie też pralnia i cały grajdołek więc miejsce się przyda ale rzeczywiście o ile było miejsca na styk to jak przesunęliśmy okno na środek, żeby nie było przyklejone tak dziwnie do ściany, no to o prysznicu tam mogę zapomnieć, a niezbyt mnie przekonuje taki układ jak na rzutach projektu - wchodzisz do łazienki i musisz minąć prysznic. Albo może jestem negatyxznie nastawiona, ale wydaje mi się to dziwne. Także mam zagadkę jak to teraz ustawić ..!

Zadaszenie nad tarasem - mega pomysł i bardzo żałuję, że sama o tym nie pomyślałam, bo ten oryginalny to wiadomo, że przed żadnym słońcem nie ochroni, bo na naszej szerokości geograficznej nikt nie ma słońca nad głową tylko jednak pod kątem. No ale przynajmniej może trochę od deszczu . W każdym razie to super faktycznie dłuższe zadaszenie.

Ech ile jeszcze przed nami pracy!

Default avatar
Napisany przez Paweł P.
#38

Czy mogę prosić o kontakt, byłaby możliwość obejrzenia tego domu na żywo ?

gotowy projekt Dom pod wierzbą (G)
KOD: BLACK350
Dom pod wierzbą (G)
Ikona Kondygnacji2
Ikona pokojów5
Ikona łazienki + toalety2
Ikona stanowisk garażowych1
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
98,57 +20,53 +6,52
Koszty budowy : 283 700 zł
Cena z kodem BLACK350
4 030 zł (3 276,42 zł netto)
Cena regularna 4 380 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 4 030 zł
Korzystny kredyt hipoteczny
REKLAMA
BRAAS - Jakość na lata
REKLAMA
HORMANN - metalowe skrzynie ogrodowe
REKLAMA
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?