Czy ktoś buduje dom w Wisteriach ?
Czy ktoś buduje dom w Wisteriach ?
My przymierzamy się do budowy tego domku, jednak narazie czekamy aż wyklaruje się sprawa z działką.Póki co ten projekt jest naszym mocnym faworytem :)
Witam my z mężem też myślimy nad tym domkiem ale mi troszkę za mały salon i myślę o poszeżeniu o metr od strony salonu właśnie. Strasznie trudny wybór projektu a chcielibyśmy z archonu bo mają bardzo dobrze przygotowany projekt i papiery a zwłaszcza zestawienie materiałów bo nie wszyscy to dołączają do projektów a dla nas to bardzo cenne.Jak ktoś może kupił już projekt to co zmieniacie a może już jakieś zdjęcia z budowy będą cenne.
Miesiac temu rozpoczelismy budowe wisterii 2w. Poki co jestesmy na etapie murów i wkrotce stropik. Zmiany to wieksze okno salonowe i salon powiekszony o metr na dlugosci budynku.
brysw jakim rejonie budujecie?
chwile mnie tu nie było :) małopolska, w okolicach wieliczki. Konstrukcja dachu wykonana, została juz tylko dachówka.
do brys: a czy byłaby możliwość zobaczyć Wasz domek? My również jesteśmy zainteresowani Wisterią.
brys okolice Wieliczki to moje regiony ;) Kto wie może kiedyś Cię odwiedzimy?... W jakiej gminie budujesz?Czekamy na fotki Wisterii 2W, bo w necie najwięcej jest zdjęć ale tej wersji z garażem.Pozdrawiam "sąsiada" :)
dach zakonczony, jutro odbiór :) sciany działowe rownież zfinalizowane. Domek w gminie gdow miejscowosc niżowa. Jestesmy zadowoleni z efektu. Jak ogarniemy działke to wrzuce jakies zdjecia, poki co kiła i mogiła :) Jakby ktos chciał ogladnać nie ma problemu. Pisać maila .. na forum zagladam bardzo rzadko... zreszta widać po postach :)
hej, fajnie, że odpisałeś :) Podaj maila będzie łatwiej się kontaktować.Gratuluję postępów na budowie, które na pewno cieszą oko i serce!
Witam ile was kosztowały same fundamenty pozdrawiam
brys_pp@vp.pl
Dołączone zdjęcia:
Nasza budowa w Tarnowskich Górach.
Dołączone zdjęcia:
brysdzięki za maila, na pewno się odezwę i zobaczę Twoją budowę (to raptem rzut beretem ode mnie ;))na jakim etapie teraz jesteś?strobekgratuluję rozpoczęcia budowy i w imieniu pozostałych Wisteriowiczów prosimy o więcej zdjęć :)
Witam, właśnie przymierzamy się do zakupu tego projektu. Czy ktoś z dolnego śląska buduje ten domek?
Witam, czy ktoś buduje domek w wisteriach w okolicach lubelskiego?
hejo :) Jestesmy na etapie wykonywania projektu wnetrza. W nastepnym tygodniu rozpoczynamy instalacje a po dlugim weekendzie tynki. Chwilowe wstrzymanie w zwiazku z oczekiwaniem na prad.... Przybyly okna i oczyszczalka przylacz wody i obsyp budynku z delikatnym zaczatkiem do niwelacji terenu. Czekamy na projekty bo stwierdzilismy ze chcemy oddac sprawe w dobre rece i zaskoczyć samych siebie :)
brysjuż nie mogę się doczekać kolejnych zdjęć. Jak znajdziesz czas wrzuć kilka z budowy, bo zaraz dostaniemy z gotową elewacją, a pomiędzy czarna dziura :-)Czy korytarz przy wejściu jest bardzo mały? Wjedzie tam szafa? Czy zmienialiście wymiary wszystkich okien czy tylko salonowego? Jakiej firmy masz okna? Co do powierzenia aranżacji wnętrz projektantowi, to coraz bardziej wydaje mi się to dobrą decyzją. Widziałam już kilka domów urządzonych przez projektantów i zapierają dech w piersi :-) U nas kwestie formalne się skomplikowały i czekamy na zmianę w warunkach zabudowy (jakiś baran napisał nam że dom ma mieć min. 100 m2 zabudowy). Mam nadzieję, że do zimy uda nam się wylać fundamenty.Pozdrawiam
instalacje prawie skonczone .. dzieja sie tynki... dołozysmy troche okablowania pod inteligente sterowania i padla decyzja ze dokladamy rekuperator. wyliczajac straty wynikajac z wentylacji grawitacyjnej stwierdzilismy ze koszty do przyjecia a oszczednosc stosunkowo szybko sie zwroci. okna drewniane mahon na gruby profilu, podwojne malowanie srodek drewno, zewn ral szary pod elewacje.Zmniejszylismy okna w łazience i kotłowoni na dole o 30cm kazde(w dalszym ciagu sa ogromne, ale optymalne dla zachowania proporcji dla elewacji) sama elewacja po tynkach i wylewkach coby sciany oddaly wilgoc. z zewnatrz wiele sie nie zmienia :) wrzuce jakies zdjecie w tygodniu
Witam, Czy istnieje możliwość zobaczenia Państwa budowy w Tarnowskich Górach? Pozdrawiam,Alicja
brys - jeszcze raz dziękujemy za możliwość obejrzenia budowy. Zobaczenie Wisterii na żywo utwierdziło nas w wyborze tego projektu. Jest to naprawdę bardzo funkcjonalny dom :)Oczywiście planujemy kilka drobnych zmian, tak aby dopasować dom do działki i naszych potrzeb, ale to normalne w przypadku gotowego projektu. Zdjęcia jak zwykle bardzo mile widziane ;)
Witam, byłąbym wdzięczna za pare informacji dotyczących budowy naszych wisterii:):) Jeżeli można tak w przybliżeniu podac ile potrzeba drutu tak na początek i ile betonu poszło Państwu??
do skrobek
ja też jestem zainteresowana tym domkiem, budowa również w Tarnowskich Górach, jestem ciekawa na jakim etapie są Państwo w tym momencie i czy byłaby możliwość zobaczenia budowy, pozdrawiam
mój mail asia@bielec.net
My ruszamy z budową wisterii na wiosnę. Właśnie zbieramy papierki do PnB, w najbliższych dniach wybieramy się do architekta adaptującego :)
Chętnie nawiążę kontakt z innymi budującymi ten funkcjonalny domek - moj mail: am85@onet.pl
Pozdrawiam :)
Witam
Również bardzo poważnie rozważam wybudowanie domu w Wisteriach. Mam pytanie do osób, które już wybudowały w stanie deweloperskim. Czy koszty budowy pokrywają się z tym co podają w projekcie tj. 312 tys netto?
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Witam.
Wisteria jest naszym liderem. Czy jest ktoś z okolic Tucholi kto buduje ten domek? Chętnie nawiążę kontakt w celu podzielenia się spostrzeżeniami, a także (jeśli to możliwe) obejrzeć dom w realu. :-)
Witam
Również Wisteria 2(w) to mój faworyt. Nie buduje ktoś domu na podkarpaciu ? Jeżeli można prosić o orientacyjne koszty budowy osób już budujących byłabym bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam
Aga Wisteria bez garażu to również mój faworyt. Myśle jeszcze nad domem w żuraawkach w wersji bez garażu ale jednak chyba zostanie wisteria. Jeśli dowiesz sie ile wynosza orientacyjne koszty prosze daj znac:) Zamierzam zacząc fundamenty w wakacje i musze sie wkońcu zdecydować:)
pawciozenek nie ma problemu jak tylko się dowiem będę pisać ; ) i vice versa !
Witam u nas nadal papierki. 8 miesięcy czekaliśmy na zmianę warunków zabudowy. W między czasie skończyły się nam warunki przyłączeniowe dla wody. W tym tygodniu geodeta robi już mapę do celów projektowych i zabieramy się za zakup projektu. Tej jesieni już na pewno powinniśmy wylać fundamenty. Początkowy plan zakładał stan surowy zamknięty. Ale chyba zrobimy zero i odczekamy do wiosny. Potem już ruszamy na całego. Przeglądaliśmy wiele, ale zawsze wracamy do Wisterii. Zmian raczej nie będzie. Zastanawiałam się nad poszerzeniem domu od strony salonu, ale rezygnujemy z kominka i 4 metry raczej nam wystarczą :-) Na pewno pod schodami chcemy zrobić dwa stopnie w dół i jakby podpiwniczyć część pod schodami aby uzyskać większą przestrzeń. Pewnie znajdzie się tam małe okno.
Letniowoc, brys
mam pytanie odnośnie przedsionka. Czy jest on rzeczywiści bardzo mały? Bo na projekcie wydaje się mikroskopijny. Zastanawiałam się czy można przesunąć ścianę w stronę kotłowni, aby był większy? I łazienka na górze wydaje mi się bardzo duża. Ciekawa jestem czy można z niej wydzielić osobną łazienka dla sypialni...
Mamy już złożony wniosek o PnB. Planowany start budowy to lipiec 2015 :)
KaHa
Wiatrołap rzeczywiście nie powala wielkością. My pozostawiliśmy go bez zmian i będzie tak jak w projekcie: w wiatrołapie wieszak na kurtki i siedzisko, szafka/komoda na buty a dalej w holu duża szafa.
W wiatrołapie o wymiarach z projektu szafa się nie zmieści, to pewne. Była przez chwilę myśl czy nie poszerzyć wiatrołapu kosztem kotłowni, ale stwierdziliśmy że na wieszak i szafkę na buty taka wielkość wiatrołapu wystarczy.
Wisteria to nie duży domek więc i wiatrołap wielki nie będzie.
Z tego co pamiętam to bryś zlikwidował tą ściankę oddzielającą wiatrołap od holu.
My na górze połączyliśmy łazienkę z garderobą, w miejscu garderoby będzie pralnia z drzwiami przesuwnymi do łazienki.
Inne zmiany to: zmiana wielkości okien w łazience na parterze i kotłowni, zmiana wielkości okna w salonie, schowek pod schodami (bez okna, aby nie "tracić" ściany gdzie będą ustawione regały), likwidacja kominka i tym samym komina od niego. Na poddaszu wyrównaliśmy wielkością dwa bliźniacze pokoje, garderobę zamieniliśmy na pralnię z oknem w ścianie, największa sypialnia także zyskała okno o nowych wymiarach, usunęliśmy dwa okna dachowe i okap dachu od strony ogrodu.
letniowoc
dziękuję bardzo za odpowiedź. Przedsionek jednak raczej powiększymy kosztem kotłowni. Szafy tam wstawiać nie będę, ale też nie chcę aby było ciasno. U nas też zlikwidujemy okno dachowe w sypiali i pewnie w garderobie (wstawiając tam okno w ścianie). Komina nie planujemy żadnego. Dom będzie ogrzewany pompą ciepła. Pralnia będzie na dole w kotłowni, więc uda mi się oszczędzić garderobę. Cały czas zastanawiam się nad zmianą wielkości łazienki na górze, ta wydaje mi się za duża. Chyba przesuniemy ściankę miedzy pokojem a łazienką, zwiększając tym samym pokój. Rozważam też zmianę wielkości okien w kotłowni, łazience i 3-skrzydłowe w salonie na podwójne. Jakiej wielkości okna tam zastosujecie. Czy tak jak u brysa?
W kwestii pralni to jednak woleliśmy pralnię obok łazienki na górze, blisko naszych pokoi, a tym samym blisko do zanoszenia ciuchów do prania, poza tym ja bardzo chciałam mieć takie miejsce w domu, gdzie mogłabym trzymać kosze na pranie/proszki/płyny/ suszarki/deskę do prasowania - cały ten bałagan, który w obecnej łazience mam na widoku :(
Kotłownia będzie u nas takim mini kącikiem męża do majsterkowania i przechowalnią różnych drobnych przydasiów, jak będzie trzeba np. w zimie to suszarkę też tam rozstawię.
Zapomniałam napisać, że na poddaszu też przesunęliśmy ściankę pomiędzy pokojem i łazienkę, powiększając tym samym pokój, Przejście do pralni/garderoby będzie zamurowane i na tej ścianie będzie duuuża szafa dla nas, dlatego aż tak nie zależało mi na pełnoprawnej garderobie.
Jeśli chodzi o wymiary okien: kotłownia 120x120, łazienka 70x120, okno tarasowe to potrójne u nas jest skrócone o połowe i ma wymiar 200x120 (tak jak okno w małym pokoju), dlatego że u nas jest to wschód więc uznaliśmy że nie ma co dawać okna tarasowego - jedno wyjście na taras wystarczy.
Napisz coś więcej o pompie ciepła. Masz już jakieś konkretne dane/ wyceny?
My zostawiliśmy 1 komin w kotłowni, planujemy ogrzewanie gazowe, a komin przyda się też na przyszłość w razie czego.
Dziękuję bardzo za wymiary okien. U nas dom będzie położony względem stron świata jak zakłada projekt. Konkretnych wycen jeszcze nie mam. Na pewno będzie to pompa gruntowa pionowa. Póki co mamy 3 firmy, które montowały pompy u naszych znajomych. U nas nie ma gazu, więc ta opcja ogrzewania od razu odpadła. Całkiem niedawno pojawiły się pompy, które pracują bez glikolu. Nie trzeba go więc uzupełniać raz na kilka lat. Ale nasi znajomi mają jeszcze te glikolowe, więc muszę doczytać. Jeżeli tylko dostanę zielone światło od naszego inspektora i zaakceptuje projekt (chociaż nie wyobrażam sobie innej opcji) będę rozsyłać zapytania do firm. Z relacji znajomych wynika, że jest to inwestycja o 20-30 tys. droższa od tradycyjnego ogrzewania, ale komfort użytkowania i niskie rachunki szybko ten wydatek rekompensują. Jak będę wiedzieć więcej będę pisać.
Pozdrawiam
Odwrotu już nie ma. Projekt zamówiony :-) Ostateczną wersję adaptacji na pewno przedstawię. W tym roku stan zero, chyba że mąż nagle zmieni zdanie i będzie SSO. Będziemy budować w gminie Bardo, woj. dolnośląskie
Gratuluję zakupu projektu, zawsze to krok naprzód :) My swój projekt kupiliśmy w grudniu i potem położyliśmy pod choinkę, bo już żadnych prezentów sobie nie kupowaliśmy, projekt Wisterii wystarczył za wszystko :)
My będziemy mieć takie ułożenie: wejście od zachodu, okno narożne południowy-zachód, dwa pokoje nad salonem - na południe, okno w łazience na dole wychodzi na północ, a w gabinecie na wschód. Czyli tak jak w projekcie, który zakłada wejście od zachodu. Z tym, że my kupiliśmy projekt w lustrzanym odbiciu, bo tak pasował do działki.
Chętnie obejrzę Wasz pomysł na adaptację:)
PS. My dalej czekamy na PnB.......Ehhhh....
KaHa
co tam nowego? Jakieś wieści z frontu? :)
U nas pozmienialiśmy wielkość okien i ścianki na poddaszu, bo coś nie do końca pasowała mi poprzednia ustalona przez nas wersja.
Salon będzie miał zamiast 3 skrzydłowego tarasowego 2 skrzydłowe. Najwięcej zmian na górze: będzie garderoba (bez okna) przy największej sypialni i łazienka (okno dachowe) z odrębną pralnią (okno dachowe).
Szkoda, że nie wpadłam na to wcześniej bo architekt naniósłby zmiany na projekt, a tak to będzie trzeba zmieniać na etapie budowy z wpisem do dziennika...
Ciesze się, bo niby taki nieduży dom, a udalo się pomieścić te pomieszczenia :)
letniowoc fajnie, że udało się Wam przeorganizować górę, aby została garderoba. Macie już pozwolenie? Kiedy zaczynacie? Mam nadzieję, że zaczniecie przed nami i będzie od kogo się uczyć :-)
My do piątku musimy złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Chcemy zdążyć przed wprowadzeniem nowych przepisów.
Zmiany wprowadzone. Parter: podpiwniczenie pod schodami, przesunięcie ściany z wiatrołapu w stronę kotłowni, likwidacja kominka, zmniejszenie okien w kotłowni i łazience. Piętro: przesunięcie ściany pomiędzy pokojami. Wydzielenie w łazience nowej garderoby z wejściem od strony sypialni, w starej garderobie jeszcze jedna łazienka. Likwidacja okna dachowego w sypialni.
Otrzymałam już pierwsze wyceny pomp ciepła, ale póki co nie wydają mi się one do końca obiektywne. Aby prawidłowo dobrać pompę muszą być podane wszystkie informacje typu rodzaj ścian, grubość ocieplenia, rodzaj okien itp. Więc początkiem przyszłego roku jak już będę wiedziała co i jak roześlę zapytania jeszcze raz.
Na zdjęciach nasze zmiany nakreślone roboczo.
Dołączone zdjęcia:
PnB niestety jeszcze nie mamy, w tym tygodniu ma coś się ruszyć w tej sprawie i po cichu mam nadzieję, że jeszcze max. 3 tygodnie i zdobędziemy wyczekany dokument.
Przewidywany start to sierpień br.
Wasze zmiany są bardzo ciekawe i funkcjonalne, niektóre podobne do naszych. Ja też się cieszę na garderobę na poddaszu, nie wiem dlaczego wcześniej chciałam z niej zrezygnować...
Na parterze myślę jeszcze nad powiększeniem wiatrołapu tzn. tak jak u Was na szerokość kosztem kotłowni oraz usunięciu tej ścianki poniżej szafy, tak aby powiększyć wiatrołap na długość. Wtedy też po tej stronie co drzwi do kotłowni byłaby zabudowa od podłogi po sufit: szafa, wieszaki i siedzisko, połączone ze sobą (w oryginale są rozdzielone właśnie tą ścianką).Drzwi oddzielające wiatrołap od holu byłyby przesunięte bardziej w głąb.
Szkoda, że bryś nie zagląda już na forum, może podzieliłby się spostrzeżeniami z mieszkania w Wisterii. Może trzeba do niego mailnąć w tej sprawie? ;)
KaHa
co u Was? Jakieś postępy na froncie budowalnym?
My mamy już PnB, dogrywamy ostatnie szczegóły przed rozpoczęciem budowy, powoli rozglądamy się też za dachówką i oknami...
2024 © ARCHON+ Biuro Projektów - Tradycyjne i nowoczesne gotowe projekty domów - autorska pracownia architektoniczna założona w 1990r. przez arch. Barbarę Mendel
Z uwagi na ciągłe doskonalenie procesu powstawania projektów (zgodnie z normą ISO 9001), prezentowane na stronie projekty domów mogą nieznacznie różnić się od dokumentacji technicznej.
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym sklepie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności.