Temat założony przez Agnieszka 87,
3 zdjęcia, 11 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Agnieszka 87
#1

Interesuje mnie w jaki sposób wisteriowicze ogrzewacie swój dom?
Proszę o podanie sposobu oraz jakie to są koszty.
Razem z mężem zastanawiamy się nad kotłem na paliwo stałe (raczej węgiel) tylko nie wiem jak technicznie to rozwiązać - chodzi mi dokładnie o wielkość kotłowni to nie całe 7 m2 to raczej nie dużo?
Nie wiem gdzie trzymać węgiel?
Bardzo proszę o poradę oraz ewentualne zdjęcia jak wy sobie poradziliście z tym problemem.

Default avatar
Napisany przez SPK
#2

Rob gazowe. Bedzie najtaniej i najlepiej. Kociol z zasobnikiem vs jakis wielki drogi automatyczny piec na wegiel z masa zaworow, bojlerow i calego ustrojstwa, do tego przchowywanie opalu, podkladanie, wywalanie popiolu, wszechobecny balagan i syf itd itd. Wybor nalezy do Ciebie :)

Default avatar
Napisany przez Ruda
#3

SPK podaj proszę koszty?

Default avatar
Napisany przez SPK
#4

Kocioł gazowy 5k PLN, ja mam immergas victrix superior 24kw z wbudowanym zasobnikiem na ciepłą wodę. Rozwiązanie sprawdza się dla ciągłego odbioru CWU z dwóch źródeł. Podłogówki/kaloryfery itd - koszty będą podobne niezależnie od sposobu ogrzewania (gaz/paliwo stałe). Sam koszt instalacji pieca i gazu w budynku robocizna z materiałami w kotłowni to w moim przypadku ok 1200 PLN. Wszystkim steruje piec przy pomocy sterowników na parterze i poddaszu. Koszty ogrzewania i CWU to w sezonie czyli praktycznie od października do kwietnia ok 2,4k PLN a poza sezonem 50-60 pln/mies za samo CWU więc rocznie to ok 2,7k PLN na ogrzewanie domu i wody użytkowej - moje dane empiryczne. Duże znaczenie ma technologia w jakiej zbudowany jest dom, materiały izolacyjne, drzwi, okna itd. Do tego dochodzi koszt podłączenia do instalacji gazowej w drodze i poprowadzenia instalacji na działce, ale to będzie się u każdego mocno różnić.U mnie wyszło o wiele taniej jak instalacja pieca na paliwo stałe, pomp, zaworów, zbiornika na CWU itd. Sama myśl o byciu niewolnikiem takiego rozwiązania czyli przechowywanie opału (nie mam pojęcia jak i gdzie miałbym to robić), brud, czyszczenie pieca, wynoszenie popiołu skutecznie zniechęciła mnie to paliwa stałego. Do tego dochodzi problem miejsca w kotłowni. W moim przypadku kocioł wisi na ścianie i zajmuje bardzo mało miejsca (praktycznie nie ma żadnej plątaniny rur, zaworów co występuje w przypadku klasycznego ogrzewania na paliwo stałe + solary jak ktoś ma - wg mnie całkowicie bezsensowne i nie ekonomiczne rozwiązanie, bojler z własną instalacją rur itd) i w kotłowni urządziłem praktyczną pralnię gdzie jest miejsce na pralkę, suszarkę, szafę na różne rzeczy, zlew, zmiękczacz wody itd.

Default avatar
Napisany przez Agnieszka 87
#5

do SPK
czy mógłby pan ewentualnie wkleić zdjęcia z kotłowni?

Default avatar
Napisany przez r
#6

spk jak zwykle trochę poszalał z cwu gdzie sama opłata abonamentowa to 21 zł , wiec 30 na miesiąc na grzanie wody nie wchodzi w grę (choć czemu nie-niskie zużycie wody i jest ok). poza tym zgadza się. koszty sezonu czyli u nas do końca maja bo w maju było też grzane to około 2700. jednak praktycznie w ogóle grzania kominkiem nie było.Podłogówki non stop 2 x łazienki, wiatrołap i przeloty po podłogach , poszerzona wisteria 2, grzana kotłowania i garaż (lekko ). piec vaillant 206/5/5 21kw zasobnik 150l. trochę się pewnie wytraca ciepło na zasobniku bo jest cyrkulacja i np. rano czy w południe nie schodzi 150l , ale to szczegóły.
pozdrowienia (i dla M)

Default avatar
Napisany przez AL
#7

A to juz nasze barierki w oknach :-)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w wisteriach obrazek 54510
forum Dom w wisteriach obrazek 54511
Default avatar
Napisany przez AL
#8

:)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w wisteriach obrazek 54513
Default avatar
Napisany przez andrzej
#9

witam. piękne barierki, można wiedzieć ile kosztowały?

Default avatar
Napisany przez AL
#10

Andrzej-: 3500

Default avatar
Napisany przez Konsultant marki Junkers
#11

Witam,

Jeśli ma Pan problem z wielkością kotłowni i składowaniem np. węgla, może warto pomyśleć o instalacji gazowej? Przede wszystkim takie rozwiązanie jest w pełni zautomatyzowane i wygodne. Koszty użytkowania ogrzewania cwu gazowego są porównywalne, w stosunku do ogrzewania domu węglem w sezonie grzewczym z elektrycznym podgrzewaniem wody w pozostałej części roku.
Dodatkowo bardzo ważną kwestią jest bezobsługowość kotłowni gazowej. W kotle węglowym przez wszystkie lata eksploatacji pozostaje problem dosypywania węgla i usuwania pozostałości po spalaniu

Zapraszam także do zapoznania się z dostępnymi rozwiązaniami Junkers: http://www.junkers.pl/pl/pl/produkty_1/oferta-produktowa.html

Pozdrawiam,
Konsultant marki Junkers

gotowy projekt Dom w wisteriach
KOD: 350NOWYDOM
Dom w wisteriach
Ikona Kondygnacji2
Ikona pokojów5
Ikona łazienki + toalety2
Ikona stanowisk garażowych1
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
120,27 +18,42 +6,84
Koszty budowy : 321 300 zł
Cena z kodem
350NOWYDOM
4 280 zł
(3 479,67 zł netto)
Cena regularna 4 630 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 4 030 zł
Korzystny kredyt hipoteczny
REKLAMA
BRAAS - Jakość na lata
REKLAMA
Velux okna dachowe
REKLAMA
HORMANN - metalowe skrzynie ogrodowe
REKLAMA
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?