Fundamenty
Fundamenty
Prace rozpoczęte w lipcu. Fundamenty jeszcze bez wylanej płyty.
Dołączone zdjęcia:
Witam,
A jaki koszt fundamentów?
witam.
nas fundamenty wyniosly okolo 11tys zl.
geodeta 500 zl za wytyczenie oraz naniesienie poziomow.
koparka 500zl ale musisz brac pod uwage grunt u nas jest to piaszczysty wiec koparka nie miala najwiekszych problemow.
beton 3800zl z pompa (20 metrow szesciennych)
bloczki okolo 3 tys (nam poszlo 1500szt poniewaz teren jest ze spadkiem jesli masz teren rowny to okolo 1200 powinno ci wystarczyc biorac pod uwage ze fundamenty kopiesz nie glebiej niz 130cm u nas jest taka strefa przemarzania)
paleta cementu 560zl +40 wapno w plynie.
za steropian, klej, folie babelkowa, siatke i rozne drobne rzeczy wyszlo nam na skladzie jakies 1500zl
no i drut tona okolo 3 tys zl ale z polowa zostala spokojnie
robocizna nas nic nie kosztowala poniewaz mamy budowlanca w domu
Fajnie ze macie swojego budowlańca. Widzę, ze nie wylewaliście ław,. Ja sie przymierzem do tego projektu, ponieważ jest funkcjonalny.
A ile wg Waszego kosztorysu wyniesie koszt całkowity budowy tego domu?
witam. no w sumie to jest kilku budowlancow w rodzinie lacznie z inwestorem hehe koszt calego budynku trudno okreslic bo wszystko zalezy od materialow na jakich sie chce robic. u nas ławy byly wylewane, w projekcie jak sie nie myle sa 60szerokosc i 40 wysokosc u nas wysokosc byla okolo 50cm, szerokosci bym nie robil na 60 ale koparka miala lyzke 55cm i po wykopaniu wyszlo cos kolo 65cm szer. wedlug mnie na 45by wystarczylo poniewaz bloczek ma 24 szerokosci i z sumujac 15cm z calych fundamentow to troche betonu zostaje no i oczywiscie w kieszeni jedynie na zbrojenie nie ma co oszczedzac bo to podstawa. moge podpowiedziec ze bez problemu mozna sobie mieszkanie poszerzyc o okolo 16 cm a to juz jest duzo. w projekcie grubosc ocieplenia wynosi 20 cm na kazdej scianie ja mam zamiar dac 12cm czyli 8cm mi zostaje.ja licze ze w 80 tys powinnismy sie zamknac (sciany, strop, dach, ocieplenie oraz okna) biorac pod uwage ze kosztowac nas bd tylko materialy bez robocizny. najdrozszy z tego wszystkiego w stanie surowym jest dach w projekcie jest bodajrze dachowka ceramiczna ale my zostajemy przy pokryciu blacha, wiezba nie musi byc tak masywna no i przyzwoita blache mozna juz kupic w granicach 25-30zl za metr.
A materiał na ściany to porotherm? 12 cm ocieplenia wystarczy?
U nas tez jest w planie blachodachówka.
Ps. Jako jesteście budowlańcami - chętnie będę czytał o Waszych poczynaniach i rozwiązaniach. :)
proterm nie, bialy pustka SOLBET badz H+H na zaprawe klejowa nie wiem czemu ale jakos nie jestem przekonany do protermu ale kazdy ma swoje zdanie. musze jeszcze dobrze poczytac o wspolczynnikou U czyli przenikania ciepla o ile sie nie myle to jest to 400, 500 i 600 im mniejszy tym cieplej ale i koszt sztuki juz wiekszy. 600 jest to standard i z praktyki wiem ze ocieplenie max 15cm jest dawane i nikt nie narzeka ze w mieszkaniu jest zimno. mysle ze na wiosne bd dodane kolejne zdjecia z plyty poniewaz zamierzam wylac gotowa plyte.
Witam, jestem z Podkarpacia i byłbym zainteresowany obejrzeniem domków przed zakupem projektu? czy jest taka możliwość? prosze o kontakt wilu123@interia.eu
I jak Wam idzie?
Jakieś postępy?
A ja zaczynam od środy dom w leszczynowcach 3 po drobnych zmianach :) a planuje wprowadzić się ... w czwartek ;) za dwa lata :)
W lipcu zaczynamy dalszą prace na budowie wtedy będą nowe zdjęcia ;) Pod połową domku będzie piwnica i jeszcze trochę zmian ;)
Dala część. Dorabiamy piwnice
Dołączone zdjęcia:
Witam
Posiadacie już ofertę na dach? Jakie koszty?
Jaki strop planujecie
Pozdrawiam
Witam. Jeszcze się nie rozpytywaliśmy o ceny ale liczymy że lekko 30 tys zł z robocizną. Strop akerman ;) pozdrawiam
A w którym miejscu w domu będziecie mieć zejście do piwnicy?
Zejście do piwnicy będzie w miejscu wc i spiżarni.
Piwnica i wylana płyta.
Dołączone zdjęcia:
Widzę miejsce na okna a gdzie dziura na drzwi?
Nie robiliśmy drzwi do piwnicy z zewnątrz ponieważ piwnice dorabialiśmy już po wylaniu fundamentów bo mieliśmy taką możliwość (nierówny teren i bloczek był podmurowany dość głęboko), i tak doradził nam nasz kierownik budowy żeby zrobić to bez wejścia z zewnątrz bo wtedy musieli byśmy wszystkie papierki pozwolenia załatwiać od początku i to by trochę trwało. Planujemy boczne okienko jeszcze powiększyć żeby kiedyś nie nosić worków z opałem drzwiami wejściowymi.
Mury,strop i dach w trakcie.
Dołączone zdjęcia:
Okna
Dołączone zdjęcia:
Witam również będę budować leszczynkę do AsiaLis26 - jakiej firmy są okna i ile kosztowały w raz z montażem i ociepleniem? Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam
Okna Petecki szyby Pilkington. Okna 3 szybowe antracyt bo obu stronach i w środku ( nie wszyscy robią antracyt w srodkach) cały koszt okien 14800 zł. W łazience jest normalne okno w kuchni zmieniliśmy na to narożne.
Dziekuje za odpowiedz.Pozdrawiam
Jeszcze mam pytanie czy podnosiliscie troche dach?
Tak podniesiony jest o jednego pustaka. Nie ma za co w razie pytań proszę pisać chętnie odpowiem pozdrawiam
Właśnie też będziemy mieć podniesiony tylko nie wiem jeszcze o ile ... robimy poddasze użytkowe (pokój na całości i małą łazienkę) tak na przyszłość zawsze przyda się poddasze do użytku, właśnie czekamy na adaptacje projektu, czy Państwo mieliście to podniesienie uwzględnione w projekcie ?i czy zmienił się kąt nachylenia dachu? czy wydłużyliście trochę krokwie i okap, czyli również macie poddasze użytkowe?
Nie było tego w planie sami to zmieniliśmy i tak też nam doradzał kierownik budowy. To się nazywa ściana kolankowa. Kat się nie zmienił wypust krokwi się zmienił i okap. Narazie będzie góra tylko ocieplona i wylewka zrobiona nie mamy w planach poddasza ale w razie czego to robimy. Maz też by chcial okna dorobić na górze ale to się zobaczy.
Dziękuję za szybkie odpowiedzi iż zależy Mi na tym ponieważ właśnie jestem w trakcie adaptacji projektu i trochę obawiam się że tak śliczna leszczynka może stracić urok jeśli podniesiemy ściankę kolankową(mam na myśli tak może z 2 pustaki silka) Pani architekt zapewnia że tak zrobią że będzie ok, aż Mi tak nie zależy żeby mieć dużo miejsca na poddaszu, a jaką Państwo mają wysokość parteru i poddasza? a jeszcze odnośnie okien czy zmieniony jest rozmiar? bo zastanawiam się czy nie powiększyć i poszerzyć okien iż jak ta ścianka kolankowa będzie podniesiona to żeby te okna nie wyglądały za małe.
Witam, pozwolę sobie dołączyć do Waszej rozmowy, długo zastanawiałem się nad poddaszem- po konsultacjach z Archonem i projektantem zdecydowałem się na wymurowanie ścianki kolankowej o 0,5m
czyli na dwa pustaki i na zmianę kata dachu na 35 st.- żeby zmniejszyć skosy w celu zdobycia większej przestrzeni.
Jeżeli ktoś myśli o poddaszu użytkowym, nie chce wpakować się w duże koszty i zachować harmonię bryły
to podane w/w zmiany to optymalne wyjście.
Chętnie bym zobaczył jakieś fotki z budowy, jeżeli ktoś z forum dokonał podobnych zmian
Wysokość u nas się zmieniła bo doszła piwnica i mamy bardzo nie równy teren. Okna są takie jak w projekcie i są bardzo duże ja bym już na Pani miejscu nie powiększyła bo jak nam wstawili to się przerazilam ich wielkością hehe. Zdjęcie nie oddaje ich wielkości.
tak okna wydaja się idealne ale do tej wysokości domu a jak trochę będzie dom wyższy to nie wiem jak z tymi oknami, właśnie nie mogę znalezc nikogo kto już wybudował leszczynkę z poddaszem użytkowym a bardzo chciałabym zobaczyć na żywo jak wygląda, a państwo dużo maja miejsca na poddaszu i jaka jest wysokość? do Wojtek właśnie chyba tak zaprojektuje Mi Mój architekt lokalny mam taką nadzieje ponieważ na pewno nie pozwolę na więcej iż dom straci cały urok, na poddaszu będę mieć całą przestrzeń wolną żadnych ścian działowych jedynie na łazienkę, a Pan również zamierza budować leszczynkę z poddaszem użytkowym?
Ja widziałam. A ma Pani Facebooka? Na facebooku są grupy o budowach i tam ludzie wrzucają zdjęcia ja tam z inna panią się spisałam i oni budują leszczynke z górą i mają okna takie jakie w projekcie plus u góry okna. I jest dobrze. Ja bym zostawiła tak jak jest w projekcie nie ma się co obawiać.
P. Sylwia86- Poddasze w przyszłości chcemy wykorzystać do celów wypoczynkowych i jako zapasowe miejsce do spania, dlatego zmieniamy kąt dachu z 30 na 35 i doprojektujemy ściankę kolankową przez co będzie swobodniej i wyżej, na razie nie mamy pomysłu na wejście na poddasze.
Budujemy - https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-leszczynowcach-3-m28a20fa629da3
U nas w razie czego to wejście na górę będzie tam gdzie w projekcie jest kotłownia. Bo kotłownia pralnia u nas jest w piwnicy.
Tak mam facebooka moge prosic o namiary i zdjecia ewentualnie link na facebooka zebym widziala jak leszczynka wyglada wybudowana wlasnie bardzo Mi zalezy zobaczyc jak bardzo zmieni sie wyglad z zewnatrz bede wdzieczna za namiar.Do Wojtek wlasnie Mi architekt wstepnie powiedziala ze schody prawdopodobnie beda za salonem czyli najmiejszy pokoj bedzie zlikwidowany, a czy Pan bedzie wydluzal krokwie i okap? Czy podniesienie scianki kolankowej az tak nie wplynie na wyglad domu?
Do p.Wojtka. ka też planuje budowę domu w leszczunowcacj 3 i martwi mnie w tym projekcie jedną rzecz- wielkość tych dwóch pokoju obok salonu. Ten jeden ma 2.20 i nie wydaje się on zbyt mały żeby to urządzić?
Na fejsie proszę wpisać budowa domu wyskoczy takie konto trzeba dołączyć i tam szukać postów dom w leszczynowcach.
Witam ponownie,
do Pań Sylwii i Doroty:
Pomysł z przedłużeniem krokwi i okapu jest rozważany ale ja zmieniam kąt dachu a to powinno zminimalizować efekt wybudowania ścianki kolankowej i nie powinno zakłócić proporcji bryły budynku min, dlatego, że koniec dachu będzie bardziej przylegał do ścian zewnętrznych.
Pokoje przylegające do salonu są rozdzielone ściankami działowymi i można je dowolnie przesuwać w zależności co komu pasuje. My ten najmniejszy pokoik przeznaczamy na gabinet do pracy ale jak ktoś chce tam zainstalować jedno z dzieci to powinien rozważyć zmniejszenie salonu na korzyść zwiększenia tego pokoju.
2024 © ARCHON+ Biuro Projektów - Tradycyjne i nowoczesne gotowe projekty domów - autorska pracownia architektoniczna założona w 1990r. przez arch. Barbarę Mendel
Z uwagi na ciągłe doskonalenie procesu powstawania projektów (zgodnie z normą ISO 9001), prezentowane na stronie projekty domów mogą nieznacznie różnić się od dokumentacji technicznej.
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym sklepie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności.