Temat założony przez Marek,
38 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Marek
#1

Witam, Czy ktoś buduje DOM W JABLONKACH 3 w woj. śląskim?
Dla mnie i żony to idealny projekt. Zmiany jakie chcemy przeprowadzić, to likwidacja drzwi w kuchni, dodanie drzwi w kotłowni oraz likwidacja dwóch okien dachowych w pokojach. Ewentualnie zamienić chcelibyśmy pralnię z łazienką u góry, aby łazienki były jedna nad drógą. Myślę także o wydłużeniu dachu za kuchnią, aby zadaszony teren był jeszcze większy. pozdrawiam, Marek

Default avatar
Napisany przez Kinia
#2

Właśnie zakupiliśmy ten projekt :) Jeśli ktoś buduje ten dom w świętokrzyskim to chętnie obejrzymy :)

Default avatar
Napisany przez Agata
#3

My rowniez zakupilsmy ten projekt. Czy ktos sie buduje w warminsko-mazurskim? Jestesmy jeszcze przed adaptacja projektu, chcielibysmy zrobic na gorze 4 pokoje pewnie kosztem pralni. Zlikwidowac okna w dachu w pokojach, zlikwidowac w kuchni wyjscie oraz przy kanapie a zrobic jedno na wysokosci stolu.

Default avatar
Napisany przez agutek
#4

My jeszcze nie zakupiliśmy,ale czas nas goni,mamy czas do końca roku.Mapa do celów projektowych się robi,wypis i wyrys z planu zagosp.prawie do odbioru,umówieni jesteśmy z architektem na adaptację zaraz po 1 stycznia,a ja się nie mogę na 100% zdecydować-jabłonki czy zdrojówki...Mąż za jabłonkami,a ja raz ten raz tamten:(Jeżeli chodzi o zmiany to chyba wszyscy myślą podobnie.My też likwidujemy okno tarasowe w kuchni,a okno w ścianie szczytowej poszerzymy chyba do 220 ,likwidujemy okna dachowe na poddaszu.Pralnia zostaje koniecznie,to moje marzenie żeby w końcu suszary z praniem i deski do prasowania znalazły swoje miejsce.Oglądaliśmy jabłonki na żywo.Poddasze ideał dla rodziny 2+2.Na dole troszeczkę mało,ale za to będzie przytulnie.Ścianka kolankowa super,duża łazienka na dole i w ogóle domek bardzo zgrabny.

Default avatar
Napisany przez Agata
#5

Tez sie zastanawialismy jeszcze nad zdrojowkami.. tam podobala mi sie bardziej gora bo ten sam metraz co jablonki 3 a przez inne umiejscowienie schodow jest lepsze rozmieszczenie pomieszczen. Ale za to dol mniejszy.. pralnia tez mi sie marzy ale musimy jakos zrobic 4 pokoje a nie wiem czy sie da i zeby nie powstaly zbyt male pomieszczenia.

Default avatar
Napisany przez agutek
#6

Agata my oglądaliśmy jabłonki z pokoikiem zamiast pralni.Oczywiście z garderoby przy sypialni powstała wnęka na szafę i taka sama wnęka w tym pokoiku po pralni i powiem Ci,że wyszedł całkiem spory ten pokój także śmiało możecie przerabiać.

Default avatar
Napisany przez Maciek
#7

Czy ktoś ze Śląska buduje ten projekt? bym mógł porozmawiać o szczegółach?

Default avatar
Napisany przez sensei200
#8

Witam .
czy ktoś w śląskim/małopolskim buduje jabłonki.

chcieliśmy z żoną pooglądać ten projekt.

mój mail sensei200@yahoo.pl

prosimy bardzo o kontakt

Default avatar
Napisany przez aswygrabek
#9

Mnie też interesuje teren śląska/małopolski. Sporo jest realizacji jabłonek z kuchnia od frontu, a mnie interesuje ta z salonem, chciałabym zobaczyć na żywo, czy nie jest to jakaś kiszka...piętro jak dla mnie idealne

Default avatar
Napisany przez paula
#10

Witam,

czy ktoś buduje dom wg tego projektu. Bardzo chciałabym zobaczyć go na żywo ponieważ chyba na niego się zdecydujemy. Proszę o kontakt w miarę możliwości paulina_czerwinska@onet.eu. Bardzo cenne będą też wskazówki odnośnie budowy.

Default avatar
Napisany przez Mariusz
#11

Witam, czy jest ktos kto buduje ten domek w wielkopolsce? rejon Kalisz? :D

Default avatar
Napisany przez Mariola
#12

Witam. Też mamy ten projekt, zmiany kosmetyczne, drzwi zewnętrzne do kotłowni zamiast okna. Niedługo robimy adaptację A budowa w województwie podlaskim.

Default avatar
Napisany przez Mariusz
#13

Witaj Mariola. Czy możesz się odezwać na maila? Chciałem zapytać o rozwiązania technologiczne fundamentów oraz ścian. Również ciekawi mnie przebieg formalności oraz wybór ogrzewania do tego projektu. mazurmariuszkalisz@wp.pl

Default avatar
Napisany przez Maciej
#14

Witam,
czy ktoś z przedstawicieli Archona czyta te wpisy?
Mam pytanie odnośnie łazienki na parterze, wychodzi mi że kabina prysznicowa ma wysokość ok 1,4m bo jest podest ze schodów w tym miejscu?

Default avatar
Napisany przez Zespół Archon+ Biuro Projektów
#15

Wysokość łazienki w miejscu, w którym jest kabina prysznicowa wynosi ok. 200 cm.

Pozdrawiamy,
Zespół Archon+ Biuro Projektów

Default avatar
Napisany przez Maciej
#16

Czy posiadacie Państwo jakąś wizualizację łazienki na parterze, gdyż wydaje mi się że biegną tam schody na piętro, a w miejscu kabiny prysznicowej jest strop niżej zawieszony.

Default avatar
Napisany przez Zespół ARCHON+
#17

Witam Panie Macieju.
Obecnie nie posiadamy wizualizacji łazienki na parterze, jednak jeżeli ma Pan wątpliwości dotyczące konstrukcji zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszym Biurem, postaramy się wyjaśnić wszelkie wątpliwości.
Możemy też udostępnić Panu bardziej szczegółowe rysunki tego projektu. Pozdrawiamy.

Default avatar
Napisany przez Agata
#18

Tak w miejscu schodow strop jest troche nizej niz reszta sufitu lazienki. Mamy w stanie surowym ale moge wyslac zdjecie jak to wyglada.

Default avatar
Napisany przez Maciej
#19

Dziękuję za odpowiedzi i za cierpliwość, gdyż nie umiem sobie tego wyobrazić.

Pani Agato bardzo bym poprosił o jakieś zdjęcia na: certyfikaty1@wp.pl

z góry bardzo dziękuję!

Default avatar
Napisany przez Piotr
#20

Witam bardzo chcialbym obejrzec ten dom na zywo moze ktos z okolic Radomia budowal ten dom?

Default avatar
Napisany przez piotr
#21

Witam jak idzie budowa domu? my się zastanawiamy nad kupnem tego projektu

Default avatar
Napisany przez Agata
#22

Nam narazie idzie zgodnie z planem. Obecnie czekamy na montaz okien, rekuperacja sie montuje. Najdluzej schodzi z dzialowkami ale tez mamy nadzieje, ze juz skoncza w tym tygodniu. Potem wchodzi elektryk oraz hydraulik. A we wrzesniu zaplanowane sa tynki i posadzki.

Default avatar
Napisany przez RAZ
#23

Witam, mamy już pozwolenie na budowę i będziemy robić szczegółowy kosztorys na naszym regionie (dolnośląskie) i mam pytanie - jakie są realne koszty postawienia tego domu? Wiem, że u każdego mogą się różnić ale za jakiekolwiek podpowiedzi będę wdzięczny - ew jak ktoś by miał ochotę podesłać zdjecia z budowy lub wykończonego domu to będę baaaardzo wdzięczny :)

rafalzarowny1984@gmail.com

Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Maciej
#24

Agato - możesz mi opisać coś więcej na temat rekuperacji w domu? ile was kosztowała wraz z projektem, jak ją rozwiązujecie - możesz napisać tu lub na certyfikaty1@wp.pl

RAZ - jestem ze Śląska, koszt budowy domu do stanu deweloperskiego używając porothermu 25, 2x10cm styropian z grafitem na ścianach, dachówka ceramiczna wraz z ociepleniem poddasza, okna 3 szybowe z roletami elektrycznymi + wszystkie instalacje - wyszło 314tyś. (nie mam okien dachowych, a w dużym pokoju na parterze nie ma narożnego okna z drzwiami i drugich drzwi z kuchni tylko te okno w jadalni robi za drzwi).

Default avatar
Napisany przez RAZ
#25

Dziękuję za odpowiedź!
Myślałem, że koszty będą niższe do deweloperki. Widzę, że dokonaliśmy podobnych zmian - co do parteru - więc koszty powinny być zbliżone.
Liczyłeś może ile wydasz mw do stanu pod klucz? Czy bierzesz materiały i sprzęty ze średniej półki czy z górnej?

Default avatar
Napisany przez Maciej
#26

RAZ - no własnie mam z tym problem bo nie umiem nigdzie się doszukać ile to wyjdzie, co prawda wykończenie chcę w wiekszości robić sam + rodzina, mam na myśli gładzie i malowanie plus panele na podłogach. Łazienka kafelki i armatura - firma, to samo kuchnia i na parterze drewno na podłogach - firma.
Ja wykańczać będę w przyszłym roku więc narazie to tylko plany, zakładam wstępnie 60-80tyś na wszystko - elementy ze średniej półki cenowej.

Default avatar
Napisany przez Agata
#27

Koszt budowy domu w warm-mazurskim z ytonga wyniosl nas obecnie 208 tys. W te cene wchodzi zrobiny dach z dachowki ceramicznej, okna 3 szybowe, 3 okna dachowe, rekuperacja, brama garazowa i drzwi zew. Na parterze mamy okno narozne ale bez wyjscia- jest to witryna, wyjscie na taras jest tylko przy jadalni a w kuchni zmiejszylismy do dwoch malych okien. Elektryk nas wyjdzie ok. 16 tys. Hydraulik pewnie ok 30 tys. I jeszcze tynki, posadzki, ocieplenie poddasza oraz elewacja to + 75 tys. Dodatkowo doszla nam wymiana grunu jakies 15 tys takze podnioslo to koszt budowy. Wykonczenie raczej ze sredniej polki planujemy, jedynie kuchnia meble wyniesie nas ok 20 tys. Moze w 400 sie zmiescimy a gdzie jeszcze kostka brukowa, ogrodzenie, ogrod... a rekuperacja z projektem wyniosla nas ok. 22 tys - dzieki temu kilka okien jest nie otwieranych oraz bez wywietrznikow, zlikwidowalismy kominek oraz komin w salonie, rekuperacja jest z odzyskiem ciepla to tez liczymy, ze na ogrzewaniu troszke zaoszczedzimy.

Default avatar
Napisany przez RAZ
#28

Dzięki za odp - szczerze troche mnie te kwoty wprowadzają w stan daleki od uśmiechu :) rozumiem, że w podanych kosztach nie ma ceny działki tylko sama budowa?

Tak się zastanawiam, że na profesjonalnych portalach budowlanych są pokazywane "koszt budowy domu w 2017 r." itp. i tam kwoty takiego domu mieszczą się w granicach 350 tys - to ktoś robi to nieprawidłowo czy po najniższych kosztowo materiałach?

Default avatar
Napisany przez Maciej
#29

niestety RAZ - ceny podawane na portalach to po prostu jakaś średnia, wyciągana z nie wiadomo czego.
Oczywiście nie twierdzę, że nie da się w tych kwotach zmieścić, wręcz przeciwnie jestem przekonany że się da. Pytanie ile chcesz poświęcić czasu na budowę? Są ludzie którzy z budowlańcami jeżdżą i szukają najtańszych materiałów, wynajmują 10 firm, którzy nie koniecznie zrobią taniej niż jedna porzadna ale w teorii dostają niższe faktury, dużo robią samemu. na forum muratora są takie wątki.

Default avatar
Napisany przez Ola
#30

Agata. Czy mogę wiedzieć w jakim mieście Państwo się wybudowali? Też jesteśmy z woj. warmińsko - mazurskiego i chcemy kupić ten projekt

Default avatar
Napisany przez Agata
#31

Pod Olsztynem

Default avatar
Napisany przez Ola
#32

A czy mogę prosić do Pani meila

Default avatar
Napisany przez Agata
#33

Jasne :) agate_1987@tlen.pl.

Default avatar
Napisany przez Ola
#34

Napisałam do Pani maila

Default avatar
Napisany przez Agata
#35

Nic nie otrzymalam. Ale poszukam jeszcze w spamie

Default avatar
Napisany przez K. H.
#36

Witam,
PRzeglądam forum w jabłonkach 3. Zastanawiam się nad Jabłonkami 3, jestem z bielska białej. Czy znalazłeś kogoś kto buduje jabłonki 3 w województwie śląskim? A może sam budujesz?

Default avatar
Napisany przez Donata
#37

Witam.
Proszę o kontakt jeśli ktoś buduje lub ma już domek i pozwoli nam zobaczyć ;) woj . Małopolskie lub Śląskie ;)
Pozdrawiamy Donata i Michał

Default avatar
Napisany przez Tomasz
#38

Ja buduję w Kujawsko-Pomorskim. Lustrzane odbicie, poszerzony o metr od strony garażu. Jak zima pozwoli to niedługo będzie dach.

gotowy projekt Dom w jabłonkach 3
KOD: MOJDOM250
Dom w jabłonkach 3
Ikona Kondygnacji2
Ikona pokojów4
Ikona łazienki + toalety2
Ikona stanowisk garażowych1
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
118,93 +19,97 +6,11
Koszty budowy : 314 000 zł
Cena z kodem MOJDOM250
4 130 zł (3 357,72 zł netto)
Cena regularna 4 380 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 4 030 zł
Korzystny kredyt hipoteczny
REKLAMA
BRAAS - Jakość na lata
REKLAMA
HORMANN - metalowe skrzynie ogrodowe
REKLAMA
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?