Witam,
czy ktoś z Państwa postawił może już dom z tego projektu?
Pozdrawiam
Witam,
czy ktoś z Państwa postawił może już dom z tego projektu?
Pozdrawiam
Dołączam się do pytania
My mamy zakupiony ten projekt, zaczynamy najprawdopodobniej wiosna/lato więc niedługo będę mogła coś więcej powiedzieć.
Pozdrawiam
Hej, my zastanawiamy się nad kupnem tego projektu a mamy zamiar budować lato/jesień, jakieś zmiany w projekcie wprowadzaliście?
Arturze my na obecną chwilę postanowiliśmy zrobić drzwi do spiżarni od strony ciągu komunikacyjnego (czyli tak jak do małej toalety) dzięki temu zyskamy sporo więcej miejsca na szafki kuchenne. Pewne jest jeszcze, że zredukujemy liczkę okien dachowych bo inaczej koszt okien będzie taki, że ho ho. Zastanawiam się również czy planując piec gazowy da radę powiększyć trochę garderobę na parterze kosztem kotłowni...? Jako, że papiery od podziału nam się bardzo przedłużają jest szansa, że będziemy startować z budową razem z Wami, czyli lato/wczesna jesień. Ogólnie rozmieszczenie budynku bardzo nam odpowiada. A Wy jakie macie wnioski co do tego projektu?
Zdecydowanie za duża ilość tych okien dachowych tak jak mówisz, my zaczynamy na wiosnę, oprócz okien chcemy zredukować jedno okno od strony salonu, to duże boczne po za tym wszystko jest ok dla nas
My troche więcej zmian planujemy. Ogólnie ten projekt pasuje nam jeśli chodzi o położenie działki i odległość budynku od drogi woj. Zaczynając od kotłowni chcemy ją powiększyć o szafę w garażu by mieć miejsce na opał (węgiel,drzewo itp) oraz zrobić wyjście na zewnątrz zamiast okna. Szafę wnękową zrobić zamiast toalety a zamiast spiżarni zrobić toaletę (mieszkamy na wsi i taka spiżarnia to przede wszystkim garaż :) ) Wykusz i 2 pokoje u góry będziemy mieć od południa a że to jedyne okno na parterze od tej strony to je zostawiamy aby było ciepło i światło, natomiast u góry zastanawiamy się nad usunięciem z 3 okien na pokój do 2 i wstawienie 1 własnie od strony południa. Zostają wg mnie 2 najważniejsze pytania, problemy a więc 1. Wielkość salonu? 2. Wielkość kuchni bo wg mnie jedyny minus projektu to ciasna kuchnia czyli 240-2x60 blat=120cm przestrzeni stąd rozważamy o wyrównanie ścian salonu i sypialni oraz o taką samą wielkość zwiększyć kuchnię. Zmiana ta powoduje mniej odpadów z dachu (mniej skosów) oraz wykonanie projektu na zamówienie na bazie tego projektu. A można wiedzieć gdzie się budujecie, w jakim regionie? pozdrawiam
Patryku gdzie będziecie się budowali?
Arturze, my dom będziemy stawiać koło Grodziska Mazowieckiego. Niestety z ilością zmian nie możemy szaleć bo mamy już kupiony gotowy projekt co za tym idzie każda zmiana kosztuje. Dla nas salon-jadalnia jest wystarczająco duża, kuchnia fakt mogłaby być większa ale nie możemy jej powiększyć poprzez np. zrównanie z wykuszem, ponieważ w zagospodarowaniu przestrzennym mamy wyznaczone, że front nie może być większy niż ileś tam mb, wiem, że mieścimy się na styk. A spiżarnia nam potrzebna pomimo garażu :) Kuchnie zrobimy w podkowie wykorzystując wszystkie ściany ale i tak w efekcie z czasem pewnie zabraknie blatu lub szafek. Dla nas jest za duży ciąg komunikacyjny na dole tam gdzie są schody na góre. Planuje wykorzystać tą ścian epod schodami na szafe w zabudowie takiej skońej. My budujemy "lustrzane odbicie". Dom będzie stał przodem w stronę północy a więc cały tył domu i salon poprzez wykusz będzie pięknie oświetlony poprzez większość dnia. Robicie kominek?
No my także lustrzane odbicie będziemy budować, woj. Podkarpackie kolego okolice Rzeszowa, no fakt kuchnia trochę mała ale nam odpowiada, z tym powiększeniem kotłowni i osobnym wejściem dobry pomysł przemyślimy to jeszcze
Hej, my robimy lustrzane odbicie między Rawą Maz a Tomaszowem Maz, o kominku nie myśleliśmy jeszcze lecz wiem że w tej chwili to różne opinie są na ten temat... Dzięki za odp! :)
Arturze to w sumie blisko :) Jakieś ok 80km ;)
Patrzyłam tą kuchnie w projekcie. Ona ma 4,24 m od ściany do ściany. Między blatami na jednej ścianie a drogiej pozostaje 3m to dużo. A że od blatu przy oknach do wysepki zostaje 1,8m to nie ma dramatu. Kuchnia jest ok ;)
No i jak wystartował już ktoś z Was? My ruszamy w sierpniu. Działka póki co mega mokra :/
Hej Mamy plan na lipiec - sierpień, czekamy na projekt który wykonaliśmy na bazie tego domu...
My startujemy za miesiąc
zdam relacje po kolei
Super! Pp czekam zatem na relacje. My jak ruszymy też będziemy zdawać relacje z każdego etapu.
Podrawiam
Obliczal ktoś ile trzeba betonu na fundamenty? Ile m3?
Fundamenty około 20tys mnie wyszły że wszystkim
Czy ktoś ruszył już z budową?
Tak my mamy już fundamenty skończone.
I jak sie waha mniej wiecej koszt fundamentu?
25 tys bez robocizny murarzy jedynie w tym był koparkowy, fundament z izolacją i ociepleniem i rozprowadzoną hydrauliką.
Dosyc sporo, liczylem na mniej ;-)
Pewnie można mniej bo ktoś pisał, że dał 20 tys. U nas mam wyższy fundament z racji trochę mokrego terenu więc jak wyższy fundament to wiadomo trochę więcej materiałów, dużo poszło na piach bo 5 tys - 10 wywrotek. Sam beton na ławy i chudziak to 7, 5 tys plus dźwig do wylania. Do tego materiały bloczki, cement, lepik, zbrojenie, styropian, folia izolacyjna i kubełkowa, praca koparki, hydraulik i ich materiały i poszło Niektórzy robią oszczędnie zasypia tym co odkopia, nie ocieplają a potem się chwalą, że tak tanio więc tak też można
No tak, niektore koszty sa uzaleznione od dzialki i niestety tego sie nie da przeskoczyc. Jest pani juz na dalszym etapie budowy, czy "tylko" ten fundament? :-) jestem ciekawy jak ksztaltuja sie te koszty bo sam zaczynam budowe jak tylko pogoda na to pozwoli, chociaz wiadomo ze koszty moga sie znaczaco roznic ze wzgledu na uzyte materialy.
Hej wszystkim my jestesmy na takim etapie i zmiany nasze to z okna do kotłowni są drzwi, zmienilam okno w kuchni na narozne i jest od spizarni 140 wys na 180 szer z obok na slupku 140 wys na 100 szer i pod tym oknem bedzie blat w lini prostej i na pezeciw wyspa długości 180 lub 200 i ze zmian to skrocenie okna w jadalni na wysokosc 180 i mamy powiekszony salon kosztem tarasu co daje mniej odpadow dachu a salon wiekszy o 120 cm i robimy kominek z plaszczem wodnym i bedzie gaz. Dzieci w pokojach na gorze nie maja stawiane scianek dzialowych na garderoby co daje wieksze pokoje jedynie w pokoju ktory jest nad nasza sypialnia garderoboa i lazienka to planuje corce pociagnac rury na przyszlosc jak by miala byc łazienka ale poki co ona jedyna ksieznicza bedzie miec garderobę i co najwazniejsze dach dwa pokoje obok siebie chlopcow maja po jednym oknie jedycie trzeci pokoj corki przez to ze jest naprawde duzy ma okno jedno w lini tych trzec i przy garderobie jedno. I najwazniejsze podnioslam dach o 7 cm nie wymaga to nawet wpisu w książkę budowy a jest wyzej i lepiej dla osoby przy wzroscie 160 podchodzi sie pod sam skos. Ogólnie juz teraz czekamy na cieśle wchodzi 20 sierpnia. Moze komus moje zmiany cos podpowiedza. Pozdrawiam i powodzenia w budowach
Dołączone zdjęcia:
Witam.
Czy można zobaczyć budowę w jakiej okolicy Pan się buduje? Zastanawiamy się nad tym projektem jesteśmy z okolic Sokołowa Mlp.
Pozdrawiam
My jesteśmy woj. Opolskie.
Dołączone zdjęcia:
Hej, my już mamy pełny stan surowy otwarty gotowy. Zamieszczam zdjęcie a później w wolnej chwili napisze o zmianach i kosztach.
Dołączone zdjęcia:
Super i to jest projekt odwrócony extra. Cieszę się że wybralam ten projekt bo w tym domu naprawde wszystko ma swoje miejsce. Prosze o info calkowity koszt dachu (kolo 100 tys napewno)
My taki etap
Dołączone zdjęcia:
Ja zastanawiam się nad tym projektem, jak się kształtują wam koszty budowy systemem zleconym ? np stan surowy zamknięty ? ja będę budował w Lublinie( woj. Lubelskie )
Pani Iwono mozna wiedziec jaka jest dokladna wysokosc scianki kolankowej?
Za dach nie wyszło nam nawet 60 tys. Raczej 55 tys. Liczę w tym krokwy, pełne deskowanie, łaty i kontr łaty, folie najwyższej jakości, blachę butmat venecja, 9 okien (w tym drogi wlaz) fakro 3 szybowe i ciepły kołnierz, no i robocizna. A kominy z klinkieru dodatkowo około 2 tys. (chyba 1800).
My zmniwjszylismy okno w garażu o połowę (do takiego jak wszystkie inne na tej ścianie). Zlikdowaliśmy okno w sypialni. Na poddaszu zrobiliśmy 9 okien z 12. I drzwi do spiżarni przenieśli nam od strony ciągu komunikacyjnego żeby nie zabierać sobie miejsca na blat. Reszta według projektu. Dom ostatecznie dla mnie za duży i ten duży pokój na poddaszu.
Ściana kolankowa jest wyższa niz w projekcie bo podniosłam o 20 cm dach wiec jest reraz prawie 140 ogólnie ja mam 160 wzrostu i jak dla mnie to po calosci w pokojach do góry jest idealnie natomiast w lazience i pralnio suszarni wyszly sciany kolankowe po 180 woec planuje dodatkowe okienko w scianie w pralni
Dziś po 19 jedziemy zobaczyc bo skonczyli dach wiec wrzuce zdjecie jak to u nas wygląda
"crprog" nie wiem jak innym ale u nas tak to wyszlo
Ławy fundamemtowe - 20 tys
od ław fundaemntowych do dachu budowlance - 55tys
Dach na gotowo z oknami- 95 tys ( ale to zalezy co kto chce tam pani zrobila za 55 tys )
Onka dół, drzwi wejsciowe, drzwi kotłownia i brama i rolety elektryczne - 25 tys
Elektryk tez zalezy co kto chce nam okolo10 tys
Montaz kominek z plaszczem gaz woda (jeden pan to robi) 45 tyś
No reszty nie mamy ustalonej wylewek i sciany
U nas z kolei więcej wyszły inne etapy bo 25600 (fundamenty po chudziak i z ociepleniem findemametow i osypaniem piachem dookoła) 40 000 ściany główne, działowe, strop, robocizna to 42 500,potem 55 000 krokwy , deskowanie, folia, blacha, okna i robocizna
No i kominy i klinkier jakieś 4000. Ogólnie 175 tys, może ciut więcej. Narazie tyle zrobiliśmy.
Jest nasze szczescie. Czekamy na okna drzwi brame rolety i wyjdzie podsumowsnie na 230 tys. Moze cos nie podliczylam predzej ale teraz otworzylam nasz zeszyt i wychodzi jak wychodzi. No i lecimy dalej. Piszcie jak u was to zawsze cos sie dowiemy nowego. Pozdrawiam
Dołączone zdjęcia:
Jak dalej Wasza budowa?
Hej. No u nas schną posadzki, a na dworze odwodnienie zrobione do zbiornika 1000 litrów , oczyszczalnia zrobiona (dwor mąż robił z kolega wiec kasa w kieszeni). Podlogi schna a mąż robi zamknięcie dachu z wejsciem na strych i tak koło konca lutego kładziemy kafle i lecimy ku koncowi powolutku. A jak u was?
Ale ekstra. To już u Was coraz bliżej końca :) My właśnie będziemy zasilać konto i ruszać z kopyta. Do tej pory czekał stan surowy częściowo zamknięty. Teraz właśnie robimy wyceny i umawiamy ekipy kolejno po sobie. Za miesiąc założą nam okna na dole. Potem Mąż się bierze za elektryke, hydraulik chyba już znaleziony. Trraz będziemy umawiać tynki i posadzki. A napiszesz jak Was wyszła elektryka, hydraulika, tynki i posadzki? Wiem, że ceny będą się różnić ale to zawsze jakiś pogląd.
Jaki kolor okien wybraliście? My PCV, złoty dąb. Winchester kusił ale ostatecznie złoty dąb wybrał. W jadalni fix a na taras przesuwka ale bez hs.
2024 © ARCHON+ Biuro Projektów - Tradycyjne i nowoczesne gotowe projekty domów - autorska pracownia architektoniczna założona w 1990r. przez arch. Barbarę Mendel
Z uwagi na ciągłe doskonalenie procesu powstawania projektów (zgodnie z normą ISO 9001), prezentowane na stronie projekty domów mogą nieznacznie różnić się od dokumentacji technicznej.
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym sklepie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności.