Temat założony przez Mariusz,
1 zdjęcie, 16 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Mariusz
#1

Witam☺Czy ktoś instalowal rekuperator do tego domu ?

Default avatar
Napisany przez Mario
#2

Witam, tak my zdecydowaliśmy się na rekuperacje do tego projektu, od 2 miesięcy mieszkamy ale jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni z wentylacji no i oczywiście z domu, który co prawda został przerobiony pod nas.

Default avatar
Napisany przez EDYTA
#3

Mario już mieszkacie???? Szybko....
A.mógłbyś wrzucić jakieś fotki ze środka....

Default avatar
Napisany przez Kamila
#4

Nasz domek

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w bodziszkach obrazek 68139
Default avatar
Napisany przez Ania
#5

Witam. My zdecydowaliśmy się na rekuperację i pompę ciepła ale jeszcze nie mieszkamy więc nie wiem jak to wyjdzie w praktyce.
Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Kris
#6

Mario możesz się pochwalić jak urządziles w środku?

Default avatar
Napisany przez Paweł
#7

Aniu możesz napisać ile Was kosztuje pompa ciepła + rekuperacja? Planujemy zainwestować w pompę ciepła i zastanawiamy się z wiadomych przyczyn nad rekuperacją ale nie wiemy czy damy radę to pogodzić finansowo. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Default avatar
Napisany przez Ania
#8

Paweł,cała inwestycja czyli odwierty, hydraulika,ułożenie podłogówki na całej powierzchni domu, pompa,rekuperacja itp. 83 tyś :)
Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Paweł
#9

Jak na kwotę za całość materiału z montażem łącznie z rekuperacją to moim zdaniem nie ma tragedii zwłaszcza że oszczędzamy około 20 tyś. rezygnując z kominów i kominka. Także realnie dokładamy około 20-30 tyś. do kosztów takiej instalacji z piecem na paliwo stałe lub nawet mniej zwłaszcza przy pompie ciepła powietrznej. Dzięki za odpowiedzi ludzie boją się inwestować w pompę ciepła twierdząc że się nie zwróci ale to nie o to chodzi, nikt nie liczy roboczogodzin poświęconych na rozpalanie w piecu, dodatkowych metrów na składowanie opału i pracy z nim związanej.

Kanały do rekuperacji robiliście w warstwie ocieplenia stropu czy nad stropem?
Jeszcze takie pytanie, czy dla tych wszystkich instalacji zamawialiście dodatkowy projekt w firmie która się specjalizuje w takich instalacjach? Robiliście to na etapie adaptacji projektu czy później?

Default avatar
Napisany przez Ania
#10

Paweł,dokładnie tak jak piszesz...:) Odnośnie Twoich pytań to nie zamawialiśmy dodatkowego projektu.Decyzję o pompie podjęliśmy na etapie adaptacji.Na tą chwilę mamy zrobione odwierty i instalację wod-kan.Całą resztę instalacji planujemy około marca jak zrobi się troszkę cieplej.Na dniach mamy spotkanie z panem od hydrauliki więc pewnie podpowie jak najlepiej rozwiązać sprawę z kanałami od rekuperacji :)

Default avatar
Napisany przez Ania
#11

Dodam jeszcze,że całą"szafę" instalujemy na strychu dzięki czemu mamy spore pomieszczenie gospodarcze na pralkę i pierdoły :)
Pozdro

Default avatar
Napisany przez Kasia
#12

Mam prośbę do wszystkich którzy zdecydowali się ja rekuperację oraz/lub powietrzną pompę ciepła- jakie ponieśliście koszty oraz jeśli to możliwe to proszę o wstawienie zdjęć danej instalacji.

Default avatar
Napisany przez Tomek K
#13

Dołączam się do prośby. Jeśli ktoś mógłby się podzielić informacjami o kosztach instancji wentylacji z rekuperacja byłbym wdzięczny. Również cenne byłyby dla mnie informacje o sposobie prowadzenia kanałów (w warstwie ocieplenia stropu czy nad ociepleniem) oraz lokalizacji rekuperatora (kotłownia czy strych).
Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Ireneusz
#14

Witam, my wybudowaliśmy dom w zielistkach 2. Już przy adaptacji projektu założyliśmy rekuperację. Nie wybudowaliśmy komina i kominka. Firmy wyceniały montaż rekuperacji na 20 000 zł. Nam udało się samodzielnie wykonać za 11 000. Wybraliśmy rekuperator obrotowy, aby zostawało trochę wilgoci w pomieszczeniach i cały system metalowy, aby nie rozwijały się bakterie i grzyby. Wiedzę o dostępnych produktach zdobywaliśmy sami głównie w internecie i w rozmowach telefonicznych z przedstawicielami firm. W końcu trafiliśmy na pasjonata, który nie tylko odpowiedział na nasze pytania, ale od strony technicznej zademonstrował sposób montażu. Takim samym torem poszliśmy wybierając odkurzacz centralny i zmiękczacz wody z filtrami. Dla nas najważniejsze przy wyborze konkretnej jednostki było, by urządzenie było tanie w eksploatacji, miało dobry serwis i gwarancję, a zestaw zawierał wszystkie potrzebne do montażu elementy.
Jeżeli komuś to pomoże to podam namiary:
Hurtownia wentylacyjna Łukasz Goleniewski- Lublin
Doman Odkurzacze centralne Andrzej i Mateusz Barucha -Wrocław
Technika wody Łukasz Tabin- Komorniki k. Poznania

Default avatar
Napisany przez Tomek K
#15

Panie Ireneuszu, dziękuję za podpowiedź. Którędy prowadziliscie kanały wentylujace parter? W stropie?

Default avatar
Napisany przez Ireneusz
#16

Dzień dobry,
w naszym domu jest strop żelbetowy. Położyliśmy przewody wentylacyjne na stropie pomiędzy styropianem. Rekuperator umieściliśmy na strychu.
Pozdrawiam

gotowy projekt Dom w bodziszkach
KOD: 350NOWYDOM
Dom w bodziszkach
Ikona Kondygnacji1
Ikona pokojów5
Ikona łazienki + toalety2
jednorodzinny parterowy
112,92 +5,90
Koszty budowy : 287 100 zł
Cena z kodem
350NOWYDOM
3 990 zł
(3 243,90 zł netto)
Cena regularna 4 340 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 3 760 zł
Korzystny kredyt hipoteczny
REKLAMA
BRAAS - Jakość na lata
REKLAMA
Velux okna dachowe
REKLAMA
HORMANN - metalowe skrzynie ogrodowe
REKLAMA
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?