witam czy ktoś z państwa buduje ten domek ???? łódzkie, wlkp, śląskie??
witam czy ktoś z państwa buduje ten domek ???? łódzkie, wlkp, śląskie??
Witam! My startujemy we wrześniu z budową.W tej chwili załatwiamy wszystkie papiery.
witam a gdzie państwo będą stawiać ten domek ?? pozdrawiam
Niestety ale nie w Pani okolicy budujemy się w mazowieckim. Ale fajnie że ktoś inny ma taki sam projekt.
Dopiero teraz zajrzałem i widzę, że coraz więcej osób wybiera ten projekt. My zakupiliśmy projekt w końcówce 2015. Dokonaliśmy kilku przeróbek (podwójny garaż) i od 2016 budujemy. Obecnie jesteśmy na etapie po tynkach i wylewkach, więc jeśli pytanie nadal aktualne to jest możliwość obejrzenia... (wielkopolskie - Konin).
Witam, My również zastanawiamy się nad zakupem tego projektu. Czy jest możliwość podesłania kilku fotek z budowy tego domu? Czy są Państwo zadowoleni z rozmieszczenia pomieszczeń widząc je po wybudowaniu? My stawiamy budynek w konstrukcji drewnianej.Pozdrawiam
odpowiedź do : Budujemy - stan już prawie deweloperski
Jeśli Pana oferta obejrzenia domku jest aktualna to my jesteśmy chętni. Magdalena i Piotr, mieszkamy w powiecie kutnowskim, ale odległość nie ma znaczenia ;-) nasz numer 508-311-109 lub 506-067-886. pozdrawiam
Zapraszam. Po wcześniejszym umówieniu się można obejrzeć ale po 15-tej (praca). Proszę podać priv. a odezwę się.
witam można prosić pana z konina o meila lub nr tel gdy byśmy chcieli podjechać i zobaczyć domek. pozdrawiam
waldek73@tlen.pl
odpowiedź do: Budujemy - stan prawie deweloperski
Nasz numer 508-311-109, prosimy o kontakt.
Witam. Również moglibyśmy się spotkać z Państwem porozmawiać i zobaczyć domek? Jesteśmy z Konina pozostawiam numer telefonu 603-366-953. Proszę o kontakt. Z góry dziękuję.
W ostatnim roku naszą budowę odwiedziło kilka osób. Ponieważ nadal pojawiają się maile z różnymi pytaniami i prośbami postanowiłem napisać:
- Stan już ocieplony, ukończony i od późnej jesieni zamieszkały.
- Koszt? System zlecony - kilku wykonawców - murarz, cieśla, dekarz, tynkarz, płytkarz, hydraulik itp. Spokojnie z cenami brutto zmieściliśmy w kosztorysie netto a nawet było -10% tzn. cena brutto=cenie netto z kosztorysu i -10% niżej. Zaoszczędzone pieniądze wydaliśmy na lepsze materiały z kosztorysu (np. okna, rolety, drzwi zewn i wew., dodatkową bramę garażową itp). Pamiętajcie jednak, że kosztorys projektowy nie zawiera wielu materiałów wykończeniowych (piec, ogrzewanie, wentylacja, elektryk i mat.elektryczne, osprzęt elektryczny, lampy, hydraulik i materiały hydrauliczne, kanalizacja, wodociąg, krany, armatura, ogrodzenie, kostka brukowa, wyp.kuchni, przyłącza mediów itp) to trzeba niestety samemu doliczyć bo to też kosztuje i to sporo, a koszt zależny jest od standardu tj. min.50 tys. śr.ok100-150 tys.(i to jest realne), maks.-ogranicza nas wyobraźnia. Ja zalecałbym takie rozbudowanie kosztorysu "po swojemu" - unikniecie niemiłych niespodzianek (za szybki brak kasy, wyczerpany kredyt pomimo stanu niewykończonego itp.).
- Kierownika budowy zatrudniłem sam. Kryterium była nie cena (są tańsi, ale to się mści), ale to co robi w zamian tzn. ile razy i kiedy będzie na budowie, czy w cenie jest również dok.powykonawcza i odbiorowa, jakie ma opinie itp. Kierownik pracujący zza biurka mnie nie interesował. Mój swoimi wizytami wręcz utruł wykonawców i dobrze, bo pracuje dla mnie i ma pilnować moich interesów.
- Co zmieniliśmy? Garaż z jedno na dwu stanowiskowy + zrównaliśmy jego ściany (frontową i tylną) z murem domu uzyskując dodatkową pow. na kotłownię i składzik a miejsce dotychczasowej kotłowni powstała pralnio/suszarnia, zniknął w ten sposób uskok dachu, usunęliśmy kominek i jeden komin, przesunęliśmy kilka ścian wew., zamurowaliśmy przejście pomiędzy kuchnią a wiartołapem i powstała spiżarnia, wydłużyliśmy dach nad tarasem i taras.
- Pilnujcie papierów i miejcie w nich porządek (np. opisane segregatory z przegródkami) . Dokumentację odbiorową kompletujcie od początku budowy, bo potem jest to uciążliwe.
- 1 egz. (kopie) dokumentacji miejcie na budowie i jeden np.w samochodzie no i oczywiście w mieszkaniu - nawet nie wiecie kiedy wam się przyda (np. na wczasach pilny telefon od murarza - "panie, a tę ścianę między pokojem X a Y to o ile przesuwamy...; panie a okna tak jak w projekcie? Bo ja przesunął bym w lewo..")
- Pamiętajcie, robotę KAŻDEGO trzeba sprawdzać i mieć oczy dookoła głowy, bo nawet fachowcy się mylą.
- My te etapy mamy za sobą, pozostaje jedynie otynkowanie, ogrodzenie i założenie trawnika.
- Czy jesteśmy zadowoleni? Tak. Gdybyśmy teraz wybierali projekt - wybralibyśmy ten sam, choć może wprowadzilibyśmy kilka drobniejszych zmian w adaptacji.
- Czy były problemy? Jasne że tak!!! Ale taki jest urok budowania własnego domu. Jedni mają ich więcej inni mniej ale nie myślcie że to Wy ich unikniecie...
- Czy dom można obejrzeć? TAK, ALE JEDYNIE Z ZEWNĄTRZ. Dlaczego? Bo cenię sobie prywatność swoją i rodziny - co było jedną z przesłanek budowy własnego domu. Obecnie po jego urządzeniu i zamieszkaniu nie czulibyśmy się komfortowo wpuszczając postronne/nieznajome osoby do swojego "królestwa". Chyba to zrozumiecie.
- Czy można się spotkać? TAK, ale z zastrzeżeniem jak powyżej.
Jeśli macie jakieś dalsze pytania co do samej budowy, adaptacji, przeróbek i "czego bym teraz nie zrobił" lub "co bym zrobił inaczej" chętnie odpowiem.
Witam
Mam kilka pytań odnośnie domu. Też przymierzam się do budowy 5 i też chcę wyrównać garaż z domem i wyrównać uskok na dachu. Czy po zmianie dom nie stracił swojego uroku? Chcę też wydłużyć zadaszenie nad tarasem. O ile wydłużony jest taras i jak to wygląda. Jeśli to możliwe, to przy okazji proszę o zdjęcia domu z zewnątrz i tarasu. Interesuje mnie też, czy okna są takie jak w projekcie czy zostały zmienione. I jeszcze jakie ściany wewnątrz domu zostały przesunięte?
Witam. Dziękuję za odpowiedź tak zgadza się wcześniej pisałem do Pana i zgłaszałem chęć zobaczenia domu chociażby z zewnątrz. Ciekawi mnie jak wygląda dom zespolony z garażem w jednej linii. Również ciekaw jestem co by Pan zmienił uzytkujac dom co na plus co na minus. Jestem z Małżonką przed etapem adaptacji i zmian w projekcie potem projektant łatwi pozwolenie na budowę. Chciałbym umówić się z Państwem. Mój numer telefonu 603-366-953. Pozdrawiam Dawid
Co do ogólnego wyglądu,jeśli pozostajecie przy pojedynczym garażu to nie widać zmian co do podwójnego, trochę traci. Ale coś kosztem czegoś. Dla nas praktyczność była ważniejsza.
Co do tarasu wydłużyliśmy o 1,5 m. i jest bardziej niż OK.
Okna w zasadzie niezmienione, za wyjątkiem kuchni - zrezygnowaliśmy z narożnikowego. Okno w kuchni jest bliźniacze do tego które jest na tej samej elewacji w pokoju.
Dziękuję za informacje. A czy przy tak powiększonym tarasie nie jest ciemno w salonie? Też chcę powiększyć swój ale tylko 1 metr. Co do okien, czy ostawiliście 2 okna na ścianie w salonie, czy jedno większe w jadalni tak jak np w wersji 2?
W salonie zostały 2 okna dzięki nim w salonie jest naprawdę jasno. Co do przedłużenia tarasu, to w okresie późno jesiennym i zimowym słońce swobodnie operuje po podłodze w salonie. Wczesną wiosną będzie podobnie, zaś latem liczę na cień i brak bezpośrednich promieni słonecznych w salonie, choć biorąc pod uwagę skośny, dwuspadowy kształt dachu nad tarasem to ok. południa może jednak trochę przyświecić, ale od tego mam rolety zewnętrzne.
Jeśli są wątpliwości to wystarczy spojrzeć w projekcie na przekrój i sprawdzić, obecnie (zima) słońce pada pod kątem ok 15-25 stopni, a latem 50-60 stopni
Gwoli wyjaśnienia, co do wydłużonego tarasu. Nasz sprawdza się póki co idealnie jeśli chodzi o sam dom, tzn od końca kwietnia w słońce w zasadzie już nie świeci bezpośrednio na podłogę w salonie a jedynie operuje po posadzce tarasu. Zobaczymy jak to będzie latem, może mógłby być dłuższy??? Stół i krzesła się mieszczą, a jeśli będzie za słonecznie na tarasie (za ciepło) to od czego są "żagle", roletki tkaninowe zewn. - jakby co to się zacieni. Zimą słońce w salonie dodatkowo podnosiło temp. w pomieszczeniu o 1-2 stopnie, czyli pozytyw.
No i lato minęło i mam kilka spostrzeżeń co do mojego domu. Teraz zapewne powiększyłbym (wydłużył) taras jeszcze o 1 metr (ale samą jego podłogę). Jeśli nie macie pewności, postawcie na jego planowanym miejscu stół i komplet krzeseł ogrodowych usiądźcie, wstańcie i ślady na piasku po dodaniu 1-1,5 metra pokażą wam ile płaskiej podłogi potrzebujecie, aby nie walnąć w okno tarasowe lub nie spaść ze stopnia (mam taras z jednym stopniem).
Po drugie zamontowałbym okna bez słupków (jednoskrzydłowe), za wyjątkiem tarasowych oczywiście.
Reszta bez zarzutu.
Nasza Leszczynka jest na etapie wykonywania instalacji elektrycznej i za chwilę kanalizacyjnej. Budowa rozpoczęta wiosną 2018. W sumie nic nie stało na przeszkodzie żeby wprowadzić się w tym roku, jednak budynek musi swoje odestać, także u nas na spokojnie. Co zmieniliśmy na etapie budowy to monolit na terivę. Rezygnujemy ze spiżarni, gdyż po pierwsze raczej nie będzie w tym miejscu chłodno, żeby miało to sens a po drugie te drzwi w kuchni, hmm wolę zrobić ciąg szafek, a od strony wiatrołapu zrobimy drzwi przesuwne i mini garderobę, żeby nie montować wieszaków, gdyż nie lubię piętrzacych się kurtek itp. Jeszcze podzieliliśmy pokój od strony wejścia (tam gdzie wykusz) i mamy dwa mniejsze, gdyż powiększyła nam się rodzina:) wyszły dwa małe, ale myślę wystarczające pokioki dla chłopców. Przez ten podział zmiejszylismy nieco łazienkę i wiatrołap, ale jako iż spiżarnia stała się garderobą nie ma z tym problemu :) ogólnie domek ładny, jednak sam projekt wymaga pewnych zmian żeby był w pełni funkcjonalny :) może ktoś w woj. lubelskim też taki buduje?
Co do pomysłu z mini-garderobą też jest OK. Po to są adaptacje - każdy adaptuje wg własnych potrzeb i przemyśleń. My na pomysł mini-garderoby nie wpadliśmy - ciekawe co byśmy wybrali.
Zaś co do spiżarni to dla potomnych podpowiemy/wyjaśnimy: w spiżarni podłoga nieogrzewana; temperatury (jesień-wiosna = 18-20 stopni; latem no cóż ponad 22); dla dodatkowego wychłodzenia (obniżenia temp. w spiżarni mogliśmy zrobić w niej małe okienko, ale...); co do drzwi spiżarni to u nas ich teoretycznie nie ma, stojąc w kuchni widać tylko szafki kuchenne bo drzwi są ukryte - stolarz od mebli kuchennych zrobił drzwi z tego samego materiału co fronty szafek kuchennych.
Po to są fora - skarbnica pomysłów - także na adaptację naszych gotowych projektów.
2025 © ARCHON+ Biuro Projektów - Tradycyjne i nowoczesne gotowe projekty domów - autorska pracownia architektoniczna założona w 1990r. przez arch. Barbarę Mendel
Z uwagi na ciągłe doskonalenie procesu powstawania projektów (zgodnie z normą ISO 9001), prezentowane na stronie projekty domów mogą nieznacznie różnić się od dokumentacji technicznej.
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym sklepie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności.
Dzień dobry,
Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?