Temat założony przez M&D,
2 zdjęcia, 9 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez M&D
#1

Dom budowany jest systemem gospodarczym. Kwoty za dany etap bedą tutaj przedstawiane. Jest mało informacji związanych z tym domem ( wiem bo sami szukaliśmy ) dlatego jeśli ktoś jest na etapie wyboru tego projektu, chetnie odpowiemy na pytania( narazie jesteśmy na etapie fundamentów).

Ze względu na nierówny teren musielismy podebrać ziemię. Nastepnie wybralismy ziemie pod ławę fundamentową i stopy kominowe. Dodatkowo wykopalismy ławę od sciany zewnetrznej do kominka. Ze względu na to że wszystkie prace ziemne były wykonywane recznie (co zajeło nam kilka dni) musielismy zabezpieczyć fundamenty folią, tym bardziej że pogoda nie dopisywała. W miedzy czasie ( w deszczowe dni) zrobiliśmy zbrojenie i umieścilismy je na pocietych kawałkach płyt betonowych , gdyż zrezygnowalismy z chudego betonu na rzecz ławy o wysokości 45cm ( zmaiast 40cm ławy plus 10 chudego betonu jak jest w projekcie).

Default avatar
Napisany przez Anna
#2

Chętnie obejrzę zdjęcia z budowy. My zaczynamy wiosna :)

Default avatar
Napisany przez Artur
#3

W całym szacunkiem, ale chudy beton służy do wyrównania dna wykopu oraz stabilnego oparcia deskowania.
Jeśli zrezygnowała Pani z chudego betonu to niepotrzebnie była zwiększona wysokość ławy fundamentowej.
Ława fundamentowa została przewymiarowana po kierunku mniej istotnym (wysokość) w stosunku do jej pracy jako konstrukcji.

Default avatar
Napisany przez M&D
#4

Dno wykopu było idealnie wybrane, wiec nie trzeba było chudziaka, jakby Pan położył poziomice to byl by idealny poziom. Ława nie była deskowana , ziemia (typowa zbita gliniurkowa) po obu stronach wykopu była równa .Zwiększyliśmy wysokość ławy, by była zachowana głębokość strefy przemarzania. Także nic nie zostało zrobione bez przyczyny. :) Ale dzieki za komentarz.

Default avatar
Napisany przez M&D
#5

Zapraszam na bloga gdzie bedą dodawane wpisy i zdjęcia.

https://www.archon.pl/blogi/6850/budujemy-robinie

Default avatar
Napisany przez Artur
#6

Zwiększenie wysokości ławy nie ma nic wspólnego ze strefą przemarzania gruntu. Dolną krawędź ławy opuszcza się niżej w stosunku do stanu projektowanego, a ściana fundamentowa zostaje automatycznie zwiększona o różnicę w poziomach.

Default avatar
Napisany przez M&D
#7

Ma jeśli sie ją usadowi niżej to chyba logiczne. Mogliśmy usadowic 40-sto cm ławe niżej i wtedy bloczkami "podgonić" ale idealnie nam wyszło 3 warstwy bloczków(50cmx24x24) plus wieniec i brakowało tych kilku cm. Powie Pan ze moglismy w takim razie wieniec zrobic wyższy ale nie chcielismy, bo nie wiem czy widział Pan zdjecia na blogu , ale u nas jest trochę inna sytuacja niz na równym terenie. Jest dość spory spadek , i tak poziom "0" wychodzi wyżej niż planowaliśmy, tak wiec żeby nie robić wyższej ściany zrobiliśmy głębszą ławe . Zrobiliśmy jak uwarzaliśmy, przez to ze ją pogłębilismy źle nie wpłynęło na budynek, wiec nie wiem co Pan tak strasznie to roztrząsa. Temat założony jest w celach informacyjnych jak to wygląda i jakie są koszty a nie czy ława ma 40cm czy 45cm... Temat ławy uwarzam za dostatecznie wyczerpany.

Default avatar
Napisany przez Artur
#8

W Pani przypadku rzędna dołu ławy fundamentowej winna być wyznaczona w najbardziej niekorzystnym punkcie (patrząc po obwodzie fundamentów) poniżej strefy przemarzania gruntu. Z tego co widzę na zdjęciach jest to narożnik prawy patrząc na elewację z tarasem i to właśnie ten punkt winien być poniżej strefy przemarzania gruntu. Idąc łańcuszkowo (poziom) po obwodzie - automatycznie wykop powinien być pogłębiony. I tak identycznie ma się sprawa przy murowaniu ścian fundamentowych- wybieramy najbardziej niekorzystny punkt- odwrotność przedmiotowego narożnika ławy i właśnie tam wyznaczamy wysokość 40-50 cm, automatycznie narożnik prawy patrząc na elewację z tarasem będzie posiadał najwyższą ścianę fundamentową.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w robiniach obrazek 78434
forum Dom w robiniach obrazek 78435
Default avatar
Napisany przez Monika
#9

Witam, zastanawiamy się nad projektem domu w Robiniach, czy byłby ktoś na tyle uprzejmy i mógłby podesłać zdjęcie wnętrza domu? Oraz napisać czy wprowadzał jakieś zmiany w projekcie :)?

Z góry dziękuję.

monia.boba@interia.pl

gotowy projekt Dom w robiniach
KOD: 350SWIETA
Dom w robiniach
Ikona Kondygnacji2
Ikona pokojów5
Ikona łazienki + toalety2
jednorodzinny z poddaszem
101,58 +4,47
Koszty budowy : 245 900 zł
Cena z kodem
350SWIETA
3 920 zł
(3 186,99 zł netto)
Cena regularna 4 270 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 3 760 zł
Korzystny kredyt hipoteczny
REKLAMA
BRAAS - Jakość na lata
REKLAMA
Velux okna dachowe
REKLAMA
HORMANN - metalowe skrzynie ogrodowe
REKLAMA
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?