Temat założony przez goska,
10 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez goska
#1

proszę o opinię na temat budowy domku "Pod kasztanem 2" - czy ktoś taki buduje?

Default avatar
Napisany przez TOMI
#2

moi rodzice buduja "Pod kasztanem B-26" zaczynaja na wiosne, w zasadzie wykopali juz pod fundamenty i czesciowo podpiwniczaja - musieli zmienic troche plany bo w domu nie ma miejsca na kotłownie weglowa (jest kociol gazowy dwufunkcyjny) a dokladnie na wegiel. To minus projektu a poza tym domek wydaje sie przytulny i funkcyjny. Zobaczymy jesienia (chca zamknac stan surowy) co z tego powstanie!!

Default avatar
Napisany przez Ilona
#3

Budujemy taki domek w Poznaniu, zaczelismy latem. jestesmy na etapie plyty fundamentowej i tak przeczekujemy zime. Zamierzamy mieszkac w nim z dwojka naszych dzieci, 2 i 6 lat, dlatego tez strych nad garazem bedzie zaadoptowany na pokoj do zabawy. Sam garaz poszerzylismy o 3,5 m bardziej ze wzgledu na gore niz dol, pokoj nad garazem ma miec teraz ok 35 m2. W tak duzym garazu planujemy dlugie regaly na klamoty bo rezygnujemy z pomieszczenia gospodarczego w obrebie samego domu. Bedzie w nim stala sofka dla przyjezdnych, zawszec to lepiej niz rezydencja Potera pod schodami. U nas pod schodami bedzie stal odkurzacz i te sprawy... Zamiast garderoby na dole bedzie lazienka z prysznicem, tam gdzie wc bedzie stala pralka i suszarka. Na dole nie bedzie drzwi w tzw. wiatrolapie, bedzie szafa wnekowa. Na gorze w sypialni odpuszczamy sobie stolik kawowy, w polowie bedzie to zabudowana garderoba. Najwieksze obawy budzi ten pokoj goscinny, ale moze jak nie zarzucimy tego pomieszczenia meblami, to nasi goscie nie umra z braku powietrza? Buduje sie fajnie, jest kupa latania i zalatwiania, na tym etapie obylismy sie bez firmy wykonawczej, ale dochodzi adrenalina, ktrora daje energie do dzialania i sprawia, ze chce sie zyc. Chetnie pogadam z ludzmi. ktorzy mysla tak samo. Pa

Default avatar
Napisany przez Darek
#4

Co to jest za wersja domu B-26?
My też zamierzamy budować "Dom pod kasztanem" - wersję podstawową z garażem.

Default avatar
Napisany przez pati
#5

Pani Ilono!
Z jakiego materiału zdecydowali się państwo budować swój domek? My dopiero załatwiamy pozwolenie na budowę, chcemy zacząc wiosną i wahamy się nad materiałem (prefabet czy porotherm). Czy mogłybyśmy wymienić się e-mailami i pozostawać w kontakcie? Myślę, że takie dzielenie się doświadczeniami mogłoby być z korzyścią dla obu stron. Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez Ilona
#6

Postanowiliśmy budować nasz domek z betonu komórkowego na cienką spoinę tzn. na klej. Wymagało to pewnych zmian w rozkładzie fundamentu, bo nasz materiał ma 24cm szerokości a nie 19 a przy takim niedużym domku ważne jest, żeby nie umniejszyć powierzchni użytkowej. Już sam fundament musiał być nieco szerszy więc budowaliśmy go z betonowych bloczków, które mają akurat 24cm. Wewnętrzne ściany nośne chcemy budować z Silki bo jest to material o dużej wytrzymałości i małej szerokości, zatem świetnie nadaje się na wewnętrzne ściany nośne. Co prawda jest dość marny akustycznie, ale na szczęście sypialnie są na górze więc na dolnej kondygnacji ten paramatr nie odgrywa aż tak znaczącej roli. Dodatkowo Silka pozwoli zyskać kilka dodatkowych centymetrów :-). Na razie "zimujemy" ale od marca ruszamy z budową. Mamy taki pomysł, żeby w tym roku zakończyć budowę. Czy się uda? Zobaczymy....

Default avatar
Napisany przez Pati
#7

Pani Ilono,
my też zamierzamy zmienić materiał na ściany, tzn albo Porotherm 44 albo Prefabet 36 (beton komórkowy). Dlatego mam pytanie, czy poprzez zwiększenie grubości ścian musieliście zwiększyć obrys budynku o dodatkowe centymetry i przerysowywać ściany w projekcie o te kilka centymetrów na zewnątrz?
Dodatkowo mam pytanie o sposób wykonania zmian w projekcie. Nasz architekt twierdzi, iż najlepiej byłoby narysować kilka dodatkowych rysunków, gdyż projekt jest mało czytelny (zielony napis "Archon", skala 1:100) i wprowadzenie jeszcze kilku poprawek na oryginale projektu "zaciemni go". Jak Państwo rozwiązali ten problem? Czy Wasz architekt wprowadzał zmiany na oryginale, czy też dorysowywał tzw aneksy do projektu?

Default avatar
Napisany przez Ilona
#8

Generalnie, to zmiana szerokości ściany jako całości wynosi jedynie 3cm. W projekcie jest 19cm bloczek ceramiczny i 12cm styropian. U nas będzie bloczek komórkowy 24cm i styropian 10cm. Przy tak minimalnej różnicy archtekt dokonujący adaptacji, który jest naszym inspektorem nadzoru jednocześnie stwierdził, że takie poprawki jak zmiana materiału i związane z tym korekty wprowadza się na bieżąco w trakcie budowy i tak też robimy. Jedno, co należy powiedzieć o projekcie, to fakt iż rzeczywiście jego walory funkcjonalne są dość niskie (mały format itd). Jednocześnie zmiany wprowadza się jedynie numerycznie w wymiarach - przerysowywanie całości nie jest wymagane. W takiej skali różnica 3cm i tak jest nie do narysowania a jedynie stworzy bałagan na rysunkach. Nasz pomysł zastosowania różnych materiałów na ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne po przemyśleniach zarzuciliśmy. Jest jednak ryzyko, że oparcie stropu typu Terriva na ścianach z różnych materiałów może spowodować późniejsze pękanie (rysy na tynkach) wskutek różnych właściwości tych materiałów. Musimy się zatem zdecydować albo na beton komórkowy albo na silkę. jeszcze mamy 2-3 tygodnie na podjęcie decyzji. Adaptacja projektu w naszym wypadku była raczej kwestią zmian w fundamentach (wielkość i uzbrojenie ław fundamentowych i szerokość/wysokość samego fundamentu). Wszelkie zmiany rozmiarów budynku naniesiono na projekt tylko w cyfrach, bez dorysowywania dodatkowych linii.

Default avatar
Napisany przez Beata
#9

Pani Ilono,
Chciałabym się dowiedzieć, jakie mniej więcej koszty będą związane z budową tego domku wraz z wykończeniem ("pod klucz"). Planujemy budowę i ten projekt też nam się bardzo podoba. Jak zauważyłam Budujecie Państwo metodą "gospodarczą" (my też tak planujemy), więc zapewne macie Panstwo już taką orientację. Bardzo proszę o pilną odpowiedź. Życzę sukcesów i pozdrawiam!
Ewentualnie proszę o kontakt na maila beata.za@wp.pl, bo mam jeszcze sporo różnych pytań :-)
Z góry dziękuję.

Default avatar
Napisany przez szosty
#10

jakie koszty budowy tego domku systemem gospodarczym ?? budujący prosze o jakies informacje . domek jest sliczny tylko czy te koszty przedstawione przez archon sa realne ??

Korzystny kredyt hipoteczny
REKLAMA
BRAAS - Jakość na lata
REKLAMA
HORMANN - metalowe skrzynie ogrodowe
REKLAMA
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?