Temat założony przez Sajmon,
74 wpisy (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Sajmon
#1

Witam, zamierzam ruszyć z budową w kwietniu. Mieszkam nad morzezm w okolicy Pucka. Wybraliśmy z żoną wersję z aneksem - garażem. Jeśli ktoś ma taki sam projekt i buduję będę wdzięczny za każdą informację dotyczącą budowy, podpowiedź i uwagę. Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Mnisiek
#2

Nam tez bardzo spodobal sie ten projekt i pewnie na 99,9% sie na niego zdecydujemy. Jezeli tak to z budowa zaczynamy na poczatku maja :) Odezwiemy sie jak bedzie juz nasz!

Mnisiek & Anka

Default avatar
Napisany przez Krzychu
#3

Długo szukaliśmy projektu, w różnych katalogach. Zajęło nam to kilka nocy. „Dom w dziewannie” znalazłem w Internecie i pokazałem żonie. Teraz już nie chce rozmawiać o żadnym innym. Mamy zamiar go wybudować na południu polski.

Default avatar
Napisany przez Sajmon
#4

Mam już pozwolenie na budowę. Oczywiście nie obeszło się bez zmian. Szefostwo ARCHON'u bez kłopotu wyraziło na to pisemną zgodę. Teraz zaczynam budowę. Życzcie mi szczęścia i tego samego wam życzę.

Default avatar
Napisany przez Mnisiek
#5

Sajmon, jakie zmiany wprowadziłeś jeśli można wiedziec???? :-)

Default avatar
Napisany przez S@jmon
#6

Co do zmian to wprowadziliśmy: tylne wyjściowe drzwi w garażu a w dłuższej ścianie garażu niskie okienko, zlikwidowałem okno połaciowe w garderobie i częściowo podpiwniczyłem domek. To tyle.
Sory za zwłokę w odpowiedzi ale codziennie to tu nie zaglądam. Pozdrawiam: mwandtke@wp.pl

Default avatar
Napisany przez Ela i Romek
#7

Pozdrawiamy wszystkich fanów "Domu w dziewannie"
Kupiliśmy projekt! Wprowadziliśmy trochę zmian,ciekawe na jakie pomysły Wy wpadliście.Piszcie może nasze zmiany Wam pomogą albo odwrotnie.Największa wiedza to doświadczenie!!!!
Nasz dom stanie pod Wrocławiem,dziewannę już posadziliśmy!

Default avatar
Napisany przez S@jmon
#8

Witam, my mamy już wielki dół!! 22.05.2004 - zalaliśmy ławy pod piwnicę bo jak wiecie podpiwniczyliśmy nasz domek w dziewannie w 50%. Można zatem przyjąć że zaczyna rosnąć. Niby nic a już cieszy. Pozdrawiam i zapraszam do pisania.

Default avatar
Napisany przez S@jmon
#9

... szalujemy I strop. Pogoda okropna gdyż mimo kalendarzowego lata leje dzień po dniu. Mieliśmy małą zagadkę z różnicą poziomów pomiędzy garażem a częścią mieszkalną. Co do samego projektu to uwag nie mam. Jednak żeby czytać trzeba poznać literki. Błędów na razie nie znalazłem. Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim budującym.

Default avatar
Napisany przez S@jmon
#10

Zalałem strop nad garażem !!

Default avatar
Napisany przez Mariusz
#11

Witam wszystkich,
też bardzo spodobał się nam ten projekt, mam pytanie w związku z tym:
czy jest na forum osoba która postawiła taki domek w stanie np. surowym aby było można podjechać
do niej i zobaczyć jak Dziewanna prezentuje się na żywo?

Acha jeszcze jedno, mieszkam k/Warszawy.

Pozdrawiam Mariusz.

Default avatar
Napisany przez Krzychu
#12

S@jmon z czego budujesz dom. Ja mam zamiar zmienić materiał proponowany przez ARCHON na BK.
W tym roku fundament, rozpoczynam murowanie w przyszłym.
Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez S@jmon
#13

Witam,... Na dzień dzisiejszy szykuję się do zalewania stropu nad resztą podpiwniczenia - szalujemy schody zabiegowe. MARIUSZ - ja buduję z porothermu 25. Mimo że ciut droższej postawiłem na ceramikę jednak ściany wewnętrzne postawię chyba z BK.

Default avatar
Napisany przez S@jmon
#14

Pomyliłem imiona niżej - sorki :) KRZYSZTOF - ja po konsultacji z moim inspektorem poszerzyłem ławy o 10 cm ale wyniknęło to z gruntu. Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez S@jmon
#15

... 13.07.04 - zalałem strop nad podpiwniczeniem i zabieram się do ocieplania piwnicy i zasypania fundamentów. Tylko żeby dopisała pogoda bo deszczu chyba już każdy ma dość, mój domek też. Pozdrawiam :))

Default avatar
Napisany przez S@jmon
#16

Uff... w tygodniu 19-24 lipiec zrobiłem: drenaż, tzn położyliśmy rury w obsypce -opasce - z gryzu i to wszystko owinięte zostało geowłókniną - wyglądało pięknie i świadczyło o fachowej robocie. Następna warstwa to też gryz, warstwa ok 30 cm o oczkach 8-16 mm, dalej piasek i glina dla uszczelnienia :-)). Następnie od ław założyliśmy izolację pionową, tzn. styropian 100 mm na przekładkę, dalej położoyliśmy folię oczkową (idielitową). Czynności te zostały poprzedzone zagruntowaniem ścian mleczkiem cementowym i następnie posmarowane IZOBUDEM. Trwało to 3 dni. W piątek przyjechał koparko-spychacz - CASE. Zasypaliśmy wykop. W sobotę przyklejiliśmy papę termozgrzewalną na obrzerzach "budynku" - 25 cm pod pustak z dużą zakładką na folię oczkową by zamknąć i zabezpieczyć izolację zostawiając gdzie niegdzie otwory wentylacyjne. Teraz na działce nie mam ogomnych zwałów gliny i ziemi. Jest coraz piękniej. Czekamy na murarza by stawiał parter,......

Default avatar
Napisany przez S@jmon
#17

Poniedziałek 26 lipiec. Przyszedł murarz. Postawił narożniki i początki ścian parteru. Budujemy z Porotherm'u. Już widać zarys pomieszczeń. Jest super, jest super....

Default avatar
Napisany przez S@jmon
#18

Murki już stoją, teraz widzę że to duży dom. Teraz czuje się przestrzeń. Jest fajny. Zalewamy belki nad oknami i szykujemy się do szalowania stropu. Zalewanie belek osobno ma tę ogromną zaletę, że szalunek nie musi być tak potężny jak przy zalewaniu łącznie z wieńcem i stropem. Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez S@jmon
#19

Murarz postawił filarki w jadalni. Dla ciekwskich powiem, że zbudował specjalny stelerz z listewek i desek skręconych wkrętami i oparł go na scianach nośnych. Wyszło super. Ściany stoją, belki leżą więc teraz zabieramy się do szalowania. Trzeba pamiętać żeby jeszcze "złapać" poziom na każdej ściance.

Default avatar
Napisany przez S@jmon
#20

... szalujemy strop..... to potrwa :-)

Default avatar
Napisany przez Seber
#21

Jesteśmy na etapie końcowego wyboru projektu idealnego dla naszej rodziny i pasującego do pięknej działki jaką mamy w Bytomiu na Śląsku. "Dom w dziewannie" jest prawie idealny.
Poszukujemy najbliższej realizacji i chcielibyśmy się dowiedzieć o możliwych problemach, na jakie możemy natrafić. Chcemy budować w dużej mierze metodą gospodarczą. Czy można ograniczyć koszty wskazane przez autorów projektu?

Default avatar
Napisany przez S@jmon
#22

Noo,.... zalaliśmyem strop !! i jestemy szczęśliwi. Betonu weszło 15,5 m3 co odpowiada ok 38 ton masy przyjmując masę 1m3 suchego betonu = 2,4t. Pracy było sporo, szalowanie to żmudna robota jednak dla ekipy - to kwestia 3 dni. Druga sprawa - zbrojenie, kilkadziesiąt prętów od 6 do 16 mm, jednym słowem dodatkowe kilkaset kg - dla doświadczonego zbrojarza 4 dni pracy. Przygotowania to cały tydzień, a zalanie betonu to kwestia 2 godzin - 3 gruszki betonu. Teraz beton dojrzewa, a ja sprzątam bo bałagan straszny. Przy okazji pozdrowienia dla przyszłych budowniczych kolejnego "domu w dziewannie" tym razem pod Olsztynem - Ani i Mateusza.

Default avatar
Napisany przez S@jmon
#23

... beton schnie a my przekładamy wodę do wnętrza piwnicy oraz kopiemy studnię do drenażu. Za 2 tygodnie będzie murarz więc mamy chwilę wytchnienia.

Default avatar
Napisany przez Darek
#24

Cześć,
Prośba do S@jmoa
Ponieważ również zamierzam zostać szcześliwym właścicielem "Dziewanny" chciałbym podpytac o częsciowe podpiwniczenie domu. Która część w Twoim domku została podpiwniczona? Jaki jest koszt adaptacji projektu i co ważniejsze orientacyjny procentowy przyrost kosztów wykonania fundamentów/stanu surowego ??? W najbliższych dniach zamierzam zakupić projekt (budowa zapewne w przyszłym roku , w tym ew. fundament) i zastanawiam się czy stać mnie na piwniczkę ;-).
Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez S@jmon
#25

Cześć Darku! Podpiwniczyłem garaż, mniejszy pokój, toaletę oraz "kotłownię". Koszt adaptacji domku z zaprojektowaniem piwnicy u zaprzyjaźnionego inspektora wyniosł naprawdę nie dużo. Jednak przy podjęciu decyzji o podpiwniczeniu, z własnego już doświadczenia radzę wziąć pod uwagę wiele aspektów. U mnie wykop był bardzo głęboki - posadowienie ław na głębokości 2,6m dlatego, że nie chcieliśmy aby dom były wysadzony w góre przez piwnicę. Teraz jak patrzysz z boku nie powiedziałbyś, że jest tam piwnica. Również wyjście na ogórd będzie niskie-jak miało być – bo nie chcieliśmy dodatkowych i brzydko wyglądających schodów po to by zejść na ogród :-). Przy takich założeniach mieliśmy 200 m3 ziemi/gliny do wywiezienia - to również trzeba wziąć pod uwagę – bo co z tym zrobić ??. Jak wchodzisz tak głęboko w ziemię - dobrze byłoby zrobić drenaż - nawet jeśli dziś jest sucho to w przyszłości będziesz spał spokojnie - to dodatkowe kilkaset zł (patrz w forum). W porozumieniu z inspektorem poszerzyliśmy ławy z uwagi na podpiwniczenie. Bloczki betonowe - bo z tego budowaliśmy piwnicę, styropian na ocieplenie, izobud/izohan (czernidło), filia wytłoczana. No i jeszcze ważna rzecz - jak podpiwniczasz - jakby nie było musisz zalać strop. Wszystko razem sumuje się i stanowi nie małą kwotę. Zachęcam do lektury mojego forum gdzie raczej po koleji starałem się archiwizować najważniejsze etapy budowy. Pozdrawiam i życzę wytrwałości. PS. Piwnica prędzej czy później będzie potrzebna więc jeśli masz możliwość to myślę że warto.

Default avatar
Napisany przez S@jmon
#26

14 września - przyszedł murarz. Postawił część ścianek kolankowych, następnego dnia skończył. Zazbrojiliśmy wieniec. Szpiliki dałem 16 mm dla pewności :-)), z zagietą fajką na dole - tak jak w projekcie. Zaszalowaliśmy. W sobotę wylaliśmy tę jedną stronę wieńca pod dach domu i wieniec pod dach garażu. Ale tu przestroga. Na mój gust jest trochę za nisko osadzona belka wjazdowa do garażu. Druga sprawa - za nisko od tej belki jest położony dach !! Tzn. W momencie montażu drzwi /np. typu rolety, alba składanej) może się okazać że jest zbyt mało miejsca na montaż stelarzu. Choć może nie. Zobaczymy. Ja zrobiłem trochę inaczej.

Default avatar
Napisany przez S@jmon
#27

Wieniec zalany, szczyty i kominy wymurowaliśmy do połowy by nie przeszkadzać cieślą. Drewna spodziewam się 25 września a cieśla z ekipą wchodzi 27 września. Jak pogoda dopisze to zbudują dach w ciągu kilku dni.
Nie wyobrażacie sobie jak się cieszymy.

Default avatar
Napisany przez S@jmon
#28

Witam,... są cieśle, budują dach

Default avatar
Napisany przez S@jmon
#29

Dach stoi, tzn konstrukcja. Robimy wiechę !!

Default avatar
Napisany przez Dorota i Marek
#30

Witam wszystkich, jesteśmy prawie pewni , że DOM W DZIEWANNIE to jest TO, bardzo prosimy o kontakt osoby , które już pobudowały ten dom. Może ktoś zgodziłby się pokazać nam swoje spełnione marzenia? Piszcie na adres: misiaol@poczta.onet.pl

Default avatar
Napisany przez S@jmon
#31

Przyszedł murarz: wymurował szczyty i kominy jednak tylko do powierzchni dachu. Zastanawiamy się czy warto wyciągnąć je poza dach skoro i tak przykryjemy tylko papą. Chyba jednak zostawimy je wewnątrz. Skoki temperatur jakie teraz mamy źle wpływają na fugę do klinkeru a poza tym po co się bawić w uszczelnianie kominów. Choć w projekcie scianki działowe są z płyt gipsowych w porozumieniu z naszym inspektorem zdecydowaliśmy je wymurować. Bo jak w łazience zamocować coś na ściance gipsowej. Oczywiście że można ale na jak długo?? Płyty są podobno odporne na wilgoś ale dopóki się ich nie przetnie :-)). Eeee... tak będzie mocniej i pewniej a i jętki oprzemy na scianie osiowej domu - 240 mm. Teraz zabieramy sią za deskowanie. Deskowanie - wydawałoby się - nic prostszego jednak miejsca gdzie dach wystaje poza obrys domu będą pokryte deską z frezem na obce pióro i stanowić będą element ozdobny w połączeniu z podcinanymi krokwiami i murłatami. Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez magi
#32

Nam również spodobał się "dom w dziewannie". Zastanawiamy się nad budową szkieletową drewnianą. Chętnie wysłucham Waszej opinii na ten temat. Mam zamiar powiększy kuchnie kosztem spiżarni. Prosze o pare słów na temat tego projektu doświadczonych budowniczych. Buziaczki. Magi

Default avatar
Napisany przez S@jmon
#33

.... zabiliśmy dach dechami !!

Default avatar
Napisany przez S@jmon
#34

I dobiliśmy do końca w tym roku myślę. Domek stoi już zabezpieczony-otwory okienne załatane. Dach pokryliśmy papą. Chciałbym jeszcze w tym roku wykopać studnię i przełożyć wodę do środka domu. Pozdrawiam i życzę wszystkim tyle szczęścia co nas spotkało. PA

Default avatar
Napisany przez Jola i Rysiek
#35

Witamy serdecznie! Jesteśmy prawie zdecydowani na projekt w dziewannie. Bardzo chcielibyśmy zobaczyć już wybudowany dom (lub poszczególne etapy budowy). Czy ktoś posiada zdjęcia i byłby tak uprzejmy wysłać je nam? Nasz adres: u7@wp.pl
Dziękujemy serdecznie

Default avatar
Napisany przez Daryusz
#36

Moge tylko pozazdrościć Tobie S@jmon!!!
Nasz wybór to również dziewanna w wersji bez garażu i piwnicy (dwa garaże wolnostojące). Jesteśmy na etapie załatwiania pozwolenia i praktycznie na tym kończy sie moja wiedza o budowaniu.
Mam zamiar wybudować go sposobem gospodarczym, zatrudniając 1 osobę. Ruszam wczesną wiosną a domek stanie w Krajence woj. wielkopolskie.
Pozdrawiamy Dorota i Darek

Default avatar
Napisany przez Iras
#37

Witaj Daryusz! My też kupiliśmy ten projekt (tyle że z garażem) i będziemy się budować w Złotowie - 12 km od Ciebie. Większość prac planujemy wykonać własnymi siłami. Złożyliśmy papiery do Starostwa o pozwolenie i czekamy. Jeśli chciałbyś nawiązać kontakt to podajemy nasz nr gg 7887938. Pozdrawiamy! Jola i Irek

Default avatar
Napisany przez Dorota i Marek
#38

JESTEŚMY ZDECYDOWANI, ALE BARDZO CHCIELIBYŚMY ZOBACZYĆ DOM NA ŻYWO, PROSZĘ O KONTAKT ŻYCZLIWYCH SZCZĘŚLIWCÓW

Default avatar
Napisany przez S@jmon
#39

Teraz to już naprawde skończyłem na ten rok. Nie dość że udało nam się wprowadzić wodę do piwnicy to jeszcze okazał się że kopią kanalizację i mamy już kanalizę. Jeśli macie jakieś pytania to śmiało, odpowiem na wszystkie. mwandtke@wp.pl, w. pomorskie, k/Pucka

Default avatar
Napisany przez daryag
#40

chciałabym prosic kogos z mieszkancow Drzewianny o zdjecia domku w srodku i na zewnątrz oraz o rady dotyczące budowy tak aby wybudowac sie jak najszybciej ale w miare tanio.dziekuje.....moj e-mail daryag@wp.pl. a moze ktos mieszka niedaleko kalisza? chetnie popatrzyłabym na zywo na domek.pozdrawiam

oglądasz stronę   z 2
gotowy projekt Dom w dziewannie
KOD: BLACK350
Dom w dziewannie
Ikona Kondygnacji2
Ikona pokojów5
Ikona łazienki + toalety2
jednorodzinny z poddaszem
124,72 +4,74
Koszty budowy : 285 700 zł
Cena z kodem BLACK350
4 030 zł (3 276,42 zł netto)
Cena regularna 4 380 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 4 030 zł
Korzystny kredyt hipoteczny
REKLAMA
BRAAS - Jakość na lata
REKLAMA
HORMANN - metalowe skrzynie ogrodowe
REKLAMA
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?