Temat założony przez Kasia z Wrocka,
5 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Kasia z Wrocka
#1

Podoba mi się pomysł Szymona - podłogówka na dole i w łazienkach, a reszta grzejniki (chcemy też zrobić dodatkową łazienkę na górze). Jaki jest koszt takiego rozwiązania i czy opłaca się robić dwa osobne obiegi? No i jakie posadzki na podłogówkę? Chciałabym mieć drewno gdzie się da, włącznie z kuchnią i łazienkami...

Default avatar
Napisany przez Szymon
#2

Koszty nie są większe od standartowego ogrzewania - mniej więcej wychodzi identycznie a pomieszczenia z podłogówką zyskują na estetyce (choć dziś producenci grzejników popisują się nowym wzornictwem swoich grzejników). Drugim atutem podłogówki to komfort cieplny w ogrzewanym pomieszczeniu - ciepło rozchodzi się równomiernie na całej powierzchni. Niestety podłogówka nie lubi naturalnego drewna (drewno izoluje ciepło) więc osobiście dobraem lepszej jakości panele podłogowe dostosowane na podłogówkę. Słyszałem że niektóre produkty Barlinka spełniają wymagania kładzenia na podłogówkę (deska barlinecka - im cieńsza tym lepsza). Pozdrawiam Szymon - Poznań / Bnin

Default avatar
Napisany przez Kasia z Wrocka
#3

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie ten komfort użytkowania do mnie przemawia, nawet kosztem ograniczonego wyboru wykończenia. Na razie myślę o dębowej desce barlineckiej. Czy położenie podłogówki zmniejsza wysokość pomieszczenia? Chyba nie jest to standardowe rozwiązanie w tym projekcie? Czy ktoś już ma doświadczenia z ogrzewaniem podłogowym w zimie?

Default avatar
Napisany przez waldek
#4

Witam,

od lat sprzedaję produkty z drewna (podłogi i drzwi). Obecnie jestem kierownikiem działu drzewnego w jednym z marketów budowlanych.
Radzę nie stosować jakichkolwiek podłóg drewnianych na ogrzewanie podłogowe. Barlinek posiada tylko jedną grubość desek (15 mm). Są jeszcze cieńsze o 1 mm deski z firmy Baltic Wood. Jednak ta grubość to i tak dobra izolacja termiczna. Podobnie z panelami. Chociaż są cieńsze (ok. 7-8 mm) mają większą gęstość, dlatego izolacja termiczna jest zbliżona do desek podłogowych. Dodatkowo w większości wypadków wybierając panele polecane przez producentów do ogrzewania podłogowego, płacimy więcej wyłącznie za marketing i koszty potencjalnego serwisu reklamacyjnego (to są identyczne produkty jak ich odpowiedniki nie polecane do ogrz. podł.).

Zastanawiając się nad ogrzewaną podłogą polecam coś z kamienia (jakieś płytki). Niestety ciężko połączyć ogrzewanie podłogowe z umiłowaniem drewna (no chyba, że zaufamy kolorowym pismom ogłupiającym kryptomarketingiem).

Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez andrzej opole
#5

Relizuje ten projekt i mam juz wykonany kolektor gruntowy spiralny do pompy ciepła i podłogówki na całej pow domu.
Dach bez Heb ale i bez słupów podporowych w pokojach wszystko da sie zrealizować tylko zależy na jakich fachowców sie trafi

gotowy projekt Dom w głogu
KOD: BLACK350
Dom w głogu
Ikona Kondygnacji2
Ikona pokojów6
Ikona łazienki + toalety2
Ikona stanowisk garażowych1
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
152,77 +17,10 +5,51
Koszty budowy : 365 800 zł
Cena z kodem BLACK350
4 440 zł (3 609,76 zł netto)
Cena regularna 4 790 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 4 440 zł
Korzystny kredyt hipoteczny
REKLAMA
BRAAS - Jakość na lata
REKLAMA
HORMANN - metalowe skrzynie ogrodowe
REKLAMA
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?