Poszukuję forumowiczów z którymi mógłbym podyskutować o tym projekcie. Może już ktoś się na niego zdecydował?
Wg mnie ma wszystko co potrzeba do życia.Ale wiadomo nie ma idealnych rozwiązań.
W zasadzie spełnia moje oczekiwania i zastanawiam się nad decyzją kupna projektu.
Z różnych względów obojetnie jaki projekt ostatecznie wybierzemy to będzie musiał zostać podpiwniczony.
Czekam na opinie.
Napisany przez
Aga
#2
Właśnie zakupiliśmy ten projekt z mężem i uważamy,że jest świetny dla naszej rodzinki.Mamy zamiar zacząć budowe po wakacjach.
Napisany przez
lesio
#3
Aga
dzięki, że się odezwałaś.
My jeszcze ostatecznie nie zdecydowaliśmy się na ten projekt.
Interesuje nas przewidywany całkowity koszt wynikający z kosztorysu projektowego.
Napisany przez
Aga
#4
Wycenili nam na 450,000 całkowity koszt budowy ale nigdy nie wiadomo jak to będzie.Przekonamy się w trakcie budowy.Pozdrawiam.
Napisany przez
marek
#5
Czy ktoś w okolicach Bydgoszczy buduje to cudo ?
zosia555@op.pl
Napisany przez
Plusia
#6
Aga i inni ktorzy buduja Dom w Mikołajkach- bede wdzieczna za uwagi i praktyczne wskazowki z budowy i funkcjonowania domu. Z gory dziekuje.
My mamy dopiero fundamenty, bardzo chce by dom byl max funkcjonalny, wiec doswiadczenia innyc h bede mi bardzo pomocne.
magdalenasulek@wp.pl
Napisany przez
Michał
#7
Witam
Z przyjemnością dołączam do grona posiadaczy Mikołajka.
Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie
Michał
kasper77@go2.pl
Napisany przez
marek
#8
Murowaniec, pod Bydgoszczą, kończymy ściany parteru.
Ciekawskich zapraszam zosia555@op.pl
Marek
Napisany przez
anioł
#9
Witam
Budujemy domek w Bydgoszczy (Lisi Ogon) właśnie kładą nam więżbę,zrobiliśmy wiele zmian żeby domek był jeszcze bardziej funkcjonalny np. schody wewnętrzne mieszczą się w małym korytarzu
(wiatrołapie) i mamy dwa mieszkanka góre,dół.Zmniejszyliśmy liczbe okien,powiększyliśmy łazienke
i.t.p.Tym którzy zastanawiają się nad kupnem projektu serdecznie go polecam.
Pozdrawiam
Napisany przez
Krzysztof
#10
Witam,
właśnie przygotowuję rozpoczecie budowy wczesną wiosną "domu w mikolajkach" pod Warszawą. Uprzemie proszę o kontakt w celu wymiany doświadczeń
Krzysztof.Lagowski@gmail.com
Pozdrawiam
K
Napisany przez
marek
#11
Cześć,
Półmetek za mną. Stoją mury, dach. Na wiosnę wykańczanie. Na tym etapie mogę podać koszt dotychczasowy i spodziewany. Do stanu surowego, otwartego z dachem pokrytym deskami i papą wyszło około 130 tys. (robocizna i materiały) Realizacja wsystemie gospodarczym, mój udział: 0,001% :-), reszta, to wynajmowani robotnicy, pod okiem majstra w osobie teścia (pracował odpłatnie). Chcę teraz wykończyć jedynie dół, przygotowany przeze mnie kosztorys wyniósł 190tys, bez tynku, bez okien dachowych i bramy garażowej. Standard: wschodnio-europejski :-) Zobaczymy jak będzie z realizacją. W tej kwocie musimy się zamknąć. Może skończy się na braku glazury w łazience, czy piecu co "z odzysku", zamiast jakiegoś lśniącego automatycznego "retorowego" na eko-groszek. Czyli razem 320tys. Zobaczymy. W tych kosztach nie są uwzględnione takie ekstrawagancje jak ogrodzenie, kostka brukowa, trawniki, taras. Wszystko to musi poczekać. Cóż: kryzys idzie.
PS. A u Was jak z kosztami ?
Marek, pod Bydgoszczą
Napisany przez
#12
Anioł, czy mogłbyś coś więcej napisać o zmianach w projekcie. Bardzo interesują mnie schody w wiatrołapie - też mi zależy na dwóch mieszkaniach. Mój mail elakup@wp.pl. Jeżeli możesz, proszę o przesłanie zdjęć.
Napisany przez
singa
#13
Witam wszystkich serdecznie.Jesteśmy na etapie adaptacji projektu,idzie nam to opornie bo sporo zmian wprowadziliśmy a teraz czekamy na opracowanie ich przez architekta.I tak po kolei zwiększyliśmy garaż do 6,5 na 7m,poszerzyliśmy dom o 1,2m od łazienki za kotłownią co dało nam po kolei większe pomieszczenia przy sypialni-garderoba i łazienka przy sypialni.Wszystko zrównaliśmy do 1 poziomu aby nie było na parterze schodków,wyrównaliśmy pokój obok sypialni( brak skosu),zlikwidowaliśmy okno w salonie obok sypialni.To narazie tyle a co budowa przyniesie to sie okaże.Zastanawiamy sie nad podniesieniem domu na parterze ale narazie to tylko przemyślenia.obecnie jest wysokośc 2.8 więc chyba będzie ok.Wszystkich pozdrawiamy i czekamy na Wasze zdjęcia z budowy.
Napisany przez
viola
#14
Witam serdecznie wszystkich sympatyków Mikołajka.
Jesteśmy zdecydowani na kupno tego projektu, bedziemy wdzięczni wszystkim za uwagi i przemyślenia dotyczące tego domu.
vanilla@op.pl
Napisany przez
Mistake
#15
Witam wszystkich. Obecnie jesteśmy na etapie wykańczania wnętrz. Budujemy nasz dom w Lubinie (woj. dolnośląskie). Pierwsze zęby koparki wgryzły się 16 marca zeszłego roku. Wprowadziliśmy mnóstwo zmian takich jak powiększenie garażu - został wyciągnięty przed obrys budynku, zadaszyliśmy taras dzięki temu nad tarasem powstał dodatkowy pokój. Zrezygnowaliśmy także z jednego z pokoi na poddaszu na rzecz przestronnego holu. Z kolei na parterze jeden z pokoi został zamieniony na łazienkę. Odnośnie kosztów nie chciałbym się wypowiadać gdyż to co podają inni użytkownicy to mistrzostwo świata (w sensie pozytywnym). Zainteresowanych szczegółami wprowadzonych zmian i wymianą doświadczeń proszę o kontakt mailowy: rosakon@op.plPozdrawiam
Napisany przez
Plusia
#16
Witam, 30 maja 2009 wprowadzilismy sie do Domu w Mikolajkach, nasze zmiany i uwagi napisalam pod drugim watkiem Plusi. Gratuluje jesli ktos zmiesci sie w 320 tys w stanie do wprowaadzenia, ja radze sugerowac sie kosztami podawanymi na stronie Archonu, nie odbiegają od rzeczywistosci. Niestety mury to nie jest polmetek. Najbardziej czasochlonne i pieniazkochlonne jest dobre ocieplenie strochu (u nas 25cm steropianu), wykonczenie...
Pozdrawiam
Magda
Napisany przez
singa
#17
Witam wszystkich,dzisiaj złożyłam dokumenty o pozwolenie na budowę i czekam na sygnał z urzędu...mam nadzieję że uda mi się szybko załatwić formalności.Myślimy jeszcze nad podniesieniem parteru o 1 cegłę do 3.05 ale czy nie będzie to za wysoko?Zobaczymy co nam majster podpowie jak zacznie budowę.Zastanawiam się też nad zamórowaniem okna w sypialni,początkowo powiększyliśmy okno do 120 ale chyba jednak zlikwidujemy bo jakoś ciężko mi sobie wyobrazic okno nad łóżkiem.Zgadzam się z Magdą że jest mało miejsca na szafki w kuchni i chyba zlikwiduję spiżarkę aby w tym miejsu zrobić więcej szafek lub ustawić lodówkę.Orientowałam sie też w sprawie odkurzacza centralnego,czy ktoś montował z Was takie urządzenie?widziałam u znajomych,fajna sprawa ale nie wiem jak z kosztami.Jakie macie ogrzewanie -podłogowe czy tradycyjne(salon,pokoje)?Co do kosztów oddaliśmy do wyceny więc zobaczymy jak to się ma do tego co daje Archon.Pozdrawiam wszystkich.
Napisany przez
Gosia
#18
Witam wszystkich. Myślałam, że tylko nam podobał się ten projekt, ale na szczęście jest nas dużo.
My już kryjemy dach. Zrobiliśmy dużo zmian w projekcie, które mam nadzieję wyjdą na lepsze.
Zlikwidowaliśmy spiżarnię, ze względu na fakt, że w kuchni jest mało miejsca na szafki, a chcemy zrobić dużą wyspę. Kuchnia jest teraz bardzo przestronna. Przejście z kuchni do salonu również powiększyliśmy, chyba na 2 metry, nie pamiętam, ale jest o wiele lepszy efekt. W sypialni zlikwidowaliśmy małą garderobę i łazienkę z czego powstanie jedna duża garderoba, oczywiscie oba wąskie okna zostały zlikwidowane. Z pokoju obok sypialni zrobiliśmy dużą łazinkę z wejściem od sypialni oraz powiększonym oknem do 180cm szerokości. Na tarasie wysunęliśmy dach i zrobiliśmy kominek stacjonarny. Z przodu domu powiększyliśmy dwa duże okna, za to te wąskie zlikwidowaliśmy. Na piętrze jest dużo mniej zmian, nie ma ścianki w łazience, bo była bardzo mała.
Największy problem na dzień dzisiejszy stanowi dla nas elewacja. Dom jest raczej tradycyjny i kolor z projektu jest już opatrzony. Myślimy o ciemnym dachu, prawie czarnym, pomarańczowej stolarce i kremowej elewacji. Jak możecie to dajcie jakiś pomysł lub prześlijcie zdjęcia na maila: gosia.zalewska2@wp.pl. W razie pytań również piszcie, napewno odpowiem. Pozdrawiam. Powodzenia.
Napisany przez
kizol71
#19
Jestem szczęśliwy posiadaczem projektu Mikołajka, o to moje zmiany:1. wyrónanie poziomów na parterze2. powiększenie gabinetu do 19 m23. odwrócenie kierunku schodów (zakręcają na lewo)4.powiększenie bryły garazu i dobudowanie za garażem pomieszczenia gospodarczego i kotłowni5. likwidacja pokoju przy sypialni - tam powstała łazienka6. likwidacja łazienki przy sypialni - powstanie jedna duża garderoba7. łazienka (w pierwotnym projekcie) - bedzie pralnią8. podniesienie ściany kolankowej o 40 cm9. powiększenie dachu nad tarasem - tak aby tworzył zadaszenie dla zimowego ogrodu (w przyszłości)prosze o Wasze uwagi kizol711@wp.plruszam z robotami we wrześniu!kizol71
Napisany przez
Kasiula
#20
Witam wszystkich budujących ten śliczny domek w mikołajkach :-).JesteSmy na etapie wyboru projektu, ale własnie ten najbardziej nam się podoba. Mam do was pytanie, czy ktoś rezygnował może z poddasza i zakończył budowę na etapie parteru ?? A może ktoś z was buduje ten domek w okolicach Warszawy?? Może byśmy mogli podjechać i zobaczyć jak wydląda w rzeczywistości.Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
Napisany przez
singa
#21
My jesteśmy na etapie stanu surowego,zabezpieczmy wszystko na zimę i dalej ruszamy z wiosną.Co do rezygnacji z poddasza to jeśli starczy Wam dół to domek będzie fajnie wyglądał jak podniesiecie na dole o cegłe bo inaczej może stracić charakter dworkowy.Dachu jest chyba z 360 metrów wiec koszt około 45 tys.wiec czy nie szkoda jednak zrobić tam pokoje,dla gości,dla dzieci czy na jakieś rozrywki w stylu bilard itd.Wszystko zależy jakie macie potrzeby i jak górę wykorzystacie.
Napisany przez
krtr
#22
Witam Wszystkich realizujących projekt.Po przejrzeniu sporej ilości projektów planujemy zdecydować się na ten domek. Bardzo ciekawe i pomocne są wszelkie uwagi, które tu zamieszczacie. Mnie interesuje to o co pyta singa. Zastanawiam się nad ogrzewaniem: podłogowe czy kaloryfery czy może mieszane? Czy ktoś z Was instalował rekuperator? Serdecznie dziękuję za informacje. krtr@o2.pl
Napisany przez
singa
#23
Zrobiłam trochę rozeznania i zrobię mieszane.Podłogówkę tylko tam gdzie kafle-przedpokój,łazienki a w pokojach będzie parkiet więc noramalne kaloryfery.Mam teraz trochę mieszane odczucia odnosnie kominka,wiem że nie chcę z płaszczem wodnym,wykonawca poleca wyprowadzenie wylotów do innych pokoi ale czy to ma sens?Czy ktoś z Was robił takie podłączenie kominka zwykłego na resztę pokoi?
Napisany przez
kris
#24
Witam serdecznie i pozdrawiam wszystkich mikołajkowiczów!. Jesteśmy bliscy decyzji zakupu projektu mikołajka. Przed ostateczną decyzją chętnie podejrzelibyśmy mikołajka "na żywo". Stąd pytanie: czy ktoś buduje w okolicy Wrocławia i byłby uprzejmy pokazać domek? Pozdrawiam.
Napisany przez
singa
#25
Zapraszam do Kołobrzegu.
Napisany przez
kris
#26
Dzięki za zaproszenie. Hm... troche daleko....chyba, że latem...:-)Co do ogrzewania to osobiście preferuję drewno na podłodze (deski, parkiet, mozaika...) i wtedy kaloryfery. Podłogówka sprawdza się w wiatrołapie, łazience (tam gdzie kafle). Wszystko zależy jeszcze od rodzaju źródła ciepła (gaz, olej, ekogroszek, pompa ciepła). Przy np pompie ciepła jest się chyba skazanym na podłogówkę i kafle (ze względu na sprawność urządzenia). Kominek chyba bym rozprowadził na pokoje na piętrze, chociaż nie mam przekonania do ogrzewania nawiewowego (wydaje mi się, że wtedy wzbudza się kurz, może się mylę...). Ogrzewając kominkiem tylko na dole robi się spora różnica temperatury między parterem a piętrem. Jest to do przyjęcia, jeśli na piętrze tylko się śpi, ale pokoje dziecinne trzeba dodatkowo dogrzewać.
Napisany przez
Gosia
#27
Hej. W sprawie ogrzewania podłogowego, to mi się bardzo podoba opcja grzejników w podłodze. Jak dla mnie super sprawa. A jesli chodzi o kominek, to dlaczego bez płaszcza wodnego?W rodzinie mają taki i bardzo polecają. Natomiast byłam oglądać nowy dom, w który kominek jest bez płaszcza a ma wyprowadzone nawiewy na inne pokoje i wszędzie gdzie są nawiewy są już żółte plamy. A znajomi tam jeszcze nawet nie mieszkąją. Pozdrawiam Gosia
Napisany przez
singa
#28
Też jestem na etapie poznawania zalet kominka z plaszczem i z nawiewami.Ci co mają z płaszczem bardzo chwalą,a mój wykonawca domu i hydraulik mówią że w domu robi się kotłownie,że trzeba cały czas dorzucać,itd.że drzewo też kosztuje,że jak sie wyjedzie to potem jakiś problem.Sama nie wiem narazie o co chodzi ale jakby odradzali.A może jest bardziej skomplikowana instalacja i nie chce sie hydraulik w to bawić?!Co do instalacji z rozprowadzeniem też czytałam że w całym domu potem trzeba malować a tak tylko w salonie,no i te rury trzeba gdzieś ukryć więc wszędzie sufity podwieszane...Będę jeszcze konsultować z innymi firmami i napiszę co mówią.Na coś trzeba się zdcydować do wiosny.
Napisany przez
viola
#29
Witam całkiem niedawno miałam podobny problem-ostatecznie zdecydowalismy sie na nawiewy i jak na razie jestesmy z nich zadowoleni .To nasz pierwszy sezon grzewczy-w kominku palimy intensywnie od pazdziernika jak na razie nie mam zadny plam na suficie .Rury mam bardzo estetycznie wbudowane ( na końcówkach osłonki w kolorze sufitu)nie robilismy nigdzie podwieszanych sufitów i mysle ze nie jest to konieczne -wszytsko zalezy od hydraulika jak poradzi sobie z estetyką.Pozdrawiam Wiola
Napisany przez
singa
#30
A to super,że tak jest.A możesz napisać jakie są koszta przy tak ostrej zimie.Czy macie już rozeznanie ile ksoztuje Was gaz a ile drzewo do kominka?rozmawiałam z kolegą który ma plaszcz wodny i wydał na gaz za ostatni miesiąc 450 zł plus drzewo ale nie wie ile spalił.Ogolnie wypowiadał się że za dnia pali w kominku a na noc gaz.Narzekał że jednak jest sporo pracy przy przygotowaniu drewna,musi je ciąć na mniejsze kawałki,przynosić itd.A jak jest u Was?Pozdrawiam.
Napisany przez
viola
#31
My kupujemy drewno juz porabane wiec odchodzi problem rabania drewna,na nastepny sezon grzewczy kupilismy drewno juz teraz( jest znacznie tańsze niz w sezonie )Mamy skrzynie na tarasie w ktorej trzymamy drewno wiec zorganizowalismy cały rytuał palenia w kominku aby był jak najmniej uciazliwy .U nas rano palimy w kominku ( pali sie cały dzien jak idziemy spac to jeszcze dokładamy drewna na noc )i piec w zasadzie włacza sie dopiero nad ranem ( mamy ustawiony piec ze w dzien włacza sie ponizej 21 stopni a w nocy ponizej 20 ) oczywiscie w salonie i w kuchni temperatura jest wyzsza gdyz sa w bezposrednim sasiedztwie kominka- wiec rano jak wstajemy mamy nagrzane piecem i jest w domu cieplutko a potem staram sie nie dopuscic aby właczył sie piec -jak spada temperatura to dokładam do kominka.Jak dla mnie obsługa kominka jest naprawde niekłopotliwa- troche sie bałam bo słysząłm rózne opinie ze to czasochłonne zajęcie- ja przy dwójce małych dzieci z czystym sumieniem twierdze ze kominek to cudowna sprawa .Pokój który jest na końcu ogrzewany "systemem nawiewowym"- rzeczywiscie jest zimniejszy od pozostałych ale to akurat sypialnia wiec zupełnie mi to nie przeszkadza.Nie mam jeszcze rozeznania ile bedizmey płacic za gaz bo zatankowalismy butle w czerwcu i cały czas korzystamy z tego gazu ( nie rozliczamy sie co miesiąc -płacilismy za gaz w momencie tankowania ).Wiec nie mam jeszcze rozeznania ile nas bedzie kosztował sezon grzewczy -jak narazie poszło 7 m drewna debowego, oraz 0,5 tony brykietu debowego+ koszty gazu ktorych narazie nie znam.sezon grzewczy w tym roku wszystkim mocno uszczupli portfele - ale nawet jak było w miare ciepło na dworzu rozpalałam w kominku -w domu robi sie od razu inne powietrze i atmosfera
Napisany przez
kizol71
#32
a ja dzisiaj wylewałem betonik na strop.... 30 m3!!! Pozdrawiam
Dołączone zdjęcia:
Napisany przez
singa
#33
U nas robią stroik nad garażem,w oryginale brak a uważamy że to porazka z niewykorzystaniem tej przestrzeni zwłaszcza jak się podniesie o cegłę.Pozostaje tam sporo miejsca.A swoją drogą jak architekt to sobie wymyslił wzgledem zamontowania bramy garażowej i mechanizmu.Nam w Hormanie powiedziano że do czegoś trzeba mechanizm zamocować od bramy wiec jakby nie było tego stropiku to do czego by poszły te mechanizmy?Pomieszczenie gospodarcze strasznie malutkie wychodzi-tez spory minus tego projektu.Ktoś przerobił lazienkę i powiekszył wraz z tym pomieszczeniem na pralnie i teraz widze że to strzał w 10.szkoda że my na to wczesniej nie wpadliśmy.Pozdrawiam wszystkich Mikołajków!
Napisany przez
kizol71
#34
a tak to u mnie wygląda na dziś...
Dołączone zdjęcia:
Napisany przez
Joanna Jędrzejec ARCHON+
#35
Dzień dobryW projekcie "Dom w mikołajkach" prowadnice bramy garażowej można bez przeszkód zamontować do elementów więźby dachowej, stosując odpowiednio wytrzymałą konstrukcję wieszaków. Doradca projektowy firmy Hormann potwierdził poprawność takiego rozwiązania.Alternatywnym rozwiązaniem może być np. zamontowanie na całej szerokości garażu belek stalowych, do których można zamocować prowadnice bramy garażowej.Pozdrawiam serdecznie Joanna Jędrzejec ARCHON+
Napisany przez
Kamil
#36
Witam. Wspólnie z żona zdecydowaliśmy sie na ten projekt. Budowe zaczynamy w przyszłym roku w maju. Zmiany jakie chce zrobic to napewno zrobić na parterze jeden poziom 2,80, zlikwidowac spizarnie przy kuchni, porzeżyc garaż o 1 metr ( przy 2 autach sprawniejsze parkowanie) za kotłownią chcemy dobudować pomieszczenie za przeznaczeniem na kotłownie na olej opałowy, male WC i spiżarnie. Z łazienki zrobimy pralnie a z malego pokoju duzą lazienke połączono z sypialnia. W sypialni nie bedzie okien a garderoba powiekszona o zlikiwidowana mala łazienke. Z salonu chcemy zrezygnować z jednego okna ktore jest przy sypialni i w salonie w tym rogu postawic wypoczynek ( nie wiem czy jest tam wystarczająco miejsca miedzy ta sciana a kominkiem na wypoczynek ) Nad garazem zrobic strop i zainstalowac tam rekuperator. Troszke tych zmian sie nazbierało, cześć z nich wynika z waszych sugestii. napiszcie jaka wysokośc zrobiliscie w swoich mikolajach, czy 2,80 bedzie dobrze? piszczie jak możecie cos podpowiedzięć. info@stan.com.pl
Napisany przez
singa
#37
Podnieśliśmy dół o cegłę i górę też.Nie żałujemy!Na dole zrobiło się 3.05 i uważamy że jest to fajna wysokość do jednak dużego domu.Pomieszczenie gospodarcze porażka!Jak można zaprojektować tak duży dom z tak małym pomieszczeniem,nie wiem czy nam się tam pralka zmieści?!Też wyrównalismy wszędzie poziomy i do dobra decyzja.Nie wiem jak Wam wyjdzie zmiana z dobudową tego pomieszczenia -czy to ma być za łazienką główną?tam jest okno to wtedy w pralni by go nie było?My tez sporo zmian wprowadziliśmy ale teraz jeszcze widac co przeoczyliśmy,jesteśmy na etapie wykańczania.Warto podnieśc chyba garaż i wstawić tam okno,w projekcie nie ma tam stropu,my zrobilismy płyty OSB ale nie podnieśmy i to szkoda bo fajne pomieszczenie by tam powstało.Pozdrawiam.
Napisany przez
kizol71
#38
Witajcie!!!Ja podniosłem dół o cegłę a górę o 45 cm, łącznie z garażem, za garażem dobudowałem kotłownię, a gara z poszerzyłem o 1,5 m tak że nad górze powstało pomieszczenie 64 m2 w podłodze. Później stwierdziłem, że po co mi taki duży garaż bo i tak bede miał wiatę i wbudowałem pokój na połówce garażu od strony wejścia do domu oraz garderobę. Okno w salonie 1 zamurowałem od strony sypialni, powiększyłem garderobę w sypialni likwidując malutką łazienkę. Zlikwidowałem pokój oboj sypialni i zrobiłem tam łazienkę prywatną. i wiele innych zmian....
Napisany przez
singa
#39
Bardzo Was proszę napiszcie jaką farbę na elewacji macie?Chodzi mi konkretnie o jakieś propozycje nawet z konkretną nazwą farby czy numerem.siedzimy tydzień i nie możemy się z mężem dogadać jaki ma być kolor elewacji.Próbowliśmy kolornika z Archonu ale inaczej wychodzi niż mamy próbnik-farba firmy Sto.Dajcie jakieś wskazówki bo na poniedziałek muszę wykonawcy podać numer farby a tu brak decyzji!Dzięki serdeczne i pozdrawiam.
Napisany przez
ola
#40
Witam!Widzę że ostatnio nikt tu sie nie pojawia -szkoda ;-(My mamy nadzieję że w końcu naszego Mikołajka niedługo ukończymy. Narazie stoja tylko ściany ale w tym roku napewno będzie strop i dach.Dodatkowo doprojektowaliśmy piwnicę pod częścią domu i to troche przedłużyło czas stawiania domu.Teraz mam nadzieję że juz pójdzie z górki. Może jak w końcu ktoś tu zajrzy kto juz mieszkoa w swoim Mikołajku to mógłby sie pochwalić jak wygląda dom ;-)
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym sklepie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności.
Strona archon.pl korzysta z plików cookies. Stosujemy pliki cookies w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu. Możemy również wykorzystywać pliki cookies własne oraz naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności w celach personalizacji reklam do Twoich preferencji.
Korzystanie z preferencyjnych, analitycznych i reklamowych plików cookies wymaga zgody, którą możesz wyrazić, klikając „ZAAKCEPTUJ I PRZEJDŹ DO SERWISU”. Jeżeli chcesz dostosować swoje zgody dla nas i naszych partnerów, kliknij „Ustawienia”. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdym momencie, zmieniając wybrane ustawienia. Jeżeli natomiast chcesz, żebyśmy stosowali tylko niezbędne pliki cookies, kliknij „Ustawienia” i zaakceptuj niezbędne pliki cookies.
Zarządzaj ustawieniami plików cookies
Pliki cookies to małe pliki tekstowe umieszczane na Twoim urządzeniu, których używamy, aby usprawnić Ci korzystanie z naszej strony internetowej i przedstawiać Ci reklamy dostosowane do Twoich preferencji.
Jeśli akceptujesz wszystkie pliki cookies, prosimy o kliknięcie w pole „ZAAKCEPTUJ I PRZEJDŹ DO SERWISU”. Jeżeli natomiast chcesz, abyśmy stosowali tylko niezbędne pliki cookies, prosimy o kliknięcie w pole „Zapisz”.
Możesz w dowolnym czasie zmienić ustawienia plików cookies naszych i naszych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące korzystania z plików cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Te pliki są konieczne, abyś mógł poruszać się po naszej stronie internetowej i aby funkcjonowała ona prawidłowo. Pliki te są instalowane w szczególności na potrzeby zapamiętywania sesji logowania lub wypełniania formularzy, a także w celach związanych z ustawieniem opcji prywatności.
Używamy tych plików cookie do dostarczania Ci informacji statystycznych na temat naszej strony internetowej. Pomagają nam ustalić, które strony są bardziej, a które mniej popularne i zrozumieć, jak użytkownicy poruszają się po stronie. Pozyskane w ten sposób informacje wykorzystujemy do pomiaru i poprawy wydajności strony internetowej. Analityczne pliki zostaną umieszczone na Twoim urządzeniu tylko wtedy, gdy wyrazisz na to zgodę.
To usługa analityki internetowej świadczona przez Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043, USA. Google Analytics wykorzystuje pliki cookie, aby umożliwić analizę korzystania z naszej witryny. Zebrane informacje na temat korzystania z naszej witryny internetowej i aplikacji są z reguły przesyłane na serwer Google w USA i tam przechowywane. Jednakże adres IP użytkownika jest skracany przez Google przed przeprowadzeniem analizy. Ponadto dane przesyłane do Google mogą zawierać zaszyfrowany adres e-mail użytkownika, a także dane dotyczące użytkowania pochodzące z analizy wewnętrznej.
Pod poniższymi linkami znajdują się informacje dotyczące
ochrony danych i warunków korzystania z Google Analytics.
(Centralplan 15, 11120 Sztokholm, Szwecja) wykorzystuje pliki cookie, aby analizować korzystanie z naszej witryny przez użytkowników w ramach kampanii reklamowej dla Banku ING.
Kliknij tutaj aby uzyskać więcej informacji na temat ochrony danych.
Te pliki cookie mogą być wykorzystywane przez podmioty trzecie do stworzenia podstawowego profilu zainteresowań użytkownika i wyświetlania Ci odpowiednich reklam na innych stronach internetowych. Identyfikują one przeglądarkę i urządzenie użytkownika. Jeśli zdecydujesz się na odrzucenie tych plików cookie, nie będziemy mogli wyświetlać Ci reklam dopasowanych do Twoich preferencji.
Dane mogą być udostępniane Google LLC, więcej informacji można znaleźć tutaj.
Współdzielone z:
Korzystamy z Google Ads, usługi Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA, w celu wyświetlania reklam w Google oraz za pośrednictwem sieci reklamowej Google. W tym celu wykorzystujemy informacje o zachowaniach podczas surfowania, aby dostosować reklamy do zainteresowań użytkownika. Ponadto dane przesyłane do Google Ads mogą obejmować zaszyfrowany adres e-mail użytkownika, a także dane dotyczące użytkowania z analiz wewnętrznych.
Więcej informacji na temat ochrony danych i warunków korzystania z Google znajdziesz tutaj.
Usługa Meta Platforms, Inc., 1601 Willow Road, Menlo Park, CA 94025, USA (Meta) lub, jeśli jesteś mieszkańcem UE, Meta Platforms Ireland Limited, 4 Grand Canal Square, Dublin 2, Irlandia (Meta ), umożliwia nam określenie grup docelowych dla reklam na platformach Meta Facebook i Instagram na podstawie odwiedzin na stronie i zachowań podczas surfowania. Z usługi tej korzystamy również w celu pomiaru efektywności internetowych kampanii marketingowych. Możemy śledzić działania użytkowników po zobaczeniu i/lub kliknięciu reklamy na Facebooku lub Instagramie, a następnie złożeniu zamówienia. Do transmisji do Facebooka używamy plików cookie i interfejsów serwer-serwer.
Jeżeli logujesz się na Facebooku/Instagramie lub jesteś już zalogowany na Facebooku/Instagramie, Twoja wizyta na stronie internetowej zostanie odnotowana w Twoim profilu. Zebrane dane użytkowników są dla nas anonimowe i tym samym nie pozwalają na wyciąganie jakichkolwiek wniosków na temat tożsamości użytkownika. Dane te są jednak przechowywane i przetwarzane przez Meta, aby można było wyciągnąć wnioski na temat odpowiedniego profilu użytkownika. Przetwarzanie danych przez Meta odbywa się zgodnie z
polityką Meta wykorzystania danych. Jeśli nie jesteś członkiem Facebooka/Instagramu, przetwarzanie danych nie ma na Ciebie wpływu.
Na naszej stronie internetowej współpracujemy z Criteo, spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Paryżu pod adresem 32 rue Blanche, 75009, FRANCJA, w celu prezentowania naszym gościom reklam dostosowanych do ich zainteresowań.
W tym celu w przeglądarce użytkownika serwisu zapisywane są tzw. „cookies” (pliki tekstowe), które umożliwiają rozpoznanie użytkownika w sieci reklamowej Criteo. Te pliki cookie sprawdzają, jakie produkty przeglądasz, jaki masz koszyk i/lub jakie produkty kupiłeś. Oprócz tego dane gromadzone przez Criteo mogą obejmować Twój adres IP i zaszyfrowany adres e-mail. Criteo może wykorzystywać te informacje do raportowania nam wyników kampanii i wyświetlania odpowiednich reklam produktów w naszym sklepie internetowym, a także na stronach zewnętrznych (retargeting). W tym drugim celu Criteo współpracuje również z innymi partnerami. Przegląd sieci partnerskiej Criteo znajdziesz tutaj
Więcej informacji na temat prywatności w Criteo znajdziesz tutaj.