W naszym Ananasie dokonaliśmy pewnych zmian. Najważniejsze to: salon uległ powiększeniu ( poszerzono o 1m, pow. ok.34m2 ), garaż również powiększono ( poszerzono o 0,5m, szerokość 3,65m ) i przenieśliśmy w nim okno z boku na tył. Na dzień dzisiejszy wykonaliśmy ławy oraz ściany fundamentowe ( fundament monolityczny ). Zaizolowaliśmy fundament i obsypaliśmy całość piaskiem. Na ten rok to wszystko. W przyszłym roku startujemy z resztą. Materiał na ściany nośne wybraliśmy termophor 25 P+W i do tego styropian 14. Dach wykonamy z dachówki cementowej lub ceramicznej ( zobaczymy jak wyjdzie wycena ). Niebawem udostepnimy zdjęcia. Pozdrawiam.
Napisany przez
moniak
#2
witam. fajnie ze wybrales ten projekt. jest extra. pozdrawiam.
Napisany przez
mateo
#3
Witam, my ruszamy w przyszlym roku, niedaleko Skawiny. Też wprowadzaliśmy kilka zmian, a teraz czekamy na pozwolenie. Budujesz w całości z firmą czy jakaś inna opcja, jeżeli można wiedzieć? Pozdrawiam
Napisany przez
Greg
#4
Witam. Do stanu surowego otwartego mam umówioną ekipę. A póżniejsze prace tzn. instalacje, tynki, elewacja mam dostać namiary na różnych wykonawców od tej ekipy. Pozdrawiam.
Napisany przez
mateo
#5
My chcemy zrobić podobnie. Wstępne wyceny z robociznę, stan surowy otwarty z dachem mamy 35-40 tys..Jak się na to zaparujesz?Chcemy w miarę tanio stąd beton komórkowy H+H + styr. 12, a na dach to jeszcze się zastanawiamy na dach cementową.
Napisany przez
Greg
#6
Witam.Mnie ekipa wyceniła podobnie tzn. ok.40000PLN za stan surowy otwarty ( z dachem krytym dachówką cementową lub ceramiczną ).Dotychczasowe prace wraz z piaskiem ( ok. 90 ton ) wsypanym do środka i obsypanym na zewnątrz to koszt ok. 29000PLN ( z czego robocizna 6500 PLN ).Początkowo myśleliśmy o pokryciu dachu z blachodachówki ( żeby było taniej ), poźniej przestawiliśmy się na dachówkę cementową ( koszt. zakupu ok.11000PLN: dachówka + gąsiory ) a teraz myślimy o ceramicznej ( ok. 4000PLN drożej aniżeli cementowa ). Jeszcze będziemy tą kwestie analizować. Materiał na ściany konstrukcyjne oraz nośne termophor 25 P+W ( 2300 sztuk ) kosztował nas ok. 13600 PLN. Materiał na ściany działowe parteru ok.1300 PLN ( termophor 11,5 ). Nad poddaszem się jeszcze zastanawiamy tzn. albo płyty gipsowe albo pustaki jak na parterze. Jeśli chodzi o dach to wg moich wyliczeń przy blachodachówce 1m2 dachu kosztuje ok.110PLN, dachówka cementowa 140 PLN a ceramiczna 150-160PLN. Jeśli można wiedzieć to jakie zmiany przeprowadziliście w swoim Ananasie?Pozdrawiam.
Napisany przez
aga
#7
Witaj Greg,
my również przymierzamy sie do budowy ananaska w okolicach Wieliczki (mietniów). W sobotę jesteśmy umowieni z architektem i planujemy wprowadzic podobne zmiany tzn. poszerzenie salonu i garażu. Czy korzystales z uslug wielickiego architekta? Jaki był koszt tych zmian? Powodzenia w budowie!
Napisany przez
mateo
#8
Witam, dziękuje Ci bardzo Greg za wyczerpującą odpowiedź, my na mury raczej jesteśmy zdecydowani tzn. na pustaka skawińskiego na parterze i na piętrze,a co do dachu cały czas się wahamy.Najbliższa jest nam w tej chwili dachówka cementowa, kompromis między ceną i jakością,ale decyzja ostateczna nie zapadła.
Napisany przez
Greg
#9
Witaj Aga.Projekt oraz adaptacje projektu robiliśmy w Wieliczce.Adaptacja projektu 1200 PLN, + zmiany 400PLN. Nie mam pojęcia czy ceny te są dalej aktualne. Firma Projektowa "PLAN" s.c., ul. Kochanowskiego 11, Pan Krzysztof Czernik.Trwało to ok. 4 tygodnie. Polecam. Pozdrawiam.
Napisany przez
mateo
#10
Jeżeli chodzi o zmiany to ze względu na wąską działkę zlikwidowaliśmy okno w salonie,a okno w kotłowni zmieniliśmy na luksfery, ponadto zlikwidowaliśmy jaskółkę nad kuchnią (chcieliśmy mieć prosty w budowie, a przez to tańszy dach).Jeszcze kilka zmian w ilości i wielkości okien połaciowych (skasowaliśmy je w dwóch pokojach nad salonem i w garderobie nad garażem.Okno tarasowe zmniejszyliśmy do trzech kwater na 270 cm. Powiem szczerze, że teraz mamy refleksję czy nie będzie za wąsko, zwłaszcza przy kominku, ale cóż za późno. W załączeniu uproszczona wizja naszego Ananasa:) Pozdrawiam
Dołączone zdjęcia:
Napisany przez
Greg
#11
Witam. W załączeniu klika zdjęć. Pozdrawiam.
Napisany przez
Zielony
#12
Witam moi drodzy,czy też nie uważacie(sprawa dotyczy,Agi,Grega,Moniaka oraz Mateo)że niedługo zrobicie z okolic Wieliczki jednego ,piękiego,wielkiego Ananasa(oczywiście żartuję).A ,tak na poważnie,żonie oraz mnie,także ,bardzo podoba się Ananasek,ale,doradzcie z jakimi pieniędzmi tak naprawdę musimy startować do stanu;Pod klucz;
Napisany przez
Greg
#13
Witam. Wreszcie zmniejszyłem rozdzielczość zdjęć i załączam. W porównaniu do innych Ananasowiczów to dopiero początek długiej mozolnej pracy ale już coś widać. Pozdrawiam.
Dołączone zdjęcia:
Napisany przez
Greg
#14
i następne
Dołączone zdjęcia:
Napisany przez
Greg
#15
i następne
Dołączone zdjęcia:
Napisany przez
Greg
#16
i nastepne
Dołączone zdjęcia:
Napisany przez
Greg
#17
i na tym koniec...
Dołączone zdjęcia:
Napisany przez
gosc
#18
Stan pod klucz, bez mebli,wysposażenia,białegomontażu,itp...to ok.300.000zł, byc może w tej cenie uda się ogrodzić niewielką działkę. Tyle mi wyszło a niedługo się wprowadzam-ściany porotherm,dachówka ceramiczna. Generalnie można by coś zaoszczędzić kupując byle jakie okna dachowe,byle jakie okna pozostałe,itd...ale wszyscy wiemy że co tanie to drogie :)
Napisany przez
Zielony
#19
Dziękuję za odpowiedż,ale pytam gościa czy kwota o której wspominasz ,to kwota materiału oraz robocizny?Gdyż posiadam sumę 350 000zł , oraz działkę bud. , i nie mogę przekonać małżonki że za te pieniądze możemy na gotowo z nałożeniem kapciuszków zamieszkać w swoim Ananasku.
Napisany przez
gosc
#20
robocizna z materiałem i nie mówię tu o jakimś systemie gospodarczym gdzie cała rodzina nosi pustaki:) jeżeli na samą budowę masz 350 tysiów to dom spokojnie skończysz, co do wyposażenia w środku to nie potrafię powiedzieć bo można np kupić gres za 40 zł a można i za 400/m2. Moim zdaniem wystarczy i w takiej kwocie zamknie nam się budowa z wyposażeniem domu (budowa rozpoczęta w tym roku)wiem bo właśnie wyposażamy :) Idź do jakiejś firmy-koniecznie z polecenia- i niech wam zrobią wycenę
Napisany przez
Zielony
#21
Oby więcej takich wiadomości ,podziękowania dla gościa.Ale czy nie uważacie,że gazobeton(Solbet 40,czy Ytong 36,5) nie byłyby lepszym rozwiązaniem od ceramicznej 25.
Napisany przez
moniak
#22
witaj. widze ze u ciebie teren tez nie zaciekawy jak u mnie tez woda stoi. pozdrawiam
Napisany przez
gierkus
#23
Do ZIELONEGO: Pytasz o Ytong - możesz spojrzeć na Ananasa w Malborku tu na forum. Ale do rzeczy - Ytong jest drogi ale rokompensujesz to sobie tym, że po pierwsze nie ocieplasz już domu ( odpada styropian siatki, robocizna i inne duperele z tym związane ), po drugie niesamowita oszczędność na tynkach wewnętrznych ( tu stosuje się szpachlowanie Goldikiem około 2 mm a następnie jakaś gładź 2 mm lub gotowy jakiś cieniuteńki tynk) po trzecie popytaj jeszcze innych fachowców jak "oddycha" ściana szczelnie okryta sztucznym styropianem - wełna już jest lepsza bo styropian poprosu odparowuje z biegiem lat. To takie moje zdanie podparte na wielu opinach budowlańców ale napewno są mądrzejsi. Ale warto przeliczyć dokładnie wszystkie koszty - droższy materiał bez ocieplania i grubych tynków czy tani materiał + ocieplanie itd. Pozdrawiam. Arek
Napisany przez
gosc
#24
prawda jest jedna i z mojego doświadczenia budowlanego wynika że taka - jeżeli ktoś ma dom z ytonga to chwali ytonga i inne krytykuje, jeżeli z ceramiki to chwali ceramikę a inne krytykuje. Tak na prawdę żeby mieć skalę porównawczą należało by mieć kilka identycznych domów zbudowanych w różnej technologi i dopiero wówczas można by ocenić co jest cieplejsze a co nie.
Co do ścian nie wymagających docieplenia-ytong ale jest też ceramika porotherm 50-znam ludzi którzy po kilku latach decydują się jednak na to żeby ocieplić dom z ytonga.
Budownictwo tradycyjne-ceramika+ocieplenie i wiadomo czego można się spodziewać bo to sprawdzony sposób budowy domów, wszelki inne "wynalazki" to się okaże dopiero po 30 latach co z tym będzie. Uważajcie na róznego rodzaju "bzdury"reklamowe, jeden fakt- w austrii i chyba w niemczech już też, zdecydowanie mniej buduje się domów z ytonga a powraca do tradycyjnych metod-dlaczego? sami sobie odpowiedcie
Napisany przez
kaka
#25
witam dokladnie jest tak kazdy bedzie chwalil swoje taka juz nasza natura jednak jesli moge powiedziec obecny dom mam budowany z suporeksu szer 36 cm bez ocieplenia mieszkamy juz ponad 20 lat i nie robimy ocieplenia bo po co naprawde mamy cieplutki domek ananasa wiec wybudowalismy z tego samego materialu gdyz razem z mezem nie jestesmy zwolennikiem ocieplenia szcegolenie styropianem ale ile ludzi tyle wersji i chyba zawsze juz tak bedzie pozdrawiam
Napisany przez
Zielony
#26
Ja,moi drodzy,dołączyłem na wasze forum dlatego iż piszecie o wspaniałych rzeczach,lecz chyba mało z was pochodzi z dolnośląskiego.U nas trochę inaczej wieje i mrozi i nie wyobrażam sobie ścian jednowarstwowych.Dobrze piszesz "Gościu",każdy chwali swoje,a po wpisie "Gierkusa" to musisz mieć pięknego ananasa z Ytonga lub chcesz go z niego postawić.
Napisany przez
Zielony
#27
Ludzie, z Archon+ są na pewno dobrymi fachowcami a po przeanalizowaniu ich strony inte. to 90% projektów to domy,jak pisze gierkus z gorszych i tańszych pustaków,coś chyba w tym nie tak.
Napisany przez
gosc
#28
i jeszcze jedno należy wziąsć pod uwagę- jedni lubią i uważają że jest ciepło kiedy w domu jest 22 stopnie a dla innych komfort zapewnia dopiero 27 stopni :), do tego jeszcze dochodzi umiejscowienie domu, inaczej będzie na północy a inaczej na południu. Co do fachowości projektantów...hmm...dla mnie to są teoretycy i oczywiste jest że oni nie budują domów, wszystko można narysować ale nie wszystko w praktyce da się dobrze wybudować.Pierwszy przykład z brzegu-występ w dachu z tyłu domu-na projekcie wygląda super, ale po pierwsze przecięte dachówki pod skosem będą wyglądać źle, wykończone blachą będą ok.ale najprawdopodobniej do pierwszych rozstopów śniegu, który zabierze ze sobą to wykończenie:), wiem to od ludzi z firmy budowlanej którzy takie rzeczy już robili :), inna sprawa-sprawdzcie z ciekawości czy w praktyce możliwe jest wykonanie takiego podparcia tego daszku jak na projekcie? kto wam cos takiego zrobi? być może znajdziecie odważnego ale zapytajcie odrazu o cenę bo możecie się baaardzo zdziwić. Najlepiej to widać na zdjęciach z realizacji, zobaczcie czy ktokolwiek ma tak wykończony dach?nikt, a dlaczego? bo tak się nie da :) zresztą jest jeszcze kilka innych takich rzeczy, więc o ile ludzie z archonu są sympatycznie to co do praktycznego zastosowania ich projektów mam już zastrzeżenia, z tym że jestem przekonany że w każdej pracowni projektowej będzie dokładnie taka sama sytuacja-jak już wcześniej pisałem-wszystko można narysować ale niekoniecznie da się to później przełożyć na wykonanie:)
Napisany przez
kaka
#29
praktyka to praktyka a papier wszystko przyjmie
Napisany przez
mateo
#30
Witam. Mam pytanie do Grega. Jeżeli się nie mylę to zalewaliście fundament w ziemi bez szalowania, a dopiero to co na ziemią szalunek.Powiedz proszę na jaką szerokość kopaliście i zalewaliście w ziemi oraz nad ziemią.Mój fachura radzi 40 cm w ziemi no i 25 (tyle co pustak) nad ziemią. Pozdrawiam
Napisany przez
Greg
#31
Witaj Meteo, tak - ja robiłem ławę zbrojoną zalewaną w ziemi. Szerokość ok. 60cm, głębokość również ok. 60cm. Drut dawałem 12 -stkę, strzemiona z 6 -tki. Fundament deskowany monolitycznyz na szerokość 30cm i wysokość ok. 60cm.Ściana będzie 25cm ( termopor 25 ) + izolacja termiczna ( styropian 14cm ). Pozdrawiam.
Napisany przez
mateo
#32
Dzięki Greg.
Dla zainteresowanych wycena dachu Ananasa (bez lukarny) na dzień 14.01.2008.
Blachodachówka Zefir + akc.+ 5 okien i wyłaz + rynny 17674 brutto, dachówka cement. IBF antracyt + to samo co wyżej 18414, a ceramiczny Roben + akc,rynny,okna 21908 brutto.Jakie wasze typy?
Napisany przez
moniak
#33
czesc mateo. my tez lalismy fundament, wiesz my kopalismy na 110cm /50cm tylko my nielalismy do równego z wierzchem zostawilismy tyle zeby weszedl jeszcze jeden bloczek w ziemie no i potem bloczkami do punktu zerowego.
Napisany przez
mateo
#34
No właśnie, a moja ekipa upiera się przy 1,1m w ziemię na 0,4m szerokie bez szalowania, a później szalunek i 0,4m wysokości na 0,25m szerokości. I bądź tu człowieku mądry :)
Napisany przez
Greg
#35
Witam wszystkich, zima się kończy więc powoli do pracy. U mnie ekipa weszła przed Świętami i kończy pierwszą kondygnacją. Poniżej kilka zdjęć. Wjazd do garażu. Garaż na 3,65m ( w projekcie 3,15m ). Brama wjazdowa 2,6m ( w projekcie 2,4m).
Napisany przez
Greg
#36
Wjazd do garażu
Dołączone zdjęcia:
Napisany przez
Greg
#37
Wykusz. Otwory okienne w wykuszu h=150 (w projekcie h=140) Salon poszerzony o 1m. Tylnie okno w salonie 150x150 ( w projekcie 180x150 ). Zapomniałem dopisać do garażu - zlikwidawliśmy drzwi z domu do garażu. Przenieśliśmy okno do tyłu. Z boku garażu będę stawiał wiatę drewnianą na drugie auto.
Dołączone zdjęcia:
Napisany przez
Greg
#38
Otwór okienny w salonie na taras zostawiłem jak w projekcie na 3,6m mimo że wiele osób i to odradzało ze względów ekonomicznych ( utrata ciepła ). Postawiłem w tym przypadku na estetykę i doświetlenie salonu.
Dołączone zdjęcia:
Napisany przez
Greg
#39
I jeszcze jedno zdjęcie salonu. Pozdrawiam wszystkich. Powoli przygotowuję się do zakupu pokrycia dachowego. Planuje dachówkę cementową Euronit z Olkusza ( po sąsiedzku ) w kolorze ceglastym. Mam wycenę dachówki z gąsiorami na około 11 000 -12 000 PLN.
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym sklepie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności.
Strona archon.pl korzysta z plików cookies. Stosujemy pliki cookies w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu. Możemy również wykorzystywać pliki cookies własne oraz naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności w celach personalizacji reklam do Twoich preferencji.
Korzystanie z preferencyjnych, analitycznych i reklamowych plików cookies wymaga zgody, którą możesz wyrazić, klikając „ZAAKCEPTUJ I PRZEJDŹ DO SERWISU”. Jeżeli chcesz dostosować swoje zgody dla nas i naszych partnerów, kliknij „Ustawienia”. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdym momencie, zmieniając wybrane ustawienia. Jeżeli natomiast chcesz, żebyśmy stosowali tylko niezbędne pliki cookies, kliknij „Ustawienia” i zaakceptuj niezbędne pliki cookies.
Zarządzaj ustawieniami plików cookies
Pliki cookies to małe pliki tekstowe umieszczane na Twoim urządzeniu, których używamy, aby usprawnić Ci korzystanie z naszej strony internetowej i przedstawiać Ci reklamy dostosowane do Twoich preferencji.
Jeśli akceptujesz wszystkie pliki cookies, prosimy o kliknięcie w pole „ZAAKCEPTUJ I PRZEJDŹ DO SERWISU”. Jeżeli natomiast chcesz, abyśmy stosowali tylko niezbędne pliki cookies, prosimy o kliknięcie w pole „Zapisz”.
Możesz w dowolnym czasie zmienić ustawienia plików cookies naszych i naszych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące korzystania z plików cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Te pliki są konieczne, abyś mógł poruszać się po naszej stronie internetowej i aby funkcjonowała ona prawidłowo. Pliki te są instalowane w szczególności na potrzeby zapamiętywania sesji logowania lub wypełniania formularzy, a także w celach związanych z ustawieniem opcji prywatności.
Używamy tych plików cookie do dostarczania Ci informacji statystycznych na temat naszej strony internetowej. Pomagają nam ustalić, które strony są bardziej, a które mniej popularne i zrozumieć, jak użytkownicy poruszają się po stronie. Pozyskane w ten sposób informacje wykorzystujemy do pomiaru i poprawy wydajności strony internetowej. Analityczne pliki zostaną umieszczone na Twoim urządzeniu tylko wtedy, gdy wyrazisz na to zgodę.
To usługa analityki internetowej świadczona przez Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043, USA. Google Analytics wykorzystuje pliki cookie, aby umożliwić analizę korzystania z naszej witryny. Zebrane informacje na temat korzystania z naszej witryny internetowej i aplikacji są z reguły przesyłane na serwer Google w USA i tam przechowywane. Jednakże adres IP użytkownika jest skracany przez Google przed przeprowadzeniem analizy. Ponadto dane przesyłane do Google mogą zawierać zaszyfrowany adres e-mail użytkownika, a także dane dotyczące użytkowania pochodzące z analizy wewnętrznej.
Pod poniższymi linkami znajdują się informacje dotyczące
ochrony danych i warunków korzystania z Google Analytics.
(Centralplan 15, 11120 Sztokholm, Szwecja) wykorzystuje pliki cookie, aby analizować korzystanie z naszej witryny przez użytkowników w ramach kampanii reklamowej dla Banku ING.
Kliknij tutaj aby uzyskać więcej informacji na temat ochrony danych.
Te pliki cookie mogą być wykorzystywane przez podmioty trzecie do stworzenia podstawowego profilu zainteresowań użytkownika i wyświetlania Ci odpowiednich reklam na innych stronach internetowych. Identyfikują one przeglądarkę i urządzenie użytkownika. Jeśli zdecydujesz się na odrzucenie tych plików cookie, nie będziemy mogli wyświetlać Ci reklam dopasowanych do Twoich preferencji.
Dane mogą być udostępniane Google LLC, więcej informacji można znaleźć tutaj.
Współdzielone z:
Korzystamy z Google Ads, usługi Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA, w celu wyświetlania reklam w Google oraz za pośrednictwem sieci reklamowej Google. W tym celu wykorzystujemy informacje o zachowaniach podczas surfowania, aby dostosować reklamy do zainteresowań użytkownika. Ponadto dane przesyłane do Google Ads mogą obejmować zaszyfrowany adres e-mail użytkownika, a także dane dotyczące użytkowania z analiz wewnętrznych.
Więcej informacji na temat ochrony danych i warunków korzystania z Google znajdziesz tutaj.
Usługa Meta Platforms, Inc., 1601 Willow Road, Menlo Park, CA 94025, USA (Meta) lub, jeśli jesteś mieszkańcem UE, Meta Platforms Ireland Limited, 4 Grand Canal Square, Dublin 2, Irlandia (Meta ), umożliwia nam określenie grup docelowych dla reklam na platformach Meta Facebook i Instagram na podstawie odwiedzin na stronie i zachowań podczas surfowania. Z usługi tej korzystamy również w celu pomiaru efektywności internetowych kampanii marketingowych. Możemy śledzić działania użytkowników po zobaczeniu i/lub kliknięciu reklamy na Facebooku lub Instagramie, a następnie złożeniu zamówienia. Do transmisji do Facebooka używamy plików cookie i interfejsów serwer-serwer.
Jeżeli logujesz się na Facebooku/Instagramie lub jesteś już zalogowany na Facebooku/Instagramie, Twoja wizyta na stronie internetowej zostanie odnotowana w Twoim profilu. Zebrane dane użytkowników są dla nas anonimowe i tym samym nie pozwalają na wyciąganie jakichkolwiek wniosków na temat tożsamości użytkownika. Dane te są jednak przechowywane i przetwarzane przez Meta, aby można było wyciągnąć wnioski na temat odpowiedniego profilu użytkownika. Przetwarzanie danych przez Meta odbywa się zgodnie z
polityką Meta wykorzystania danych. Jeśli nie jesteś członkiem Facebooka/Instagramu, przetwarzanie danych nie ma na Ciebie wpływu.
Na naszej stronie internetowej współpracujemy z Criteo, spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Paryżu pod adresem 32 rue Blanche, 75009, FRANCJA, w celu prezentowania naszym gościom reklam dostosowanych do ich zainteresowań.
W tym celu w przeglądarce użytkownika serwisu zapisywane są tzw. „cookies” (pliki tekstowe), które umożliwiają rozpoznanie użytkownika w sieci reklamowej Criteo. Te pliki cookie sprawdzają, jakie produkty przeglądasz, jaki masz koszyk i/lub jakie produkty kupiłeś. Oprócz tego dane gromadzone przez Criteo mogą obejmować Twój adres IP i zaszyfrowany adres e-mail. Criteo może wykorzystywać te informacje do raportowania nam wyników kampanii i wyświetlania odpowiednich reklam produktów w naszym sklepie internetowym, a także na stronach zewnętrznych (retargeting). W tym drugim celu Criteo współpracuje również z innymi partnerami. Przegląd sieci partnerskiej Criteo znajdziesz tutaj
Więcej informacji na temat prywatności w Criteo znajdziesz tutaj.