Temat założony przez Greg,
21 zdjęć, 84 wpisy (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Greg
#1

Witajcie,

W naszym Ananasie dokonaliśmy pewnych zmian. Najważniejsze to: salon uległ powiększeniu ( poszerzono o 1m, pow. ok.34m2 ), garaż również powiększono ( poszerzono o 0,5m, szerokość 3,65m ) i przenieśliśmy w nim okno z boku na tył. Na dzień dzisiejszy wykonaliśmy ławy oraz ściany fundamentowe ( fundament monolityczny ). Zaizolowaliśmy fundament i obsypaliśmy całość piaskiem. Na ten rok to wszystko. W przyszłym roku startujemy z resztą. Materiał na ściany nośne wybraliśmy termophor 25 P+W i do tego styropian 14. Dach wykonamy z dachówki cementowej lub ceramicznej ( zobaczymy jak wyjdzie wycena ). Niebawem udostepnimy zdjęcia. Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez moniak
#2

witam. fajnie ze wybrales ten projekt. jest extra. pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez mateo
#3

Witam, my ruszamy w przyszlym roku, niedaleko Skawiny. Też wprowadzaliśmy kilka zmian, a teraz czekamy na pozwolenie. Budujesz w całości z firmą czy jakaś inna opcja, jeżeli można wiedzieć? Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Greg
#4

Witam. Do stanu surowego otwartego mam umówioną ekipę. A póżniejsze prace tzn. instalacje, tynki, elewacja mam dostać namiary na różnych wykonawców od tej ekipy. Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez mateo
#5

My chcemy zrobić podobnie. Wstępne wyceny z robociznę, stan surowy otwarty z dachem mamy 35-40 tys..Jak się na to zaparujesz?Chcemy w miarę tanio stąd beton komórkowy H+H + styr. 12, a na dach to jeszcze się zastanawiamy na dach cementową.

Default avatar
Napisany przez Greg
#6

Witam.Mnie ekipa wyceniła podobnie tzn. ok.40000PLN za stan surowy otwarty ( z dachem krytym dachówką cementową lub ceramiczną ).Dotychczasowe prace wraz z piaskiem ( ok. 90 ton ) wsypanym do środka i obsypanym na zewnątrz to koszt ok. 29000PLN ( z czego robocizna 6500 PLN ).Początkowo myśleliśmy o pokryciu dachu z blachodachówki ( żeby było taniej ), poźniej przestawiliśmy się na dachówkę cementową ( koszt. zakupu ok.11000PLN: dachówka + gąsiory ) a teraz myślimy o ceramicznej ( ok. 4000PLN drożej aniżeli cementowa ). Jeszcze będziemy tą kwestie analizować. Materiał na ściany konstrukcyjne oraz nośne termophor 25 P+W ( 2300 sztuk ) kosztował nas ok. 13600 PLN. Materiał na ściany działowe parteru ok.1300 PLN ( termophor 11,5 ). Nad poddaszem się jeszcze zastanawiamy tzn. albo płyty gipsowe albo pustaki jak na parterze. Jeśli chodzi o dach to wg moich wyliczeń przy blachodachówce 1m2 dachu kosztuje ok.110PLN, dachówka cementowa 140 PLN a ceramiczna 150-160PLN. Jeśli można wiedzieć to jakie zmiany przeprowadziliście w swoim Ananasie?Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez aga
#7

Witaj Greg,
my również przymierzamy sie do budowy ananaska w okolicach Wieliczki (mietniów). W sobotę jesteśmy umowieni z architektem i planujemy wprowadzic podobne zmiany tzn. poszerzenie salonu i garażu. Czy korzystales z uslug wielickiego architekta? Jaki był koszt tych zmian? Powodzenia w budowie!

Default avatar
Napisany przez mateo
#8

Witam, dziękuje Ci bardzo Greg za wyczerpującą odpowiedź, my na mury raczej jesteśmy zdecydowani tzn. na pustaka skawińskiego na parterze i na piętrze,a co do dachu cały czas się wahamy.Najbliższa jest nam w tej chwili dachówka cementowa, kompromis między ceną i jakością,ale decyzja ostateczna nie zapadła.

Default avatar
Napisany przez Greg
#9

Witaj Aga.Projekt oraz adaptacje projektu robiliśmy w Wieliczce.Adaptacja projektu 1200 PLN, + zmiany 400PLN. Nie mam pojęcia czy ceny te są dalej aktualne. Firma Projektowa "PLAN" s.c., ul. Kochanowskiego 11, Pan Krzysztof Czernik.Trwało to ok. 4 tygodnie. Polecam. Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez mateo
#10

Jeżeli chodzi o zmiany to ze względu na wąską działkę zlikwidowaliśmy okno w salonie,a okno w kotłowni zmieniliśmy na luksfery, ponadto zlikwidowaliśmy jaskółkę nad kuchnią (chcieliśmy mieć prosty w budowie, a przez to tańszy dach).Jeszcze kilka zmian w ilości i wielkości okien połaciowych (skasowaliśmy je w dwóch pokojach nad salonem i w garderobie nad garażem.Okno tarasowe zmniejszyliśmy do trzech kwater na 270 cm. Powiem szczerze, że teraz mamy refleksję czy nie będzie za wąsko, zwłaszcza przy kominku, ale cóż za późno. W załączeniu uproszczona wizja naszego Ananasa:) Pozdrawiam

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w ananasach obrazek 4463
Default avatar
Napisany przez Greg
#11

Witam. W załączeniu klika zdjęć. Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez Zielony
#12

Witam moi drodzy,czy też nie uważacie(sprawa dotyczy,Agi,Grega,Moniaka oraz Mateo)że niedługo zrobicie z okolic Wieliczki jednego ,piękiego,wielkiego Ananasa(oczywiście żartuję).A ,tak na poważnie,żonie oraz mnie,także ,bardzo podoba się Ananasek,ale,doradzcie z jakimi pieniędzmi tak naprawdę musimy startować do stanu;Pod klucz;

Default avatar
Napisany przez Greg
#13

Witam. Wreszcie zmniejszyłem rozdzielczość zdjęć i załączam. W porównaniu do innych Ananasowiczów to dopiero początek długiej mozolnej pracy ale już coś widać. Pozdrawiam.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w ananasach obrazek 4552
Default avatar
Napisany przez Greg
#14

i następne

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w ananasach obrazek 4553
Default avatar
Napisany przez Greg
#15

i następne

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w ananasach obrazek 4554
Default avatar
Napisany przez Greg
#16

i nastepne

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w ananasach obrazek 4555
Default avatar
Napisany przez Greg
#17

i na tym koniec...

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w ananasach obrazek 4556
Default avatar
Napisany przez gosc
#18

Stan pod klucz, bez mebli,wysposażenia,białegomontażu,itp...to ok.300.000zł, byc może w tej cenie uda się ogrodzić niewielką działkę. Tyle mi wyszło a niedługo się wprowadzam-ściany porotherm,dachówka ceramiczna. Generalnie można by coś zaoszczędzić kupując byle jakie okna dachowe,byle jakie okna pozostałe,itd...ale wszyscy wiemy że co tanie to drogie :)

Default avatar
Napisany przez Zielony
#19

Dziękuję za odpowiedż,ale pytam gościa czy kwota o której wspominasz ,to kwota materiału oraz robocizny?Gdyż posiadam sumę 350 000zł , oraz działkę bud. , i nie mogę przekonać małżonki że za te pieniądze możemy na gotowo z nałożeniem kapciuszków zamieszkać w swoim Ananasku.

Default avatar
Napisany przez gosc
#20

robocizna z materiałem i nie mówię tu o jakimś systemie gospodarczym gdzie cała rodzina nosi pustaki:) jeżeli na samą budowę masz 350 tysiów to dom spokojnie skończysz, co do wyposażenia w środku to nie potrafię powiedzieć bo można np kupić gres za 40 zł a można i za 400/m2. Moim zdaniem wystarczy i w takiej kwocie zamknie nam się budowa z wyposażeniem domu (budowa rozpoczęta w tym roku)wiem bo właśnie wyposażamy :) Idź do jakiejś firmy-koniecznie z polecenia- i niech wam zrobią wycenę

Default avatar
Napisany przez Zielony
#21

Oby więcej takich wiadomości ,podziękowania dla gościa.Ale czy nie uważacie,że gazobeton(Solbet 40,czy Ytong 36,5) nie byłyby lepszym rozwiązaniem od ceramicznej 25.

Default avatar
Napisany przez moniak
#22

witaj. widze ze u ciebie teren tez nie zaciekawy jak u mnie tez woda stoi. pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez gierkus
#23

Do ZIELONEGO: Pytasz o Ytong - możesz spojrzeć na Ananasa w Malborku tu na forum. Ale do rzeczy - Ytong jest drogi ale rokompensujesz to sobie tym, że po pierwsze nie ocieplasz już domu ( odpada styropian siatki, robocizna i inne duperele z tym związane ), po drugie niesamowita oszczędność na tynkach wewnętrznych ( tu stosuje się szpachlowanie Goldikiem około 2 mm a następnie jakaś gładź 2 mm lub gotowy jakiś cieniuteńki tynk) po trzecie popytaj jeszcze innych fachowców jak "oddycha" ściana szczelnie okryta sztucznym styropianem - wełna już jest lepsza bo styropian poprosu odparowuje z biegiem lat. To takie moje zdanie podparte na wielu opinach budowlańców ale napewno są mądrzejsi. Ale warto przeliczyć dokładnie wszystkie koszty - droższy materiał bez ocieplania i grubych tynków czy tani materiał + ocieplanie itd. Pozdrawiam. Arek

Default avatar
Napisany przez gosc
#24

prawda jest jedna i z mojego doświadczenia budowlanego wynika że taka - jeżeli ktoś ma dom z ytonga to chwali ytonga i inne krytykuje, jeżeli z ceramiki to chwali ceramikę a inne krytykuje. Tak na prawdę żeby mieć skalę porównawczą należało by mieć kilka identycznych domów zbudowanych w różnej technologi i dopiero wówczas można by ocenić co jest cieplejsze a co nie.
Co do ścian nie wymagających docieplenia-ytong ale jest też ceramika porotherm 50-znam ludzi którzy po kilku latach decydują się jednak na to żeby ocieplić dom z ytonga.
Budownictwo tradycyjne-ceramika+ocieplenie i wiadomo czego można się spodziewać bo to sprawdzony sposób budowy domów, wszelki inne "wynalazki" to się okaże dopiero po 30 latach co z tym będzie. Uważajcie na róznego rodzaju "bzdury"reklamowe, jeden fakt- w austrii i chyba w niemczech już też, zdecydowanie mniej buduje się domów z ytonga a powraca do tradycyjnych metod-dlaczego? sami sobie odpowiedcie

Default avatar
Napisany przez kaka
#25

witam dokladnie jest tak kazdy bedzie chwalil swoje taka juz nasza natura jednak jesli moge powiedziec obecny dom mam budowany z suporeksu szer 36 cm bez ocieplenia mieszkamy juz ponad 20 lat i nie robimy ocieplenia bo po co naprawde mamy cieplutki domek ananasa wiec wybudowalismy z tego samego materialu gdyz razem z mezem nie jestesmy zwolennikiem ocieplenia szcegolenie styropianem ale ile ludzi tyle wersji i chyba zawsze juz tak bedzie pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Zielony
#26

Ja,moi drodzy,dołączyłem na wasze forum dlatego iż piszecie o wspaniałych rzeczach,lecz chyba mało z was pochodzi z dolnośląskiego.U nas trochę inaczej wieje i mrozi i nie wyobrażam sobie ścian jednowarstwowych.Dobrze piszesz "Gościu",każdy chwali swoje,a po wpisie "Gierkusa" to musisz mieć pięknego ananasa z Ytonga lub chcesz go z niego postawić.

Default avatar
Napisany przez Zielony
#27

Ludzie, z Archon+ są na pewno dobrymi fachowcami a po przeanalizowaniu ich strony inte. to 90% projektów to domy,jak pisze gierkus z gorszych i tańszych pustaków,coś chyba w tym nie tak.

Default avatar
Napisany przez gosc
#28

i jeszcze jedno należy wziąsć pod uwagę- jedni lubią i uważają że jest ciepło kiedy w domu jest 22 stopnie a dla innych komfort zapewnia dopiero 27 stopni :), do tego jeszcze dochodzi umiejscowienie domu, inaczej będzie na północy a inaczej na południu. Co do fachowości projektantów...hmm...dla mnie to są teoretycy i oczywiste jest że oni nie budują domów, wszystko można narysować ale nie wszystko w praktyce da się dobrze wybudować.Pierwszy przykład z brzegu-występ w dachu z tyłu domu-na projekcie wygląda super, ale po pierwsze przecięte dachówki pod skosem będą wyglądać źle, wykończone blachą będą ok.ale najprawdopodobniej do pierwszych rozstopów śniegu, który zabierze ze sobą to wykończenie:), wiem to od ludzi z firmy budowlanej którzy takie rzeczy już robili :), inna sprawa-sprawdzcie z ciekawości czy w praktyce możliwe jest wykonanie takiego podparcia tego daszku jak na projekcie? kto wam cos takiego zrobi? być może znajdziecie odważnego ale zapytajcie odrazu o cenę bo możecie się baaardzo zdziwić. Najlepiej to widać na zdjęciach z realizacji, zobaczcie czy ktokolwiek ma tak wykończony dach?nikt, a dlaczego? bo tak się nie da :) zresztą jest jeszcze kilka innych takich rzeczy, więc o ile ludzie z archonu są sympatycznie to co do praktycznego zastosowania ich projektów mam już zastrzeżenia, z tym że jestem przekonany że w każdej pracowni projektowej będzie dokładnie taka sama sytuacja-jak już wcześniej pisałem-wszystko można narysować ale niekoniecznie da się to później przełożyć na wykonanie:)

Default avatar
Napisany przez kaka
#29

praktyka to praktyka a papier wszystko przyjmie

Default avatar
Napisany przez mateo
#30

Witam. Mam pytanie do Grega. Jeżeli się nie mylę to zalewaliście fundament w ziemi bez szalowania, a dopiero to co na ziemią szalunek.Powiedz proszę na jaką szerokość kopaliście i zalewaliście w ziemi oraz nad ziemią.Mój fachura radzi 40 cm w ziemi no i 25 (tyle co pustak) nad ziemią. Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Greg
#31

Witaj Meteo, tak - ja robiłem ławę zbrojoną zalewaną w ziemi. Szerokość ok. 60cm, głębokość również ok. 60cm. Drut dawałem 12 -stkę, strzemiona z 6 -tki. Fundament deskowany monolitycznyz na szerokość 30cm i wysokość ok. 60cm.Ściana będzie 25cm ( termopor 25 ) + izolacja termiczna ( styropian 14cm ). Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez mateo
#32

Dzięki Greg.
Dla zainteresowanych wycena dachu Ananasa (bez lukarny) na dzień 14.01.2008.
Blachodachówka Zefir + akc.+ 5 okien i wyłaz + rynny 17674 brutto, dachówka cement. IBF antracyt + to samo co wyżej 18414, a ceramiczny Roben + akc,rynny,okna 21908 brutto.Jakie wasze typy?

Default avatar
Napisany przez moniak
#33

czesc mateo. my tez lalismy fundament, wiesz my kopalismy na 110cm /50cm tylko my nielalismy do równego z wierzchem zostawilismy tyle zeby weszedl jeszcze jeden bloczek w ziemie no i potem bloczkami do punktu zerowego.

Default avatar
Napisany przez mateo
#34

No właśnie, a moja ekipa upiera się przy 1,1m w ziemię na 0,4m szerokie bez szalowania, a później szalunek i 0,4m wysokości na 0,25m szerokości. I bądź tu człowieku mądry :)

Default avatar
Napisany przez Greg
#35

Witam wszystkich, zima się kończy więc powoli do pracy. U mnie ekipa weszła przed Świętami i kończy pierwszą kondygnacją. Poniżej kilka zdjęć. Wjazd do garażu. Garaż na 3,65m ( w projekcie 3,15m ). Brama wjazdowa 2,6m ( w projekcie 2,4m).

Default avatar
Napisany przez Greg
#36

Wjazd do garażu

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w ananasach obrazek 6851
Default avatar
Napisany przez Greg
#37

Wykusz. Otwory okienne w wykuszu h=150 (w projekcie h=140) Salon poszerzony o 1m. Tylnie okno w salonie 150x150 ( w projekcie 180x150 ). Zapomniałem dopisać do garażu - zlikwidawliśmy drzwi z domu do garażu. Przenieśliśmy okno do tyłu. Z boku garażu będę stawiał wiatę drewnianą na drugie auto.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w ananasach obrazek 6852
Default avatar
Napisany przez Greg
#38

Otwór okienny w salonie na taras zostawiłem jak w projekcie na 3,6m mimo że wiele osób i to odradzało ze względów ekonomicznych ( utrata ciepła ). Postawiłem w tym przypadku na estetykę i doświetlenie salonu.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w ananasach obrazek 6853
Default avatar
Napisany przez Greg
#39

I jeszcze jedno zdjęcie salonu. Pozdrawiam wszystkich. Powoli przygotowuję się do zakupu pokrycia dachowego. Planuje dachówkę cementową Euronit z Olkusza ( po sąsiedzku ) w kolorze ceglastym. Mam wycenę dachówki z gąsiorami na około 11 000 -12 000 PLN.

Default avatar
Napisany przez Greg
#40

Salon

oglądasz stronę   z 3
gotowy projekt Dom w ananasach
KOD: MOJDOM250
Dom w ananasach
Ikona Kondygnacji2
Ikona pokojów5
Ikona łazienki + toalety2
Ikona stanowisk garażowych1
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
110,15 +19,10 +3,01
Koszty budowy : 300 400 zł
Cena z kodem MOJDOM250
4 130 zł (3 357,72 zł netto)
Cena regularna 4 380 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 4 030 zł
Korzystny kredyt hipoteczny
REKLAMA
BRAAS - Jakość na lata
REKLAMA
HORMANN - metalowe skrzynie ogrodowe
REKLAMA
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?