Temat założony przez ola,
2 zdjęcia, 16 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez ola
#1

a oto nasz dom w antonówkach w lustrzanym odbiciu!!!

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w antonówkach (G) obrazek 5206
Default avatar
Napisany przez ola
#2

POWODZENIA WSZYSTKIM BUDUJąCYM

Default avatar
Napisany przez Krysia
#3

Olu, Twój domek jest naprawdę kochany i bliski mi, bo jeżeli zdecyduję sie na ten projekt, to również będzie to lustrzane odbicie. Proszę bardzo byś pobudzała wyobrażnię budujących coraz to nowymi zdjęciami jak Basia. Bardzo proszę również Ciebie o odpowiedź na pytanie skierowane do Ciebie i Basi w innym wątku.Pozdrawiam i gratuluję !

Default avatar
Napisany przez kasia
#4

Cześć Olu!
Mam prosbę do Ciebie czy mogłabyś porobić zdjęcia z każdej strony domu i wewnątrz i przesłać mi na skrzynkę. My takze budujemy na wiosnę lustrzane odbicie. Z góry dziękuje i pozdrawiam>:)

Default avatar
Napisany przez lrapacz@tlen.pl
#5

Witam przymierzamy sie do budowy domu w tym roku projekt antanówka i w związku z tym mam prośbę czy mogłabym prosić o przesłanie zdjęć z realizacji jak to wuygląda na zewnątrz i w srodku z góry dziekuję. Mój meil lrapacz@tlen.pl

Default avatar
Napisany przez Kucharek
#6

Witam.
A to nasz domek

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w antonówkach (G) obrazek 6816
Default avatar
Napisany przez julka
#7

Witam. Przymierzam się właśnie do zakupu tego projektu. Bardzo proszę o przesłanie na maila zdjęć wnętrza i z tyłu domu. Jestem bardzo ciekawa przede wszystkim kuchni i salonu. z góry dziękuję i pozdrawiam. julasek@wp.pl

Default avatar
Napisany przez tyniaa
#8

Witam. Jestem na etapie wyboru projektu domu. Podoba mi sie dom w antolówkach. Mam prośbe do wszystkich którzy już zaczeli budowę lub zakończyli. Interesuke mnie wyglad zewnętrzny podtawionego domu.Prosze o przesłanie kilku zdjęć na mójego maila. Dziękuję - ułatwi mi to wybór.

Default avatar
Napisany przez just
#9


Przymierzam się właśnie do zakupu tego projektu. Bardzo proszę o przesłanie na maila zdjęć domu z zewnątrz i wewnątrz. z góry dziękuję i pozdrawiam. justyniaa@interia.pl
Dziękuję - ułatwi mi to wybór.


Default avatar
Napisany przez kasia
#10

witam wszystkich budującyh! chciałbym prosic o koszt budowy dachu.Nie mam jeszcze projektu i nie moge wyliczyc samemu,zresztą podpowiedz osoby ktora ma to juz za sobą jest dla mnie cenniejsza.Z gory dziekuje.kasia katarzyna_marta@wp.pl

Default avatar
Napisany przez mat
#11

Witam wszystkich. Koszt samego dachu czyli więźba, folia, blacha, obróbki i rynny z robocizną to ok. 25-26 tys (tylko jedno okno dachowe). Trzeba pamiętać o małych szcegółach nad dachem np. kominy, które w tym projekcie w celu zapewnienia prawidlowych ciągów powinny być ponad kalenicą.

Default avatar
Napisany przez Michał
#12

Odnośnie wysokości kominów to bardzo cenna uwaga i już od nie jednej osoby to słyszałem! Zastanawiam się tylko czemu projektanci nie wzieli tego pod uwagę, czyżby wygląd był ważniejszy od funkcjonalności? A i mam jeszcze takie pytanko czy wyciągnięcie kominów ponad kaletnice rzeczywiście znacząco wpływa na wygląd domu?

Default avatar
Napisany przez Wojtek
#13

Wyciągniecie komina ponad kalenicę jest jak najbardziej słuszne. Projektanci ,,archona" również wzięli to pod uwagę. W antonówkach rzeczywiście nie widać (od frontowej elewacji) komina, ponieważ ,,wychodzi" z niższego dachu nad garażem. Nie ma sensu wyciągać go ponad kalenicę budynku głównego, ponieważ:
- od strony tarasu będzie wyglądał jak komin huty ołowiu,
- stworzy zagrożenie w razie bardzo silnie wiejących wiatrów. Wg ekspertów firmy Schiedel (producent komina zalecanego w antonówkach) komin o wkładzie z ceramicznej rury znajdującej sie w keramzytobetonowych bloczkach powinien stanowić odrębną konstrukcję, nie związaną (złączoną) z budynkiem. I tak rzeczywiście wychodzi w praktyce, przy stawianiu tego typu komina. Jest on związany jedynie stropem międzu parterem a poddaszem oraz przy wyjściu z dachu skontrowany łatami. Inaczej ma się sprawa z kominami murowanymi z cegły, które przeważnie są na stałe zwiazane z jedną ze ścian budunku, co zapewne czyni je bardziej stabilnymi. Piszę to w momencie, kiedy palę w piecu i wiem jak powstawał mój komin i jak teraz wygląda i się zachowuje. Absolutnie nie namawiam nikogo na zakup gotowych kominów marki Schiedel. W ostatnim czasie spopularyzowało się kilka innych firm produkujących takie kominy, jak Plewa czy Krasiccy. Braas i Ytong zdaje się, że też mają takie w swojej ofercie. Zdecydowałem się na taki, ponieważ dostosowany jest do każdego rodzaju paliwa. Póki co mam piec na drewno, ale kiedy tylko przyłączą nam gaz ziemny zmienię go na kocioł gazowy, bez konieczności przerabiania komina. W przypadku murowanego należałoby wstawić mu rurę kwasoodporną i rozwiązać jakoś problem odprowadzenia kwaśnych skroplin.

Default avatar
Napisany przez
#14

Komin powinien być wyciągnięty ponad kalenicę głównego budynku. w innym przypadku konieczne będzie zastosowanie nasady wydłużającej go. Ja postawiłem jeden duży komin z 6 kanałami( 4 wentylacyjne i 2 spalinowe, dymowe). Niezależnie od rodzaju paliwa przy kominie poniżej kalenicy będą występować wsteczne ciągi ( wielkość otworu doprowadzającego powietrze do kotłowni nie ma znaczenia w tym przypadku, w innych oczywiście ma i to ogromny). Wynika to z faktu zawirowań powietrza powstających przy dachu. Uważam, że duży komin nie szpeci budynku a wręcz przeciwnie. Tymbardziej, że jest mnniej widoczny od frontu. Ponadto jest tyle super cegieł klinkierowych, że dobór fajnej kolorystyki jest mozliwy. Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez Michał
#15

W antonówce z kotłownią w piwnicy, wychodzą dwa kominy 5kanałowe z kanałami wentylacyjnymi i spalinowymi, jeden wychodzi od strony ogrodowej, drugi wychodzi od strony frontowej i troche się martwię wglądem i stabilnością kominów, które miałyby sięgać ponad wyższą kaletnicę budynku. Wysoki komin od strony ogrodowej napewno będzie lepiej wyglądał niż od strony frontowej. W moim przypadku są to dwa kominy ale mimo wszystko wydaje mi się że warto je wyciągnąć ponad wyższą kaletnice i mieć pewność że spełnią one swoją funkcję niezależnie od kierunku wiejącego wiatru, bo napewno lepiej wygląda wysoki komin niż stosowane potem w razie problemów, różnego rodzaju przedłużki.

gotowy projekt Dom w antonówkach (G)
KOD: MOJDOM250
Dom w antonówkach (G)
Ikona Kondygnacji2
Ikona pokojów5
Ikona łazienki + toalety2
Ikona stanowisk garażowych1
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
107,78 +17,60 +4,30
Koszty budowy : 291 000 zł
Cena z kodem MOJDOM250
4 130 zł (3 357,72 zł netto)
Cena regularna 4 380 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 4 030 zł
Korzystny kredyt hipoteczny
REKLAMA
BRAAS - Jakość na lata
REKLAMA
HORMANN - metalowe skrzynie ogrodowe
REKLAMA
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?