Temat założony przez future74,
14 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez future74
#1

To najpiękniejszy projekt domu Archon+. Jestem bliski wybudować sobie taki domek. Jeśli to nie jest wielka tajemnica, to mam prośbę o podanie mniej więcej kosztów budowy domeczku w stanie surowym otwartym i ostatecznym do wejścia. Będę bardzo wdzięczny. To duży domek i nie chcę przesadzić mocno ponad parę set tysięcy. Dokonana moja anaiza domku i powierzchni dachu (uwzględnienie kątów)daje pozytywną odpowiedź na Twoje pytanie.

Default avatar
Napisany przez mana
#2

Wszystko w znacznym stopniu zależy od materiałów i standardu wykończenia. Stan surowy to wydatek rzędu 170 tys. PLN przy bardzo solidnych materiałach.
Reszta zależy od fantazji i zasobności portfela inwestora. Przykład: wyceny okien drewnianych zamykały się w przedziale od 16.0 do 54,0 tys. PLN. Parkiet na podłogi razem z materiałami i robocizną to od 30,0 tys. PLN (mała klepka dębowa) do 50.0 duże deski dębowe, a w przypadku egzotykow ta cena może poszybować całkowicie w kosmos. I z ostatniej chwili: Balustrada wewnętrzna: miałem kilka wycen tej samej balustrady - rozrzut cenowy był w przedziale 4,0-27,0 tys. PLN (sic!). Biorąc pod uwagę co napisałem powyżej to cena budowy tego domu powinna się zamknąć w przedziale 450-700 tys. PLN.

Default avatar
Napisany przez future74
#3

Dzęki za stan surowy zamknięty, jeśli masz już tak zaaansowane prace w forsycjach, to wielki szacunek i miłego mieszkania.

Default avatar
Napisany przez future74
#4

Jeszcze raz dzięki, ale jeszcze mam jedno pytanie. Czy kwota 170 obejmuje stan surowy otwarty, czy też zamknięty z drzwiami, oknami i tynkami? Bardzo proszę o odpowiedź, mana i innych.

Default avatar
Napisany przez mana
#5

Bez stolarki okiennej i drzwiowej. Można oczywiście taniej. W moim przypadku dość kosztowny był dach (ca. 70 tys.) a to za sprawą dachówki karpiówki i obróbek z blachy miedzianej. Fundamenty i ściany fundamentowe razem z izolacjami, wykopaniem "dziury" i zasypaniem to około 22 tys. PLN
ściany - materiał porotherm - 28 tys. PLN
strop - adaptacja projektu - zamiast plyty monolitycznej strop ceramiczny - 18 tys. PLN
poddasze - ściany i ścianki, wykonanie ram żelbetowych, ocieplenie lukarn - 22 tys. PLN

Jedna uwaga: starałem się zawsze dobierać solidne materiały, nie było mieszania betonu na budowie a i ekipa była trochę droższa ale solidna i w miarę myśląca.

Default avatar
Napisany przez mana
#6

Jedna uwaga dla future 74 i innych, którzy biorą się za forsycje. W projekcie nienajlepiej rozwiązano płyty balkonowe. Projekt nie przewiduje ocieplenia płyty balkonowej, z drugiej strony płyty są monolityczne wylewane z płytą stropową co grozi powstawaniem 2 potężnych mostków termicznych. Fakt ten trzeba uwzględnić przy wylewaniu stropu tak aby było miejsce na docieplenie płyty ze wszystkich stron styropianem tak aby nie było stopnia gdy się wychodzi z pokoju na balkon (od góry) i aby kapitole kolumn nie schowały się w ociepleniu. Rozsądny majster będzie wiedział o co chodzi...

Default avatar
Napisany przez future74
#7

Dziękuje za wszyskie uwagi, są one bardzo cenne i napewno przydadzą się w planowaniu oraz przy samej realizacji projektu. Mam nadzieję, że więcej amatorów własnego domu zdecyduje się na ten projekt. Życzę wszystkiego dobrego. Dzięki.

Default avatar
Napisany przez mana
#8

Również życzę sukcesów... Co do samego projektu... no cóż, z mojego punktu widzenia (który jest trochę sprzeczny z interesami firmy Archon) fakt, że niewielu ludzi zdecydowało się na zakup tego projektu to zaleta - dom jest w miarę niepowtarzalny... W razie jakichś dodatkowych bardziej szczegółowych pytań proszę o podanie swojego adresu mailowego. Będzie można podyskutować niezaśmiecając forum..

Default avatar
Napisany przez ROBERT MIZERA, ARCHON+
#9

Z uwagi na ciągle zmieniające się przepisy m.in. dotyczące izolacyjności cieplnej budynków, nasze projekty są aktualizowane i doskonalone. Obecnie w celu wyeliminowania mostków termicznych w miejscu występowania balkonów wspornikowych proponujemy rozwiązanie, które polega na izolowaniu płyty od dołu warstwą styropianu gr. 5cm, jak i od góry styropianem gr. 2 - 3cm układanym pod warstwą wylewki betonowej. Takie rozwiązanie sprawia, iż pomiędzy częścią wewn. budynku a płytą balkonową nie powstaje różnica poziomów.

Default avatar
Napisany przez mana
#10

U mnie niestety projekt nie przewidywał ocieplenia a z problemu zdałem sobie sprawę jakiś tydzień po wylaniu stropów i balkonów (czyli o tydzień za późno). Zrobilem co się dało, tzn. obłożyłem wszystko 3 cm styropianu ze wszystkich stron (większa grubość nie wchodziła w grę z przyczyn technicznych). Niestety od góry trzeba było dać siatkę zbrojącą i właściwą wylewkę co spowodowało, że mam mały schodek między balkonami a wnętrzem (dodatkowo został zniwelowany trochę grubszymi wylewkami wewnątrz). Od spodu z kolei pojawił się problem, że głowice kolumn częściowo schowały się w ociepleniu. Gdybym wpadł na sprawę wcześniej możnaby było nadlać trochę głowice kolum, a samą płytę wylać parę centymetrów niżej. Z drugiej strony nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Jakoś dało się sprawie zaradzić.

Default avatar
Napisany przez artek
#11

Prosze o jakis kontakt z osobą która buduje lub wybudowała dom w Forsycjach sprawa b. pilna zapraszam na dobry koniaczek

Default avatar
Napisany przez mana
#12

Jeśli sprawa pilna to proszę dzwonić 602-744-146 (Mariusz).

Default avatar
Napisany przez Paweł
#13

Jesli ktoś wybudował forsycje w okolicach Warszawy chciałbym zobaczyć "na zywo" jak wygląda ten domek. Jeśli ktos byłby tak uprzejmy proszę o kontakt pwijatkowski@poczta.onet.pl

Default avatar
Napisany przez Kurosław
#14

Mamy zamiar kupić projekt "domu w forsycjach" i mam w związku z tym prośbę do "użytkowników" tego domu o ewentulane uwagi i spostrzeżenia szczególnie na temat w jaki sposób ogrzewacie wasz dom? Chcielibyśmy zamontowac tam pompe cieplną i szukamy opinii również na ten temat.  

gotowy projekt Dom w forsycjach
KOD: 350SWIETA
Dom w forsycjach
Ikona Kondygnacji2
Ikona pokojów6
Ikona łazienki + toalety4
jednorodzinny z poddaszem
242,63 +9,98
Koszty budowy : 487 000 zł
Cena z kodem
350SWIETA
5 640 zł
(4 585,37 zł netto)
Cena regularna 5 990 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 5 350 zł
Korzystny kredyt hipoteczny
REKLAMA
BRAAS - Jakość na lata
REKLAMA
Velux okna dachowe
REKLAMA
HORMANN - metalowe skrzynie ogrodowe
REKLAMA
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?