Buduję Dom w Arnice (PD) - a raczej Koniczynkę, bo taką nazwę nadałam domkowi moich marzeń. Wprowadziłam mnóstwo zmian w projekcie - mogę wymienić się doświadczeniami z budowy. Pozdrawiam wszystkich budujących Arnikę i nie tylko... Powodzenia!
Buduję Dom w Arnice (PD) - a raczej Koniczynkę, bo taką nazwę nadałam domkowi moich marzeń. Wprowadziłam mnóstwo zmian w projekcie - mogę wymienić się doświadczeniami z budowy. Pozdrawiam wszystkich budujących Arnikę i nie tylko... Powodzenia!
Dołączone zdjęcia:
witam w kwietniu zaczynam właśnie budowe tego domku Chciałam sie zapytać na jakim etapie budowy są państwo gdyz chciałam się dowiedziec kilka rzeczy pozdrawiam
Jestem na etapie stanu surowego zamkniętego.
witam bardzo prosze o jakis kontakt z Pania gg lub e-mail mam kilka pytań może pani mi pomoże pozdrawiam
Mój adres e-mail: dorianna@gnu.univ.gda.pl
Z okazji Świąt życzę wszystkim "budowniczym swoich marzeń" szybkiej przeprowadzki do nowych domów. I oby szczęście zamieszkało z nimi...
Witam
My kupiliśmy dom w arnice w wersji parterowej. Jesteśmy na etapie adaptacji i wprowadzania zmian. Jedną z podstawowych zmian jest wykonanie więźby prefabrykowanej ze stropem drewnianym, która pozwoli w przyszłości na zagospodarowanie poddasza. Ponadto planujemy zmniejszyć okna w pokojach ze 180cm na 150 cm; w salonie i kuchni powiększymy okna z 90cm na 120cm; zmniejszymy drzwi balkonowe na 150cm; wstawimy drzwi do kotłowni; zrobimy zadaszenie nad tarasem, i może wiatę na samochód z tyłu domu (tak żeby mieć pod dachem wyjście z kotłowni :)
Będziemy budować na Podlasiu. Jestem ciekawa zmian jakie państwo wprowadzają na parterze? Kontakt makaroni1@poczta.fm
Czy nie taniej byłoby (pod względem kosztów adaptacji projektu) kupić Arnikę od razu w wersji z poddaszem użytkowym? Jakie usytuowanie względem stron świata będzie miał budynek na Państwa działce? U mnie wejście jest od wschodu, taras od południa (Ale go nie zadaszam na stałe - będzie zainstalowana składana markiza - bo nie chcę się pozbawiać słońca w pozaletnim okresie.), okna w pokojach z elewacji północnej przeniosłam na elewacje wschodnią (frontową) i zachodnią (ogrodową). Dodałam okno w kuchni a zlew przeniosłam na wybudowaną dł. ok. 1.5m ściankę przy kominku - dzięki temu mam "schowaną" kuchenkę i zlew i nie widać ich od salonu. Kotłownię zlikwidowałam (za to powiększyłam łazienkę o wnękę prysznicową i utworzyłam spiżarkę z wejściem od kuchni). Aha, jeszcze dobudowałam ganek (2x3m) na elewacji frontowej i ujednoliciłam wymiary znajdujących się tam okien.
Witam
Dom w arnice spodobał nam się od pierwszego wejrzenia, ja go zobaczyliśmy to każdy następny projekt domu był "paskudny". Początkowo myśleliśmy o kupnie projektu arniki z poddaszem, ale ... stwierdziliśmy, że (1) obetniemy koszty - podobno wykończenie poddasza to dość spora inwestycja finansowa (2) nasza rodzinka to na razie 2+1 - więc po przeprowadzce z 35m mieszkania w bloku do 90m w domu + ewentualne poddasze w przyszłości t o i tak bardzo dużo (3) zdecydowaliśmy się na firmę, która robi projekt, wykonuje i montuje konstrukcję dachową - więc miejmy nadzieję, ze będzie szybko, sprawnie i fachowo.
Niestety nasz działka ma nietypowy układ stron świata. Elewacja frontowa jest od strony południowej (a właściwie południowo-zachodniej), w dodatku od ulicy!!!! Dlatego tez planujemy usytuować dom jak najdalej od drogi. Taras będzie wychodzić na stronę północno-zachodnią - więc latem pod zadaszeniem będzie bardzo przyjemnie, a zimą to myślę, że słońce tam nawet nie zajrzy. Kotłownię i łazienkę mamy od strony północnej - zgodnie z wszelkimi zaleceniami :)
Bardzo podoba mi się pomysł z przesunięciem zlewu. My planujemy zrobić wyspę w kuchni.
Likwidują państwo kotłownię, więc czym będą państwo ogrzewać dom?
Pozdrawiamy
Ja też przejrzałam setki katalogów i Arnika od razu mi się spodobała, chociaż wprowadzilam mnóstwo zmian. U mnie będzie ogrzewanie wodne podłogowe (zarówno na parterze jak i poddaszu) zasilane z kotła elektrycznego i kominka z płaszczem wodnym. W pompy ciepła jakoś nie wierzę... Poczekam jak stanieją i stana się bardziej powszechne. Niestety z tymi kominkami to skomplikowana sprawa, waham się który model wybrać.
My z kolei myślimy o ogrzewaniu podłogowym powietrzem - Legalett z nagrzewnicą elektryczną + oczywiście kominek (prawdopodobnie z DGP)+ rekuperator.
Kiedyś też rozważałam zastosowanie płyty grzewczej Legalett ale zrezygnowałam. Zbyt duża bezwładność cieplna no i musiałabym mieć grzejniki na poddaszu. A na jakim poziomie kształtuja się w chwili obecnej koszty wykonania tej płyty? Czy mają Państwo aktualną wycenę? Firma mieści się w Gdańsku (nie wiem, czy mają regionalnych przedstawicieli - przestrzegam przed wykonawcami oferującymi podróbki Legalettu). A co do rekuperatora to też zamierzam zainstalować - mam projekt i rozprowadzoną część kanałów. Z tym, że nie rezygnowałam z wentylacji grawitacyjnej - nie chcę by wszystko było uzależnione od dostaw prądu (w kominie są przewody wentylacyjne, które zaślepie jak kupię rekuperator). Nie zamierzam też robić GWC (gruntowego wymiennika ciepła)bo uważam, że jego rola jest przereklamowana.
Legalett (oczywiście z Gdańska) już zrobił mi przybliżoną wycenę - 500zł za m2 (czyli w sumie około 50 000zł!!!). Suma trochę mnie przeraża, znajomi też mi to odradzają - jest to nowość w naszym regionie i nikt tak domów nie buduje. Właśnie dziś otrzymałam opinię geologiczną (niezbędna do projektu płyty) z której wynika, że są tam grunty gliniaste, wysadzeniowe - praktycznie przez pół roku jest tam woda pochodząca z opadów atmosferycznych. Więc dużo trzeba by było inwestować w wymianę gruntu, i izolację przeciwwodną. Płytę zrobimy na nasypie i chyba będzie to najlepszy pomysł.
Czy mogę podpytać się o sposób rozprowadzenia kanałów rekuperatora? Gdzie umieści Pani centralę? W którym miejscu są wyloty powietrza w pokojach i salonie? Czy projekt zrobiła Pani firma, czy tez sama Pani rozplanowała położenie kanałów? A GWC będzie czerpnią powietrza do rekuperatora - mój znajomy zastosował takie rozwiązanie i sobie je chwali.
Pozdrawiam
Tak, u mnie też są podobne warunki gruntowe ale ja wymieniałam grunt a płytę zrobiłam z betonu wodoszczelnego (nie chciałam aby budynek był przesadnie wyniesiony ponad poziom terenu - ale takie rozwiązanie oszczędza koszty). Projekt wentylacji opracowała firma. Dotarły do mnie niepokojące informacje, że w kanałach wentylacyjnych mogą bytować bakterie np. Legionelli (mój znajomy miał taką przygodę z jacuzzi). Muszę to sprawdzić, bo zdaję sobie sprawę, że przewody są długie i może się w nich coś "osiedlić" a nie mam 100% pewności czy filtry sobie ze wszystkim dadzą radę. Dobrze, że nie rezygnowałam z wentylacjii grawitacyjnej...
Natomiast, jeśli chodzi o koszty to płyta grzewcza Legalett zawiera w sobie instalacje wod-kan, ocieplenie styropianem więc to dlatego tak drogo. U mnie układ warstw jest następujący: zagęszczona pospółka, chudy beton, zbrojona płyta z wodoszcz. B-25, izolacja z folii, 20 cm styropianu. Na to specjalna folia+rury miedziane ogrzewania podłogowego zalane betonem. Nie podliczałam dokładnych kosztów bo jeszcze nie mam położonego styropianu, no i tej całej instalacji ale może być u mnie drożej niż u Państwa. Aha, proszę pamiętać o doprowadzeniu powietrza do kominka kanałem w płycie, bo o ile wiem nie przewidział go projektant z Archonu. Ja pamiętałam... mam ułożoną rurę o średnicy 10 cm.
Pani Doroto niech pani wrzuci zdjęcia swojego domku bardzo jestem ciekaw jak wyglada
Witam,
Ja z budową ruszam w maju i też byłbym wdzięczny za jakiekolwiek zdjęcia oraz ewentualnie poniesione koszty.
Witam
U nas tez juz stan surowy zamknięty plus posadzki gotowe oraz rozprowadzone ogrzewanie podlogowe (z legaletu). Nie są to najnowsze zdjęcia, ale taki właśnie teraz mamy etap. Przybieramy się do tynkowania, bo to już przecież WIOSNA!!
Dołączone zdjęcia:
Ta poprzednia to elewacja północna, czyli tył domu. Elewacja z boku to zachód - jest rewelacyjnie, jasno, przestronnie, zwłaszcza po poludniu.
Dołączone zdjęcia:
Front domu - musimy go jeszcze dopracować, ale to okno 300cm - rewelacja!!!!!
Dołączone zdjęcia:
Strona wschodnia, sypialniana. Na poddaszu powiększyliśmy okna - dzieki temu mamy sporo światła.
Dołączone zdjęcia:
jest piękny napiszcie cos o kosztach jesli możecie?
Witam,
Domek uroczy, ciekaw jestem tylko jaki strop robiliście?
Witam. Nas (męża i mnie) też ujął ten projekt. Wprawdzie jesteśmy na etapie zero, czyli zakupu działki, ale już teraz zerakmy na forum. Wasze rady są bardzo cenne. Również chcielibyśmy zamknać kuchnię i też najrozsądniejsze wydaje nam się wstaswienie ścianki obok kominka. Zastanawiamy się tylko, gdzie wtedy zmieści się stół jadalny? Salon wydaje się niewielki.
witaj.planujemy budowę domu .bardzo spodobał nam się ten projekt, mąż z niecierpliwością czeka na nowe zdjęcia waszej budowy, najbardziej wnętrza.domyślamy się ,że pochłania was budowa, ale gdybyś znalazła chwilę czasu, bylibyśmy wdzięczni.pozdrawiamy
Witam wszytskich. Za kilka dni kupuję wymarzoną działkę w pieknej okolicy. Mąż znalazł projekt domu w arnice i chcemy właśnie ten dom budować. Bardzo chętnie bysmy zobaczyli ten domek w "realu", jak wyglądają pomieszczenia, poddasze. Jeśli ktoś z Państwa buduje się w kujawsko-pomorskiem lub w sąsiednich województwach i byłby tak dobry pokazać nam domek, byli byśmy bardzo wdzięczni ( kontakt na gg 4401941 ).pozdrawiam serdecznie
witam czy moglby ktos podac przyblizone koszty postawienia takiego domu pozdrawiam
Witam.Mam zamiar kupic projekt arnika i wybudować taki domek.Czy ktoś juz wybudował i czy spełnia ten dom jego oczekiwnie.Prosze o rade.Pozdrawiam.
Witam, zakupiliśmy ten projekt, został już opracowany dla technologii szkieletu drewnianego, czekamy na pozwolenie na budowę. Jeśli ktoś dysponuje zdjęciami z wnętrza domu, aranżacji, wielkości pomieszczeń będę wdzięczna za podesłanie. Trochę mnie smuci, że tak niewiele jest zdjęć z realizacji tego pięknego domu w internecie. Jak wybudujemy z przyjemnością zaprezentuję go na łamach Archon.
Proszę podać adres e-maila to prześlę zdjęcia.
Witam, Kazek wielkie dzięki, mój e-mail : byczyca@o2.pl Będę wdzięczna za fotki i wszelkie uwagi, z budową ruszamy w czerwcu. Pozdrawiam.
Witam!Nam udało się juz wybudować nasz wymarzony dom w arnice. Mieszkamy od końca listopada i świetnie się mieszka. Jest przestrzeń. Dokonaliśmy paru zmian, jak narazie były to dobre decyzje! Kuchnię przenieśliśmy do pokoju z oknem od frontu, bardzo efektownie, ponieważ powiększyliśmy tym samym salon wraz z jadalnią. U góry zrezygnowaliśmy z garderoby w sypialni i mamy większą łazienkę. W kotłowni są drzwi na zewnątrz oraz w salonie zrezygnowaliśmy z tych okienek obok drzwi tarasowych.W zamian mamy drzwi tarasowe w miejscu, gdzie miał być aneks kuchenny, tam planujemy zrobić taras z wyjściem do ogrodu. Mimo, że mieszkamy, czeka nas jeszcze mnóstwo pracy... Czekam na kontakt pozostałych arnikowiczów. Chętnie wymienię się zdjęciami na mailu.
U nas stan surowy otwarty, teraz instalacje. Pod koniec lata lub na jesieni mamy nadzieję zamieszkać. Tom i Mery, czekam na Wasz kontakt mailowy, pozdrawiam.
m.czupala@o2.pl
Witam,
Czy może ktoś zdradzić czy koszty pokrywają się z tymi w projekcie? Jak Wam wyszło do stanu deweloperskiego?
Pozdrawiam
Witam. Wybralem też ten domek dla mojej rodziny. Ma ktoś może kosztorys tego domu? Potrzebny dla banku
Witam, zaczęliśmy budowę tego wspaniałego domku narazie powstają sciany . Strasznie trudny okres do budowy , wszystko dwa razy droższe , :(
Nie cieszy tak jakby cieszył kiedyś . Ale działamy nie poddajemy się . Może ktoś mógłby udostępnić w mailu zdjęcia gotowych realizacji ? Jak się mieszka w tym domu naszych marzeń ? Jak ktoś byłby chętny to proszę o wiadomosc na
Adres : mankowskamarzena@gmail.com.
Pozdrowienia !
Bardzo proszę o zdjęcia pana domu w środku. W moim zakupionym na poddaszu nie mam ścianek działowych. Potrzebuję pomysłu. Z góry dziękuję. Joanna Żukowska
2024 © ARCHON+ Biuro Projektów - Tradycyjne i nowoczesne gotowe projekty domów - autorska pracownia architektoniczna założona w 1990r. przez arch. Barbarę Mendel
Z uwagi na ciągłe doskonalenie procesu powstawania projektów (zgodnie z normą ISO 9001), prezentowane na stronie projekty domów mogą nieznacznie różnić się od dokumentacji technicznej.
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym sklepie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności.