Temat założony przez Mariusz,
444 zdjęcia, 1187 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Mariusz
#1

WitamOd kilku dni jestem posiadaczem tego projektu. Mam zamiar zacząc budowę na wiosnę (wcześniej formalności). Jeśli ktoś zacznie wcześniej to proszę o info. 1) Jakie będzieci robic okna (PCV czy drewno?)2) jeśli dach taki jak na wizualizacji to "tytan-cynk" czy coś innego?  3) jakie ewentualne przeróbki   

Default avatar
Napisany przez monia
#2

Witam, jestem rowniez posiadaczka tego projektu, planujemy narazie bardzo wstepnie rowniez budowe na wiosne, a poprawki do projektu dopiero bedziemy robic, mamy kilka wlasnych pomyslow, i pewnie architekt tez cos podpowie.

Default avatar
Napisany przez ala i marek
#3

Witamy!Być może już niedługo staniemy się również posiadaczami projektu domu w amarylisach. Na razie bacznie przyglądamy się naszemu przyszłemu domkowi w internecie. Bryła budynku ciekawa, wnętrze rówież, szczególnie okno w kuchni, bajka :-) ...ale... (zawsze jest jakieś ale) łazienka... nie wydaje się Wam trochę za mała??? Chyba w biurze projektowym przesadzili. Prysznic, kibelek i umywalka na 2m2??? Niestety sztuka dla sztuki. Pomierzyliśmy i wychodzi na to, że tylko wejść i nie wykonywać żadanych ruchów już nie mówiąć o schyleniu się, chyba, że przy otwartych drzwiach ;-))) Większa łazienka na pewno by się przydała. Szczególnie na starość kiedy nie będziemy mieli siły biegać po schodach i osiądziemy na parterze. To niestety nie wszystko... :-( Naszym zdaniem, domek ma zbyt mały metraż pomieszczeń tzw technicznych. Maleńka kotłownia z pralnią i niewielki garaż, żadanego pomieszczenia na graty które zbierają się latami, nawet te mocno posortowane. Ciekawi jesteśmy czy widzicie te same mankamenty i w jaki sposób rozwiążecie te problemy? My myślimy o częściowym podpiwniczeniu budynku, może zrobimy niewielką kotłownię pod garażem. Dzięki temu powiększymy łazienkę na parterze, kosztem tego małego już pomieszczenia gospodarczego. Zobaczymy co na to nasz architekt. Jeśli nie będzie to jakiś chorendalny koszt to pewnie zdecydujemy się na zakup projektu. Będziemy na bieżąco informować jak sprawa się ma i czeakmy też na wasze uwagi. Co dwie głowy to nie jedna ;-)Pozdrawiamy! ala i marek    

Default avatar
Napisany przez Adrian
#4

Witam.
Ja również niedługo będę posiadaczem tego projektu. Budować będę jednak dopiero na wiosnę 2010 roku. Mam nadzieję, że do tego czasu Wasze domki będę już w zaawansowanym stanie :-) i podzielicie się ze mną doświadczeniami i zdjęciami z budowy.
Co do pytań Mariusza:
1) Okna PCV w okleinie - wygoniejsze w utzymaniu i tańsze.
2) Dach jak na wizualizacji.
3) Przeróbki:
- przedłużenie garażu i zrobienie tam kotłowni (pelety, piec firmy Ulrich),
- z aktualnej kotłowni pralnia, tylko trochę mniejsza,
- łazienka na parterze powiększona kosztem aktualnej kotłowni,
- rezygnacja ze spiżarki i powiększenie pokoju,
- ściany jadalni będą miały dodane i powiększone okna (tak jak to jest w salonie). Pełne przeszklenie :-)
Do Ali i Marka: piwnica to nie jest dobry pomysł - nawet częściowa, a właściwie szczególnie częściowa. Chyba że macie zbyt dużo pieniędzy :-)

P.S.
Gdzie budujecie swoje rezydencje? :-) Ja w Tarnowskich Górach, woj. śląskie.

Pozdrawiam,
Adrian

Default avatar
Napisany przez ala i marek
#5

Piwnicy nie będzie. Odradział nam architekt, który robi adaptację. Zastanawiamy się nad powiększeniem garażu. Pytanie tylko jaki metraż będzie miał wtedy taras nad??? ;-) Może go zadaszyć i w ten sposób zyskać stryszek? Co o tym myślicie? ;-) Budujemy w Bochni (małopolskie). Niestety w planach zagospodarowania przestrzennego naszego osiedla nie dopuszcza się pokryć dachów blachą taką jak na wizualizacji i nie powiem mamy z tego powodu mały zgryz. Tradycyjna dachówka przy takich lukarnach może wyglądać... dziwnie? Może płaski dach wykończyć jaskółką, tylko, że to już nie będzie ten sam dom :-(

Default avatar
Napisany przez Adrian
#6

Jeśli chodzi o zadaszenie tarasu - też o tym myślałem, ale wydaje mi się, że zabieg ten spowoduje nadanie większego konserwatyzmu temu domu, zniknie częściowo ten pazurek nowoczesności. Ja w to nie wchodzę :-) Co do blachy na dachu, to u mnie nie ma przeciwwskazań aby ją zastosować, ale zastanawiam się nad dachówką ze względu na koszta. Ostateczną decyzję podejmę, gdy tylko je porównam (skłaniam się jednak ku blaszce). Jeśli jednak dachówka, to tylko Creaton Domino. Podobny dom (Dom w Mandragorze) buduje już kilka osób i jedna osoba ma już położoną właśnie taką. Niebawem wklei zdjęcia. Proszę zaglądać na forum tego domu. Mam pytanie co do salonu - nie wydaje się Wam trochę zbyt mały (głównie przez te schody)? Zastanawiam się jak by go powiększyć, co zmienić, ale nic nie przychodzi mi do głowy. Zmieniacie coś, czy zostawiacie tak, jak jest? I jeszcze jedno - mam wielką prośbę: z uwagi, że Archon nie udostępnia wzorów rzutów domów, czy mógłby mi ktoś przesłać na e-mail'a (adrian@ubezpieczenia.tgory.pl) skany tych rzutów (parter i poddasze). Byłbym wniebowzięty i dozgonnie wdzięczny :-). Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez Arek i Asia
#7

Witam,
my już mamy nasz projekt. Do naszej działki pasuje idealnie. Zamierzamy postawić go w Dzięgielowie k. Cieszyna woj. śląskie.
Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli rozpoczniemy budowę kwiecień/maj.

Na samym początku sugerujemy odrzucić pomysły odnośnie zabudowania tarasu. Cały urok domku w nie regularnej bryle!
...Przedłużenie garażu faktycznie może być dobrą opcją na przeniesienie kotłowni. Ta istniejąca wydaje się za mała ( mini wymiary, dwoje drzwi ).

Z pozdrowieniami
Asia i Arek

Default avatar
Napisany przez Adrian
#8

Jak miło, że ktoś buduje też na Śląsku - czuję się zaproszony na budowę... :-) A teraz poważnie - okazało się, że nawet jak przedłużę garaż i zrobię tam kotłownię, to i tak będzie mało miejsca na piec na pelety. A jeszcze podgrzewacz c.w.u., rekuperator i centralny odkurzacz. Help!, gdzie ja mam to wszystko wsadzić? Chyba że otworzę kotłownię na garaż, ale to chyba nie jest najlepszy pomysł. Najgorsze, że innego rozwiązania na razie nie widzę. A jak tam schody w salonie - robicie tak, jak w projekcie - żelbetowe, czy może ażurowe zabiegowe? Wydaje mi się, że te drugie nadałyby trochę lekkości temu nie przesadnie dużemy pomieszczeniu.

Default avatar
Napisany przez
#9

Zaproszenie aktulne oczywiście.
Pellet super, ale na składowanie potrzebne miejsce.
My skorzystamy z gazu.
Schody ażurowe!!

Default avatar
Napisany przez Adrian
#10

Też używałbym gazu, gdybym tylko go miał :-) Kocioł na pellet chyba jednak odpada, nie ma na niego miejsca i jeszcze te składowanie paliwa. Na dodatek chcę mieć trochę większą łazienkę na parterze więc muszę pomniejszyć kotłownię. Przyszła mi na myśl inna rzecz - fundament i strop grzewczy akumulacyjny Legalett. Ogrzewanie prądem (II taryfa) + kominek na pellety podłączony do tego systemu. Jak już ma być kominek, to niech spełnia jakąś dodatkową funkcję, a nie tylko ozdobną. Bo jak na ozdobę, to droga rzecz :-) Przy zastosowaniu tego fundamentu i stropu odpada miejsce na kotłownię, zakup pieca i koszt całej instalacji grzewczej. W użytkowaniu wychodzi to tak samo, jak w przypadku ogrzewania gazem, a przy wspmaganiu przez kominek nawet SPORO taniej. Właśnie robi się bardzo wstępna wycena i jak będę już coś wiedział, to podzielę się informacjami.

Default avatar
Napisany przez Daga i Marek
#11

Witajcie. Również i my przymierzamy się do kupna projektu, w którym wprost zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia :) Mały, zgrabny domek, klasyczna bryła bez udziwnień w nowoczesnym wydaniu. Spodobały nam się w szczególności piękne okna, taras nad garażem, dach z blachy ale również rozkład pomieszczeń. A co najważniejsze dom idealnie pasuje na naszą działkę. Mamy nadzieję, że uda nam się zacząć budowę wiosną/latem 2009. Budujemy w woj. mazowieckim.
Tak jak większość z Was myślimy o wprowadzeniu kilku zmian, m.in.:
- powiększenie pokoju na dole kosztem spiżarni
- minimalne powiększenie łazienki (która jest zdecydowanie za mała!) kosztem kotłowni, ale jednocześnie zamknięcie przejścia przez kotłownię do garażu, co pozwoli na uzyskanie dodatkowej, pełnej ściany w kotłowni. Co o tym myślicie?
- ewentualnie jeśli powyższe rozwiązanie z jakiegoś powodu odrzucimy - powiększenie garażu aby uzyskać dodatkowe miejsce "techniczne".
Niestety jesteśmy również zmuszeni do zmiany kąta nachylenia dachu z 42 stopni do 40 (takie warunki określa decyzja o WZ). Architekt twierdzi, że to niewielka, wręcz kosmetyczna zmiana ??
Z przyjemnością będziemy śledzić forum, wymieniać się uwagami i kibicować wszystkim, którzy wybrali ten projekt :) Pozdrawiamy, Daga i Marek

Default avatar
Napisany przez Daga i Marek
#12

Co do schodów - zdecydowanie ażurowe!

Default avatar
Napisany przez Adrian i Wioletta
#13

Mam! Znalazłem! :-) Firma Kostrzewa produkuje piec na pellet, który zmieści się do tej kotłowni. Daga i Marek - robimy podobne zmiany co Wy: powiększenie pokoju na parterze kosztem spiżarni, minimalne powiększenie łazienki kosztem kotłowni, zamknięcie przejścia z kotłowni do garażu, schody ażurowe oraz dodatkowo: rezygnacja z kominka (nie zapłacę kilkanaście tysięcy za coś, czego nie będę używał), powiększenie i dodanie okien w jadalni (tak jak to ma miejsce w salonie) i przedłużenie garażu z tyłu, gdzie zrobię sobie składzik na pellety, narty, itp. Jeśli starczy pieniążków :-), to w ogrodzie zrobię jeszcze altankę grillową z małym pomieszczeniem na narzędzia ogrodnicze. Zastanawialiśmy się nad dachem - blacha czy dachówka Creaton Domino - i wybór padł na blachę. Trochę droższa, trochę trudno o fachowców, ale myślimy, że warto. Proszę zwrócić uwagę na miejsce na TV w tym projekcie - pod schodami, na przeciwko dużych okien wychodzących na południe (przynajmniej u Nas). Bez zasłaniania okien, nawet gdy nieśmiało wyjdzie słonko, trudno będzie cokolwiek zobaczyć w tym TV. Moja plazemka będzie wisiała na ściance, gdzie w projekcie jest przewidziany kominek.

Default avatar
Napisany przez Arek i Asia
#14

Legelett to ciekawa opcja na ogrzanie domku, tym bardziej, że w naszym projekcie nie ma niejsca na składowanie opału- szczególnie pelletu (chyba, że zamierzacie kupować w workach 25 kg, co już w ogole się nie opłaci). Legalett, to również płyta fundamentowa (nie mały wydatek). Może korzystniej wyjść częściowe podpiwniczenie i przeniesienie tam kotłowni- co sądzicie?
My skorzystamy z gazu, więc te dylematy nas nie dotyczą.

Default avatar
Napisany przez Adrian i Wioletta
#15

Tak, Legalett to ciekawa opcja, ale wczoraj dostałem wycenę i, że tak powiem, "lekko" przesadzili. Fundament grzewczy - 69.500 zł + 7% VAT, strop grzewczy - 42.200 zł + 7% VAT. Dostałem również wycenę na cały domek w stanie surowym zamkniętym z instalacjami (Legalett + Praefa) i wynosi ona 370.500 zł + 7% VAT. Z uwagi na powyższe, ta technologia odpada :-) Pozostaje piec na pellet Kostrzewa i składzik na pellety powstały po przedłużeniu garażu - 2 do 3 palet wejdą więc dostawa dwa razy w roku. P.S. Jeśli jest ktoś chętny na poczytanie wyżej opisanej wyceny, to mogę przesłać na e-mail'a.

Default avatar
Napisany przez beata+jacek
#16

Hej
nam tez sie podoba ten projekt. czy ktos z forum moze nam podesłac koszty ( realne )? jest duzo informacji o kosztach ale rowniez duzo rozbieznosci cenowych, chcemy zaczac budowe jesienia

Default avatar
Napisany przez Arek i Asia
#17

Nic dziwnego, że każdy podaje inne wartości.
Wystarczy wziąć pod uwagę rozbieżności w cenach mat. bud. , ekip budowlanych.

Default avatar
Napisany przez beata+jacek
#18

Hej,

ale bardziej miałem na myśli informacje z kosztorysów z różnych kwartałów 2007 i 2008, czy to jest rzetelna informacje, czy w ciemno trzeba coś doliczyć lub da się zaoszczędzić?

Default avatar
Napisany przez Arek i Asia
#19

Projekt jest nowy.
Pierwsze budowy rozpoczną się wiosną tego roku. Myśle, że na takie informacje będziecie musieli jeszcze troche poczekać.
My czekamy na pozwolenie na budowe.
Chcielibyśmy rozpocząć prace kwiecień/maj.

Default avatar
Napisany przez Mariusz
#20

Pierwszy kosztorys jaki pojawił się wraz z projektem był o 100 000,- niższy. Można więc wnioskować, że obecny jest aktualny (oczywiście zależy to od tego kto będzie wykonawcą i jakie zastosujemy materiały).

Default avatar
Napisany przez Maka i Michał
#21

Projekt kupiony.Teraz architekt i pozwolenie.Na wiosnę zaczynamy.Postaramy się wstawiać zdjęcia na forum :) Co do kosztorysu, powinno się zmieścić w 300 tys.zł Jednak parę zmian nanieśliśmy. Chodzi o okna, niektóre, ale najważniejsze - rezygnacja z garażu.

Default avatar
Napisany przez Adrian i Wioletta
#22

Maka i Michał - jakie nanieśliście zmiany w oknach?
P.S.
Gdzie budujecie?

Default avatar
Napisany przez Edyta
#23

Witam wszystkich forumowiczów. Bardzo podoba mi się projekt domku w amarylisach i mam nadzieje, że w niedługim czasie równiez i ja stanę się jego posiadaczem. Korzystając z okazji chciałabym zadać pytanie Adrianowi i Wioletce. Z Waszych wypowiedzi wnioskuję, że przezyliście burzę mózgów wybierając sposób ogrzewania domu ;).Wybraliście (chyba) piec na pellet Firmy Kostrzewa. Czy moglibyście podzielić się szczegółami np. ile kosztuje taki piec, ile kosztuje paliwo do tego pieca, jak kształtują się koszty ogrzania domu w amarylisach w skali całego okresu grzewczego, czy w porównaniu do innych sposobów ogrzewanie (gaz, prąd) jest taniej? A co z ciepłą wodą? Niestety jeszcze nie robiałm rozpoznania w całej tej kwestii, dlatego byłabym bardzo wdzięczna za podpowiedź, jeżeli oczywiście nie sprawi Wam to kłopotu.Z góry bardzo dziękuję.E.

Default avatar
Napisany przez Arek i Asia
#24

Dostaliśmy pozwolenie na budowę.
Planujemy rozpocząć prace końcem kwietnia.

Default avatar
Napisany przez Adrian
#25

Edyto, powiem tak - gdybym miał gaz to korzystałbym z takiego ogrzewania (trochę drożej, ale znacznie wygodniej). Jednak z uwagi, że go nie ma, muszę wybrać coś zastępczego. Najtańszym paliwem jest ekogroszek (obowiązkowo typu Pieklorz - najlepszy). Kotły do jego spalania również są tańsze od kotłów na pellet. Jego wada to to, że jest to węgiel, czyli czyści raczej z kotłowni nie wyjdziemy :-) Pellet (Barlinek) jest w tej samej cenie (podwyżka od 1 marca), jednak spala się go więcej - stosunek do ekogroszku to 1,4. Zaleta pelletu - czyściutki, ładnie pachnie :-) i rzadsza obsługa kotła. Tak więc, wg mnie, pellet to taki kompromis między ekonomią a wygodą. Jeśli jednak ktoś się nastawia tylko na ekonomię, to zdecydowanie ekogroszek. I powiem szczerze, że ja chyba też tak zrobię. Kotły do oby tych systemów polecam z firmy HEF (tańszy) lub Kostrzewa (droższy). Ja wybieram HEF, ale nie tylko ze względu na cenę, ale również na fakt, że ich salon firmowy znajduje się 2 km od mojego miejsca zamieszkania, a producent ok. 30 km więc z obsługą gwarancyjną i pogwarancyją nie będzie problemu (a z tym jest niestety BARDZO różnie). Co do kotłowni, jest ona malutka i po wstawieniu takiego kotła nie będzie ona spełniała Polskich Norm, ale z odbiorem nie będzie problemu. Gdyby zwracali na to uwagę, to musieliby nie wydać pozwolenia na użytkowanie dużo powyżej 50% ludzi budującym dom. Będzie też trzeba zlikwidować przejście z domu do kotlowni. Skład na paliwo w pomieszczeniu powstałym po przedłużeniu garażu. Wejdą trzy palety (ok. 800kg na palecie). Co do konkretnych wyliczeń kosztów ogrzewania i wszystkiego innego - wszystko można znaleźć w internecie. Jest to temat rzeka, który zająłby za dużo miejsca na forum (i tak już się zbytnio rozpisałem ;-)). Pozdrawiam. Acha, jeszcze jedno - co do wody, to podgrzewacz pojemnościowy poziomy z firmy AEG.

Default avatar
Napisany przez
#26

Arek i Asia - no to Alleluja i do przodu :-) Będę Was czasami nachodził na budowie :-)

Default avatar
Napisany przez Adrian
#27

Nie podpisałem się pod ostatnią wypowiedzią - to ja, Adrian :-)

Default avatar
Napisany przez Arek i Asia
#28

Zapraszamy!!!!

Default avatar
Napisany przez Damian
#29

Witam! Dom w amarylisach też mnie zauroczył, to jest ten dom, który będę budował od m-ca sierpnia br.. Jestem już po rozmowach z projektantem i też jak Wy wprowadziłem małe zmiany w projekcie. Łaźienka na poddaszu podzielona została na dwie mniejsze - jedna z bezpośrednim wejściem z sypialni małżeńskiej ( brodzik, umywalka i wc), druga (wanna, umywalka wc) z wejściem z holu. Na parterze w jadalni będą takie same okna jak w salonie ale zakotwiczone w narożnik w narożniku z cegły. Narożnik kolorystycznie dopasowany do koloru ram okiennych nie wpłynie na zmianę wyglądu domu. Mój znajomy miał w swoim domu podobne okna, które pod wpływem osiadania budynku, wiatru itp. rozszczelniły się i zdeformowały. Gdy okna zakotwiczył w nowodobudowanych narożnikach od dwóch lat ma spokój z oknami. Co sądzicie o "pompie ciepła", jako ogrzewaniu domu. Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Damian
#30

Zapomniałem dodać, że doradzono mi rezygnację z balkonu na poddaszu - jescze się nad tym zastanawiam.

Default avatar
Napisany przez Adrian
#31

A to dlaczego doradzono Ci rezygnację z balkonu? Z uwagi na mostek termiczny, czy z innego powodu? Co do pompy - fajna rzecz, ale droooga. Nie wiem, czy dożyję momentu, w którym zwróci mi się jej koszt ;-)

Default avatar
Napisany przez Damian
#32

Balkon o tych wymiarach (szer. ok 105 cm dł ok 500 cm) jest tylko ozdobą, i podwyższa koszt budowy. Drzwi balkonowe zostaną i bedą tak samo wyglądać jak drzwi od stron frontowej i ogrodowej.O pompie ciepła mam to samo zdanie fajna rzecz ale zbyt droga. Zastanawiam się o ile przedłużyć garaż, zeby zyskać wygodny skład na ekogroszek i może pomieszczenie na jakieś "rupiecie". Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Adrian
#33

Damian - zacząłem się zastanawiać nad tym, co napisałeś na temat okien w salonie i jadalni. Kto wie, czy nie masz racji. Mam do Ciebie prośbę - czy mógłbyś wkleić na forum lub przesłać mi na e-mail'a skan rzutu parteru po tych zmianach? Będę zobowiązany.

Default avatar
Napisany przez Arek i Asia
#34

Damian, ja również proszę o rzut na forum.
Dodam tylko, że deka nie opiera się na profilu 10 wbudowanym w okno...

Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Adrian
#35

Chyba już mi się odechciało budować wg tego projektu. Zbyt wiele drażniących mnie rzeczy. Gdyby Archon udostępniał wzory rzutów swoich projektów, to bym go nie kupił. Z drugiej strony - już wiem, dlaczego ich nie udostępnia :-) Sprzedam w dobrej cenie - jacyś chętni?

Default avatar
Napisany przez Damian
#36

Adrian jakie masz problemy z tymi rzutami?

Default avatar
Napisany przez Adrian
#37

A takie tam moje manie :-) Np. mania symetrii, a w tym domu nic nie jest symetryczne. Przerobiony na nowoczesny Dom w lukrecji i to tylko tak, aby ładnie wyglądało, a nie koniecznie z sensem. Chciałem zaoszczędzić i kupić gotowy projekt, a teraz będę miał czerwono na nim, a wyjdzie mnie to pewnie tyle co projekt indywidualny. Co z tymi Twomi rzutami - podzielisz się na forum?

Default avatar
Napisany przez Damian
#38

Jasne, jak tylko bedzie wszystko gotowe.

Default avatar
Napisany przez Adrian
#39

No to czekamy z niecierpliwością.

Default avatar
Napisany przez ala i marek
#40

Witamy!..chyba po raz ostatni na tym forum.. Zrezygnowalismy z projektu dom w amarylisach na rzecz innego, ktory w 100% spelnil nasze wymagania. Za wszystkich, ktorzy beda jednak budowac amarylisy trzymamy kciuki i zyczymy powodzenia!!! ala i marek 

oglądasz stronę   z 30
gotowy projekt Dom w amarylisach
KOD: 350SWIETA
Dom w amarylisach
Ikona Kondygnacji2
Ikona pokojów5
Ikona łazienki + toalety2
Ikona stanowisk garażowych1
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
113,56 +18,93 +4,05
Koszty budowy : 301 100 zł
Cena z kodem
350SWIETA
4 180 zł
(3 398,37 zł netto)
Cena regularna 4 530 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 4 030 zł
Korzystny kredyt hipoteczny
REKLAMA
BRAAS - Jakość na lata
REKLAMA
Velux okna dachowe
REKLAMA
HORMANN - metalowe skrzynie ogrodowe
REKLAMA
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?