Temat założony przez Rafaello,
20 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Rafaello
#1

WitamWłaśnie dzisiaj zamówiłem u architekta powyższy projekt.Proszę o propozycję zmian w ramach adaptacji, projekt prawie identyko jak werbenach 2 tylko większy, a wiem że 2 cieszy się ogormnym zainteresowaniem. Dla nas prawie idealny, ale może są pewne szczegóły które warto zmienić. Będę wdzięczny za wszelakie podpowiedzipozdrawiam

Default avatar
Napisany przez miki
#2

my nie będziemy robić balkonu z tyłu domu

Default avatar
Napisany przez pap
#3

Witam, też buduję ten dom. Zrobiliśmy (tzn. robią się) zmiany...trochę tego. Zacznę od długości - wydłużamy o 30 cm z każdej storny - co nam to da: wyższy strop parteru (260 to nie szaleństwo, chcę mieć 280) trzeba będzie dodać schodek na parterze, robimy schody lustrzane wiec będzie wejście na górę przy toalecia a nie przy pokoju ( tam będzie zejście do kotłowni) poszerzy nam się kuchnia i lazienka na parterze. PRzestawiamy kominek na ściankę boczną salonu (tak jak dom w kaliach)- w tym wypadku komin na górze wypada niby na środku pokoju więc tam stawiamy ściankę działową i będzie kolejny pokój (sam lukfern 9m2). Nad garażem będzie z jednej strony pralnia a z drógiej garderoba, na końcu pokoj- nie będzie drzwi w tym miejscu jak to oni rysują tylko zamiast tego będzie tam korytarzyk z drzwiami z trzech stron (nie wiem czy jasno to piszę ...) Mąż coś jeszcze wykombinował z poziomami ale ni jak nie mogę tego załapać ;-( bardzo to abstrakcyjne. Domek jest rzeczywiście swietny- czekaliśmy na jego wydanie od początku czerwca;-) mam nadzieje że nam uda sie go rozpocząc jeszcze do zimy. Aha, kolejna zmiana: zamurujemy przejście prowadzące od wejścia do salonu - niezbyt fajnie wylegiwać się na sofie a tu ktoś wpada z drzwi wprost na ciebie. W zamian będziemy mieli szerokie drzwi tam gdzie oni sugerują ścianę z luksfer. No i jeszcze zrezygnujemy ze spirzarni bo 90 cm to zbyt mało żeby to pomieszczenie spełniało swoje funkcje- za ciasno żeby wstawić mebel i jescze się komfortowo poruszać. Rozdzielimy tą przestrzeń po pół na wiatrołap i poszerzenie kuchni. Odpada koszt drzwi wewnętrznych hi hi
pozdrawiam
pap
miłego budowania

Default avatar
Napisany przez Rafaello
#4

No faktycznie "pap" troszke tych zmian będzie u was, skoro kominek na ścianie prostopadłej to rozumiem że likwidujecie komin na środku, a co w takim przypadku z wentylacją z kuchni, której na projekcie nie ma a którą ewentualnie można przeciągnąć w stropie do komina, skoro schody odwrotnie to czy wejście do pomieszczenia nad garażem będzie ok, my drzwi oraz ścianę z luksfery w salonie likwidujemy całkowicie, jakie planujecie ogrzewanie, gdzie stawiacie domek.

Default avatar
Napisany przez pap
#5

domek stawiamy pod Bydgoszczą. No, trochę namieszaliśmy w nim. Jeśli choczi o komin to wentylacje (masz racje-choć jej nie widac to jest w miejscu komina) i tam ją zostawiamy. Trzeba będzie przebudować tylko komin do kominka- wybudować go w zupełnie innym miejscu. Jeszcze nie wiem jak to będzie wyglądać ale skoro 'kalia' jakoś wygląda to i ten też da radę. Co do schodów na górę to zmieni się tylko strona po której się będzie wchodzić nad garaż. Przez ten przesunięty kominek zrobi nam się dodatkowy pokoik (ok. 9m2) w lukarnie na górze - bo tak to by komin był na środku pokoju ;-))) Musimy coś jeszcze zrobić z kotłownią - teoretycznie eko-groszek się może zmieścić ale może być ciasnawo. Planujemy kominek z płaszczem + eko-groszek. Eko-groszek do wody non-stop a kominek do grzania aż nam braknie zapału - wtedy wszyskto na eko-groszek. Na dole planujemy podłogówke na całości (niestety kafle prawdopodobnie też na całości- wole dechy albo panele ale wiadomo ze podłogówka lepiej znosi kafle) a na górze normalne kaloryfery. Jeśli chodzi o okna to jeszcze nie wiem ale dodamy chyba coś na poddaszu. Jak nam architekt wyrysuje wszykie zmiany to dam znać jak to wygląda ;-)

Default avatar
Napisany przez mondzia
#6

Witam. My także zamierzamy budować werbenkę 5, gdyż jest wyjątkowa. Cieszę się że zyskuje ona coraz większe grono. Co do zmian to zamierzamy: u nas wejście bedzie od północy wiec część ogrodowa bedzie od południa. Likwidujemy drzwi w garażu, gdyż będą kiepsko wyglądać od wjazdu oraz jedno z okien dużych w salonie( to z prawej strony) na okno standardowe. Poza tym likwidujemy także luksfery i drzwi w salonie czym salon optycznie staje się większy.Zasatanawiamy się także nad sensem tak małej spiżarki, zapewne i tak niespełni ona swojej funkcj. Pozdrawiam i czekam na dalsze wypowiedzi.

Default avatar
Napisany przez
#7

co do spirzarki to masz racje. Ja też ją likwiduję na czym zyska wiatrołap bo się sporo powiększy. Ja zawsze marzyłam o dwóch drzwiach w salonie wychodzących na ogród więc tak zostanie jak w projekcie. A zostawiacie kominek na miejscu? Jestem ciekawa jak to wszystko będzie wyglądać. Może jak już będzie coś sie dziać to zamieścisz fotki? A może będziesz pisać dziennik na forum 'muratordom'? Ja już zaczęłam ale na razie mam tylko fotki działki ;-)

Default avatar
Napisany przez Rafaello
#8

Witam ponownieCiekaw jestem jakie oszacowaliście koszty poszczególnych etapów budowy oraz tzw. koszt pod klucz, jaką metoda budujecie, oraz z jakich materiałów, czy zgodnie z projektem, czy też nie. Ja pod koniec października mam zaplanowane wylewanie fundamentów, tak aby jeszcze w tym roku wyjść ze stanem zerowym, a u was jakie postępy.pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez mondzia
#9

Witam po długiej nieobecności. Załatwianie wszystkich dokumentów jednak zabiera czas:( jak sami zresztą wiecie. BYliśmy u naszego projektanta adaptującego,zaproponowaliśmy mu nasze zmiany:-zmniejszenie jednego z okien balkonowych w salonie, na normalne okno jak w gabinecie-zmianę okna w jadalni.Zmniejszyliśmy szerokość okna i będzie tutaj okno balkonowe-usuneliśmy luksfery i drzwi w salonie oraz zmniejszyliśmy szerokość ściany z muru je dzielącego. Nie da się całkowiście tego usunąć gdyż jest to ściana podtrzymująca, nośna. w sumie dałody się jak twierdzi projektant ale to wiązałoby się z ogromnymi kosztami.-liwidacja drzwi w garażu od strony ogrodu-za radą architekta nie likwidujemy spiżarki. Jest mała ale i tak ma spełnić swoje zadanie. Zaproponował nam wstawienie składanych drzwi. Zgodziliśmy się na tą propozycję.To jednak można zawsze zmnienić na etapie budowy domu.- na poddaszu likwidujemy jeden balkon. Ten nad wejściem. Będzie tam lukarna, normalne okno standardowe. Dach ma być przedłużony na całej szerokości okna. To spowoduje mniejsze straty ciepła. Zazwyczaj i tak jest zawsze używany jeden balkon, a tym bardziej że będzie on od północy. To także zmniejszy nam koszty. -w łazience na poddaszu liwidujemy okno, za radą architekta, i wstawiamy dwa małe okienka 60/60 w ścianie tam gdzie jest prysznic i wanna. Te okineka będą jedne nad drugim. Doradził nam to gdyż, w łazience z oknem dachowym woda się skrapla i nie zdaje to okno egzaminu.- liwidacja okna w pokoju nad garażem od strony wejścia  To by było na tyle.  My raczej zostaniemy już przy tych zmianach. Uważamy że są raczej słuszne i praktyczne. Proszę o dalsze wypowiedzi. Pozdrawiam mondzia:-)

Default avatar
Napisany przez
#10

raffaello, i jak wylałeś fundamenty?

Default avatar
Napisany przez skoski
#11

Witam.
Ja jestem na etapie budowy, właściwie to za tydzień zaczynam robić więźbę dachową. Też uważamy, że projekt jest dobry. Owszem są pewne minusy, ale nie można mieć wszystkiego.
Również wprowdziliśmy kilka zmian - w zasadzie to takie same jak Państwo opisują. Jedyna zmiana, którą się nie pojawiła to to, że poszerzyliśmy garaż o 1m. Miejsce to zagospodarujemy na spiżarnię i regały garażowe.
Zmioany: Likwidacja spiżarni, w salonie zmiana jednych drzwi na okno, a okno w wykuszu przerobione na wyjście na taras. Żadnych luksferów, likwidacja drzwi wejściowych z korytarza do salonu. A przed wejściem nie robimy kolum, balkon zaokrąglony-łukowow- spornikowy, zaokrąglone nadproże w drzwiach balon na piętrze od strony frontowej. Co jeszcze??
Proponuję Państwu już na etapie projektu podniesienie ściany kolankowej poddasza. Póżniej już nie można!!!
Teraz jesteśmy na etapie wyboru dachówki ceramicznej. Mętlik jakiego mało. Owszem kolor już wybraliśmy ale pozostał do wyboru producent. Może ktoś podpowie na co zwrócić uwagę przy wyborze dachówki, jaki producent jest dobry. Miotam się pomiędzy Ruppceramika typ Rubin 13V a Koramic E32.
pozdrawiam wszystkich budujących "Dom w Werbenach 5"
"Niech się mury pną do góry, a murarze niech trzeźwi będą"

Default avatar
Napisany przez pap
#12

WItam, no w końcu się zaludnia na tym forum ;-) Jakoś werbenka mało popularna abo ludzie się nią nie chcą chwalić. Co robicie z oknami na poddaszu? Te nad garażem są olbrzymie! 140/78 ... to zbyt duży koszt szczególnie kiedy ma tam być pralnia i garderoba. Czy ktoś juz ma etap wstawiania (płaceni za..;-))) okien?
pozdrawiam
pap

Default avatar
Napisany przez Tyres
#13

Mamy ogromną prośbę do skoski chcielibyśmy zobaczyć wasz dom w realu.
Prosimy o podanie adresu lub kontaktu na adres dwojackiroman@poczta.onet.pl
Obecnie zakupiliśmy projekt i jesteśmy na wymyślaniu zmian.
Zastanawiamy się nad zmianą położenia kominka( w rogu salonu - ale to chyba za duże zmiany), likwidacja luksferów i wejścia do salonu, likwidacja okna dachowego od strony frontowej nad garażem
oraz podniesieniem ścianki kolankowej ( na jaką wysokość?).
Zastanawiamy się nad ogrzewaniem podłogowym na dole( prócz pokoiku).

Default avatar
Napisany przez tmg
#14

Decyzja podjęta, kupujemy projekt w werbenach 5. Nasze zmiany: likwidacja luksferów i drzwi do salonu, likwidacja spiżarki, podnosimy dół o 10cm., no i największa zmiana schodów na dwubiegowe poprzez przeniesienie drzwi do gabinetu na stronę od salonu ( będą podwójne , efektowne) i przedłużenie ich biegu na ścianie gabinetu. To wszystko z naszych pomysłów :)

Default avatar
Napisany przez
#15

Fundaenty wylane. Dość kosztowna imprezka. Za sam beton na ławy: 5.800 + 600 za pompe, potem bloczki (2,90 za szt a potrzeba 1900= 5510) potem zalanie płyty to kolejne 24m3 betonu = 5.800+ znowu pompa... cholera nie miało być tak drogo.

Default avatar
Napisany przez misiek
#16

Wylewalś ławy, czy cały fundament, bo ja liczyłem na ławy 14-15 m3 betonu 60m*0,6m*0,4m.  Ja mam zamiar budować tn domek podpiwniczony więc  będzie strop na który zakładam  również  14-15 m3 11,5m*9*0,14. A dolna plyta to chudziak, na który dopiero po zakończeniu budowy wylewka. Na poczet piwnicy licze równiż ok 2500 bloczkow.

Default avatar
Napisany przez jagoda
#17

Jesteśmy na etapie ścian poddasza, dla informacji przedników podaję , ławy 20m3, chudziak 11, beton na strop terrivy 16,5 (schody+balkony) to wszystko przy wydłużonym garażu o 1,5m

Default avatar
Napisany przez Zibi
#18

          Dzień dobry. Na początku podaję swojego maila nowakzbyszek@poczta.fm (imię w adresieJ). Pozdrawiam również wszystkich miłośników Domu w Werbenach 5. Projekt domu zakupiliśmy na jesieni 2009 roku, po długich poszukiwaniach. Chcieliśmy aby dom spełnił nasze oczekiwania, zarówno pod względem rozkładu wewnętrznego pomieszczeń, jak i wyglądu zewnętrznego. Kupując projekt, wiedzieliśmy, że będziemy go częściowo modyfikować, zmiany wnętrza stosunkowo niewielkie, zmiany zewnętrzne obszerniejsze, a dokonane z inspiracji projektem domu ATS AT-107. Obecnie mamy już pozwolenie na budowę, wykonawcę do stanu surowego, oraz prawie prąd i wodę na działce (właśnie są podciągane). Działka to prostokąt o wymiarach ok. 25x43 m, czyli ok. 10,6 a. Teren lekko pochyły – ok. 5% spadku w kierunku południowym, szukaliśmy całkowicie płaskiego, ale cóż, nie można mieć wszystkiegoJ. Za to okolica bardzo ładna – Przybysławice k. Krakowa, gm. Zielonki. Wejście do domu od strony północnej. Budowę zaczynamy z końcem lipca br. Teraz może powiem coś o zmianach w projekcie. Najistotniejsza zmiana to likwidacja wykusza (balkon pozostaje) i przedłużenie domu o tę długość (wydłuża się salon, wiatrołap i kuchnia). Na tej ścianie (zachodnia) powstają dwa okna, jedno kuchenne 150/140, drugie salonu 240/140. Na kolejnej ścianie – południowej, w miejscu okna tarasowego usytuowane będą drzwi o wymiarach 240/230 (prawdopodobnie będą to trzy skrzydła, po otwarciu tworzące w całości wolną przestrzeń). W miejscu drzwi tarasowych powstaje okno (pozwala to na praktyczniejsze w naszym odczuciu usytuowanie mebli). Okno od gabinetu z wymiaru 150/170 zmieniamy na 150/140. Poszerzamy jeszcze drzwi wejściowe o dodatkową połówkę skrzydła (względy wizualne), podobne drzwi będą przy wyjściu z wiatrołapu. Jeżeli chodzi o konstrukcję dachu to w części północnej (od strony wejścia) zrezygnowaliśmy z dużej lukarny wraz z balkonem, zastępując ją dwoma małymi lukarnami. Nad wejściem został doprojektowany zadaszony ganek (proponuję zobaczyć projekt ATS AT-107). W części południowej domu dołożyliśmy po stronie prawej dachu lukarnę, co związane jest ze zmianami wnętrza, o których w dalszej części mojego obszernego opisuJ. Zamiast tarasów wylewanych na mokro, doprojektowany został taras drewniany o wymiarach ok. 300x700 cm (długość salonu), zadaszony najprawdopodobniej pokryciem z gontu (pokrycie domu dachówką ceramiczną – Marsylka w kolorze naturalnej czerwieni). Konstrukcja zadaszenia tarasu, to legary kotwione w ścianie. Przy południowo-zachodnim narożniku domu rośnie orzech, nasz ostatni pomysł to wkomponowanie go w taras, może fajnie wyglądaćJ. Myślę, że dotychczasowy opis uzmysłowił czytelnikom, iż dom nasz utrzymany będzie w tradycyjnym stylu, z użyciem naturalnych materiałów (jak najwięcej kamienia i drewna). Teraz wnętrze i dokonane tam zmiany. Parter budynku to:·          w części kuchennej - likwidacja spiżarki,·          w części kuchenno salonowej – wstawienie drzwi dwuskrzydłowych o wymiarach 150/220,·          w części korytarzowo salonowej – likwidacja luksferów, ścięcie narożnika pod kątem ok. 45 stopni i wstawienie tam drzwi dwuskrzydłowych jak w części kuchenno salonowej,·          w salonie – przesunięcie kominka w stronę ściany zachodniejPiętro:·          łazienka – powiększenie powierzchni poprzez przesunięcie ścianki zachodniej o ok. 80 cm (jest to możliwe dzięki zlikwidowaniu dużej lukarny) Zaznaczam, że łazienka będzie doświetlana zamiast oknem połaciowym, oknem z lukarny. ·          zlikwidowanie pokoju przyległego do garażu (strona południowa)i zastąpienie go garderobą o wymiarach 297x300 cm (doświetlana doprojektowanym oknem połaciowym). W wyniku tej zmiany, na górze powstaje duży hol z wyjściem na balkon z widokiem na część ogrodową. Pozwala to na uzyskanie dodatkowej części wspólnej na piętrze budynku (oczywiści kosztem jednego pokoju).UffJ. To chyba wszystko – na razieJ. W przypadku jakichkolwiek pytań, zapraszam do udziału w rozmowie. Na maila mogę przysłać zdjęcia projektu z naniesionymi modyfikacjami (oczywiście prawa autorskie zastrzeżoneJ). Mam nadzieję, że niedługo będę mógł pokazać Państwu zdjęcia z budowy. Pozdrawiam. Moje pytania (odpowiedzi na forum lub na maila): 1.       Czy może ktoś wypowiedzieć się na temat ceny robocizny za dom w stanie surowym.2.       Poszukuję taniego garażu blaszanego o wymiarach 3x5 m.3.       Proszę o propozycje co do polecanej dachówki, stolarki, kamienia elewacyjnego, itp.

Default avatar
Napisany przez pap
#19

Ile wyszeł was strop terriva? My kładziemy strop żerański - miało być taniej ale wyjdzie chyba ok 11 tyś w sumie z transportem i dzwigiem.

Default avatar
Napisany przez pap
#20

zibi, my utargowaliśmy robocizne za SSO z dachem (położenie więźby i dachówki) 45 tyś. POdobno to dobra cena bo ludzie tyle płacą za parterówki.
pozdrawiam i czekam na fotyu

gotowy projekt Dom w werbenach 5
KOD: MOJDOM250
Dom w werbenach 5
Ikona Kondygnacji2
Ikona pokojów6
Ikona łazienki + toalety2
Ikona stanowisk garażowych1
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
149,91 +20,62 +4,76
Koszty budowy : 363 300 zł
Cena z kodem MOJDOM250
4 540 zł (3 691,06 zł netto)
Cena regularna 4 790 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 4 440 zł
Korzystny kredyt hipoteczny
REKLAMA
BRAAS - Jakość na lata
REKLAMA
HORMANN - metalowe skrzynie ogrodowe
REKLAMA
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?