Temat założony przez rafał,
2 zdjęcia, 32 wpisy (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez rafał
#1

Witam wszystkich.

Jesteśmy w trakcie budowy domu w aksamitkach. W tej chwili jesteśmy na etapie stanu surowego zamkniętego.
Pozbyliśmy się 4 okien z poddasza i zlikwidowaliśmy przejście z garażu do kotłowni.
Może ktoś jeszcze buduje ten dom. Następnym razem załączę fotkę. Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez Arka
#2

Witam serdecznie Pana. Ja ruszam z budową w kwietniu. W projekcie takze architekt dokonał zmian tzn. zmniejszyliśmy ilość okien połaciowych chyba o 5 sztuk.Proszę powiedzieć w jakim wojwwództwie Pan mieszka. Ja mieszkam w Szczecinku- woj. zachodniopomorskie.Czy były jakieś większe problemy z budową ? Bardzo chetnie skorzystam z Pańskich doświadczeń. Jeżeli byłby Pan zainteresowany mogę podać swojego e-maila i moglibyśmy częściej porozmawiać na temat budowy. Pozdrawiam Arka

Default avatar
Napisany przez rafał
#3

Witam

Jesteśmy z Ożarowa tj. woj. mazowieckie. Generalnie żadnych większych problemów z budową tego domu nie mieliśmy. Podnieśliśmy poddasze i 1 cegłę i to wszystko.
Obecnie bierzemy się za instalacje a potem wykańczanie.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 990
Default avatar
Napisany przez rafał
#4

a może jeszcze jedn fotka :-)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 777
Default avatar
Napisany przez RAAFAŁ
#5

Witam!
Także zakupiłem ten projekt, mam pytanie do rafał z Ożarowa: jakimi pustakami budowaliście ściany zewnętrzne i czy dach kryliście dachówką czy blachodachówką.
Z góry dziękuje

Default avatar
Napisany przez beti
#6

zaczęliśmy jesienią fundamenty i nie możemy doczekać się wiosny kiedy będzie można ruszyć dalej, razem z mężem i dwójką dzieci mamy jeden wspólny temat: nasz wspaniały przyszły domek, chcielibyśmy porozmawiać z kimś kto ma już wybudowane więcej niż my , aby wymienić ważne rady i zapytać o szczegóły, piszcie do nas: BEATA

Default avatar
Napisany przez Rafał
#7

Witam Wszystkich

Widzę że forum nam rośnie ;-) . Ściany stawialiśmy z porothermu 25 tak jak w projekcie. Dach przykryliśmy blachodachówką . Dach jest obliczony na dachówkę ceramiczną cięższą niż blacha , dlatego można troche przekroje więźby zmniejszyć .
pozdrawiam
Rafał

Default avatar
Napisany przez DAREK
#8

Mam pytanie do Rafała z Ożarowa, jestem z Płochocina tj. 10 km od Ożarowa. Na wiosnę zamierzam ruszyć z budową Domu w Aksamitkach czy mógłbym obejrzeć twój dom .

Default avatar
Napisany przez beti
#9

chciałam dowiedzieć się od Rafała, jak było z oknami, czy wymiary pasowały do okien standardowych, czy wybrałeś plastikowe cz drewniane, na balkonie powiedziano nam, że lepiej gdyby były węższe na 110cm i bez podziału jednoskrzydłowe, jak wyglądała sprawa z oknami na dachu, bo są w projekcie większe

Default avatar
Napisany przez rafał
#10

Cześć. Do kolegi Darka- podaj maila to wyśle ci namiar.Jeśli chodzi o okna to wymiary były standardowe. Z oknami balkonowymi faktycznie był mały kłopot bo były za szerokie na 1 skrzydło a za wąskie na 2. My nie zmienialiśmy wymiarów ale zdecydowaliśmy się na 2 skrzydła. Okna wstawiliśmy plastikowe w obustronnej okleinie.

Default avatar
Napisany przez DAREK
#11

Podaje e,maila m.d.miziolek@neostrada.pl

Default avatar
Napisany przez beti
#12

dziękuję rafałowi za odpowiedź, chciałabym jeszcze zapytać o ogrzewanie, czy myślicie o gazowym, czy może jakieś odprowadzenie z kominka, a może piec na eko-groszek, druga sprawa to okna połaciowe, myśmy zlikwidowali dwa, a wy cztery, napisz które i czy jest wystarczająco swiatła,

Default avatar
Napisany przez rafał
#13

hej,
my zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe (mamy gaz w ulicy, b. blisko). Zamierzamy też zrobić kominek ale rozprowadzenie od niego ogrzewania to też dość duży koszt. Właśnie teraz szukamy pieca, polecają nam kondensacyjne. Beti my zrezygnowaliśmy z okna w garderobie i po jeddnym w każdej sypialni (są przecież balkonowe). Może ktoś ma rozeznanie w piecach i grzejnikach?

Default avatar
Napisany przez Ela i Gregor
#14

Witamy.Jestesmy na etapie kupna projektu domu w aksamitach.Bardzo sie nam podoba. Mamy nadzieje ze otrzymamy od Was jakies ciekawe rady co do budowania i wogole.Jestescie juz duzo dalej niz my.Podajemy nasz e mail i czekamy na Wasze rady. Dzieki

Default avatar
Napisany przez Ela i Gregor
#15

studnickig@vp.pl

Default avatar
Napisany przez beti
#16

już niedługo wiosna, więc dalszy ciąg budowy , pewnie każdy z nas się cieszy kto coś zaczął w tym kierunku, jestem zadowolona, że tak wielu osobom podoba się ten dom, będziemy mogli wymieniać zdania i uwagi na jego temat, jak będę mieć więcej niż fundamenty to zamieszczę zdjęcie dla zainteresowanych, cześć

Default avatar
Napisany przez Anioł
#17

Do RAFAŁA , zapewne większość z nas co zaczynają budowę są ciekawi, jakie koszta poniosłeś na etapie surowego zamkniętego. Bardzo proszę jeśli to nie sekret, to podziel się z nami tą informacją. Sam jestem ciekaw ile jestem w stanie pociągnąć bez zabawy w kredyt. Serdeczne dzięki w imieniu swiom jak też pozostałych zainteresowanych.

Default avatar
Napisany przez Rafal
#18

Cześć

Nie to nie jest sekret. Za stan surowy zamknięty zapłaciliśmy około 120 tys.

Default avatar
Napisany przez Paweł
#19

DO RAFAŁA:
Rafał, jesli chcesz popytac o ogrzewanie a jeszcze ni podjąłeś kroków - daj znać.
Polecam oczywiście kocioł kondensacyjny.
Z racji mojej pracy mogę pomóc w tej dziedzinie. Ocywiście podpytam o kilka rad w zakresie budowy "domu w aksamitkach" :)
Paweł
pbp@viessmann.com

Default avatar
Napisany przez Michał
#20

Cześć. Pytanie do PAWŁA.

Napisałes ze masz pewna wiedze o ogrzewaniu. Mam pytanie do mojej działki nie ma doprowadzonego gazu. Jakie sa roznice w cenach majac gaz doprowadzony do działki a korzystajac z zakupionego zbiornika.

Pozdr

Default avatar
Napisany przez Paweł
#21

DO MICHAŁA:
Różnica jest niestety dość znaczna - gaz płynny jest droższy. Wiele zależy od kotła (zwykły lub kondensacyjny).
Przy zastosowaniu kondensacyjnegio można wydatki na gaz oszczędzić w porównaniu do zwykłego kotła ok. 10-15%.
Jeśli ogrzewanie + ciepła woda dla takiego budynku będzie kosztować przy gazie ziemnym np. 2500 PLN rocznie, to przy gazie płynnym min. 3-3.500 + koszty użytkowania zbiornika (ok. 600 zł/rok)
Smutne - ale prawdziwe :)

Default avatar
Napisany przez Rafał
#22

Generalnie jeszcze nie zdecydowałem się na kocioł. Mam znajomego w jednej hurtowni polecił mi kocioł firmy Dietrich
Easymatic. Podobno jest bardzo dobry i drogi ;-) niestety. Widzę Paweł że Ty z konkurencji ale może znasz te kotły.

Default avatar
Napisany przez AiM
#23

witam
pytanie do rafał - czy mozesz coś napisać o kosztach budowy tego domku? z góry dziękuje
pzdr

Default avatar
Napisany przez J&R
#24

Mam pytanie do osób , które już mają okna w swojej Aksamitce.
Jakie drzwi balkonowe zastosowaliście w salonie i na górze z ruchomym czy stałym słupkiem.Jeśli z ruchomym to na jaką stronę się otwierają drzwi w poszczególnych pomieszczeniach żeby było najbardziej funkcjonalnie.Drzwiami z ruchomym słupkiem można bowiem wychodzic tylko jedną stroną.
I jeszcze jedno pytanie czy okno w salonie od strony wejsciowej nie jest zbyt nisko -bowiem mam dylemat czy kanapa nie będzie zbyt wystawała i zasłaniała to okno.

Default avatar
Napisany przez RiI
#25

Prosba do Rafala, ktory juz zbudowal swoj Dom w Aksamitkach(mam nadzieje, ze jeszcze zaglada na forum;). Przeslij, prosze fotke z gotowym domkiem. Budujemy aksamitki 3, mamy juz zakupione okna z ciemnego drewna, i brak pomyslu na kolor dachowek i elewacji. Bedziemy wdzieczni za odrobine natchnienia;). pozdrawiamy Ri I

Default avatar
Napisany przez Paweł i Ula
#26

Hej. Czy ktoś z was jest w stanie udzielić odpowiedzi na pytanie ile potrzeba cegieł do wybudowania domu w aksamitkach?? Pozdrawiamy

Default avatar
Napisany przez Sylwek
#27

Cegła porotherm 25,0x37,5x23,8 P+W
wg zestawienia materiałów
1738 szt
Pozdrawiam Sylwek.

Default avatar
Napisany przez Sylwek
#28

To jeszcze raz Sylwek, do Pawła- wejdz w koszt budowy tam znajdziesz zestawienie materiałów. Trochę sie rózni od tego co mi przysłano z projektem.

Default avatar
Napisany przez Sławek i Aga
#29

Mam pytanie do Sylwka i nie tylko, bo widzę że ma informacje na temat domu w aksamitkach. Szukamy z żoną fajnego projektu i ten nam się bardzo podoba mam tylko pytanie może ktoś wie czy na poddaszu w pokojach są słupy podtrzymujące więźbę dachową? Jakie wymiary mają okna balkonowe na górze, oraz może ktoś wie ile cegieł potrzeba w tym projekcie na budowę kominów bo mam możliwośc w tej chwili kupic ją od ręki (co odziwo w tych czasach nie jest takie proste). Z góry bardzo dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez ewa
#30

Jestesmy na etapie wyboru projektu domu.Spodobała nam sie aksamitka.Chcielibysmy zobaczyc fotki z realizacji.Czy wnętrze jest odpowiednio przestronne, szczególnie salon.Napiszcie prosze, przeslijcie fotki,mile widziane wskazówki i porady od osób które mieszkaja juz w domku w Aksamitkach.A moze ktos wybudował taki domek w oklicach Włocławka?Chetnie bysmy obejrzeli.ewaslonko7@wp.pl

Default avatar
Napisany przez Piotrek
#31

Mam wybudowane fundamenty i na wiosnę zaczynam stawianie ścian konstrukcyjnych, chciałbym porozmawiać z kimś kto jest na wyższym etapie budowy tzn.przynajmniej ma stan surowy zamknięty.

Default avatar
Napisany przez zula
#32

Czy pokoje nie są za małe, bo salon wydaje się malutki

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?