Tak jak w tytule - budował ktoś już ten domek? :)
Tak jak w tytule - budował ktoś już ten domek? :)
Mam w tej chwili w stanie surowym,właśnie stawiają ścianki działowe,zostaje wszystko jak w projekcie..nawet fajne pokoje wyszły na poddaszu
Dołączone zdjęcia:
A jak z kosztami ? Bardzo odbiegają od tego co jest w kosztorysie czy wychodzi nawet mniej ?
Dużych wahań nie ma...wychodzi raczej podobnie,moze z delikatną nadwyżką. Na pewno trzeba pilnować cen bo co i rusz się zmieniają,ale domek wydaje się klimatyczny dla 4os rodzinki...zobaczymy przy wykończeniu
A no wiadomo, ceny dzisiaj są takie a za tydzień mogą być niższe lub wyższe .
Domek bardzo fajny, malutki . My będziemy zaczynać coś koło maja tak że zobaczymy..
A no z wykończeniem to też różnie, zależy jakie kto ma upodobania..
Ale ten sam dom?ja zostawiam wszystko jak w projekcie bo nam się podoba rozmieszczenie,jest wszystko co potrzeba...w wolnej chwili wstawię więcej zdjęć
Tak, tak ten sam dom :). My też niczego nie zmieniamy, jedynie pokój na dole na kotłownie zmieniamy i nie chcemy kominka. Zastanawiamy się jeszcze nad balkonami, czy nie przerobić na balkony francuskie, ale tak to zostaje wszystko tak jak w projekcie :). A no i u nas będzie odbicie lustrzane.
Dobrze, dobrze..
Nasz murarz nie był na początku przekonany do tego domku,ale jak pobudował to stwierdził,że nie jest taki mały My planujemy pompę ciepła wstawić do spiżarki i pokoik zostawić ewentualnie dla gości.Powodzenia w budowie bliźniakafajnie by było kiedyś zobaczyć zdjęcia tego domku
Nie bliźniaka tylko odbicie lustrzane . Czyli wszystko tak samo tylko na odwrót ustawienie pomieszczeń.
My póki co gaz, a później się okaże co będzie .
Hej
Piszecie, że zamieniliście mały pokój na dole na kotłownie. W związku z tym mam pytanie. Czy orientuje się ktoś, czy rezygnując np. z prysznica na dole jest możliwe wygodne zamontowanie hydrauliki i pomy ciepła z c.w.u ? Myślałem o zabudowaniu całości w taki sposób, żeby można było w razie potrzeby mieć do tego dostęp od strony WC. Jak do szafy.
Zależy mi na WC na dole i na pokoju, bo potrzebuję biura. Reszta układu jest bardzo ok. Tym bardziej, jeśli ma się małą, wąską działkę. Jedyna zmiana jaka wydaję mi się zasadna to okna francuskie zamiast balkonu od strony tarasu. Tak jak w projekcie z numerem 6.
W projekcie mam pompę ciepła w łazience,ale będę chciał wstawić pod schody.Pokoj również zostawiamy na biuro,ewentualnie mały gościnny..Nam pasują balkony bo dzieci będą miały wyjście
Dzień dobry.
Mam pytanie. Czy zostawiacie państwo okno połaciowe nad sypialnią nr 3.?
Ja w swoim projekcie raczej zostawię tylko w łazience nr 7 oraz likwiduję oba balkony.
Tak, będziemy zostawiać :).
My ogólnie też zastanawiamy się jeszcze nad likwidacją balkonów, na pewno te od strony ogrodu zamienimy na okna francuskie, a ten nad wejściem do domu zostawimy taki jaki jest.
Raczej zostawiamy okno dachowe,balkony też zostają,nad wejściem głównym fajne zadaszenie jest
Obiecane zdjecia
Dołączone zdjęcia:
U Pana to się już coś dzieje bynajmniej .
Nam się nieco plany pozmieniały, ponieważ będziemy stawiać na płycie przez kiepski grunt..
Już rok temu ponad zarezerwowalismy termin i powoli ruszyliśmy,ale też nie obyło się bez niespodzianek .Czekaliśmy dwa miesiące na pompę z betonem i okazało się ,że nie wjedzie w drogę,więc musieliśmy wylewać wszystko ręcznie .Ale wie Pani...lepiej czasami trochę dłużej,niż szybko i dokładnie
Niedokładnie
Rozumiem.. Chyba nigdy nigdzie nie jest idealnie i zawsze jakaś niespodzianka wskoczy..
Procedury też robią swoje, wiadomo.. my mieliśmy zaczynać w połowie kwietnia, ale się nam do maja przeciągnie przez papiery i mam nadzieję, że już w maju ruszymy na 100% bez kolejnych niespodzianek.
To was pewnie zeszło nieco dłużej z tym betonem..
Jeszcze jedno ale zasadnicze pytanie. W związku z tym że domek jest do 70m2 to czy budujecie państwo na zgłoszenie czy z pozwoleniem na budowę?
Na zgłoszenie, ale kierownika budowy mamy.
My budujemy z pozwoleniem na budowę.
Dzień dobry ,
Ja również realizuję dom z tego projektu.
Ma ktoś jakieś zdjęcia z "bardziej" wykończonego domu ?
Pozdrawiam.
Chyba jeszcze nikt nie dotarł do tego etapu .
Hej
Czy ktoś dotarł do etapu instalacji?
Da się wcisnąć do łazienki na dole pompę ciepła i prysznic? Czy raczej będzie trzeba zrezygnować z prysznica?
Hej,jeszcze stan surowy niestety...ja planuję zrobić pompę ciepła pod schodami w piwniczce,ale nie wiem czy się uda.Jezeli nie ,będę próbował też w łazience na dole
Witam, czy ktoś myślał na d podpiwniczeniem domu w połowie lub wykonywał takowe? Jezlei tak z o ile większymi kosztami trzeba się liczyć?>
Przy podpiwniczeniu trzeba się liczyć z dodatkowymi 30-35% do całkowitych kosztów budowy.
Głębszy wykop, większe ściany fundamentowe, dodatkowy strop, hydroizolacja itp.
Będziesz miał też do przeliczenia całą konstrukcję budynku, wykonanie dodatkowych projektów. Muszisz też otrzymać na to zgodę Archonu, bo to duża zmiana w pierwotnym projekcie. Trzeba będzie też zrobic badania gruntu, bo bez tego nie będzie się dało prawidłowo zaprojektować hydroizlacji dla podpiwniczenia.
Generalnie jest to gruby temat. Zarówno pod kątem projektowym, czasowym jak i kosztowym i wykonawczym.
Takie informację dostałem od znajomego budowlańca i zostały one potwierdzone przez kierownika budowy.
Ja się na to nie zdecydowałem, ale pogłębiłem schowek pod schodami o wysokość jednego schodka (ok. 20 cm). Nie jest to duża zmiana, a moim zdaniem bardzo pozytywnie wpłynie na funkcjonalność. Mam nadzieję, że uda się tam wstawić np. pralkę.
U nas stan surowy otwarty wyniósł 156 tys.
Dom od fundamentów po czubek dachu stawiała nam jedna ekipa, koszt robocizny 49 tys, reszta to materiały, koparka, piasek i to wszystko co jest pod drodze.
Zrezygnowaliśmy z okna dachowego w pokoju, zostało tylko to w łazience oraz mamy wydeskowany cały dach zanim połozyli blachodachówkę.
Okna i drzwi wejściowe 29 tys. Okna z ciepłym montażem.
Jedyna zmiana w tej kwestii to zamieniliśmy okno przesuwne, które było na dole w salonie (bo koszt był kosmiczny-18 tys. za to jedno nam wyliczyli) na takie gdzie po bokach mamy dwa pola stałe a środek otwierany jak drzwi balkonowe od frontu (te które są nad drzwiami głównymi).
Czyli stan surowy zamknięty 185 tys.
My też wywaliliśmy kominek, zostawiamy tylko ogrzewanie gazowe.
Pokój na dole przerabiamy na pomieszczenie gospodarcze (pralka, suszarka itp), myślałam że uda nam się również przenieść tam piec gazowy ale niestety pod drodze wynikły "małe problemy" i musi zostać na dole w wc;/
Ale na to już mam pomysł, zabudujemy go w słupku i nie będzie się rzucał w oczy:)
Co do balkonów, była to kwestia sporna, ale mąż dał się przekonać-balkon z przodu fa"zadasza" wejście i nie kapie człowiekowi na głowe jak chce wejść do domu, a z drugiej strony "zacienia" drzwi balkonowe w salonie.
My salon mamy akuratnie z południowej strony i większość dnia niemiłosiernie tam grzeje, a dzięki temu balkonowi pomieszczenie tak szybko się nie nagrzewa. Zrezygnowaliśmy również z zamknięcia przestrzeni pod schodami( tzn nie dostawiliśmy scianki na schodach) bo mamy zamiar zrobić ładną otwartą zabudowe pod schodami.
Czy mogłaby Pani tutaj wstawić zdjęcie jak to okno w salonie wygląda? Bo aż jestem ciekawa i jaki koszt?
Nam to okno też wycenili na 18 tyś, a trochę późno sie opamiętaliśmy żeby zrobić je mniejsze..
Tzn. wielkosc okna zostala jak w projekcie,tylko zamiast przesuwanego okna wzielismy otwierane skladajace sie z 4 elementow(2 pola stale i 2 otwierane). Niestety czekamy az sie zrobia,montaz mamy miec w granicach 1.11,wstawie zdjecia,jak tylko zamontuja:)
.
Dołączone zdjęcia:
Warto się zastanowić nad oknem przesuwnym,bo nie zabiera miejsca w i tak już małym salonie...u mnie to nie był aż taki koszt,bo około 12tys.zalezy co kto chce,jeżeli chciał bym w systemie Hst z progiem ukrytym to drożej.Ja wybrałem Smart slide i jest naprawdę dzień do nocy w użytkowaniu.Na pewno nie wybrał bym najtańszej opcji przesuwnej Psk bo jest awaryjna i problematyczna w otwieraniu
Będę wdzięczna :) a jaki kolor wybraliście okien?
U nas okna to jeszcze do zastanowienia bo to i tak będziemy robić w przyszłym roku. Miały być w tym, ale niestety mieliśmy problemy z budową po drodze i doszło nam masę innych grubszych wydatków.. Dom się jeszcze pnie do góry, więc jest jeszcze czas :D. Jednak robiliśmy sobie już wstępną cenę okien w Drutexie i właśnie za tą 'bramę' do salonu wyszło nam 18tys więc to jednak jest kosmiczna cena według mnie xD.
A ile płaciliście za ekipy za SSO?
Ja na miałem oferty na 65-80 tys. zł. Okolice Niepołomic (Małopolska). Wybrałem nie najdroższą i nie najtańszą, ale była taką polecaną przez wiele osób. Pozostałe też miałem z polecenia. Dostałem też jedną ofertę na 50 tys. ale nowa firma, trochę krzak i jako jedyni mieli terminy praktycznie od zaraz. Dlatego odpuściłem.
SSO tzn na dachu papa 60 tys za samą robociznę.. miało być 55 ale doszła inflacja i trochę skoczyła cena,a kolor okien grafit(jak w projekcie) ogólnie nam się podoba ten projekt i raczej minimalnie zmian robimy bo dla 4 osób wydaje się fajny
Nam pierwsza ekipa powiedziała między 43-47tys ale niestety mieliśmy z nimi problem bo po zalaniu płyty olali nas i musieliśmy szukać na szybko innej, no i niestety cena też się zwiększyła bo już 72tys, ale przychodzą robią i jest tak jak ma być. I również jak Pan okolice Niepołomice .
Mieliśmy też po znajomości za 45tys ale dopiero w połowie października jednak z racji że zależało nam bardzo na czasie wzieliśmy tą droższą.
My właśnie się zastanawiamy nad antracytem albo jasnym brązem.. Tak, domek jest bardzo zgrabny, dla 3-4 osób idealny.
My jednak też jie robimy jakiś kolosalnych zmian, mieliśmy przerabiać pokój na dole, ale jednak zostaje tak jak jest w projekcie.
Mieliśmy robić skosy lane, ale z tego też zrezygnowaliśmy, w sumie wszystko nam zostaje tak jak w projekcie.
Jedyna zmiana to taka, że podnosimy górę o jednego pustaka więcej, żeby te skosy były troszkę wyżej.
Czy ktoś z państwa zdecydował się na ścianki działowe SOLBET 6x24x59 lub YTONG 5x20x60.
Nie wiele ale zawsze można trochę zyskać na powierzchni.
Ja jestem na etapie stropów.
Zdecydowałem się na TERIVE.
Dołączone zdjęcia:
2024 © ARCHON+ Biuro Projektów - Tradycyjne i nowoczesne gotowe projekty domów - autorska pracownia architektoniczna założona w 1990r. przez arch. Barbarę Mendel
Z uwagi na ciągłe doskonalenie procesu powstawania projektów (zgodnie z normą ISO 9001), prezentowane na stronie projekty domów mogą nieznacznie różnić się od dokumentacji technicznej.
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym sklepie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności.