Temat założony przez Kordian,
110 zdjęć, 122 wpisy (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Kordian
#1

Witam wszystkich Aksamitkowiczów :) Jestesmy juz po etapie scian fundamentowych, w czerwcu 2008 ciagniemy reszte ... Pozdrawiamy.

fot.1 Koparka sciaga humus. czas pracy 3h. 1h-100PLN + 50pln dojazd, glebokosc okolo 20-30cm.
Warto oczywiscie wczesniej sobie oznaczyc gdzie ma kopac z zakladem 30-1m (obrysu budynku) tak aby nie tracic czasu koparki.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3467
Default avatar
Napisany przez Kordian
#2

fot 2. zebrany humus, czekam na geodete

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3469
Default avatar
Napisany przez Kordian
#3

fot 3. pan geodeta + pomocnik wyznaczyli z "osnowy" (punkt orientacyjny odlegly o 300m) wsp. mojej dzialki a nastepnie wyznaczyli obrys scian zewnetrznych wbijajac zgrubnie drewniane kolki .. nastepnie w dokladniejszym przyblizeniu wbjali w te kolki male gwozdziki (z dokladnoscia to 5mm).
Koszt : 500pln.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3470
Default avatar
Napisany przez Kordian
#4

fot. 4 Jeden z tych koleczkow wyczyscilem polakierowalem i zachowalem na pamiatke .. bedzie kiedys stal na kominku :)

Dodatkowo warto poprosic geodete o wyznaczenie punktu 0
(poziom podlogi - z dywanem :) ) sasiadow i zaznaczyc te punktu w poblizu wlasnego przyszlego domu. Bedzie mozna porównać i ocenic wysokosc wlasnych scian fundamentowych (nie chemy przeciez aby woda z sasiednich dzialek splywala do nas).
Czasami dopiero wtedy decydujemy jak wysoko chcemy wyciagnac dom i z ilu warstw bloczkow bedziemy budowac sciane fundamentowa (na lawie fundamentowej). Jezeli jest duza roznica pomiedzy poziomem wjazdu na dzialke a wejsciem to warto tez oznaczyc sobie poziom wjazdu na dzialke wtedy latwo bedzemy wiedzieli jaki jest spadek terenu i ile bedziemy musieli podsypac ziemi przy budynku aby zachowac minimalny spadek (3 stopnie) (od budynku w strone wyjazdu z dzialki)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3473
Default avatar
Napisany przez Kordian
#5

fot.5 dzialka z oznaczonym obrysem scian zewnetrznych. Co do tych poziomow o ktorych wspominalem w ostanim poscie ... to proponuje sobie kupic genialny przyrząd - "szlaufwagę" jest to zwykla rura 20-30m długości do ktorej wlewa sie wode i dzieki zjawisku "naczynia połączone" mozna sobie samemu bez pospiechu te poziomy wyznaczyc :) Na pewno ekipa bedzie to miala .. jezeli nie to to bym sie troche zmartwil :)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3476
Default avatar
Napisany przez Kordian
#6

fot 6. Z uwagi na fakt ze trzeba bedzie pzeciez wykopac lawy fundamentowe .. owe kolki musza byc wyciagniete .. dlatego tez trzeba wszystkie te wymiary przeniesc na lawy drutowe "szablony" drewniane ktore umieszcza sie w bezpiecznej odleglosci.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3477
Default avatar
Napisany przez Kordian
#7

fot 7. dzialka z ławami drutowymi i oznaczonymi ławami fundamentowymi. Ekipa odmówiła kopania recznego :) mamy XXI wiek dlatego zamowilem koparke i dobrze na tym wyszlem bo udalo sie zalac zbrojone lawy w 1 dzien. Czasami jednak ziemia jest piaszczysta i nie da sie kopac koparka i trzeba kopac recznie. Jak zapewnie widzieliscie niektorzy robia szalunki drewniane zamiast wykopow (gdy ziemia sie obsuwa albo jest bardzo mokro) - dzieki temu mozna dokladnie wyliczyc ilosc betonu na lawy. Przy wykopie ziemia czesto sie obsuwa i tego betonu wejdzie wiecej. Ogolnie mowiac wykop jest tanszy, szalunki drozsze i bardziej pracowite.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3478
Default avatar
Napisany przez Kordian
#8

fot 8. Stal na zbrojenie "fi 12" - o12 i "fi 6" o6

poszlo
o12 - 428 KG + 12 pretow od sasiada,
o6 - prosty - 85KG
drut wiazkowy - 5KG - (50pln)

suma: 1700pln

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3479
Default avatar
Napisany przez Kordian
#9

fot 9. nawet nie zauwazylem momentu kiedy ekipa zbila sobie stelaż do budowy zbrojenia law fundamentowych :)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3481
Default avatar
Napisany przez Kordian
#10

fot 10. 2h pracy koparki i ekipy i bylo po wykopach law fundamentowch.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3482
Default avatar
Napisany przez Kordian
#11

fot 11. do pelnych 3 godzin zostalo 30 minut wiec zagonilem koparke do porzadkowania placu. Ciagle zwozili mi wielkimi wywrotkami piach zasypowy (1 trasport 21m3) wiec po kilku kursach zrobilo sie juz troche ciasno .. a przeciez zamowielm 6x21m3 :) wiec trzeba bylo troche poupychac ... gorke piasku :) Proponuje tez "wlaczyc stoper" przy rozpoczeciu pracy koparki aby bylo wiadomo kiedy dojechala (50pln) a kiedy pracowala (100pln/h)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3483
Default avatar
Napisany przez Kordian
#12

fot 14. Ulozone zbrojenie w wykopach lawy fundamentowej. W czasie zalewania betonem zbrojenie to jest jeszcze "pdrzucane" do gory tak aby nie opadlo na samo dno lawy.
W moim przypadku lawa ma szerokosc 60 a wysokosc 40.
To teoria :) w praktyce dzialka jest troche "pochylona" wiec wysokosc lawy z 1 strony to 40 a z 2 to 50-60 :) I tu wlasnie przydaje sie szlaufwaga (pisalem wczesniej). Jak juz sobie jest ten wykop to teraz ekipa musi miec "rowny gorny poziom zalewania" betonem (ale skonstruowałem fachowe pojecie :))

... ekipa rozciaga ta szlafwage i wbija male koleczki/druty w scianki wykopu oznaczajac gorny poziom zalewania betonu...

teoretycznie betonu mialo byc 13,5m3 przy szalunkach z desek .. zamowilem 15 .. a poszlo 19 ! I tak do konca nie wiem czy mnie nie ucieli na dostawie .. Dlatego proponuje zamawiac cale beczki i zagldac po drabince bez wstydu do srodka "beczki" .. Częstą praktyka jest tez podstawianie gorszego betonu .. tzn .. zamiast b20 .. b5 .. bo i o takich przypadkach slyszalem .. jak sobie z tym radzic ? Zrobic dobry rekonensans po sasiadach i nie oszczedzac za wszelka cene :)
do betonu dodalem uszczelniacz ... Warto policzyc sobie wczesniej ile betonu bedzie potrzebne .. ja zrobilem sobie specjalny rysunek z wyliczeniami ..

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3484
Default avatar
Napisany przez Kordian
#13

fot 14b . Rysunek z wyliczeniami. Od lewej - długość law * wysokosc*szerokosc daje objetosc law = 13m3 , powierzchnia wewnetrzna 80m2 * wysokosc "do chudziaka" da nam ilosc piasku zasypowego = 97m3 = 4/5 wywrotek po 350pln (cena rynkowa) kazda (ja dalem o wiele mniej ale nie bede was zalamywac: .. trzeba tylko poszukac tylko jakis duzy budujacy sie wierzowiec lub obwodnice :) ) ) ... troche piachu jest juz z law wiec bedzie troche mniej ale warto pamietac ze bedziemy przysypywac rownomiernie - do srodka i od zewnatrz - zeby sie sciany nie rozsypaly :) , no i oczywiscie obwód - 40m - zeby wiedziec ile folii kubelkowej i styroduru , botazitu , dysperbitu zamowic ...

to oczywiscie moja adaptacja fundamentow :) Architekt w czasie adaptacji projektu gotowego podaje szerokosc i wysokosc law .. Czesc osob jak widac na forum decyduje sie tez na lane sciany ..

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3485
Default avatar
Napisany przez k
#14

fot 15. Zalane i wygladzone lawy. Warto jest od czasu do czasu podlac gdy temeratura jest nie do zniesienia (na +) .. a gdy bardzo bardzo mocno pada warto je przykryc folia ogrodowa :) Na tym etapie dom i pomieszczenia wydaja sie zadziwiajaco male .. warto przygotowac sobie jakis awaryjny dolek na pozostaly nadmiarowy beton .. np stopa na kolumny wejsiowe .... itp .. tesciowa (moja na szcescie jest super i nie zalicza sie do tego ste) :)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3486
Default avatar
Napisany przez Kordian
#15

fot 16. tego dnia przyjechalem na dzialke troche pozniej .. o 12 .. i jak zobaczylem to co na zdjeciu to az mnie z wrazenia scisnelo w sercu ..
Stalem tak przez dluzsza chwile .. i patrzylem na zarysy wlasnego domu :)
niesamowite .. cala ta internetowa teoria stawala sie rzeczywistoscia.
Nagle z tych wirtualnych/papierkowych pieniedzy ktorych nigdy nie widzialem ... uroslo cos realnego .. :)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3487
Default avatar
Napisany przez Kordian
#16

fot 17. Kierownik ekipy muruje ostani bloczek betonowy .. uslyszalem ze mamy "Glejtowe" czy cos w tym rodzaju .. odpowiedzialem ze niestety nie jestem obeznany w tych tradycjach budowlanych ale chetnie sie doksztalce .. Mam duzo roznych anegdot dotyczacych budowy i chyba sie uzbiera na kilka postów :)
Bloczkow (25x38x12) bylo 7 warstw co daje sume 1015 (po 145 na warstwe) w palecie mialem 73 sztuki . mialo byc 8 warstw ale po ustaleniu poziomow okzalo sie za wysoko .. Na szczescie oddalem 2 palety (-100pln). I tu cenna uwaga .. czesc materialu mozna zamowic z dostawa w 2 terminach .. np bloczki zamawiacie w podziale 70% i 30% i jak juz widzicie ze jest za duzo to wtedy rezygnujecie z dostawy tych 30% .. to normalna praktyka. Nie ze wszystkim sie tak da i oczywiscie nie od razu wiadomo czego zabraknie .. ale warto wiedziec ze jest taka mozliwosc osczedzania.
Cena bloczka 3,4 netto/brutto.
Suma: 4200pln

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3488
Default avatar
Napisany przez Kordian
#17

fot 18. ukonczone sciany fundamentowe. Czyli mamy juz:

zbrojone ławy fundamentowe (beton b20), papa asfaltowa podwójnie skladana (kupilem juz folie 1mm ale w ostatnim momecie sie wycofalem - wybralem sprawdzony od lat sposob izolacji poziomej law fundamentowych), 7 wartw bloczkow betonowych, ... i teraz budujemy zbrojony wieniec 24x24 (nie ma go w projekcie ale kierownik powiedzial ze jak mnie stac to warto zrobic - u mnie mam podmokly teren wiec sie zdezytowalem - zawsze to dodatkowe usztywnienie posadowienia). Na zdjeciu widac takie biale paliki .. to od szuszarki lazienkowej na ubrania .. lezaly w pakamerce od 3 lat - teraz wiem po co i na co czekaly :) W oddali widac na stelarzu moj 6 metrowy pomalowany na zielono masz do kamery od monitoringu .. kiedy ja bede mial czas to podlaczyc :)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3489
Default avatar
Napisany przez Kordian
#18

fot 19 Szalunki na wieniec. Od dolu widoc 8mm prety gwintowane (1m - 3pln) . Tak mocuje sie szalunek .. bardzo tania i szybka metoda .. w srodku zbrojenie. Od gory beda przybite deseczki ktore zapobiegna "otworzeniu sie" szalunku wienca. Prety mocuje sie w miejsciu tak aby wysokosc szalunku wynosila 24 cm wtedy przy zalewaniu nie trzeba pilnowac wysokosci.

Jak widac na zdjeciu .. sterylna czystosc ... warto przed zalaniem pozamiatac .. wióry .. itp .. warto tez przed samym zalaniem polac szalunek woda (dno) ..

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3490
Default avatar
Napisany przez Kordian
#19

fot 20. A tak to widac z humusowej gory :) Betoniara z pompa przyjechala na "styk" ... moja ekipa robila w tym czasie szalunki na stopki pod klumny.

Roznica cenowa w betonie na wieniec(4m3) byla tak mala (60pln) ze zamowilem b30 :) Tym razem ilosc byla wyliczona bardzo dokladnie :)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3491
Default avatar
Napisany przez Kordian
#20

fot 21 . Wiem z opowiadan ze kiedys beton przygotowywalo sie w specjalnym wykopie , w ktorym wapno lezalo cala zime .. :) Teraz trwalo to troche szybciej .. niecale 7 minut :)
... Jak widac na zdjeciu warto wziąć jakies buty na zmiane :)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3492
Default avatar
Napisany przez Kordian
#21

fot 22a . Moje dziewczyny jeszcze smacznie spały gdy wyjeżdżałem na działkę ... ale tradycji musiało stać sie zadość :)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3493
Default avatar
Napisany przez Kordian
#22

fot 22. Pieniążek powędrował pod prawą kolumne przed wejsciem :) i po chwili został zalany betonem ...

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3494
Default avatar
Napisany przez Kordian
#23

fot 23. Nastepnego dnia rano mozna bylo juz zdjac szalunki a dzieki temu ze slonce nareszcie troche przygrzalo .. ryfowane sciany wewnetrzne schly dosc szybko.
W tym czasie ekipa kladla izolacje pozioma. I tu sie troche zatrzymam.
Na poczatku zdecydowalem ze kupie dysperbit .. wszyscy sasiedzi tak maja :) Postanowilem ze zastosuje zamiast styropianu styrodur - dostalem niezla cene chyba 390 (za m3) to wychodzi jakies 36 za plyte ryfowana 125x60 10cm. Ale wszyscy mi mowili ze bedzie problem z przyklejeniem styroduru do scian "pomalowanych" dysperbitem. sprzedawca policzyl klej ..1000 pln .. Za duzo .. Wczesniej rozwazalem tez zakup botazitu ktory jest bardzo dobrym izolatorem i jednoczesnie klejem dla styroduru .. roznica dysperbit+klej a botazit byla do zaakcepowania wiec zdecydowalem sie na tak zachwalany przez sprzedawce botazit (podobno laczenie styroduru i dysperbitu to laczenie mercedesa z gazem) ... botazit bm 92 (to nie jest link sponsorowany :) ) kosztuje cos kolo 300pln za pojmik 25l .. oczywiscie wynegocjowalem troche taniej .. cos okolo 220 (nie moge zdradzic do konca) ? Starcza na 4m2 .. Sklada sie z 2 substancji ktore trzeba wymieszac wiertarka .. daje taka gumowata latwo rozprowadzalna 0,5 cm nieprzepuszczalna powloke ... moja ekipa pierwszy raz widzial ten produkt i ocenila go bardzo wysoko. Styrodur przykleil sie do tego bardzo dobrze ..

w sumie 10 sztuk botazitu ... cos kolo 2200pln

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3495
Default avatar
Napisany przez Kordian
#24

fot 25 .. na dole widac grubą warstwę botazitu .. warstwa byla kladziona na pape (od lawy fundamentowej ).. pape wczesniej oczyscilem z piachu szczotka ..
Nastepnie na ta wartwe botazitu od gory byl wciskany szablon styroduru (pionowo 60x125) ( dolna krawedz styroduru pozbawiona zostala ryfu/zakladki - ucinalismy pila elektryczna) .. i jednoczesnie dociskany do sciany fundamentowej (oczywiscie tez pokrytej botazitem) ...

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3496
Default avatar
Napisany przez Kordian
#25

fot 26 .. ukladanie izolacji pionowej szlo bardzo sprawnie .. podane zużycie botazitu - 1 opakowanie na 4,5 m2 .. potwierdzilo sie i niestety musialem zasuwać po 10 opakowanie :) i 2 plyty styroduru ..

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3497
Default avatar
Napisany przez Kordian
#26

fot 27 . Szczeliny pomiedzy zakladkowymi plytami styroduru zabezpieczylismy rowniez botazitem (pomyslalem ze nie zaszkodzi). Caly dysperbit poszedl na ryfowane wewnetrzne sciany.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3498
Default avatar
Napisany przez Kordian
#27

fot 28 . Nastepnie zalozylismy folie kubelkowa 1,5m i czesciowo od dolu przysypalismy ziemia (od dolu jest ukosna zakladka ) a od gory zakleszczone pretami o6 w ksztalcie owroconej litery U (+deski) ... uporzadkowalem plac .. wstepnie ogrodzilem .. i czekamy na znajomego hydraulika ktory przebije 1 ze scian fundamentowych i wystawi rure kanalizacyjna a takze rury odplywowe wewnatrz .. dopiero potem zasypiemy piaskiem zasypowym .. ubijemy .. przykryjemy folia ogrodowa same sciany .. i .. poczekamy do czerwca 2008 :) ... uff .. na dzisiaj koniec. Mam nadzieje ze komus sie to przyda ... moze jeszcze dodam 1 zdjecie :)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3499
Default avatar
Napisany przez Kordian
#28

fot. 29 Podsumowanie dotychczasowego etapu ..

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3500
Default avatar
Napisany przez Obserwator
#29

Proponuje koledze aby moze jeszcze zrobil fotki pracownikow jak siedza w Toi Toi.

Default avatar
Napisany przez sandihali
#30

Mysle ze takie uwagi sa nie na miejscu ZERO KULTURY !!!!! Mi bardzo wskazowki KORDIANA pomagaja i sznuje wysilek wlozony w uporzadkowanie forum.Napewno jest nas wielu .POZDRAWIAM

Default avatar
Napisany przez kordian
#31

Przedostatni etap w tym roku - kanalizacja. Mamy troche zmieniony projekt (w miejscu garazu jest pokój gościnny a za pokojem lazienka ) dlatego taki uklad rur. 1 niebieska rura do wody , 2 do studzienki rewizyjnej ktora bedzie na zewnatrz.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3642
Default avatar
Napisany przez Kordian
#32

Kadr na pomieszczenie gospodarcze oraz lazienke. Bloczki sa po to aby przy zasypywaniu oraz po zimie rury nie opadly i zeby spadki byly odpowiednie. Reszte zdjec zamieszcze w nastepnym tygodniu. Bo w srode czekam mnie zasypywanie a w czwartek jade scinac 100 las sosnow-debowy na podlogi i na wieźbę dachową :)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3643
Default avatar
Napisany przez AiM
#33

Witam
My również robimy podobną zmianę - garaż na gabinet a kotłownia na łazienkę i likwidujemy toaletę na dole. Czy podpiwniczasz dom?
Brawo za wkład i wysiłek włożony w uporządkowanie forum! Pozdrawiamy

Default avatar
Napisany przez mati
#34

Co do uwagi OBSERWATORA, to myślę, że jest on wykonawcą, który nie chce aby inwestorzy byli zbytnio douczeni i żeby można było im było "wciskać kit"!

Do KORDIANA - wielkie BRAWA za tak szczegółowy opis poszczególnych etapów budowy. Twoje informacje są naprawdę bardzo cenne. TAK TRZYMAĆ!!!

Default avatar
Napisany przez Kordian
#35

ODP: nasz dom nie będzie miał podpiwniczenia z uwagi na wysoki poziom wód gruntowych.
Na zdjęciu widać mój "wykop poszukiwawczy śączki (taka rura odwadniajaca)" której na szczęście nie było ... Musiałem mieć wpis Urzędu Melioracji do pozwolenia na budowę .. 1 miesiąc w plecy (samo wrysowanie sączki na mapę 4 tygodnie, gdyby sie okazalo ze saczka przechodzi przez obrys budynku to bylby koszmar (u mnie tak bylo) .. gdyby sie okazalo ze saczka nie jest zakonczeniem tylko przelatuje przez cala dzialke to bylby koszmar do kwadratu .. gdyby sie okazalo ze saczka to tzw zbieracz czyli jest wiekszą saczka zbierajacą wode z innch saczek to bylby koszmar do trzeciej potegi ... ). Trzeba taką saczke przebudowac na wlasny koszt .. zrobic projekt .. przedlozyc w urzedzie do aprobaty .. zreazlizowac fizycznie .. przywieść szanownych Panow na dzialke w celu odbioru przebudowy saczki .. (okolo 5tys w plecy) W moim przypadku postanowilem zrobic wykop i stwierdzić naocznie czy jest ta saczka czy nie .. i okazlo sie ze w miejscu wskazanym przez Urzad Melioracji jej nie bylo. Przywiozlem na ogledziny Pana urzednika ktory ku mojemu zdziwieniu wlasnorecznie wykopal obok 2 taki dolek :) Na szczescie nic nie znalazl .. i tego samego dnia mialem upragniony wpis na mapie do celow projektowych ("nie stwierdzono sączki") ..

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3915
Default avatar
Napisany przez Kordian
#36

Tak jak pisałem wcześniej kilkanascie sosen i dębów zostało wycietych i przewiezionych do tartaku. Z sosen wycielismy co się dalo .. krokwie,murłaty, płatew (ogroma !) , reszta do pelnego deskowania dachu , z debów bedzie podloga (na razie sa deski 3,8cm)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3916
Default avatar
Napisany przez Kordian
#37

Ze wstępnych podliczen wynika ze zysk bedzie minimalny. Po podsumowaniu wszystkich kosztow wycinki,tartaku,dowozu,malowania itp okaze sie ze latwiej by bylo kupic "w sklepie". No ale nie po to zony pra pra prababcia w 1890 r sadzila las zeby Pan Tadzio ktoremu zabraklo na małe co nieco zamienił ten wieloletni dorobek w kilka butelek jakiegoś marnego przecieru. ( Drewno od nastepnego roku ma podrożeć o 30 % ... )

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3917
Default avatar
Napisany przez Kordian
#38

Na zdjeciu widac już zasypane sciany fundamentowe.
Okolo 5 godzin pracy koparki.
Dodatkowo wynajelem zageszczarke 100KG ! (150pln/24h).
W teorii zageszcza sie co 30cm (wysokosci).
Proponuje wynajac jakiego lebskiego koparkowego .. moj nie mial najlepszego dnia i wrzucal wielka szuflą wszystko jak popadlo .. Po godzinie rozrzucania lopata zmienilismy mu taktyke ! kazalem koparkowemu usypac ziemie tuz przed fudamentem (na zewnatrz) a nastepnie mniejsza tylnia lyzka wsypywac piach do srodka i za pomoca dlugiego ramienia rozgarniac go do samego srodka budynku (takze na boki) .. Po tych usprawnieniach okazalo sie ze liczba pracownikow w ilosci 3 sztuk wystarczy ! Ale do optymalnej pracy to by sie i z 5 osob przydalo. Nastepnego dnia mozna brac spokojnie urlop .. albo poprosic zone o kilkugodzinny masaż :) Do srodka oraz lekkiego obsypania scian zewnetrznych poszlo mi 140m3 piachu. Piach mialem po 200pln/21m3 i trzeba przyznac ze byl niezlej jakosci (ala morski).

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3918
Default avatar
Napisany przez Kordian
#39

Mozna tez zostawic sobie troche piachu na zapas (na gorze) zeby go potem nie targac taczkami .. po zimie poziom ulegnie obnizeniu i trzeba bedzie troche dosypac .. ( przynajmniej tak mysle :) )

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 3919
Default avatar
Napisany przez kordian
#40

Sciany fundamentowe przykryte folią (2-sezonową/ogrodową) i przygotowane do "zimowania".
Plac już jest częściowo wyrównany. Sciany fundamentowe na calej wysokosci (-10 cm) od wewnątrz i 2 metry od zewnątrz zostały przysypane czystym piaskiem (200pln za 21m3). Na scianach ułożyłem tarcice oraz szablony .. konieczne są przekładki umożliwiające wentylacje oraz przykrycie z papy .. Teraz czekamy do nastepnego roku .... i odwiedzamy działkę najcześciej jak sie da :)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w aksamitkach obrazek 5024
oglądasz stronę   z 4
gotowy projekt Dom w aksamitkach
KOD: 350SWIETA
Dom w aksamitkach
Ikona Kondygnacji2
Ikona pokojów4
Ikona łazienki + toalety2
Ikona stanowisk garażowych1
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym, ze stropem teriva
115,12 +17,04 +5,78
Koszty budowy : 307 900 zł
Cena z kodem
350SWIETA
4 180 zł
(3 398,37 zł netto)
Cena regularna 4 530 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 4 030 zł
Korzystny kredyt hipoteczny
REKLAMA
BRAAS - Jakość na lata
REKLAMA
Velux okna dachowe
REKLAMA
HORMANN - metalowe skrzynie ogrodowe
REKLAMA
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Konkurs foto - Twój dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?