TERMO ORGANIKA -Termo zysk
 Termo Organika Sp. z o.o.

TERMO ORGANIKA Sp. z o.o.

ul. Bolesława Prusa 33, 30-117 Kraków
tel. 12 427 07 40, fax 12  427-27-21
www.termoorganika.pl

Jaki kupić styropian, żeby być pewnym oszczędności na ogrzewaniu

Ciepło zimą i przyjemny chłód podczas upalnego lata, do tego niskie koszty ogrzewania albo klimatyzacji - to marzenie właściciela domu. Prawidłowo wykonana termomodernizacja z zastosowaniem dobrej klasy styropianu pozwala na uzyskanie takiego komfortu. To inwestycja, która szybko się zwraca.

Producenci dostarczają na rynek różne rodzaje styropianów. Najistotniejszy jest jego właściwy wybór. Przy zakupie styropianu zawsze należy zwracać uwagę na jego parametry, zastosowanie oraz jakość.

Najważniejsza rzecz w styropianie

Najważniejszym parametrem styropianu jest jego współczynnik przewodzenia ciepła, czyli λ (lambda), która w przypadku tego najpopularniejszego izolatora mieści się w przedziale od 0,031 do 0,044 W/(mK). Im mniejsza (niższa) lambda, tym lepszy (cieplejszy) styropian. Dlatego styropian o niskiej lambdzie i stosunkowo niedużej grubości może lepiej izolować budynek niż grubszy styropian o wysokiej lambdzie.

Przy zakupie nie należy kierować się więc samą grubością izolatora. Niewielka, wydawałoby się różnica wartości lambdy, może oznaczać w rezultacie zupełnie różne klasy styropianów np. 15 cm warstwa styropianu o lepszym współczynniku lambda 0,031 ma większą izolacyjność niż np. płyty grubości 20 cm i współczynniku lambda 0,044. Warto wybierać styropiany o niższym (lepszym) współczynniku ciepła λ (lambda).

Co chcemy ocieplić styropianem?

Podstawowe wyroby ze styropianu używane w budownictwie to płyty do ocieplenia: ścian zewnętrznych, fundamentów, stropów i podłóg oraz dachów płaskich i stromych. Standardowe wymiary płyt styropianowych to 50 x 100 cm. Ich grubość wynosić może od 1 cm aż do 100 cm. Najczęściej produkowane są płyty w wersji z bokami płaskimi. Mogą być również specjalnie profilowane krawędzie (frezowane) umożliwiające układanie płyt „na zakładkę”. Tego typu płyty tworzą praktycznie nieprzerwaną warstwę izolacyjną.

Ocieplamy ściany

Styropian na fasadę najczęściej stosowany jest do izolacji cieplnych ścian budynków mieszkalnych i publicznych, wznoszonych w różnych technologiach. Szczególnie popularna jest metoda ETICS, znana do niedawna pod nazwami BSO lub metoda lekka-mokra. Obecnie najczęściej stosowanym standardem grubości ocieplenia jest 15 cm, natomiast dla budynków wysokoenergooszczędnych i pasywnych grubość izolacji sięga 30 cm. Przedstawione poniżej typy płyt styropianowych idealnie nadają się do wykonania izolacji ścian, z powodzeniem są stosowane również do ocieplenia stropów, ścian szkieletowych, murów szczelinowych:

Fasadowe płyty Termo Organica Gold
Płyty styropianowe TERMO ORGANIKA GOLD fasada

Płyty styropianowe w kategorii FASADA

Płyty styropianowe DALMATYŃCZYK fasada

λdekl = 0,044 W/(m·K). Popularna odmiana styropianu w kropki do izolacji ścian zewnętrznych (szczególnie polecana w metodzie ETICS).

Płyty styropianowe DALMATYŃCZYK PLUS fasada

λdekl = 0,042 W/(m·K). Często spotykana na placach budów odmiana styropianu w kropki do izolacji ścian zewnętrznych (szczególnie polecana w metodzie ETICS).

Płyty styropianowe SILVER fasada:

λ dekl = 0,040 W/(m·K). Odmiana styropianu w kropki do izolacji ścian zewnętrznych (szczególnie polecany w metodzie ETICS) o parametrach izolacyjnych najczęściej spotykanych w projektach budowlanych. Zgodnie z wyliczeniem ITB wartość obliczeniowa lambdy wynosi 0,040 W/(m·K).

Płyty styropianowe GOLD fasada

λ dekl = 0,038 W/(m·K) Styropian w kropki do izolacji ścian zewnętrznych w metodzie ETICS o bardzo korzystnym ponadstandardowym współczynniku izolacyjności cieplnej.

Płyty styropianowe GALAXY fasada

λdekl = 0,033 W/(m·K). Sa to płyty srebrzysto-szare, produkowane na bazie innowacyjnego surowca, uszlachetnionego np. kompozycją grafitu, który poprawia własciwosci izolacyjne.

Styropian TERMONIUM Fasada

λdekl = 0,032 W/(m·K). Są to płyty srebrzysto-szare, produkowane na bazie innowacyjnego surowca, uszlachetnionego np. kompozycją grafiu, który poprawia właściwości izolacyjne.

Styropian TERMONIUM PLUS Fasada

λ dekl = 0,031 W/(m·K). Są to płyty srebrzysto-szare, produkowane na bazie innowacyjnego surowca, uszlachetnionego np. kompozycją grafiu, który poprawia właściwości izolacyjne. Płyta TERMONIUM PLUS fasada ma najwyższe parametry izolacyjności wśród wszystkich styropianów.

Styropian został wykorzystany m.in. do ocieplenia pierwszego budynku pasywnego w Polsce w Smolcu pod Wrocławiem, pierwszej sportowej hali widowiskowo-sportowej w Słomnikach, siedziby Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego w Gdańsku oraz pierwszego w Polsce kościoła pasywnego w Nowym Targu.

System Ociepleń Termo Organika. Łatwy wybór – ciepło, cieplej...

System ociepleń Termo Organika to zestaw materiałów, który pozwala na stworzenie optymalnej izolacji cieplnej budynku. Wszystkie elementy są wysokiej jakości, wzajemnie się uzupełniają, doskonale do siebie pasują i w efekcie pozwalają na uzyskanie najwyższych standardów budowlanych. To również szybki zwrot pieniędzy zainwestowanych w ocieplenie i gwarancja oszczędności na ogrzewaniu, nawet o 74%. (Oszczędność energii nawet o 74% wynika z zastosowania odpowiednich grubości, rodzaju płyt styropianowych Termo Organika; więcej szczegółów na stronach www.termoorganika.pl)

Z myślą o ułatwieniu Klientom wyboru odpowiedniej izolacji domu, w zależności od możliwości finansowych i oczekiwanych standardów energooszczędności, Termo Organika – jako pierwsza firma na rynku – stworzyła dwa warianty kompletnego systemu ociepleń ścian zewnętrznych na bazie styropianu. Są to: superenergooszczędny System Ociepleń MAXIMUM oraz ekonomiczny System Ociepleń OPTIMUM. Stanowią zaawansowane technologicznie, idealnie dopasowane zestawy wszystkich materiałów potrzebnych do profesjonalnej termoizolacji budynku. Wybierz system najodpowiedniejszy dla Twoich potrzeb.

Dwa idealnie skonfigurowane systemy – dobra prognoza dla oszczędnych

System Maximum
System Maximum

System MAXIMUM - Dla inwestorów poszukujących najwyższych parametrów izolacyjności cieplnej, zainteresowanych budownictwem niskoenergetycznym i pasywnym. W skład systemu, stworzonego na bazie grafitowego styropianu trzeciej generacji (Tradycyjne, białe płyty to pierwsza generacja styropianu, a styropian w kropki to jego druga generacja), wchodzą:
- płyty styropianowe TERMONIUM PLUS fasada
- klej uniwersalny TO-KU do przyklejania styropianu i zatapiania siatki
- siatka TO-S170
- grunt sczepny TO-GS
- tynk silikonowy TO-TS.

System Optimum
System Optimum

System OPTIMUM - Dla inwestorów poszukujących trwałego i ekonomicznego systemu ociepleń, gwarantującego oszczędności na ogrzewaniu przy utrzymaniu ciepła zimą i przyjemnego chłodu latem. W jego skład wchodzą:
- płyty styropianowe DALMATYŃCZYK fasada
- klej do styropianu TO-KS
- klej uniwersalny TO-KU do zatapiania siatki
- siatka do systemu ociepleń TO-S145
- grunt sczepny TO-GS
- tynk akrylowy TO-TA

Autorskie rozwiązania w obu systemach – gwarancja doskonałego klimatu

Formuła TMT (To match to – dobrze dopasowane) zapewnia najlepsze dopasowanie do siebie wszystkich materiałów potrzebnych do wykonania ocieplenia i gwarantuje, że będą idealnie ze sobą współpracowały, dając najlepszy efekt.

Formuła EASY APPLY (Szybkość i łatwość wykonania bez strat) to specjalne dodatki w produktach, zwiększające wydajność i realnie zmniejszające straty materiału w czasie aplikacji, dzięki czemu można obniżyć koszty wykonania ocieplenia.

Formuła TAMS (Termo anti-mold system – własny system ochrony przed grzybami i glonami) zastosowanie odpowiednich dodatków zapewnia skuteczną, stałą ochronę elewacji przed glonami i grzybami.

Formuła DUST CLEANTM (SAMOCZYSZCZENIE fasad) Dzięki zawartosci najwyższej jakości żywicy silikonowej na powierzchni tynku powstaje duże napięcie powierzchniowe, odpychające cząsteczki wody. Krople deszczu, spływajac po fasadzie, zmywają z niej zanieczyszczenia, takie jak pył, kurz, sadza. Pozwala to na dłuąsze zachowanie czystości ścian bez konieczności ich mycia.

Ocieplamy podłogę i dach

Poniżej podajemy charakterystykę wybranych styropianów największego producenta styropianu w Polsce:

Ocieplanie podłóg na gruncie
Ocieplenie podłóg na gruncie

GOLD dach-podłoga - to styropian w kropki o bardzo wysokich parametrach izolacyjności zalecany do izolacji dachów, stropów i podłóg. Styropian GOLD dach-podłoga przenosi średnie obciążenia mechaniczne sięgające aż 3000 kG/m2. Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λ dekl wynosi 0,036 W/(m·K).

SUPERAKUSTIC podłoga - to elastyczny styropian o właściwościach tłumiących dźwięki, przeznaczony do wykonania warstwy izolacji akustycznej układanej na stropach międzypiętrowych.

Płyty styropianowe SUPERAKUSTIC podłoga przeznaczone są do wykonywania warstwy izolacyjnej układanej na stropie pod podkładem podłogowym (jastrych) w podłogach pływających, w celu tłumienia hałasu powstającego od dźwięków uderzeniowych (upadające przedmioty, odgłosy kroków itp.)

Ocieplamy fundament

Płyty styropianowe w kategorii FUNDAMENT charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością mechaniczną, odpornością na zawilgocenie oraz niezwykle korzystnym współczynnikiem lambda. Płyty styropianowe typu fundament mają parametry spełniające wymagania nowoczesnej izolacji termicznej stosowanej w ekstremalnych warunkach dużej wilgotności, połączonej ze zmianą temperatury i dużym obciążeniem mechanicznym.

Przygotowanie zaprawy klejącej
Przygotowanie zaprawy klejącej

Styropian SILVER fundament z lambdą deklarowaną 0,036 W/mK oraz obciążeniem użytkowym do 3 000 kG/m2.

Styropian GOLD fundament posiada odpowiednie parametry spełniające wymagania nowoczesnej izolacji termicznej stosowanej w ekstremalnych warunkach, w których obciążenie dochodzi do 3 600kG/m2.
Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λ dekl wynosi 0,035 W/(m·K).

TERMONIUM fundament - to płyty o najlepszych parametrach izoalcyjności i właściwościach mechanicznych. Ich wytrzymałość na obciążenia sięga aż 4 500 kG/m2, a deklarowana lamda jest równa lub mniejsza niż 0,035 W/mK.

Jakość i cena

Przed zakupem zawsze zwracajmy uwagę na jakość styropianu, bowiem na rynku mogą pojawiać się wyroby producentów, którzy sprzedają niepełnowartościowe płyty, licząc na naiwność klientów i kusząc najniższymi cenami. Taki izolator nie zapewni oczekiwanych oszczędności. W składzie budowlanym bardzo trudno sprawdzić na tzw. oko, który styropian jest dobrej jakości, który gorszej, a który nie powinien w ogóle trafić do sprzedaży.

Co zatem robić, żeby nie dać się oszukać? Na pewno należy porzucić myśl o kupowaniu od nieznanych producentów. Zaleca się wybieranie markowych styropianów, od tych producentów, którzy latami pracują na uznanie klientów. Przed zakupem sprawdźmy w prasie branżowej oraz internetowych portalach budowlanych, które z produktów posiadają certyfikaty i rekomendacje jakościowe przyznane przez niezależne, notyfikowane w Unii Europejskiej instytuty naukowe, zajmujące się weryfikacją materiałów budowlanych. To naprawdę nie więcej niż 15 minut roboty, a izolację kupujemy na wiele, wiele lat. W Polsce takie potwierdzenia jakości wydawane są przez Instytut Techniki Budowlanej.

Ceny styropianu uzależnione są od jego rodzaju, parametrów i zastosowania. Eksperci budowlani są jednak zgodni, że wyjątkowo atrakcyjne cenowo produkty budowlane mogą być wątpliwej jakości.

Najwyższej jakości płyty styropianowe Termo Organika do wyboru - do koloru STYROPIAN W DWÓCH GRUPACH ENERGOOSZCZĘDNOŚCI

Termo Organika, lider rynku ociepleń, to pierwsza w kraju firma branży budowlanej, która – w oparciu o Rekomendacje Techniczne i Jakości RTQ Instytutu Techniki Budowlanej – wprowadziła na rynek nowoczesną standaryzację produktów, opartą o ich energooszczędne właściwości. Metoda ułatwia inwestorom wybór styropianu w oparciu o swoje preferencje i oczekiwany standard energooszczędności ocieplanego budynku.

Termo Organika produkuje najwyższej jakości, stale unowocześniane płyty styropianowe o różnych właściwościach i parametrach użytkowych. Wszystkie styropiany Termo Organika od lat otrzymują gwarancję wysokiej jakości w postaci rekomendacji ITB. Najnowsze rekomendacje Instytutu (2013 r.) w naturalny sposób dzielą wyroby styropianowe Termo Organika na dwie główne i czytelne grupy energooszczędności.

Dwie grupy energooszczędności: Optimum - Budownictwo Energooszczędne, Maximum - Budownictwo Energooszczędne i Pasywne

Nowa klasyfikacja styropianów w prosty, czytelny sposób szereguje płyty styropianowe według potrzeb klientów. Inwestorzy poszukujący optymalnego i ekonomicznego materiału, ale również zainteresowani budownictwem energooszczędnym powinni zwrócić uwagę na grupę produktów OPTIMUM - Budownictwo Energooszczędne.

Klientów zainteresowanych produktami o najlepszych parametrach, czyli swego rodzaju ekstraklasą w izolacji budowlanej, w tym budownictwem niskoenergetycznym i pasywnym, przyciągnie oferta w grupie MAXIMUM - Budownictwo Energooszczędne i Pasywne.

Zastosowanie płyt styropianowych TERMO ORGANIKA

Zastosowanie płyt styropianowych

Płyty styropianowe, jak i inne oferowane przez firmę Termo Organika elementy Kompletnego Systemu Ociepleń, stosowane są jako izolacja we wszystkich typach budynków, np. budynkach jednorodzinnych, budynkach wielorodzinnych (blokach mieszkalnych, apartamentowcach), budynkach użyteczności publicznej, szkołach, szpitalach. Wszystkie styropiany Termo Organika są objęte Rekomendacjami Technicznymi Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie (RTQ ITB 1260/2015 i RTQ ITB 1261/2015) oraz Atestem Państwowego Zakładu Higieny PZH. Za swą niepowtarzalną jakość styropiany Termo Organika otrzymaly wiele prestiżowych wyróżnie i nagród, np. Budowlanej Marki Roku, tytuł Laureata Programu Promocji Jakości, tytuł Orów Polskiego Budownictwa, czy też tytuł Konsumenckiego Lidera Jakości w latach 2012 i 2013.

Zobacz inne artykuły z kategorii:

Producenci polecają

Więcej

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?