Ten projekt to idealne połączenie nowoczesności z komfortem i energooszczędnością. Dzięki zastosowaniu wentylacji mechanicznej z rekuperacją oraz pompy ciepła można zminimalizować koszty eksploatacyjne. Wyjątkowa architektura i elegancki design sprawiają, że "Dom w wełniankach (E) OZE" wyróżnia się na tle innych projektów. Przemyślany układ pomieszczeń gwarantuje wygodę użytkowania na co dzień. Nowoczesna kuchnia płynnie połączona z jadalnią oraz salonem to idealne miejsce do wspólnego spędzania czasu. Pokój w pobliżu wiatrołapu można przeznaczyć na gabinet lub sypialnię gościnną. Na poddaszu znajdują się trzy pokoje, łazienka, dwie garderoby i pralnia.
Lipcowe uwolnienie cen energii to ważny aspekt, koło którego firma Aluprof nie mogła przejść obojętnie. Wspólnie z ambasadorem marki, Szymonem Marciniakiem, Aluprof rozpoczął kampanię „Panuj nad klimatem, panuj nad kosztami” skierowaną do klienta indywidualnego, promując rozwiązania z aluminium oraz pakiet korzyści wynikający z zastosowania energooszczędnych okien i osłon na jednej inwestycji:
- doskonałe parametry termiczne, które zwiększają izolację, pomagając utrzymać ciepło zimą
i chłód latem;
- ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem i poprawę komfortu użytkownika;
- oszczędności w zużyciu energii, a przez to niższe rachunki za prąd czy gaz;
- dbałość o planetę
Nowoczesny dom o funkcjonalnym układzie pomieszczeń i wyjątkowej estetyce, która z pewnością zachwyci wielu Inwestorów. Duże przeszklenia gwarantują doskonałe doświetlenie wnętrz, tworząc przytulną atmosferę. Przestronny salon połączony z jadalnią i otwartą kuchnią to idealne miejsce do wspólnego spędzania czasu. Cztery sypialnie oferują komfortową przestrzeń do prywatnego wypoczynku, trzy wśród nich mają bezpośrednie połączenie z tarasem. Kolejnym atutem projektu jest obszerny garaż dwustanowiskowy z miejscem na sprzęty sportowe. „Dom w kosaćcach 25 (G2A)” to idealna przestrzeń dla rodziny, która ceni sobie komfort i nowoczesny design.
Jadalnia pełni kluczową funkcję w całym domu i w życiu rodzinnym, będąc miejscem wspólnych posiłków i rozmów. To tutaj budują się relacje, zacieśniają więzi i tworzą wspomnienia, które pozostają z nami na całe życie. Nowoczesne jadalnie, często otwarte na inne przestrzenie domowe, stają się strefą, w której codzienność spotyka się z wyjątkowymi chwilami. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym przeczytasz o znaczeniu jadalni w domu, o różnych rozwiązaniach funkcjonalno – przestrzennych w ramach części dziennej w odniesieniu do lokalizacji jadalni, omawiamy w nim także kluczowe aspekty aranżacji tej przestrzeni i przedstawimy inspirujące jadalnie z realizacji domów ARCHON+.
Nowoczesny dom z bezokapowym dachem dwuspadowym o prostej bryle, która wyróżnia się atrakcyjną kompozycją wykończenia. Połączenie białego i grafitowego tynku z drewnianą okładziną podkreśla charakter budynku. Płaska forma zadaszenia osłania strefę wejściową, a nad tarasem przewidziano drewnianą pergolę. Szerokie przeszklenia doświetlają wnętrze, które wspaniale prezentuje się w zaproponowanej na wizualizacjach aranżacji. Jasna tonacja ścian w połączeniu z elementami drewnianymi tworzy piękne zestawienie i optycznie dodaje wnętrzu przestronności. Kuchnia dysponuje praktyczną spiżarnią, a nocna strefa obejmuje dwie sypialnie i wygodną łazienkę.
Dom parterowy o nowoczesnej, minimalistycznej bryle z bezokapowym dachem, którego elewacja przyciąga uwagę imponującym przeszkleniem ściany szczytowej oraz drewnianą okładziną, pięknie komponującą się z grafitowym tynkiem. Zadaszony taras z podcieniem jest doskonałym miejscem na zewnętrzną jadalnię lub przytulny kącik kawowy. Wnętrze domu zachwyca otwartą przestrzenią, której aranżację cechuje nowoczesna kolorystyka, łącząca grafit z bielą oraz naturalnym drewnem i betonem architektonicznym. Nad stołem w jadalni wiszą półkoliste lampy, a duże przeszklenia w całym domu zapewniają mnóstwo naturalnego światła, tworząc jasne, przestronne i komfortowe wnętrza.
Planując budowę wymarzonego domku letniskowego, jedną z kluczowych kwestii, jakie należy wziąć pod uwagę, są koszty związane z taką inwestycją. Budowa domku letniskowego może być satysfakcjonującym przedsięwzięciem, które pozwoli zrealizować marzenia o prywatnej oazie do wypoczynku w otoczeniu natury, warto jednak dokładnie przeanalizować wszelkie wydatki, aby we właściwy sposób przygotować się do inwestycji. Koszty budowy domku letniskowego zależą od wielu czynników, w tym od jego powierzchni, konstrukcji bryły, rodzaju i jakości materiałów budowlanych, także systemu prowadzenia budowy (gospodarczy, zlecony). Więcej informacji znajdziesz w naszym artykule.
Wyjątkowy dom, który zachwyca efektowną bryłą w stylu stodoły i komfortowym wnętrzem. To budynek z użytkowym poddaszem i narożnym, częściowo zadaszonym tarasem, który zaprasza na atrakcyjny relaks w otoczeniu zieleni ogrodu. Na parterze znajduje się pięknie doświetlone strefa dzienna, która obejmuje salon z kominkiem, jadalnię oraz kuchnię z półwyspem. W drugiej części parteru zaprojektowano gabinet, łazienkę oraz kotłownię z funkcją pralni i przejściem do garażu. Strefa nocna na poddaszu gwarantuje komfortowy wypoczynek, oferując domownikom trzy ustawne pokoje dla dzieci, wspólną garderobę dostępną z korytarza, łazienkę oraz sypialnię rodziców z prywatną garderobą.
To mała parterówka, która zachwyca od pierwszego spojrzenia. Łączy nowoczesny design z funkcjonalnością, oferując przestrzeń, która zapewnia mieszkańcom wygodę na co dzień. Minimalistyczna bryła bez okapów zwraca uwagę wysokim przeszkleniem, przez które do wnętrza swobodnie dociera mnóstwo naturalnego światła. Wysoka strefa dzienna z otwartym stropem do połaci dachowej zapewnia niezwykłe poczucie przestronności. Kuchnia z dużym półwyspem zachęca do wspólnego gotowania i spędzania czasu z rodziną. Trzy sypialnie zapewniają optymalne warunki do wypoczynku, każda z nich ma niezależny dostęp do tarasu, pokój rodziców dysponuje indywidualną garderobą.
Dwuspadowy dach bezokapowy zdobywa coraz większą popularność wśród zwolenników nowoczesnej architektury i jest często stosowany w projektach domów. W odróżnieniu od tradycyjnych dachów okapowych, dach bezokapowy cechuje się brakiem wystających elementów na krawędziach, co wpływa na bryłę budynku, nadając jej nowoczesny i minimalistyczny wygląd. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym porównujemy oba typy dachów pod względem konstrukcji, estetyki, funkcjonalności, kosztów wykonania, a także omawiamy ich zalety i wady. W artykule znajdziesz przykładowe gotowe projekty domów z dwuspadowym dachem bezokapowym, które dostępne są w naszej ofercie.
Projekt domu z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem na wąską działkę, łączący funkcjonalność z nowoczesną estetyką i oferujący przestronne wnętrza, które zachwycą nawet najbardziej wymagających Inwestorów. Słoneczny salon z szerokim przeszkleniem otwiera się na taras, tworząc idealne miejsce relaksu. Kuchnię można wyposażyć w nowoczesną zabudowę, której program uzupełnia zlokalizowana pod schodami spiżarnia. Na parterze znajduje się łazienka z nowoczesnym prysznicem, a poddasze mieści cztery przestronne sypialnie, garderobę i łazienkę. Pompa ciepła w standardzie i wentylacja mechaniczna z rekuperacją sprzyjają oszczędnej eksploatacji.
Budowa domu na działce z ciekiem wodnym to przedsięwzięcie, które wiąże się z szeregiem wyzwań i wymaga odpowiedniego przygotowania. Zanim przystąpimy do realizacji inwestycji, warto poznać kluczowe aspekty prawne, techniczne oraz środowiskowe związane z posiadaniem działki z naturalnym ciekiem wodnym. Źródłem informacji w tym zakresie jest MPZP, informacje z ewidencji gruntów i budynków oraz przepisy ustawy Prawo wodne. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym dowiesz się, czym jest i jakie są rodzaje cieków wodnych, a także jakie kwestie wymagają analizy i uwzględnienia, jeżeli planujemy budowę domu w tak malowniczym, lecz wymagającym otoczeniu.
Serdecznie zapraszamy do udziału w najnowszej edycji konkursu „TWÓJ DOM W OBIEKTYWIE”, w którym na Laureatów czekają cztery wspaniałe nagrody firmy SAMSUNG. Już dziś sfotografuj swój dom, zbudowany według projektu ARCHON+, wyślij piękne zdjęcia i pokaż, jak wyjątkowo prezentuje się jego bryła oraz wnętrza! Za I miejsce w konkursie można zdobyć 75 calowy telewizor SAMSUNG The Frame o wyglądzie obrazu, z matową powłoką ekranu – wartość nagrody 12 999 zł. Na laureatów II, III, IV miejsca czekają głośniki Music Frame o designie ramki do zdjęć, z którymi można stworzyć domową galerię sztuki - każdy o wartości 2 099 zł. Konkurs trwa do 30 września 2024 r.
Domowa spiżarnia ukryta w kuchni to praktyczne rozwiązanie, które zyskuje na popularności w wielu aranżacjach wnętrz. Taki schowek służy do efektywnego przechowywania żywności i akcesoriów kuchennych, jednocześnie ułatwia utrzymanie porządku i poprawia estetykę przestrzeni. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym drzwiom i ukrytym półkom spiżarnia może dyskretnie wkomponować się w wystrój kuchni, zapewniając łatwy dostęp do zapasów bez zaburzania harmonii wnętrza. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią funkcjonalność i elegancję w swojej kuchni. Jak urządzić kuchnię z ukrytą spiżarnią i na co zwrócić uwagę podczas projektowania? Zapraszamy do lektury artykułu.
To wyjątkowa propozycja dla osób, których marzeniem jest budowa komfortowego i energooszczędnego domu z użytkowym poddaszem oraz dwustanowiskowym garażem. Dzięki pompie ciepła i wentylacji mechanicznej można znacząco obniżyć koszty eksploatacyjne. Starannie zaprojektowane wnętrze z efektownymi przeszkleniami oferuje na parterze kuchnię z wyspą, jadalnię ze stropem otwartym do połaci dachu, salon z klimatycznym kominkiem oraz kameralny gabinet z wyjściem na taras. Poddasze to strefa nocna z trzema sypialniami, wśród nich znajduje się apartament z indywidualną garderobą i łazienką. „Dom w jaskrzynach G2E (OZE)” zachwyca również wspaniale zakomponowaną elewacją w nowoczesnym stylu.
Budowa domu to jedno z najważniejszych, życiowych przedsięwzięć. Decyzja o wyborze technologii budowy ma kluczowe znaczenie zarówno dla komfortu przyszłych mieszkańców, jak i dla trwałości oraz wartości nieruchomości. Domy murowane są jednym z najpopularniejszych wyborów i oferują wiele korzyści. W naszym artykule przeczytasz o zaletach projektów domów murowanych, dowiesz się, na czym polega technologia ich budowy, z jakich materiałów można wznosić domy murowane i jak przebiega proces krok po kroku. Przekonaj się, dlaczego warto rozważyć ten rodzaj konstrukcji oraz jakie aspekty należy uwzględnić, podejmując decyzję o wyborze projektu domu murowanego.
Jeśli marzysz o kompaktowym, nowoczesnym i wygodnym domu dla swojej rodziny, to ten projekt jest doskonałą propozycją. Elewacja domu przyciąga wzrok dzięki zastosowaniu naturalnej okładziny drewnianej w połączeniu z jasnym i grafitowym kolorem tynku. Pięknie doświetlony salon z kominkiem, jadalnia i sąsiadująca z nią kuchnia to funkcjonalna strefa dzienna na parterze domu. Na poddaszu zaprojektowano trzy sypialnie oraz łazienkę, tworząc idealne warunki do wypoczynku. Wysoka ścianka kolankowa dodaje przestronności pomieszczeniom strefy nocnej. „Dom w everniach” harmonijnie łączy nowoczesny design z funkcjonalnością, będąc odpowiedzią na potrzeby współczesnych rodzin.
Taras na dachu to nie tylko funkcjonalne rozszerzenie przestrzeni mieszkalnej, ale również sposób na wykorzystanie możliwości nieruchomości w ciekawy sposób. Projekt tarasu na płaskim dachu, który integruje się z architekturą budynku, może przynieść szereg korzyści, które warto wziąć pod uwagę. Sprawdź, jakie zalety płyną z posiadania tarasu na dachu garażu, z czego powinny być wykonane podłogi takiego tarasu, jakie opcje zadaszenia i osłon warto zastosować, a także jak pomysłowo udekorować taką strefę. W artykule przeczytasz również o konserwacji i pielęgnacji tarasu na dachu, systemach oświetleniowych oraz rozwiązaniach ogrzewających. Zapraszamy do lektury!
„Dom w kozieradkach” to projekt, który spełni oczekiwania Inwestorów, planujących budowę na wąskiej działce, umożliwiając realizację wygodnego i funkcjonalnego budynku z poddaszem użytkowym. Słoneczny salon z dużymi przeszkleniami tworzy jasne i przytulne wnętrze, idealne do rodzinnych spotkań. W kuchni z wyspą zadbano o optymalny układ poszczególnych funkcji, który uzupełnia przewidziana pod schodami spiżarnia. Dodatkowy pokój zaprojektowany obok wiatrołapu można przeznaczyć na wygodny gabinet. Na poddaszu zaplanowano komfortową strefę nocną, w której mieszczą się trzy sypialnie z nowoczesnymi portfenetrami oraz łazienka. Przy pokoju rodziców znajduje się garderoba.
Czy warto zdecydować się na basen do ogrodu? Marzenie o własnym basenie, w którym można cieszyć się chłodzącą kąpielą w upalne dni, jest w zasięgu ręki. Wśród wariantów basenów do ogrodu, dostępne są opcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, różne pod względem rozmiaru, głębokości i zamierzonego użytku. Decyzja o posiadaniu basenu ogrodowego to nie tylko inwestycja w domowy relaks, ale również wartość dodana do każdej nieruchomości. Wybór odpowiedniego basenu ogrodowego zależy od wielu czynników. Zapraszamy do lektury naszego artykułu, w którym omawiamy poszczególne etapy budowy basenu w ogrodzie, dowiesz się, jak zbudować basen, który będzie służył przez lata.
Mieszkasz w domu, zrealizowanym wg projektu ARCHON+? To już ostatni moment, by zgłosić udział w naszym konkursie fotograficznym „TWÓJ DOM W OBIEKTYWIE”. Na Laureatów czekają bardzo atrakcyjne nagrody, w postaci telewizorów Samsung The Frame w ramie obrazu – można je różnorodnie personalizować i zmieniać dzięki nim charakter każdego wnętrza. Za I miejsce w konkursie można zdobyć 75 calowy telewizor The Frame o wartości 12 999 zł, a za II, III, IV telewizory The Frame o rozmiarze 32 cali – każdy o wartości 1 749 zł. Zaprezentuj swój dom z zewnątrz, pokaż także, jak wygląda Twoja kuchnia, salon, łazienka oraz sypialnia i wygraj! Na Twoje zgłoszenie czekamy do 30.06. 2024 r.
Wyjątkowy projekt małej parterówki, który łączy nowoczesną estetykę z praktycznymi i energooszczędnymi rozwiązaniami. To idealna propozycja dla osób ceniących atuty jednokondygnacyjnych przestrzeni. Elegancka bryła domu zachwyca minimalistycznym designem, a duże przeszklenia zapewniają wnętrzom mnóstwo naturalnego światła. Przestronny salon, kuchnia z wyspą i efektowna jadalnia to komfortowa część dzienna, harmonijnie połączona z tarasem. Trzy sypialnie współtworzą strefę nocną. W projekcie uwzględniono zastosowanie pompy ciepła i wentylacji mechanicznej z rekuperacją. To wymarzony dom dla rodzin, które pragną połączyć komfort życia z troską o środowisko.
To idealna propozycja dla rodzin, których marzeniem jest własny, nowoczesny i komfortowy dom z garażem jednostanowiskowym. Bryła z dwuspadowym dachem kryje funkcjonalne wnętrze, a jego możliwości aranżacyjne można odkryć dzięki wizualizacjom. Jasna kolorystyka ścian potęguje poczucie przestronności, a drewniane okładziny dodają ciepła i przytulności. Struktura betonu na ścianie w kuchni idealnie komponuje się z kolorem podłogi w całej strefie dziennej i podkreśla nowoczesny charakter domu. Efektowny kominek oraz duża sofa z niskim stolikiem kawowym w salonie tworzą komfortowe miejsce do relaksu i spotkań z bliskimi. Zobacz układ funkcjonalny tego domu.
Schody samonośne stanowią nie tylko praktyczny element umożliwiający komunikację w budynku, ale również wyjątkowy akcent dekoracyjny we wnętrzu. Ich konstrukcja pozwala na stworzenie wrażenia lekkości, jednocześnie oferując mocną i stabilną formę. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym definiujemy pojęcie schodów samonośnych oraz omamiamy materiały, jakie często są wykorzystywane do budowy takich schodów w domu. Ponadto dowiesz się, czym są schody policzkowe, schody półkowe oraz schody dywanowe, a także od czego zależą koszty wykonania schodów samonośnych, jakie są techniki montażu, konserwacja oraz jaki mają wpływ na estetykę i funkcjonalność wnętrz.
Komfortowy dom jednorodzinny o prostej bryle z zadaszoną strefą wejściową i klimatycznym tarasem pod pergolą. Wspaniała propozycja dla miłośników nowoczesnego designu i komfortu. Salon z dużą narożną sofą oferuje szeroki widok na ogród, jadalnia z obszernym stołem idealnie nadaje się na rodzinne spotkania, a efektowne oświetlenie podkreśla nowoczesny charakter wnętrza. Kominek wyeksponowany na czarnej ścianie dodaje przytulności, a jasna podłoga harmonizuje z drewnianymi lamelami i żaluzjami, tworząc elegancki wystrój. Kuchnia w kolorze bieli, grafitu i naturalnego drewna wyposażona jest w nowoczesną zabudowę z barkiem śniadaniowym oraz spiżarnię.
Parterówka z dwuspadowym dachem i przytulnym tarasem pod pergolą. Wejście znajduje się w podcieniu, a wiatrołap oferuje pojemne szafy na wierzchnie okrycia. Strefa dzienna to przestronna część, ze stropem otwartym do połaci dachowej i przesuwnym wyjściem na taras. W salonie znajduje się ciekawie zaaranżowana strefa TV, a jasna podłoga podkreśla przestronność pomieszczenia. Panele ścienne o kamiennej strukturze z subtelnym oświetleniem tworzą przytulną atmosferę. Jadalnia mieści obszerny stół, w kuchni przewidziano pojemną zabudowę i wyspę z siedziskami. Układ strefy nocnej obejmuje dwa pokoje dla dzieci, sypialnię główną z garderobą i dużą nowoczesną łazienkę.
Powietrze, które znajduje się w pomieszczeniach, po jakimś czasie ulega całkowitemu zużyciu. Poziom tlenu zaczyna spadać, a zwiększa się poziom dwutlenku węgla. Źle wentylowane pomieszczenia to nie tylko gorsze samopoczucie, ale również niebezpieczeństwo dla organizmu ludzkiego. W nieprawidłowo wentylowanych domach nadmiernie gromadzi się wilgoć, pojawia się grzyb i pleśń, a ponadto domownicy mogą znacznie częściej chorować. Właśnie dlatego wentylacja pomieszczeń jest tak istotna i warto zadbać o jej prawidłową konstrukcję już na etapie budowy. Pamiętaj o tym, aby twoja wentylacja działała prawidłowo!
Wybór odpowiedniego rodzaju drewna na więźbę dachową to ważna decyzja w procesie budowy domu. Drewno na więźbę dachową wpływa na trwałość i wytrzymałość całej konstrukcji dachu. Zachęcamy do lektury naszego artykułu, w którym omawiamy rodzaje drewna stosowanego do wykonania więźby dachowej, uwzględniając zarówno kwestie techniczne, jak i ekonomiczne. Dowiesz się, jak wygląda proces przygotowania drewna na dach, impregnacji, jakie normy pod względem wytrzymałości i wilgotności powinno spełniać drewno na konstrukcję dachową, jak obliczyć ilość drewna oraz co wpływa na koszt zakupu, a także jakie są dostępne alternatywy dla tradycyjnego drewna.
To połączenie nowoczesności i przytulności, które zachwyci Inwestorów, planujących budowę domu w stylu stodoły. Wnętrze oferuje duże możliwości aranżacyjne, które zostały wspaniale zaprezentowane na przedstawionych wizualizacjach. Jasna kolorystyka ścian w strefie dziennej harmonizuje z drewnianą podłogą, tworząc ciepłą i przyjazną atmosferę. Elementy z naturalnego kamienia dodają elegancji, a efektowny kominek staje się sercem salonu, wokół którego skupia się życie rodzinne. Duża sofa oraz niski stolik kawowy tworzą idealne miejsce do relaksu i spędzania czasu z bliskimi. Gabinet na parterze oraz cztery sypialnie na poddaszu dopełniają układ funkcjonalny domu.
Przypominamy o trwającym konkursie fotograficznym „TWÓJ DOM W OBIEKTYWIE”, w którym na Laureatów czekają bardzo atrakcyjne nagrody, w postaci telewizorów Samsung The Frame w ramie obrazu – można je różnorodnie personalizować i zmieniać dzięki nim charakter każdego wnętrza. Za I miejsce w konkursie można zdobyć 75 calowy telewizor The Frame o wartości 12 999 zł, a za II, III, IV telewizory The Frame o rozmiarze 32 cali – każdy o wartości 1 749 zł. Już dziś sfotografuj swój dom z zewnątrz, pokaż także, jak wygląda Twoja kuchnia, salon, łazienka oraz sypialnia i zainspiruj innych do realizacji marzeń o własnym domu! Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca 2024 r.
2025 © ARCHON+ Biuro Projektów - Tradycyjne i nowoczesne gotowe projekty domów - autorska pracownia architektoniczna założona w 1990r. przez arch. Barbarę Mendel
Z uwagi na ciągłe doskonalenie procesu powstawania projektów (zgodnie z normą ISO 9001), prezentowane na stronie projekty domów mogą nieznacznie różnić się od dokumentacji technicznej.
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym sklepie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności.
Dzień dobry,
Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?