Dom w malinówkach 32 | Nowoczesna bryła w stylu stodoły z komfortowym wnętrzem

Dom w malinówkach 32 | Nowoczesna bryła w stylu stodoły z komfortowym wnętrzem
projekt

To dom z poddaszem użytkowym, którego charakter podkreślają przeszklenia, bezokapowy dach oraz kompozycja elewacji. Drewniana okładzina tworzy atrakcyjny kontrast z białym tynkiem. Na parterze zaplanowano przestronny salon z kominkiem, jadalnię oraz kuchnię z funkcjonalną spiżarnią. Przedstawiona na wizualizacjach aranżacja prezentuje atuty domu. Starannie dobrane materiały wykończeniowe podkreślają nowoczesny charakter wnętrza, tworząc przy tym ciepłą i przytulną atmosferę. Znajdujący się na parterze gabinet posiada wyjście na taras. Strefa nocna na poddaszu mieści sypialnię rodziców z garderobą i dostępem do balkonu, dwa pokoje dla dzieci, a także pralnię i łazienkę.


Dach jętkowy – charakterystyka, budowa i koszty

Dach jętkowy – charakterystyka, budowa i koszty
artykuł

Dach jętkowy to rozwiązanie konstrukcyjne, stosowane zarówno w przypadku projektów budynków mieszkalnych, jak i obiektów użytkowych. Nadaje budynkom charakterystyczny wygląd, a także zapewnia solidność i trwałość konstrukcji dachowej. W naszym artykule przeczytasz o tym, czym dokładnie jest dach jętkowy, jakie elementy składają się na ten typ konstrukcji, w jakich wariantach można wykonać konstrukcje więźby dachowej z wykorzystaniem jętki, a także jakie materiały są najlepsze na dach jętkowy. Poznasz zalety i wady tego rozwiązania oraz sprawdzisz, jakie elementy dachu jętkowego wpływają na ogólną cenę jego realizacji. Zapraszamy serdecznie do lektury!


Dom w santolinach 4 (E) OZE | Twoja wymarzona, nowoczesna i energooszczędna parterówka

Dom w santolinach 4 (E) OZE | Twoja wymarzona, nowoczesna i energooszczędna parterówka
projekt

To propozycja dla tych, którzy pragną połączyć nowoczesną architekturę z komfortem i ekologią. Ten jednorodzinny dom parterowy oferuje przestronne wnętrze, a dzięki zastosowaniu energooszczędnych instalacji, takich jak pompa ciepła i wentylacja mechaniczna z rekuperacją, jego użytkowanie jest bardziej ekonomiczne. Funkcjonalny układ pomieszczeń, w tym cztery sypialnie, przestronna kuchnia z półwyspem oraz jasny salon z wyjściem na taras, gwarantują wygodę całej rodzinie. Nowoczesna kompozycja wykończenia nadaje bryle elegancki wygląd. W jednostanowiskowym garażu użytkownicy mogą przechowywać sprzęty sportowe. Zainspiruj się i zbuduj dom swoich marzeń!


Dom kostka - charakterystyka i nowoczesna odsłona domów z lat 70-tych

Dom kostka - charakterystyka i nowoczesna odsłona domów z lat 70-tych
artykuł

Domy typu “kostka” to wyjątkowy fenomen na polskim rynku nieruchomości, który zyskał popularność głównie w latach 70. i 80. XX wieku. Charakteryzują się one prostą, geometryczną formą przypominającą sześcian, stąd nazwa “kostka”. W naszym artykule prezentujemy historię i charakterystykę domów typu “kostka”, podkreślając ich znaczenie w kontekście urbanistycznym i kulturowym Polski. Dowiesz się, jak te budynki odzwierciedlały zmieniające się potrzeby społeczeństwa i jak wpłynęły na rozwój polskiej architektury mieszkaniowej, także, jak obecnie są adaptowane i modernizowane, aby sprostać dzisiejszym wymaganiom komfortu i stylu życia.


"Dom w kosaćcach 34” | Nowoczesna parterówka z wysokim przeszkleniem

"Dom w kosaćcach 34” | Nowoczesna parterówka z wysokim przeszkleniem
projekt

Idealne połączenie nowoczesnej architektury z funkcjonalnością, która spełni oczekiwania najbardziej wymagających Inwestorów. Przestronne wnętrze charakteryzuje się przemyślanym układem pomieszczeń, zapewniającym komfort każdemu domownikowi. Centralnym punktem domu jest otwarta strefa dzienna, która płynnie łączy salon z jadalnią i kuchnią, tworząc miejsce idealne do wspólnego spędzania czasu. Duże przeszklenia wprowadzają do wnętrza naturalne światło, podkreślając nowoczesny charakter domu. W części prywatnej znajdują się trzy wygodne sypialnie, gabinet i dwie łazienki. Dom wyróżnia się nowoczesną stylistyką, podkreśloną przez starannie dobrane materiały wykończeniowe.


Płytki elewacyjne - rodzaje, zastosowanie i układanie krok po kroku

Płytki elewacyjne - rodzaje, zastosowanie i układanie krok po kroku
artykuł

Elewacje budynków pełnią nie tylko funkcję ochronną, ale również dekoracyjną, wpływając na ogólny wygląd i charakter inwestycji. Coraz więcej Inwestorów i projektantów decyduje się na zastosowanie płytek elewacyjnych, które oferują nie tylko trwałość i funkcjonalność, ale również nieograniczone możliwości aranżacyjne. Płytki elewacyjne to rozwiązanie, które pozwala nadać budynkowi nowoczesny i atrakcyjny wygląd. Dostępne w różnorodnych kształtach, kolorach i fakturach, umożliwiają tworzenie unikalnych kompozycji, które podkreślają indywidualność i charakter domu. Sprawdź, jakie korzyści niesie ze sobą zastosowanie tych materiałów?


Dom na wrzosowisku 2 (GE) OZE | Twój wymarzony dom z energooszczędnymi rozwiązaniami

Dom na wrzosowisku 2 (GE) OZE | Twój wymarzony dom z energooszczędnymi rozwiązaniami
projekt

To idealny projekt dla tych, którzy marzą o komfortowym i energooszczędnym domu jednorodzinnym z jednostanowiskowym garażem. Zachwyca funkcjonalnym układem i estetyką w stylu nowoczesnej stodoły. Duże przeszklenia wprowadzają do wnętrza mnóstwo naturalnego światła, a przemyślany układ pomieszczeń zapewnia maksymalny komfort użytkowania. Poddasze oferuje trzy przestronne sypialnie, a parter salon połączony z jadalnią oraz funkcjonalną kuchnię z dużą wyspą, w pobliżu znajduje się spiżarnia. Dwie łazienki podnoszą wygodę codziennego użytkowania. Nowoczesne instalacje, takie jak pompa ciepła i wentylacja mechaniczna z rekuperacją, sprzyjają obniżeniu kosztów eksploatacji.


Wejście do domu - jak je efektownie zaaranżować?

Wejście do domu - jak je efektownie zaaranżować?
artykuł

Wejście do domu jest strefą, która decyduje o pierwszym wrażeniu. Drzwi wejściowe i ich otoczenie mogą stać się prawdziwą wizytówką domu, nadającą mu charakteru i zapraszającą do środka. W artykule przeczytasz o tym, jak urządzić wejście w domu jednorodzinnym, znajdziesz różnorodne inspiracje na nowoczesne aranżacje strefy wejściowej oraz dowiesz się, jakie materiały i dekoracje wybrać, aby stworzyć idealny wystrój. Sprawdź, jakie znaczenie ma ścieżka, prowadząca do drzwi, odpowiednio zakomponowana zieleń przy wejściu, klimatyczne oświetlenie, dekoracje sezonowe, funkcjonalne dodatki i ozdobne detale. Serdecznie zapraszamy do lektury.


Zgłoś udział w konkursie „TWÓJ DOM w OBIEKTYWIE” | Wygraj telewizor firmy SAMSUNG

Zgłoś udział w konkursie „TWÓJ DOM w OBIEKTYWIE” | Wygraj telewizor firmy SAMSUNG
artykuł sponsorowany

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „TWÓJ DOM W OBIEKTYWIE”, w którym można wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Tym razem na Laureatów czekają cztery wspaniałe telewizory w ramie obrazu firmy SAMSUNG, które można różnorodnie personalizować i zmieniać dzięki nim charakter każdego wnętrza. Za I miejsce w konkursie można zdobyć 75 calowy telewizor The Frame o wartości 12 999 zł, a za II, III, IV telewizory The Frame o rozmiarze 32 cali – każdy o wartości 1 749 zł. Sfotografuj swój wymarzony dom, zbudowany według projektu ARCHON+, wyślij piękne zdjęcia na konkurs i wygraj! Na zgłoszenia w tej edycji czekamy do 30 czerwca 2024 r.


„Dom pod hebanowcem 4 (GE) OZE” | Wymarzona parterówka z nowoczesnym wnętrzem

„Dom pod hebanowcem 4 (GE) OZE” | Wymarzona parterówka z nowoczesnym wnętrzem
projekt

Projekt jednorodzinnego domu parterowego, który harmonijnie łączy funkcjonalność z nowoczesną elegancją i energooszczędnymi instalacjami w standardzie. Układ funkcjonalny obejmuje pięć przestronnych pokoi, kuchnię z przylegającą spiżarnią oraz dwie łazienki. Zaproponowana aranżacja podkreśla nowoczesny charakter otwartej strefy dziennej i możliwości aranżacyjne wnętrza. Elementy drewniane wprowadzają przytulny klimat, pięknie komponując się z wyposażeniem, naturalnymi tkaninami. Centrum kuchni wyznacza wyspa z barkiem śniadaniowym, pięknie prezentuje się biało – czarna zabudowa, oferująca obszerne blaty do pracy i wygodną powierzchnię do przechowywania.


Opaska wokół domu - jak i z czego ją zrobić?

Opaska wokół domu - jak i z czego ją zrobić?
artykuł

Opaska wokół domu to ważny element, który nie tylko podkreśla estetykę budynku, ale również pełni funkcje praktyczne, takie jak ochrona ścian przed wilgocią czy uszkodzeniami mechanicznymi. Wybór materiałów i technik budowlanych do jej wykonania zależy od wielu czynników, w tym stylu architektonicznego domu, warunków klimatycznych oraz indywidualnych preferencji właściciela. W naszym artykule przeczytasz o różnych metodach tworzenia opaski wokół domu i jej zaletach, dowiesz się, jakie są najpopularniejsze materiały na opaskę wokół domu, a także jak przygotować teren i krok po kroku zbudować opaskę wokół budynku oraz zapewnić prawidłowe odprowadzanie wody.


„Dom w zielistkach 5 (E) OZE” | z pompą ciepła i wentylacją mechaniczną z rekuperacją

„Dom w zielistkach 5 (E) OZE” | z pompą ciepła i wentylacją mechaniczną z rekuperacją
projekt

Dom z poddaszem użytkowym oferujący ustawne wnętrze, płynnie połączone z tarasem i ogrodem. W standardzie zastosowano wentylację mechaniczną z rekuperacją oraz pompę ciepła, jako ekologiczne źródło ogrzewania. Strefa dzienna jest pięknie doświetlona i wygodna w użytkowaniu. Kuchnia z dużym oknem to funkcjonalna przestrzeń z miejscem na pojemną zabudowę, pod schodami zaprojektowano praktyczną spiżarnię. Na parterze mieszkańcy mają do dyspozycji gabinet oraz łazienkę z prysznicem, a w strefie nocnej na poddaszu mieszczą się trzy zaciszne sypialnie oraz druga łazienka z wanną, prysznicem i zestawem umywalek. Przy pokoju rodziców znajduje się obszerna garderoba.


Strop monolityczny - wady, zalety i właściwości

Strop monolityczny - wady, zalety i właściwości
artykuł

Strop monolityczny żelbetowy to popularny rodzaj stropu, który stosowany jest w nowoczesnym budownictwie, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w budynkach usługowych, użyteczności publicznej czy przemysłowych. Poznaj bliżej charakterystykę i właściwości stropu monolitycznego, odkryj jego zalety i potencjalne wady, oraz dowiedz się, czym stropy monolityczne różnią się od stropów gęstożebrowych oraz stropów drewnianych. W artykule przeczytasz także o tym, jakie materiały wykorzystywane są do budowy monolitycznych stropów żelbetowych i jak wygląda technologia wykonania krok po kroku. Zapraszamy serdecznie do lektury!


„Dom w kosaćcach 16” | Zobacz komfortowe wnętrze w nowoczesnej aranżacji

„Dom w kosaćcach 16” | Zobacz komfortowe wnętrze w nowoczesnej aranżacji
projekt

Mała parterówka z dachem dwuspadowym, która zachwyca nowoczesnym designem wykończenia i funkcjonalnością wnętrz. W salonie mieści się wygodna sofa, która zapewnia doskonałe miejsce do wypoczynku. Przestrzeń uatrakcyjnia kominek umiejscowiony na ścianie wykończonej elegancką okładziną o strukturze drewna, nadającą wnętrzu ciepły, przytulny charakter. Jadalnia zachwyca przestronnością i widokiem na ogród, który sprawia, że rodzinne posiłki zyskują wyjątkowy klimat. Pojemna zabudowa kuchenna w kolorach bieli, grafitu i drewna prezentuje się nowocześnie i oferuje mnóstwo miejsca do przechowywania. Cztery sypialnie, łazienka i garderoba współtworzą strefę nocną.


"Dom w aminkach 2 (G2E)" | Nowoczesna parterówka z wentylacją mechaniczną

"Dom w aminkach 2 (G2E)" |  Nowoczesna parterówka z wentylacją mechaniczną
projekt

Nowoczesny parterowy dom z czterospadowym dachem oraz dwustanowiskowym garażem. Przestronny salon i jadalnia o łącznej powierzchni ponad 30 m² płynnie łączy się z kuchnią, której funkcjonalność dopełnia spiżarnia. Apartament we frontowej części domu oraz trzy zaciszne sypialnie współtworzą komfortową strefę prywatną. Obszerny taras z podcieniem dostępnym bezpośrednio z kuchni stanowi wspaniałą strefą letniego wypoczynku dla całej rodziny, a przewidziana w standardzie projektu wentylacja mechaniczna z rekuperacją zwiększa komfort użytkowania i pozwala obniżyć koszty energii. "Dom w aminkach 2 (G2E)" to świetny wybór dla miłośników nowoczesnych rozwiązań i wygody.


Elewacja domu z drewnem - zalety i wady oraz montaż elewacji drewnianej krok po kroku

Elewacja domu z drewnem - zalety i wady oraz montaż elewacji drewnianej krok po kroku
artykuł

Wykorzystanie naturalnego materiału, jakim jest drewno, pozwala na stworzenie ciepłej i przyjaznej elewacji, która harmonijnie wpisuje się w otaczającą przyrodę. Drewniana elewacja domu, znana ze swojego estetycznego uroku i trwałości, jest coraz częściej wybierana przez Inwestorów. Domy z elewacją z drewna zyskują unikalny charakter, który wyróżnia je na tle innych budynków. Poznaj zalety elewacji z drewna oraz dowiedz się, jakie wady i wyzwania mogą wiązać się z takim rodzajem wykończenia. W artykule podpowiadamy, jak krok po kroku wykonać drewnianą elewację, a także charakteryzujemy gatunki drewna odpowiednie do zastosowania na elewacji domu. Zapraszamy do lektury.


„Dom w santanach 2 (E) OZE” | Piękna parterówka z energooszczędnymi instalacjami

„Dom w santanach 2 (E) OZE” | Piękna parterówka z energooszczędnymi instalacjami
projekt

Mały dom parterowy, który zwraca uwagę nowoczesnym designem i funkcjonalnością użytkową wnętrz. Kolorystyka elewacji harmonizuje z drewnianą okładziną, a efektowne przeszklenia znakomicie doświetlają wnętrze. Zobacz, jak można pomysłowo zaaranżować przestrzeń części dziennej, która obejmuje słoneczny salon z kominkiem, jadalnię z widokiem na ogród i kuchnię z wyspą oraz spiżarnią. Jasna tonacja ścian i podłogi znakomicie koresponduje z grafitowymi akcentami oraz naturalnym drewnem. W strefie nocnej mieści się sypialnia główna z garderobą, dwa pokoje dziecięce oraz wspólna łazienka. W standardzie przewidziano wentylację mechaniczną z rekuperacją oraz pompę ciepła.


Dach dwuspadowy – zalety, wady, charakterystyka i wykonanie

Dach dwuspadowy – zalety, wady, charakterystyka i wykonanie
artykuł

Dach dwuspadowy jest jednym z najpopularniejszych rodzajów dachów w budownictwie mieszkaniowym. Jego prosta konstrukcja, składająca się z dwóch połaci nachylonych pod tym samym kątem i spotykających się na kalenicy sprawia, że jest on wybierany zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych. Poznaj bliżej charakterystykę dachu dwuspadowego, jego zalety i wady, a także kluczowe aspekty związane z jego wykonaniem. Od trwałości i łatwości montażu, przez efektywność energetyczną, aż po możliwości adaptacyjne i estetyczne – dach dwuspadowy oferuje szeroki zakres korzyści, ale jak każde rozwiązanie, ma również swoje ograniczenia. Zapraszamy do lektury artykułu.


„Dom w naradkach 2 (G2)” | Odkryj potencjał i możliwości aranżacyjne wnętrz

„Dom w naradkach 2 (G2)” | Odkryj potencjał i możliwości aranżacyjne wnętrz
projekt

To wyjątkowa propozycja dla osób ceniących nowoczesny design i komfortowe wnętrza. Salon mieści dużą, narożną sofę. Z tego miejsca roztacza się widok na taras, za sprawą szerokiego przeszklenia wnętrze zyskuje na przestronności i płynnie łączy się z ogrodem. W jadalni uwagę przyciąga obszerny stół, idealny do rodzinnych spotkań. Efektowne oświetlenie podkreśla nowoczesny charakter strefy dziennej, a narożny kominek wyeksponowany na grafitowej ścianie dodaje przytulności. Jasna podłoga harmonijnie komponuje się z drewnianymi elementami zabudowy oraz żaluzjami, tworząc spójny i elegancki wystrój. Na parterze mieści się także wygodny gabinet, a na poddaszu cztery sypialnie.


KONKURS „TWÓJ DOM w OBIEKTYWIE” | Do wygrania wspaniałe nagrody firmy SAMSUNG

KONKURS „TWÓJ DOM w OBIEKTYWIE” | Do wygrania wspaniałe nagrody firmy SAMSUNG
artykuł sponsorowany

Mieszkasz w domu, zrealizowanym wg projektu ARCHON+? Zapraszamy do udziału w trwającej edycji konkursu fotograficznego „TWÓJ DOM W OBIEKTYWIE”. Na Laureatów czekają bardzo atrakcyjne nagrody, w postaci telewizorów Samsung The Frame w ramie obrazu – można je różnorodnie personalizować i zmieniać dzięki nim charakter każdego wnętrza. Za I miejsce w konkursie można zdobyć 75 calowy telewizor The Frame o wartości 12 999 zł, a za II, III, IV telewizory The Frame o rozmiarze 32 cali – każdy o wartości 1 749 zł. Już dziś sfotografuj swój dom, zbudowany według projektu ARCHON+, wyślij piękne zdjęcia na konkurs i wygraj! Konkurs trwa do 30 czerwca 2024 r.


Formalności przed zakupem działki

Formalności przed zakupem działki
artykuł

Wybór odpowiedniej działki pod budowę wymarzonego domu wiąże się ze sprawdzeniem wszystkich jej właściwości, a także weryfikacją planu zagospodarowania przestrzennego oraz wglądem w sytuację prawną nieruchomości. Dokładne przeanalizowanie wszystkich aspektów związanych z zakupem działki minimalizuje ryzyko napotkania nieoczekiwanych trudności, które mogłyby wpłynąć na koszty lub wydłużyć proces budowy. W naszym artykule przeczytasz o tym, na co zwrócić uwagę na etapie poszukiwania działki i co sprawdzić przed zakupem. Dowiesz się, dlaczego w pierwszej kolejności warto poznać ustalenia MPZP lub decyzji o WZ, a także jakie informacje zawiera księga wieczysta.


Ryzalit - co to jest i czym rożni się od wykuszu?

Ryzalit - co to jest i czym rożni się od wykuszu?
artykuł

Ryzalit, choć często mylony z wykuszem, pełni zupełnie inną funkcję w architekturze i różni się od niego zarówno formą, jak i zastosowaniem. Ten wypukły element architektoniczny, stanowi integralną część kształtu bryły budynku i zazwyczaj stosowany jest do podkreślenia wejścia lub innej części konstrukcji. Ryzalit wpływa na wygląd domu, nadając mu reprezentacyjny charakter. Poznaj zastosowanie ryzalitów oraz różnice pomiędzy ryzalitem a wykuszem. W artykule prezentujemy także wybrane z naszej kolekcji gotowe projekty domów z ryzalitem, którego zastosowanie sprawia, że bryły zyskują wyrazisty i efektowny detal architektoniczny. Zapraszamy serdecznie do lektury.


Dom w stylu prowansalskim - jak go urządzić wewnątrz i na zewnątrz?

Dom w stylu prowansalskim - jak go urządzić wewnątrz i na zewnątrz?
artykuł

Dom w stylu prowansalskim to kwintesencja uroku i elegancji, czerpiąca z tradycji i naturalnego piękna południowo-wschodniej Francji. Styl prowansalski jest synonimem ciepła, przytulności oraz harmonii z naturą. Obecnie projekty domów w stylu prowansalskim łączą w sobie zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne elementy, oferując przestrzenie, które są funkcjonalne i estetycznie zachwycające. W naszym artykule przeczytasz o tym, jak można urządzić dom w tym stylu, jakie kolory i materiały są dla niego charakterystyczne, a także jakimi elementami wyposażenia można podkreślić klimat Prowansji. W artykule znajdziesz inspirujące zdjęcia z realizacji domów, które nawiązują do stylu prowansalskiego.


„Dom w szkarłatkach 3 (E) OZE” | Komfortowa przestrzeń w nowoczesnej aranżacji

„Dom w szkarłatkach 3 (E) OZE” | Komfortowa przestrzeń w nowoczesnej aranżacji
projekt

Projekt domu będący kwintesencją nowoczesnej architektury i komfortu. Efektowna bryła w stylu stodoły oferuje funkcjonalną przestrzeń o dużych możliwościach aranżacyjnych, co można dostrzec na zaprezentowanych wraz z projektem wizualizacjach wnętrz. Stonowana paleta barw łączy nieskazitelną biel, delikatne beże i wyraziste grafitowe akcenty. Imponujące przeszklenia wpuszczają do środka mnóstwo naturalnego światła, tworząc przestrzeń pełną harmonii i ciepła. Salon z narożną sofą przed TV i klimatycznym kominkiem stanowi strefę, idealną do rodzinnego relaksu. Kuchnia z dużym półwyspem gwarantuje komfortowe warunki do pracy, dysponuje także bezpośrednim wyjściem do ogrodu.


„Dom w cieszyniankach 16 (G) OZE” | Parterówka z garażem i pompą ciepła

„Dom w cieszyniankach 16 (G) OZE” | Parterówka z garażem i pompą ciepła
projekt

Nowoczesny dom parterowy o prostej bryle z dachem czterospadowym i efektownie wykończoną elewacją. Jasny tynk pięknie komponuje się z naturalną okładziną drewnianą oraz grafitową stolarką. W standardzie projektu przewidziano pompę ciepła jako źródło ogrzewania. Strefa tarasowa została osłonięta podcieniem, stanowi idealne miejsce na letni wypoczynek. Przestronna część dzienna domu obejmuje salon z kominkiem, jadalnię z widokiem na ogród oraz otwartą kuchnię, w której centrum można zaaranżować wyspę. Strefa nocna mieści sypialnię rodziców, dwa pokoje dziecięce oraz łazienkę. We wszystkich sypialniach oraz w korytarzu wygospodarowano miejsce na praktyczne szafy ubraniowe.


„Dom w modrzewiach 6 (E) OZE” | Zobacz aranżację wnętrz tej energooszczędnej parterówki

„Dom w modrzewiach 6 (E) OZE” | Zobacz aranżację wnętrz tej energooszczędnej parterówki
projekt

Interesujący projekt domu parterowego, który łączy nowoczesność z funkcjonalnością i energooszczędnością. Minimalistyczna bryła przyciąga spojrzenia piękną kompozycją materiałów elewacyjnych, które akcentują charakter budynku. We wnętrzu w czytelny sposób zdefiniowano strefy użytkowania, z centralną lokalizacją części dziennej i otwartym do połaci dachu stropem nad salonem i jadalnią. W proponowanej aranżacji z jasną kolorystyką ścian znakomicie współgrają elementy drewniane, w akcentach pojawia się mocny grafit. Duże przeszklenia gwarantują wspaniałe doświetlenie przestrzeni, która tym samym zyskuje na atrakcyjności. Klimatu dodaje pięknie wyeksponowany kominek.


"Dom w siódmaczkach (E) OZE" | Idealna przestrzeń dla rodziny

"Dom w siódmaczkach (E) OZE" | Idealna przestrzeń dla rodziny
projekt

Nowoczesny dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym oferujący przestronne wnętrze, idealne dla rodzin z dziećmi. Zaprojektowany z myślą o maksymalnej funkcjonalności, zawiera pięć komfortowych pokoi, w tym przestronny salon z kominkiem i gabinet na parterze. Ustawna kuchnia z wyspą dysponuje spiżarnią, w której można wygodnie przechowywać zapasy spożywcze. Dom wyposażony jest w pompę ciepła oraz system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, co zapewnia oszczędną eksploatację. Atutem jest także przemyślana przestrzeń nocna z trzema sypialniami, łazienką, garderobą oraz pralnią, co czyni projekt doskonałym wyborem dla tych, którzy cenią sobie wygodę i nowoczesność.


Dach jednospadowy – konstrukcja, pokrycie i wykonanie

Dach jednospadowy – konstrukcja, pokrycie i wykonanie
artykuł

Zapraszamy do lektury naszego artykułu na temat dachu jednospadowego – prostego, ekonomicznego i funkcjonalnego rozwiązania, które znajduje zastosowanie w różnych projektach, a szczególnie w budynkach gospodarczych i garażowych. Poznaj kluczowe aspekty dotyczące konstrukcji, pokrycia i wykonania tego typu dachu, a także przeczytaj o zaletach i wadach, które należy wziąć pod uwagę, decydując się na dach jednospadowy. Z artykułu dowiesz się, jak wygląda montaż dachu jednospadowego krok po kroku oraz jakie czynniki wpływają na koszty jego realizacji, prezentujemy w nim także przykłady zastosowania dachu jednospadowego w projektach z kolekcji ARCHON+.


Dom w zielistkach 33 (E)| Tani w budowie dom z wentylacją mechaniczną

Dom w zielistkach 33 (E)| Tani w budowie dom z wentylacją mechaniczną
projekt

Znakomita propozycja dla osób, poszukujących projektów domów z poddaszem do 70m2 powierzchni zabudowy, które oferują sprawdzone rozwiązania funkcjonalne. Prosta bryła z dwuspadowym dachem urzeka klimatyczną strefą tarasową z pergolą, idealną do relaksu i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wnętrze domu kryje pięć wygodnych pokoi, w tym dodatkowy pokój na parterze, który może służyć jako gabinet lub sypialnia gościnna. Dwie łazienki zwiększają poziom wygody, a kotłownia z funkcją pralni ułatwia organizację codziennych prac domowych. W standardzie uwzględniono zastosowanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją, co sprzyja ekonomicznej eksploatacji budynku.


Energooszczędne bramy garażowe LPU 67 Thermo

Energooszczędne bramy garażowe LPU 67 Thermo
artykuł sponsorowany

Jak utrzymać stałą temperaturę w ciepłym garażu? Idealnym rozwiązaniem będzie brama LPU 67 Thermo firmy Hörmann, zbudowana z segmentów o grubości 67 mm wraz z przegrodą termiczną. Oprócz grubych segmentów na wysokie parametry energooszczędności wpływają także podwójne uszczelki montowane na łączeniach segmentów i na progu. Izolacyjność bramy można jeszcze podwyższyć montując zestaw ThermoFrame, który tworzy specjalny profil z tworzywa sztucznego wraz z uszczelkami, oddzielający ościeżnice od ściany budynku. Przed powstaniem wilgoci w ciepłym garażu pozwoli uchronić z kolei innowacyjny system wentylacji opracowany przez projektantów firmy Hörmann. Dzięki zestawowi czujników pozwala automatycznie uchylić górny segment bramy wtedy, gdy wilgotność w garażu jest zbyt wysoka.


oglądasz stronę   z 10
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?