Dom w kosaćcach 19 | Wyjątkowa parterówka na wąską działkę

Dom w kosaćcach 19 | Wyjątkowa parterówka na wąską działkę
projekt

Atrakcyjny dom parterowy o prostej bryle z bezokapowym dachem, nawiązujący stylem do nowoczesnej stodoły. Elewacja zwraca uwagę efektownym przeszkleniem ściany szczytowej oraz drewnianą okładziną, która doskonale harmonizuje z grafitowym tynkiem, antracytowym pokryciem dachu i stolarką. Projekt uwzględnia zadaszony taras z podcieniem, idealny na zewnętrzną jadalnię czy kącik kawowy. We wnętrzu imponuje otwarcie stropu do połaci dachu nad jadalnią, kuchnia oferuje miejsce na obszerny półwysep z barkiem śniadaniowym. Strefa nocna składa się z czterech dobrze doświetlonych pokoi, układ dopełniają dwie łazienki, a w kotłowni gazowej można zorganizować pralnię.


Dom w riveach 7 (B) | Nowoczesny i tani w budowie bliźniak

Dom w riveach 7 (B) | Nowoczesny i tani w budowie bliźniak
projekt

Projekt domu z poddaszem użytkowym do zabudowy bliźniaczej. Propozycja idealna dla Inwestorów indywidualnych oraz Deweloperów, która doskonale wpisuje się w wąskie działki. Nowoczesny design budynku to harmonia subtelnej kolorystyki tynków i drewnianej elewacji, które nadają charakteru prostej bryle. Strefa wejściowa ze szklanym zadaszeniem prowadzi do przestronnego wiatrołapu i jasnego wnętrza. Parter zawiera otwartą strefę dzienną z kuchnią, jadalnią i salonem, który ma dostęp do letniego tarasu. Urokliwy kominek wprowadza przytulną atmosferę. Na poddaszu znajdują się dwie sypialnie: dziecięca z miejscem na dwa łóżka, biurka i szafy oraz sypialnia główna z osobistą garderobą.


Dom w aurorach 14 (G2E) OZE | Prosty w budowie, energooszczędny w użytkowaniu

Dom w aurorach 14 (G2E) OZE | Prosty w budowie, energooszczędny w użytkowaniu
projekt

Prezentujemy projekt, będący interesującą propozycją dla osób, poszukujących nowoczesnego i energooszczędnego domu z wentylacją mechaniczną z rekuperacją i pompą ciepła w standardzie. Projekt łączy styl i funkcjonalność, oferując w ramach strefy dziennej przestronny salon, jadalnię i kuchnię z półwyspem oraz spiżarnią. Duży taras przesłonięty pergolą zapewnia idealne miejsce na letni relaks. W strefie nocnej na poddaszu zaprojektowano cztery sypialnie z szerokimi portfenetrami. Garderoba, dwie łazienki, pralnia i dodatkowe pomieszczenia dopełniają układ funkcjonalny domu. W bryle budynku mieści się także dwustanowiskowy garaż, który od części mieszkalnej oddziela wiatrołap.


Jak wybrać najlepszy dom do postawienia nad morzem lub nad jeziorem? Sprawdź nasze projekty domów

Jak wybrać najlepszy dom do postawienia nad morzem lub nad jeziorem? Sprawdź nasze projekty domów
artykuł

Dom z widokiem na morze lub jezioro to marzenie wielu rodzin. Piękne krajobrazy tworzą wyjątkowy klimat, w którym każda inwestycja prezentuje się zjawiskowo. Decydując się na dom w takiej lokalizacji, warto zwrócić szczególną uwagę na zapisy w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego, a w przypadku gdy teren nie jest nim objęty, sprawdzić należy ustalenia decyzji o Warunkach Zabudowy. Każdy projekt domu powinien być dostosowany do tych wymogów, specyfiki danego terenu oraz potrzeb i założeń funkcjonalnych użytkowników. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami projektów, które spełnią marzenia o wymarzonym domu nad morzem lub jeziorem.


Dom w balsamowcach 18 (GE) | Nowoczesny dom z wentylacją mechaniczną

Dom w balsamowcach 18 (GE) | Nowoczesny dom z wentylacją mechaniczną
projekt

Wyjątkowy jednorodzinny dom z poddaszem użytkowym, oferujący mieszkańcom komfort i funkcjonalność. Cechuje go efektowna strefa wejściowa w podcieniu frontowej lukarny, nowoczesny styl wykończenia oraz pergola nad obszernym tarasem. W bryle domu przewidziano także jednostanowiskowy garaż. W standardzie zastosowano wentylację mechaniczną z rekuperacją, która sprzyja energooszczędnej eksploatacji budynku. Wnętrze obejmuje sześć pokoi, w tym gabinet na parterze, dwie łazienki, pralnię oraz kuchnię z półwyspem. Spiżarnia przy kuchni zwiększa jej funkcjonalność. Projekt łączy nowoczesność, funkcjonalność i komfort, jest interesującą propozycją na działki z wjazdem od południa.


Domowa siłownia - jak zrobić siłownię w domu i co powinna zawierać?

 Domowa siłownia - jak zrobić siłownię w domu i co powinna zawierać?
artykuł

Aranżacja domowej siłowni to inwestycja w swoje zdrowie. Dzięki prywatnej siłowni można w optymalny sposób zaplanować czas treningów i dostosować go do indywidualnych preferencji i harmonogramu dnia. Bez względu na doświadczenie w dziedzinie fitness, domowa siłownia pozwala na regularną aktywność fizyczną w komfortowym otoczeniu własnego domu. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, planując siłownię w domu, odkryj zalety domowej siłowni, poznaj potencjalne minusy i przekonaj się, czy domowa siłownia to rozwiązanie dla Ciebie! Zapraszamy do lektury artykułu, w którym prezentujemy także projekty domów z pomieszczeniem rekreacyjnym, idealnym na domową strefę fitness.


MB-86N PIVOT DOOR OD ALUPROF - PRESTIŻ OD PROGU

MB-86N PIVOT DOOR OD ALUPROF - PRESTIŻ OD PROGU
artykuł sponsorowany

Aluprof wprowadził do oferty nowy typ drzwi zewnętrznych MB-86N Pivot Door. Przesunięta oś obrotu nadaje im niepowtarzalnego wyglądu, a ukryte zawiasy charakteryzują się bardzo dużą nośnością do 300 kg. Tego typu konstrukcje cieszą się popularnością w projektach, w których liczą się duże wymiary i niebanalny design. W ofercie znajdują się drzwi w wersji przeszklonej oraz na bazie konstrukcji panelowych. System MB-86N Pivot Door wykonywany jest zgodnie ze współczesnymi wymogami ochrony środowiska i oszczędzania energii, a parametry drzwi wykonanych na tym systemie spełniają wymagania obowiązujących przepisów i norm. Drzwi cechuje dobra izolacja termiczna (UD od 0,73 (W/m2K), akustyczna oraz wysoka szczelność na wodę i powietrze.


Dom na wzgórzu 5 | Projekt idealny na wąską działkę

Dom na wzgórzu 5 | Projekt idealny na wąską działkę
projekt

Prosty dom z poddaszem użytkowym, idealny dla miłośników nowoczesnej estetyki i funkcjonalności. Powierzchnia użytkowa nie przekracza 100 m2, dzięki starannej organizacji niewielkie wnętrze jest ustawne i wygodne w użytkowaniu. Dom oferuje łącznie cztery pokoje i dwie łazienki, zapewniając komfort dla rodziny, a pralnia w „czystej” kotłowni ułatwia codzienne obowiązki. W centrum strefy dziennej umiejscowiono kominek, który dodaje całej przestrzeni klimatu i przytulności. Projekt idealnie pasuje na wąską działkę, dzięki prostej konstrukcji bryły i dachu jest również ekonomiczny w realizacji i użytkowaniu. Jest to propozycja należąca do kolekcji: projekty domów tanich w budowie.


Dom w wisteriach 17 | Tani w budowie z efektownym przeszkleniem

Dom w wisteriach 17 | Tani w budowie z efektownym przeszkleniem
projekt

To komfortowy dom z użytkowym poddaszem, łączący funkcjonalność z nowoczesną elegancją. Charakteryzuje się dwuspadowym dachem, który jest prostą w wykonaniu konstrukcją. Dom wyróżnia się przestronnym tarasem z pergolą, idealnym do relaksu i spotkań rodzinnych. Wnętrze oferuje pięć pokoi, w tym gabinet na parterze. Dwie łazienki i pralnia w "czystej" kotłowni dopełniają układ funkcji. Kuchnia z dużym półwyspem i spiżarnią pod schodami gwarantuje komfort pracy, a kominek w salonie zapewnia przytulną atmosferę. To idealny wybór dla rodzin poszukujących nowoczesności, funkcjonalności i elegancji. W kolekcji posiadamy także wiele innych projektów z rodziny: ”Domy w wisteriach”.


Idealny projekt domu do budowy w górach - zobacz 5 naszych propozycji

Idealny projekt domu do budowy w górach - zobacz 5 naszych propozycji
artykuł

Góry to miejsce, które fascynuje swoim majestatycznym pięknem. Budowa domu w takim otoczeniu może być wyzwaniem, ale także szansą na stworzenie wyjątkowego azylu, który harmonijnie wpisany w krajobraz, pozwoli cieszyć się wszystkimi urokami górskiego życia. Właściwy projekt domu do budowy w górach powinien uwzględniać specyfikę terenu, lokalne przepisy prawa, klimat, a także tradycje budowlane. W artykule przyjrzymy się kluczowym aspektom budowy domu w górach oraz wyboru idealnego projektu domu. Prezentujemy także projekty domów, wybrane spośród różnorodnej z kolekcji ARCHON+, która mogą być interesującą propozycją na działkę w górach. Zapraszamy do lektury!


Szybciej i wygodniej

Szybciej i wygodniej
artykuł sponsorowany

Napędy firmy Hörmann – ProMatic oraz SupraMatic – otwierają bramę garażową z prędkością nawet 25 cm/s. Szybkość otwierania ma szczególnie znaczenie w przypadku garaży wychodzących bezpośrednio na ruchliwą ulicę. Dużym udogodnieniem jest możliwość otwierania bramy przy użyciu smartfona. Pozwala na to aplikacja BlueSecur, która komunikuje się z napędem przez Bluetooth. Jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem jest podłączenie napędu do systemu Smart Home Hörmann z technologią komunikacji radiowej BiSecur, który umożliwia sterowanie bramą, drzwiami i innymi urządzeniami za pomocą aplikacji w sieci domowej lub zdalnie - przez Internet, z dowolnego miejsca na świecie.


Zgłoś udział w konkursie „TWÓJ DOM w OBIEKTYWIE” | Czekają extra nagrody!

Zgłoś udział w konkursie „TWÓJ DOM w OBIEKTYWIE” | Czekają extra nagrody!
artykuł

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Twój dom w obiektywie". W trwającej edycji Laureaci mogą zdobyć wspaniałe nagrody ufundowane przez firmę KOLER, które uzupełnią wyposażenie strefy tarasowej oraz sprawią, że rodzinny relaks w ogrodzie będzie także wykwintną i pełną aromatycznych smaków ucztą. Nagrodą za I miejsce jest grill gazowy Koler Relish v1-Black 16kW o wartości 2899 zł, a na Laureatów II i III miejsca czekają grille gazowe Koler Relish v1 Compact 9,6kW, każdy o wartości 2099 zł. Już teraz zgłoś udział w konkursie, przyślij piękne zdjęcia swojego domu ARCHON+ i wygraj! Konkurs trwa do 31 grudnia 2023 r.


Dom w kosaćcach 16 – prosta parterówka z dwuspadowym dachem

Dom w kosaćcach 16 – prosta parterówka z dwuspadowym dachem
projekt

Prezentowany projekt to idealny wybór dla rodzin poszukujących nowoczesności i komfortu. Parterowy dom jednorodzinny zachwyca stylem wykończenia i funkcjonalnością użytkową wnętrz. Wyróżnia się przestronnym salonem z kominkiem, otwartym na taras z pergolą, który jest idealnym miejscem na wspólny relaks na świeżym powietrzu. Obszerna kuchnia z półwyspem, trzy komfortowe pokoje prywatne, dwie łazienki, garderoba w sypialni rodziców i praktyczna pralnia dopełniają układ funkcjonalny domu. Duże okna zapewniają mnóstwo światła, podnosząc jednocześnie walory dekoracyjne przestrzeni. „Dom w kosaćcach 16” to idealne połączenie nowoczesnego designu, funkcjonalności i przytulności.


Dom w kosaćcach 20 (E) OZE | połączenie nowoczesnego stylu z energooszczędnymi instalacjami

Dom w kosaćcach 20 (E) OZE | połączenie nowoczesnego stylu z energooszczędnymi instalacjami
projekt

Ta parterówka to idealna przestrzeń dla rodziny. Przyciąga wzrok efektownym detalem i pięknym wykończeniem elewacji. Przeszklony ryzalit oraz grafitowy tynk w połączeniu z drewnianą okładziną podkreślają charakter domu. Energooszczędne instalacje przewidziane w standardzie to: wentylacja mechaniczna z rekuperacją oraz pompa ciepła. Wnętrze oferuje słoneczną strefę dzienną z imponującym przeszkleniem w jadalni. Kuchnia z wyspą to serce domu, a przyległa spiżarnia pomaga w organizacji i przechowywaniu zapasów. Zaprojektowane w części nocnej sypialnie są ustawne, pokój rodziców dysponuje indywidualną garderobą. Przestrzeń wypoczynkową domu uzupełnia klimatyczny taras.


Dom w kielichowcach | Prosty i tani w budowie

Dom w kielichowcach | Prosty i tani w budowie
projekt

Ekonomiczny w realizacji dom z poddaszem użytkowym o prostej bryle z dachem dwuspadowym, który zwraca uwagę efektownym przeszkleniem elewacji frontowej oraz funkcjonalnym wnętrzem. Kompozycja stonowanych tynków i naturalnej okładziny dodaje elegancji i nowoczesnego charakteru. Doskonale doświetlona strefa dzienna płynnie łączy się z tarasem, podobnie jak zaprojektowany na parterze gabinet, który może pełnić funkcję pokoju gościnnego. Na poddaszu mieści się przytulna strefa nocna, obejmująca trzy ustawne sypialnie, wśród nich pokój rodziców z garderobą. W układzie funkcjonalnym domu przewidziano także spiżarnię, która wypełnia przestrzeń pod schodami oraz dwie łazienki.


Poddasze użytkowe - co oznacza i czym się charakteryzuje?

Poddasze użytkowe - co oznacza i czym się charakteryzuje?
artykuł

Co oznacza termin poddasze użytkowe i czym różni się od poddasza nieużytkowego? Poddasze użytkowe, jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczone do użytku. Charakteryzuje się tym, że spełnia kryteria, które pozwalają na jego zamieszkanie. Poddasza użytkowe i nieużytkowe różnią się więc przede wszystkim przeznaczeniem. Poddasze nieużytkowe nie spełnia warunków na cele mieszkalne, często jest nieogrzewane oraz odizolowane od reszty domu. Poddasze nieużytkowe może być zaprojektowane w sposób, który pozwala na jego adaptację na poddasze użytkowe w przyszłości. Dowiedz się, kiedy możliwe jest przekształcenie nieużytkowego strychu w funkcjonalne pomieszczenia mieszkalne.


Dom w borówkach 7 (B) | Nowoczesny bliźniak z dachem dwuspadowym

Dom w borówkach 7 (B) | Nowoczesny bliźniak z dachem dwuspadowym
projekt

Interesujący projekt domu do zabudowy bliźniaczej, wyróżniający się prostą, elegancką formą z dwuspadowym dachem w odcieniu antracytu. Jasna elewacja z akcentami szarego tynku i drewnianymi elementami nadaje bryle współczesny wygląd. Zaprojektowany od strony ogrodu taras to słoneczna strefa letniego wypoczynku na świeżym powietrzu. Wnętrze jest wspaniale doświetlone dzięki odpowiedniej lokalizacji przeszkleń. Parter obejmuje otwartą przestrzeń dzienną, w ramach której salon płynnie łączy się z jadalnią i funkcjonalną kuchnią, oferującą zabudowę z półwyspem. Na poddaszu umieszczono przestronną sypialnię rodziców z garderobą, dwie sypialnie dziecięce oraz jasną łazienkę.


Dom wielopokoleniowy - zobacz nasze propozycje domów dwulokalowych i dwupokoleniowych

Dom wielopokoleniowy - zobacz nasze propozycje domów dwulokalowych i dwupokoleniowych
artykuł

Dom dwulokalowy może stanowić idealne rozwiązanie dla rodzin wielopokoleniowych, które pragną mieszkać razem, lecz jednocześnie zachować niezależność i prywatność. W ofercie ARCHON+ dostępne są różnorodne kolekcje projektów, a wśród nich również projekty domów dwulokalowych oraz projekty domów dwupokoleniowych, odpowiadające różnym założeniom i oczekiwaniom Inwestorów. Odkryj korzyści płynące z mieszkania w domu wielopokoleniowym i zobacz nasze projekty z tych kategorii, jakie prezentujemy w artykule. Każdy z oferowanych projektów został starannie zaplanowany i zapewnia wszystkim mieszkańcom komfortową powierzchnię użytkową. Zapraszamy do lektury!


Dom w kolokazjach 2 | Komfortowy i tani w budowie

Dom w kolokazjach 2 | Komfortowy i tani w budowie
projekt

Nowoczesny dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym, idealny dla osób ceniących funkcjonalność i styl. Jego prosta, ale elegancka architektura z dwuspadowym dachem i pergolą nad tarasem odpowiada aktualnym trendom. Parter oferuje przestronną kuchnię z wyspą i spiżarnią pod schodami, komfortowy salon z kominkiem oraz jadalnię, a w pobliżu wiatrołapu ustawny gabinet. Na poddaszu dom zawiera trzy wygodne sypialnie, w tym główną z garderobą. Portfenetry ze szklanymi balustradami gwarantują piękne doświetlenie. Projekt łączy ekonomikę realizacji z nowoczesnym designem, tworząc idealne miejsce do życia. To propozycja z kolekcji: projekty domów na wąską działkę.


Dom pod olchami 2 (E) OZE | Ekonomiczny w budowie dom na wąską działkę

Dom pod olchami 2 (E) OZE | Ekonomiczny w budowie dom na wąską działkę
projekt

Prezentujemy projekt nowoczesnego i funkcjonalnego domu jednorodzinnego. To idealna propozycja dla tych, którzy planują na wąskiej działce zrealizować inwestycję wyróżniającą się atrakcyjnym wykończeniem oraz komfortowym wnętrzem. Projekt uwzględnia w standardzie ekologiczne rozwiązania, takie jak pompa ciepła i wentylacja mechaniczna z rekuperacją, zapewniające niskie koszty eksploatacji. Dzięki prostej konstrukcji bryły i dachu budowę można poprowadzić sprawnie i ekonomicznie. Wnętrze oferuje przestronne pomieszczenia, w tym salon, jadalnię, nowoczesną kuchnię, gabinet na parterze, a także trzy sypialnie i dwie łazienki. Przestrzeń wypoczynkową uzupełnia taras z pergolą.


Dom w kokornaku 2 (E) OZE | Nowoczesny design i energooszczędność

Dom w kokornaku 2 (E) OZE | Nowoczesny design i energooszczędność
projekt

To projekt parterowego domu jednorodzinnego, który łączy nowoczesną estetykę z energooszczędnymi rozwiązaniami instalacyjnymi. Inspiracja tradycyjną stodołą widoczna jest w prostej formie z dachem dwuspadowym, a nowoczesny charakter podkreśla sposób wykończenia elewacji, która w oprawie drewna oraz grafitowego tynku prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie. Imponujące przeszklenia integrują wnętrze z naturą, a przestrzeń czytelnie podzielona na strefy zapewnia komfortowe warunki użytkowania. Salon z wyjściem na taras, przestronne sypialnie, otwarta kuchnia z wyspą, ogrzewanie pompą ciepła i rekuperacja to atuty tego domu. Projekt jest idealny dla rodziny ceniącej styl i funkcjonalność.


Dom w renklodach 2 (E) OZE | Energooszczędna parterówka

Dom w renklodach 2 (E) OZE | Energooszczędna parterówka
projekt

Nowoczesna parterówka z atrakcyjną elewacją frontową, gdzie wysunięty garaż pozwolił na funkcjonalne zadaszenie strefy wejściowej. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją oraz pompa ciepła jako źródło ogrzewania umożliwiają minimalizację kosztów eksploatacyjnych. Osłonięty podcieniem taras od strony ogrodu powiększa przestrzeń wypoczynkową domu, oferując atrakcyjne miejsce do relaksu na świeżym powietrzu. Część dzienna domu to reprezentacyjny salon z kominkiem, jadalnia oraz otwarta kuchnia z miejscem na pojemną zabudowę. Strefa prywatna obejmuje trzy sypialnie oraz dużą łazienkę. Program uzupełnia kotłownia połączona z funkcją pralni, posiadająca własne wyjście zewnętrzne.


Wysokość pomieszczeń w domu jednorodzinnym - czy jest minimum i jakie ma znaczenie wysokość pomieszczeń w domu?

Wysokość pomieszczeń w domu jednorodzinnym - czy jest minimum i jakie ma znaczenie wysokość pomieszczeń w domu?
artykuł

Wysokość pomieszczeń w domu ma kluczowe znaczenie dla komfortu mieszkańców. Minimalna wysokość pomieszczeń mieszkalnych jest określona w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Pomieszczenia mieszkalne o odpowiedniej wysokości zapewniają lepszą cyrkulację powietrza i dają poczucie większej przestronności. Szczególnie istotne znaczenie ma wysokość pomieszczeń na poddaszu, gdzie skosy dachu mogą wpływać na funkcjonalność przestrzeni. Jaka jest minimalna wysokość, jakie są jej normy i dlaczego jest tak ważna? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.


Dom w bratkach 21 (R2B) | Nowoczesny komfort dla dwóch rodzin

Dom w bratkach 21 (R2B) | Nowoczesny komfort dla dwóch rodzin
projekt

Ten projekt domu to przemyślana wizja nowoczesnej przestrzeni dla dwóch rodzin. W segmencie budynku każda z nich znajdzie swoje niezależne, komfortowe mieszkanie z otwartą strefą dzienną, w której design łączy się z funkcjonalnością. Drewniane akcenty na elewacji i antracytowy dach dodają charakteru, a taras i balkon oferują przestrzeń do relaksu. Funkcjonalna zabudowa w kuchni obejmuje także wygodne miejsce do spożywania posiłków, dwie sypialnie zapewniają prywatność. Mieszkańcy lokalu na poddaszu mają do dyspozycji także strych. Projekt jest ciekawą propozycją dla Deweloperów, planujących realizację nowoczesnych inwestycji na terenach pod intensywną zabudowę jednorodzinną.


Sypialnia rodziców na parterze czy na poddaszu?

Sypialnia rodziców na parterze czy na poddaszu?
artykuł

Pokoje prywatne domowników, w tym także sypialnie rodziców, to ważne pomieszczenia w każdym domu, a ich lokalizacja może wpływać na funkcjonalność oraz komfort życia mieszkańców. Wielu Inwestorów planujących budowę domu zastanawia się, czy lepiej ulokować sypialnię na parterze, czy może na poddaszu. Każda z opcji ma swoje zalety, które warto rozważyć przed podjęciem ostatecznej decyzji. W tym artykule przyjrzymy się argumentom za i przeciw każdego z rozwiązań, aby ułatwić dokonanie najlepszego wyboru. Prezentujemy także projekty domów z kolekcji ARCHON+, oferujące układy funkcjonalne z sypialnią rodziców na parterze lub na poddaszu. Zapraszamy do lektury!


Dom w malinówkach 39 (E) OZE | ekonomiczny w budowie i energooszczędny

Dom w malinówkach 39 (E) OZE | ekonomiczny w budowie i energooszczędny
projekt

Nowoczesny dom jednorodzinny z poddaszem o powierzchni użytkowej do 100 m2, łączy efektowny design z ekonomicznymi kosztami budowy. Projekt sprawdzi się w realizacjach na wąskich działkach. Harmonijna architektura z pergolą i dwuspadowym dachem tworzy estetyczną i funkcjonalną przestrzeń. Energooszczędne rozwiązania przewidziane w standardzie takie jak pompa ciepła i rekuperacja zapewniają komfort i niskie koszty eksploatacyjne. Ustawne wnętrza, dodatkowy pokój na parterze i trzy sypialnie na poddaszu, w tym jeden z garderobą, a także spiżarnia przy kuchni oferują komfortowe warunki użytkowania. Projekt jest idealną propozycją dla rodzin ceniących nowoczesność i wygodę.


Dom pod wiśnią 3 (E) OZE | Tani w budowie i wygodny w użytkowaniu

Dom pod wiśnią 3 (E) OZE | Tani w budowie i wygodny w użytkowaniu
projekt

Niewielki dom z poddaszem użytkowym o powierzchni zabudowy do 70 m2, którego atutem są ekonomiczne koszty realizacji. Dwuspadowy dach w kolorze antracytowym idealnie współgra ze stolarką oraz kompozycją wykończenia elewacji. Nowoczesna forma zadaszenia chroni strefę wejściową przed zmiennymi warunkami pogodowymi, a nad tarasem zaprojektowano pergolę. Szerokie, przesuwne przeszklenie w strefie dziennej zwiększa możliwości aranżacyjne wnętrza oraz gwarantuje doskonałe doświetlenie. Układ parteru wzbogaca jasna toaleta, a na poddaszu do dyspozycji mieszkańców znajdują się trzy wygodne sypialnie oraz łazienka. W standardzie uwzględniono pompę ciepła i wentylację mechaniczną.


Dom dla singla - czym kierować się przy wyborze projektu domu dla singla?

Dom dla singla - czym kierować się przy wyborze projektu domu dla singla?
artykuł

Wybór projektu dla singla to okazja, by skoncentrować się na indywidualnych oczekiwaniach i preferencjach dotyczących budowy wymarzonego domu. Brak konieczności dostosowywania się do wymagań innych domowników otwiera przed Inwestorem szerokie spektrum możliwości. Wybierając gotowy projekt domu, w tym również projekt domu jednoosobowego, należy zwrócić uwagę na to, aby przestrzeń była funkcjonalna i dopasowana do indywidualnych założeń. W naszym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań idealnego projektu domu dla singla, a także prezentujemy wybrane projekty z naszej oferty, które zachwycają piękną estetyką oraz funkcjonalnością użytkową wnętrz.


Dom w aurorach 19 (G2E) OZE | Idealny na wąską działkę

Dom w aurorach 19 (G2E) OZE | Idealny na wąską działkę
projekt

Komfortowy dom z poddaszem, którego bryłę wieńczy dach dwuspadowy. Kompozycja nowocześnie wykończonej elewacji bazuje na połączeniu jasnego i grafitowego tynku z drewnianą okładziną. W bryłę wkomponowano dwustanowiskowy garaż, wygodnie dostępny przez wiatrołap. Wnętrze oferuje przestronną strefę dzienną z przesuwnym przeszkleniem tarasowym. W kuchni przewidziano miejsce na zabudowę z obszernym półwyspem oraz bezpośrednie połączenie z mniejszym tarasem. Program parteru uzupełnia gabinet, a na poddaszu mieści się apartament rodziców oraz trzy sypialnie dla dzieci. To projekt domu z wentylacją mechaniczną i pompą ciepła, odpowiedni do realizacji na wąskich działkach.


Poziom wód gruntowych a budowa domu. Jak poradzić sobie z wysokim poziomem wód gruntowych na działce?

Poziom wód gruntowych a budowa domu. Jak poradzić sobie z wysokim poziomem wód gruntowych na działce?
artykuł

Wysoki poziom wody gruntowej może stanowić zagrożenie dla fundamentów budynku i trwałości konstrukcji domu, dlatego też przed wyborem projektu domu zawsze warto zapoznać się z warunkami gruntowo – wodnymi, panującymi na działce. Jeżeli poziom gruntowych wód jest wysoki, może w znacznym stopniu utrudnić budowę podpiwniczenia. Ponadto konieczne może się okazać zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń. W naszym artykule przeczytasz o tym, jakie są metody badania poziomu wód gruntowych na działce, jak radzić sobie z wodami gruntowymi na działce budowlanej i jak zabezpieczyć fundamenty przed wodą i wilgocią. Zapraszamy do lektury!


oglądasz stronę   z 10
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?