Zapraszamy do odkrycia zalet nowej parterówki z rodziny „Kostrzew”, która wyróżnia się nowoczesną architekturą i funkcjonalnością. To niewielki dom, oferujący przemyślany układ wnętrz z klarownym podziałem na dzienną i nocną strefę użytkowania. Zaprojektowany wzdłuż elewacji ogrodowej taras jest bezpośrednio dostępny z salonu poprzez przesuwne, szerokie przeszklenie. Płynne połączenie z tarasem oferują także dwie spośród trzech sypialni, które współtworzą przestrzeń prywatną domu. W każdej uwzględniono powierzchnię do przechowywania, ponadto przewidziano także osobną garderobę. Układ funkcjonalny domu obejmuje również spiżarnię, dwie łazienki oraz kotłownię z pralnią.
Prosty w budowie dom z poddaszem użytkowym, idealny dla rodzin ceniących nowoczesną elegancję i komfort. Charakteryzuje się dwuspadowym dachem oraz uroczym podcieniem tarasowym, który umożliwia aranżację przytulnej strefy wypoczynkowej. Wnętrze oferuje bogaty układ funkcjonalny, obejmujący łącznie 6 pokoi, w tym ustawny gabinet na parterze. Salon zachwyca szerokim, przesuwnym przeszkleniem, a kuchnia daje możliwość zastosowania zabudowy z wielofunkcyjną wyspą. Kominek dodaje uroku całej przestrzeni dziennej. W strefie nocnej mieszczą się cztery sypialnie, w tym jedna z indywidualną garderobą. W domu przewidziano także dwie łazienki, pralnię oraz spiżarnię.
Ocieplenie pianą PUR, czyli pianą poliuretanową, to metoda izolacji natryskowej, która zyskuje na popularności wśród Inwestorów prywatnych, jako alternatywa dla szeroko stosowanych ociepleń styropianem czy wełną mineralną. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym przyjrzymy się bliżej zaletom i wadom tego rodzaju ocieplenia, a także kosztom związanym z ociepleniem domu pianą poliuretanową. Sprawdź, jakie są rodzaje, współczynniki i parametry pianki PUR, na co zwrócić uwagę wybierając konkretny materiał oraz czego dopilnować podczas aplikacji piany. Porównaj także czym różni się piana PUR od styropianu oraz wełny mineralnej.
Ściana kolankowa to istotny element konstrukcyjny domu, szczególnie przy projektowaniu poddaszy użytkowych. Definicja ściany kolankowej odnosi się do zewnętrznej ściany pionowej, która znajduje się między połacią dachu a stropem ostatniej kondygnacji budynku. W artykule przeczytasz o różnych rodzajach ścian kolankowych, ich konstrukcji, stosowanych do ich budowy materiałach i technikach budowlanych. Omawiamy także kwestię zasadności podniesienia ścianki kolankowej - czy i kiedy taka decyzja może być korzystna, zarówno z punktu widzenia praktycznego, jak i estetycznego. Analiza ta pozwoli lepiej zrozumieć znaczenie ścianki kolankowej w kontekście budowy domu jednorodzinnego.
Projekt domu parterowego o prostej, a zarazem efektownej bryle z bezokapowym dachem dwuspadowym, który łączy nowoczesną architekturę z energooszczędnymi instalacjami. Ozdobą budynku jest efektowna pergola, dodająca strefie wypoczynkowej przytulnego klimatu. Naturalnym akcentem na elewacji jest drewniana okładzina współgrająca z jasnym tynkiem. Kuchnia z wyspą i spiżarnią, jadalnia oraz salon to komfortowa przestrzeń dzienna domu, płynnie połączona z ogrodem, podobnie jak trzy zaprojektowane w części nocnej sypialnie. Układ funkcjonalny domu oferuje także gabinet, dwie łazienki, garderobę przy sypialni głównej oraz wiatrołapie, a także kotłownię z miejscem na pralnię.
Kominki są symbolem ciepła i domowego ogniska. Współczesne kominki, łącząc tradycję z nowoczesnością, stają się nie tylko elementem dekoracyjnym, ale przede wszystkim praktycznym źródłem ciepła. W okresie zimowym kominek może stanowić idealne uzupełnienie, dostarczając dodatkowego ciepła i odciążając główny system ogrzewania domu. Dodatkowo kominek jako niezależne źródło ciepła, niezwiązane z dostawami gazu czy prądu, gwarantuje komfort termiczny nawet w sytuacjach awaryjnych. Warto jednak zwrócić uwagę na obowiązujące przepisy i regulacje dotyczące palenia w kominkach. W niektórych regionach mogą obowiązywać zakazy lub ograniczenia dotyczące palenia w kominkach.
Wybór odpowiedniego materiału na podjazd do domu to ważna decyzja, która wpływa nie tylko na wygląd zewnętrzny posesji, ale także na funkcjonalność i trwałość nawierzchni. Tradycyjna kostka brukowa, chociaż popularna i sprawdzona, nie jest jedyną opcją, jaką Inwestorzy mają do wyboru. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym omawiamy różne materiały, stanowiące alternatywę dla kostki brukowej oraz pozwalające odmienić podejście do projektowania przestrzeni zewnętrznych. Sprawdź, co położyć na podjazd zamiast kostki brukowej, jakie są zalety i wady poszczególnych materiałów i wybierz rozwiązanie, które zapewni zarówno atrakcyjną estetykę, jak i trwałość.
Poznaj atuty tego jednorodzinnego domu z poddaszem użytkowym, który polecany jest na małe działki z wjazdem od południa. Wnętrze oferuje pięć ustawnych pokoi, wśród nich znajduje się gabinet na parterze, idealna przestrzeń do pracy naukowej, zdalnej lub strefa gościnna. Kominek w salonie gwarantuje przytulność, a dwie łazienki, garderoba, spiżarnia i kotłownia z funkcją pralni zwiększają poziom komfortu. "Dom w kroplikach 2" to znakomite połączenie funkcjonalności z nowoczesnym designem i ekonomicznymi kosztami realizacji. Proste rozwiązania konstrukcyjne umożliwiają oszczędną budowę oraz sprawne tempo prowadzenia robót. Efektowne przeszklenia podnoszą walory dekoracyjne bryły i wnętrza.
Styl dworkowy, głęboko zakorzeniony w polskiej tradycji architektonicznej, stanowi kwintesencję klasycznej elegancji. Elementy, takie jak kolumny, ganki, symetrycznie rozmieszczone przeszklenia zwracają uwagę i podkreślają charakter inwestycji. Budowa domu w stylu dworkowym to nie tylko nawiązanie do historycznych tradycji, ale także sposób na stworzenie niepowtarzalnej i ponadczasowej przestrzeni mieszkalnej. W artykule przybliżamy charakterystykę tego stylu i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, planując budowę domu inspirowanego polskim dworem szlacheckim. Znajdziesz w nim także gotowe projekty domów ARCHON+, które łączą tradycję z nowoczesnością. Zapraszamy do lektury!
Odkurzacz centralny to rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność. Jego działanie opiera się na centralnej jednostce ssącej, zazwyczaj umieszczonej w pomieszczeniu gospodarczym lub garażu, do której prowadzą zamknięte przewody instalacyjne zakończone gniazdami ssącymi w różnych częściach domu. Użytkownik, podłączając elastyczny wąż do gniazda, może sprzątać różne pomieszczenia bez konieczności przenoszenia ciężkiego sprzętu. Sprawdź, jak dokładnie działa odkurzacz centralny, jakie korzyści niesie za sobą jego instalacja, czy inwestycja w taki system jest opłacalna i jakie kwestie należy wziąć pod uwagę, decydując się na jego montaż. Zapraszamy do lektury.
Projekt kompaktowego domu o powierzchni użytkowej ok. 100m2, którego bryła z poddaszem i dwuspadowym dachem jest idealną propozycją do realizacji na wąskich działkach. Nowoczesne wykończenie to stonowana kolorystyka tynków połączona z drewnianą okładziną, która dodaje uroku strefie wejściowej i tarasowej. Niewielkie wnętrze dzięki starannej organizacji oferuje wygodę i funkcjonalność. Na parterze oprócz wspaniale doświetlonej strefy dziennej zaprojektowano także otwarty na taras gabinet i łazienkę. Strefa nocna obejmuje trzy sypialnie z nowoczesnymi portfenetrami. Garderoba zwiększa funkcjonalność pokoju rodziców, a program poddasza uzupełnia łazienka.
To projekt z poddaszem użytkowym, łączący nowoczesną architekturę z funkcjonalnością i oferujący ustawne, słoneczne wnętrze. Atutem jest prosta bryła z dwuspadowym dachem, sprzyjająca ekonomicznej realizacji inwestycji oraz wentylacja mechaniczna z rekuperacją i pompa ciepła w standardzie. Narożny podcień osłania strefę wejściową, którą wyróżniono kamienną okładziną, a taras z pergolą tworzy idealne miejsce do wypoczynku. Układ funkcjonalny obejmuje pięć pokoi, w tym gabinet z narożnym oknem na parterze, dwie łazienki, pralnię i spiżarnię oraz dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. „Dom w kobeach 2 (E) OZE” to doskonały wybór dla rodzin ceniących komfort w nowoczesnym stylu.
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „TWÓJ DOM W OBIEKTYWIE”, w którym na laureatów czekają wspaniałe nagrody, ufundowane przez firmę KOLER. W trwającej edycji można zdobyć: za I miejsce - grill gazowy Koler Relish v1-Black 16kW o wartości 2899 zł, za II i III miejsce grille gazowe Koler Relish v1 Compact 9,6kW, każdy o wartości 2099 zł. Już dziś sfotografuj swój dom, zrealizowany wg projektu ARCHON+, przyślij piękne zdjęcia i wygraj jedną z tych wyjątkowych nagród! Grille uzupełnią wyposażenie wymarzonej strefy tarasowej oraz pozwolą latem przygotować dla rodziny i gości pełne aromatu potrawy. Konkurs fotograficzny trwa do 31 grudnia 2023 r.
Kosztorys inwestorski jest ważnym elementem każdego projektu budowlanego, zarówno dla małych, prywatnych inwestycji, jak i dla dużych przedsięwzięć komercyjnych. Dowiedz się, czym dokładnie jest kosztorys inwestorski, co się w nim znajduje, a także kiedy i dlaczego kosztorys inwestorski jest wymagany. W naszym artykule omawiamy kwestię złożoności procesu tworzenia i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, uwzględniając różne elementy takie jak koszty materiałów, robocizny, sprzętu, a także potencjalne ryzyka i nieprzewidziane wydatki. Sprawdź, jak najlepiej sporządzić kosztorys inwestorski, na co zwrócić szczególną uwagę przy kosztorysowaniu.
Prosty i ekonomiczny w budowie dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym, zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu naturalnej energii. W standardzie uwzględniono pompę ciepła jako źródło ogrzewania, ponadto przewidziano wentylację mechaniczną z rekuperacją. Układ funkcjonalny obejmuje pięć pokoi, w tym ustawny salon i gabinet na parterze, które mają bezpośrednie połączenie z przytulnym tarasem pod pergolą. Komfortowe warunki prywatnego wypoczynku oferują trzy sypialnie na poddaszu, na osi schodów zaprojektowano obszerną garderobę, a układ strefy nocnej dopełniają łazienka i pralnia. Nowoczesne przeszklenia gwarantują doskonałe doświetlenie pomieszczeń.
Posiadanie domowego kompostownika przynosi wiele korzyści, zarówno dla jego użytkowników, jak i dla środowiska. Kompostowanie w domu to prosta i ekologiczna metoda przetwarzania odpadów organicznych na wartościowy nawóz, a zrównoważony ogród idealnie wpisuje się w ekologiczny styl życia. W naszym artykule przeczytasz o tym, jak krok po kroku wykonać kompostownik w ogrodzie, jak wybrać odpowiednie miejsce, jakie materiały są potrzebne do budowy kompostownika oraz jakie odpady można w nim przetwarzać. Dowiesz się także, jak należy dbać o kompostownik i w jaki sposób można przyspieszyć proces kompostowania. Zapraszamy do lektury.
Projekt nowoczesnego domu o prostej bryle z dwuspadowym dachem, sprzyjający ekonomicznej realizacji inwestycji. Jasna elewacja efektownie współgra z otoczeniem, naturalnym akcentem jest drewniana okładzina z poziomym deskowaniem. W ramach parteru mieszkańcy mają do dyspozycji komfortowy salon, płynnie połączony z jadalnią oraz kuchnię ze spiżarnią, a także dodatkowy pokój, który może pełnić funkcję gabinetu. Trzy sypialnie, łazienka i pralnia to program poddasza, którego uzupełnieniem jest obszerny, naturalnie doświetlony strych. W projekcie uwzględniono energooszczędne rozwiązania, w tym ogrzewanie pompą ciepła i wentylację mechaniczną z rekuperacją.
Styl amerykański charakteryzuje się przestronnością, funkcjonalnością oraz akcentem na detale, które razem tworzą niepowtarzalny klimat. Mówiąc o domach w stylu amerykańskim, wyobrażamy sobie przestronne wnętrza, duże okna i komfortowe wykończenie. Sprawdź, czym wyróżniają się domy amerykańskie, jakie są ich kluczowe cechy i dlaczego zyskują one na popularności. W naszym artykule znajdziesz wiele praktycznych informacji i inspiracji, pomocnych w stworzeniu domu, który wygląda jak z amerykańskiego filmu, jest wygodny i praktyczny w codziennym użytkowaniu. Poznaj także gotowe projekty rezydencji ARCHON+, w których zastosowano elementy, nawiązujące do stylu amerykańskiego.
Projekt domu do zabudowy bliźniaczej z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym wpisanym w bryłę segmentu. Budynek wieńczy dwuspadowy dach, a charakter podkreśla dopracowana kompozycja elewacyjnych kolorów i struktur. Praktyczne zadaszenie osłania strefę wejściową, nad tarasem przewidziano pergolę. Układ funkcjonalny parteru oferuje przytulny salon z kominkiem, ustawną jadalnię i kuchnię z półwyspem. W strefie nocnej poddasza mieszczą się cztery sypialnie oraz łazienka. Wysoka ścianka kolankowa zwiększa przestronność pomieszczeń i ułatwia aranżację przestrzeni. Nad poddaszem przewidziano także obszerny strych do adaptacji zgodnie z potrzebami mieszkańców.
Nadproża to elementy konstrukcyjne, odgrywające zasadniczą rolę w dystrybucji obciążeń nad otworami w ścianach. Zapewniają bezpieczeństwo i umożliwiają tworzenie stabilnej przestrzeni dla drzwi i okien. Montaż nadproża wymaga precyzji i zrozumienia jego wpływu na całą konstrukcję budynku. Odpowiednio dobrane i wykonane umożliwiają bezproblemowe przenoszenie obciążeń z górnych partii budynku. Wybór nadproża jest decyzją techniczną, która powinna być podyktowana specyfiką projektu, wymaganiami inżynieryjnymi oraz oczekiwaniami estetycznymi. Czym dokładnie są nadproża, jakie są ich rodzaje i zasady montażu? O tym przeczytasz w naszym artykule - zapraszamy do lektury!
To już ostatni moment na wzięcie udziału w wyjątkowym konkursie „Pokaż nam projekt swojego domu i wygraj dofinansowanie do drzwi tarasowych SKYLINE” organizowanym przez Aluprof, producenta systemów aluminiowych dla budownictwa oraz firmę KRISPOL, specjalizującą się w stolarce otworowej. Do 11 grudnia architekci i inwestorzy mogą przesyłać swoje zgłoszenia, spośród których jury wybierze zwycięski projekt. Celem konkursu jest promowanie nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań w budownictwie, które łączą wysoką jakość, funkcjonalność i estetykę z dbałością o środowisko i wysoki komfort życia. Aby wziąć udział w konkursie należy do 11 grudnia 2023 roku przesłać swoje autorskie zgłoszenie konkursowe wraz z załączonym projektem (wielkości pliku maksymalnie 20MB) oraz skanem wypełnionego zgłoszenia za pośrednictwem formularza konkursowego. Regulamin konkursu dostępny jest na stronach Aluprof i KRISPOL. Wyniki konkursu oraz wyróżnione prace zostaną ogłoszone 20.12.2023 r. na stronie Krispol.pl.
Odkryj zalety tego projektu jednokondygnacyjnego domu, który zapewnia mieszkańcom funkcjonalną i wygodą w użytkowaniu przestrzeń. Wnętrze oferuje pięć pokoi, dwie łazienki i praktyczną pralnię w kotłowni. Sercem strefy dziennej jest obszerna kuchnia z nowoczesną wyspą, w pobliżu zaprojektowano spiżarnię. W ramach części nocnej przewidziano trzy sypianie z garderobami, program wnętrza wzbogaca gabinet. Dom wyposażony jest w pompę ciepła i wentylację mechaniczną z rekuperacją, które umożliwiają oszczędną eksploatację. Klimatyczny taras dostępny jest z różnych części wnętrza. „Dom w perełkowcach 3 (E) OZE” to idealny wybór dla szukających nowoczesności i ekologii.
Elewacja wentylowana to nowoczesne rozwiązanie, łączące estetykę z funkcjonalnością. W swojej charakterystyce elewacja wentylowana wyróżnia się przede wszystkim systemem, który umożliwia swobodną wymianę powietrza między warstwą izolacyjną a zewnętrzną okładziną elewacyjną. Dzięki temu fasada wentylowana chroni ścianę przed zimnem i ciepłem oraz usuwa wilgoć, zabezpieczając przed korozją materiały budowlane i izolacyjne. W artykule omawiamy zagadnienia dotyczące fasad wentylowanych jako nowoczesnego rozwiązania w budownictwie domów jednorodzinnych. Sprawdź, jak działa elewacja wentylowana i jak przebiega jej montaż krok po kroku. Zapraszamy do lektury!
Wieniec stropowy to istotny element konstrukcji domu, który zapewnia właściwą sztywność, stabilność i wytrzymałość budynku. W naszym artykule przeczytasz o różnych rodzajach wieńców stropowych, omawiamy ich parametry i funkcje, a także kolejne etapy wykonania wieńca stropowego, począwszy od przygotowania podłoża pod wieniec, poprzez prawidłowe ułożenie konstrukcji wieńca, aż do jego utwardzenia. Dowiesz się także, jak długo musi schnąć wieniec stropowy, czy są dostępne gotowe wieńce, jakie zbrojenie należy zastosować przy konstrukcji wieńca oraz od czego zależy koszt wykonania wieńca stropowego. Zapraszamy do lektury!
Interesujące połączenie nowoczesnej architektury i funkcjonalności. Elewacja wykończona grafitowym tynkiem oraz naturalną okładziną nadaje bryle niepowtarzalny wygląd. Okazałe przeszklenia, w tym oryginalne okna na poddaszu, zapewniają doskonałe doświetlenie pomieszczeń. Minimalistyczny charakter domu podkreśla dwuspadowy dach bezokapowy. Układ funkcjonalny parteru obejmuje salon z jadalnią, kuchnię, dodatkowy pokój, łazienkę i kotłownię z pralnią. Kominek zapewnia ciepło i przytulną atmosferę. Na poddaszu mieszczą się trzy pokoje i łazienka. „Dom - Miniaturka 4” to idealny wybór dla szukających nowoczesności i funkcjonalności, projekt sprawdzi się w realizacjach na wąskich działkach.
Dom w stylu angielskim to nie tylko architektura, ale przede wszystkim klimat, który przenosi nas do malowniczych krajobrazów i pełnych zieleni ogrodów. Ten styl, choć głęboko zakorzeniony w historii, nie traci na popularności i jest chętnie wybierany przez osoby, ceniące sobie klasykę połączoną z funkcjonalnością. W naszym artykule przedstawimy propozycje domów inspirowanych stylem angielskim, z elementami nawiązującymi do tego stylu, które zachwycą nie tylko miłośników tradycji, ale także tych, którzy szukają pomysłu na interesujący wygląd swojego wymarzonego domu. Sprawdź, czym charakteryzuje się dom w stylu angielskim. Zapraszamy do lektury!
Doskonała propozycja dla osób poszukujących projektu domu o nowoczesnym designie i funkcjonalnym wnętrzu ok. 110 m2. To budynek z użytkowym poddaszem, wyróżniający się pięknym wykończeniem, odpowiadającym aktualnym trendom. Dwuspadowy dach i prosta konstrukcja sprzyjają sprawnej realizacji inwestycji, a zadaszony taras z pergolą jest idealnym miejscem na klimatyczną strefę relaksu. Otwarta na ogród część dzienna to ustawna przestrzeń salonu, jadalni i kuchni. Parter oferuje także praktyczny gabinet, a na poddaszu zaprojektowano trzy sypialnie, w tym pokój rodziców z garderobą. Układ wzbogaca łazienka i pralnia, a optymalne doświetlenie gwarantują odpowiednio rozmieszczone przeszklenia.
Przypominamy o trwającym konkursie fotograficznym „TWÓJ DOM W OBIEKTYWIE”. W aktualnej edycji Laureaci mogą zdobyć wspaniałe nagrody, ufundowane przez firmę KOLER, dzięki którym rodzinny relaks w ogrodzie będzie także wspaniałą, pełną aromatycznych smaków ucztą. Nagroda za I miejsce to grill gazowy Koler Relish v1-Black 16kW o wartości 2899 zł, a na Laureatów II i III miejsca czekają grille gazowe Koler Relish v1 Compact 9,6kW, każdy o wartości 2099 zł. Już teraz zgłoś udział w konkursie, sfotografuj swój dom, zrealizowany wg projektu ARCHON+, przyślij piękne zdjęcia i wygraj jedną z tych wyjątkowych nagród! Konkurs trwa do 31 grudnia 2023 r.
Atrakcyjny dom parterowy o prostej bryle z bezokapowym dachem, nawiązujący stylem do nowoczesnej stodoły. Elewacja zwraca uwagę efektownym przeszkleniem ściany szczytowej oraz drewnianą okładziną, która doskonale harmonizuje z grafitowym tynkiem, antracytowym pokryciem dachu i stolarką. Projekt uwzględnia zadaszony taras z podcieniem, idealny na zewnętrzną jadalnię czy kącik kawowy. We wnętrzu imponuje otwarcie stropu do połaci dachu nad jadalnią, kuchnia oferuje miejsce na obszerny półwysep z barkiem śniadaniowym. Strefa nocna składa się z czterech dobrze doświetlonych pokoi, układ dopełniają dwie łazienki, a w kotłowni gazowej można zorganizować pralnię.
Projekt domu z poddaszem użytkowym do zabudowy bliźniaczej. Propozycja idealna dla Inwestorów indywidualnych oraz Deweloperów, która doskonale wpisuje się w wąskie działki. Nowoczesny design budynku to harmonia subtelnej kolorystyki tynków i drewnianej elewacji, które nadają charakteru prostej bryle. Strefa wejściowa ze szklanym zadaszeniem prowadzi do przestronnego wiatrołapu i jasnego wnętrza. Parter zawiera otwartą strefę dzienną z kuchnią, jadalnią i salonem, który ma dostęp do letniego tarasu. Urokliwy kominek wprowadza przytulną atmosferę. Na poddaszu znajdują się dwie sypialnie: dziecięca z miejscem na dwa łóżka, biurka i szafy oraz sypialnia główna z osobistą garderobą.
2024 © ARCHON+ Biuro Projektów - Tradycyjne i nowoczesne gotowe projekty domów - autorska pracownia architektoniczna założona w 1990r. przez arch. Barbarę Mendel
Z uwagi na ciągłe doskonalenie procesu powstawania projektów (zgodnie z normą ISO 9001), prezentowane na stronie projekty domów mogą nieznacznie różnić się od dokumentacji technicznej.
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym sklepie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności.