„Dom w rukoli (G2N) to spełnienie naszych marzeń. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru, nasz dom jest nowoczesny i funkcjonalnie rozplanowany. Od początku mieliśmy sprecyzowane kryteria wyboru, a w trakcie poszukiwań obejrzeliśmy wiele katalogów z gotowymi projektami. Dom w rukoli G2N znaleźliśmy w ofercie Pracowni ARCHON+ i od razu zwrócił naszą uwagę swoim reprezentacyjnym wyglądem i świetnie zorganizowanym wnętrzem. Spośród wielu dostępnych wariantów Domów w rukoli ten najbardziej odpowiadał naszym oczekiwaniom."
Dom w rukoli (G2N) - projekt jednorodzinnego domu z poddaszem użytkowym, z kolekcji: Małe Rezydencje. Nowoczesny charakter domu podkreślono wykończeniem elewacji, łącząc tynk z naturalnymi okładzinami. W bryle budynku zaprojektowano obszerny garaż na dwa samochody, wyraźnie wysunięty przed główną linię elewacji. Ozdobą strefy wejściowej jest duża lukarna frontowa, z funkcjonalnym podcieniem. Otwarta i doskonale doświetlona strefa dzienna obejmuje salon, kuchnię i jadalnię, której przestrzeń powiększa wykusz. Obok salonu zaprojektowano pokój, a w jego pobliżu znajduje się łazienka z prysznicem. Strefa prywatna na poddaszu mieści trzy pokoje, w tym sypialnię główną z garderobą, komfortową łazienkę oraz duże pomieszczenie gospodarcze, które można przeznaczyć np.: na dodatkową garderobę lub pralnię.
1. Czym kierowaliście się szukając i wybierając projekt domu?
Wybierając projekt domu kierowaliśmy się przede wszystkim jego funkcjonalnością. Pracownia ARCHON+ cieszy się bardzo dużą ilością pozytywnych opinii na OPINEO, polecali ją nam także znajomi. Profesjonalnie przygotowane projekty domów ARCHON+ są czytelne i zrozumiałe, nie wymagają poprawek.
2. Czy wprowadziliście w projekcie jakieś zmiany?
Zmiany, jakie wprowadziliśmy są niewielkie, właściwie kosmetyczne. Na parterze z łazienki wyodrębniliśmy toaletę oraz postanowiliśmy wydzielić osobne pomieszczenie z przeznaczeniem na spiżarnię. Druga zmiana to w miejsce okna balkonowego z wyjściem na taras wstawiliśmy zwykłe okno.
3. Czy koszty realizacji Waszego domu zmieściły się w przyjętych założeniach finansowych?
Przekroczyliśmy założony budżet, ale przede wszystkim dlatego, że w trakcie budowy postanowiliśmy wykonać nieplanowane wcześniej rzeczy. Tak było np.: z przepompownią, której budowy początkowo w ogóle nie braliśmy pod uwagę.
4. Jakim system realizowana była inwestycja – zleconym czy gospodarczym?
Budowa domu była prowadzona w systemie zleconym. Zdecydowaliśmy się powierzyć realizację naszego domu doświadczonym fachowcom, i uważamy, że była to dobra decyzja.
5. Na czym warto i nie warto oszczędzać?
Na pewno nie warto oszczędzać na instalacji służącej do ogrzewania domu. Porządny, wydajny piec pozwoli efektywnie dogrzać dom. Bardzo ważne jest odpowiednie docieplenie ścian, docieplenie posadzki, więźby dachowej. Ważne są dobrej jakości materiały budowlane, styropian, stolarka o odpowiednim współczynniku przenikania ciepła, a także jakość materiałów wykończeniowych np. farb (my stosowaliśmy farby firmy Flugger). Szukając oszczędności można np. zrezygnować z usług architekta wnętrz, choć w naszym przypadku bardzo nam pomógł i podpowiedział wiele pomysłowych rozwiązań (pracownia Interior-art z Wrocławia Pani Katarzyna Cichońska – Karge POLECAM :)
6. W jakim czasie powstała inwestycja?
W ciągu 2 lat 2015-2017
7. Największa zaleta Waszego domu?
W 100% zgadzamy się z hasłem przewodnim ARCHON+, że „Dom zaczyna się od dobrego projektu”. Nasz wymarzony „Dom w rukoli G2N” poza tym, że jest bardzo estetyczny i efektowny z zewnątrz, jest również bardzo funkcjonalny w środku. Budowa przebiegała sprawnie i szybko mogliśmy się do niego wprowadzić. Mieszka nam się tutaj naprawdę komfortowo.
8. Czy chcielibyście coś poprawić w Waszym domu?
Żałujemy z mężem, że na etapie budowy nie pomyśleliśmy o rozprowadzeniu instalacji klimatyzacji. Prawdopodobnie w przyszłości pomyślimy nad opcją zadaszenia tarasu.
9. Jakie koszty zaskoczyły Was w trakcie realizacji budowy?
Jeżeli chodzi o koszty budowy domu to wyliczenia z kosztorysów szczegółowych opracowanych do projektu, były bardzo zbliżone do wydatków poniesionych w rzeczywistości. Zaskoczyły nas natomiast wydatki związane z różnymi formalnościami, koszty projektów przyłączy, geodezyjne, a także koszty zagospodarowanie terenu wokół domu.
Dziękujemy za rozmowę.