Dom w cenie mieszkania, a nawet taniej? To możliwe!

Wybór miejsca do życia to jedna z najważniejszych decyzji, mająca wpływ na przyszłość rodziny, jej niezależność, bezpieczeństwo i komfort życia. Aby dokonać najlepszego wyboru, koniecznie należy rozważyć wszystkie możliwe warianty i dokładnie przeanalizować związane z nimi wydatki. Mając na uwadze, że ceny mieszkań zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym z roku na rok osiągają coraz wyższe poziomy, budowa domu staje się szczególnie atrakcyjną opcją. Nie tylko oferuje większą elastyczność i możliwość dostosowania przestrzeni do indywidualnych potrzeb, ale także przynosi unikalne atuty życia we własnym domu, takie jak większa prywatność, czy bliskość ogrodu. Warto zatem zastanowić się nad wszystkimi aspektami tej decyzji, aby wybrać rozwiązanie najlepiej odpowiadające naszym oczekiwaniom i stylowi życia.

O urokach życia w prywatnym domu i o tym, że jego budowa może być tańsza od kupna średniej wielkości mieszkania, przeczytasz poniżej. Podpowiemy również, na co zwrócić uwagę, by zracjonalizować koszty oraz ekonomicznie poprowadzić budowę i cieszyć się z uroków mieszkania we własnym domu.

Dom, czyli niezależność i komfort.

Gotowe projekty domów

Życie w ciągłym pośpiechu sprawia, że z utęsknieniem czekamy na urlop, żeby choć na chwilę wyjechać i odpocząć z dala od hałasu i zgiełku. Budując swój dom, najlepiej poza miastem, codziennie mamy możliwość relaksu po ciężkim dniu w otoczeniu przyrody, we własnym ogrodzie lub na tarasie. I wcale nie jest to luksus zarezerwowany dla najzamożniejszych. Okazuje się, że koszt budowy własnego domu, może być porównywalny z wydatkiem na zakup mieszkania w bloku, a nawet może być od niego tańszy.

O zaletach płynących z posiadania domu nie trzeba nikogo przekonywać, ale zwróćmy uwagę na te najistotniejsze. Dom to niezależna przestrzeń, którą Inwestor od początku kreuje samodzielnie. Jej zaaranżowanie i sposób użytkowania będzie zależeć wyłącznie od potrzeb i wyobraźni właścicieli. To oni wybiorą najlepszy projekt domu, dobrze dostosowany do indywidualnych oczekiwań, zdecydują o powierzchni domu i wielkości poszczególnych pomieszczeń. W większości gotowe projekty domów oferują układy funkcjonalne, w których uwzględniono praktyczną garderobę, spiżarnię, pralnię, czy dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, które są rzadko dostępne dla mieszkańców bloków, czy kamienic.

Właściciel domu samodzielnie też zarządza swoją nieruchomością, jest zwolniony z czynszu oraz wielu innych opłat wspólnych, które z reguły w spółdzielniach mieszkaniowych, czy wspólnotach z roku na rok są wyższe. Wybierając życie we własnym domu, zyskujemy przede wszystkim bezcenną prywatność i poczucie niezależności. Dystans od sąsiadów, liczący często kilka, a nawet kilkanaście metrów, sprawia, że nawet wielbiciele głośnej muzyki, czy spotkań przy grillu nie będą naruszać naszej prywatności. Posiadanie własnego domu to również przywilej posiadania własnej zielonej strefy relaksu z ogrodem, który staje się osobistą oazą spokoju. W nim możemy hodować ulubione rośliny, a dzieci bawiące się na trawie, obserwować z perspektywy własnego tarasu, delektując się poranną kawą. Dodatkowo, własny dom gwarantuje zawsze dostępne miejsce parkingowe lub garaż, co jest nieocenioną wygodą w żuciu codziennym.

ARCHON+ Biuro Projektów logo Zobacz najciekawsze projekty domów!

Dom w malinówkach 11 KOD: 300NOWYDOM
Dom w malinówkach 11
Dom w renklodach 15 (G2) KOD: 300NOWYDOM
Dom w renklodach 15 (G2)
Dom w kosaćcach 2 (N) KOD: 300NOWYDOM
Dom w kosaćcach 2 (N)

Zobacz więcej projektów

Myśląc o własnych czterech kątach w wymarzonym domu, warto też pamiętać o możliwościach personalizacji i dostosowania przestrzeni do indywidualnych potrzeb. Od wyboru projektu aż po wykończenie wnętrz – wszystko może być idealnie dopasowane do konkretnych oczekiwań rodziny. To szansa na stworzenie miejsca, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale i pełne osobistego charakteru. W obliczu rosnących cen nieruchomości, inwestycja w budowę własnego domu może okazać się nie tylko opłacalna, ale przede wszystkim może być inwestycją w jakość życia i komfort codziennego funkcjonowania. Warto więc rozważyć wszystkie aspekty.

Ile kosztuje mieszkanie do Dewelopera?

Porównując ceny mieszkań w ofercie deweloperów na podstawie danych bigdata.rynekpierwotny.pl w ujęciu grudzień 2022 - grudzień 2023 widać duże wzrosty, sięgające np. w Krakowie poziomu 24%, a w Trójmieście nawet 27%, co dokładnie przedstawia poniższa tabela. Podane stawki za metr kwadratowy odnoszą się do średnich cen mieszkań deweloperskich.

MIASTO
Śr. cena za m2 mieszkania z rynku pierwotnego(zł) grudzień 2022
Śr. cena za m2 mieszkania z rynku
pierwotnego (zł) grudzień 2023
Warszawa

13 634

16 815

Kraków

12 545

15 580

Trójmiasto

11 794

14 965

Wrocław

11 834

13 112

Łódź

9 437

10 444

Poznań

10 522

12 332

Aglomeracja Katowicka

8 985

10 569

 

Zatem, ile trzeba wydać na zakup nowego mieszkania w stanie deweloperskim w popularnym wśród nabywców metrażu - ok. 50 m² ?

MIASTO
Śr. cena za mieszkania 50 m2 z rynku pierwotnego(zł) grudzień 2022
Śr. cena za mieszkania 50 m2 z rynku
pierwotnego (zł) grudzień 2023
Warszawa

681 700

840 750

Kraków

627 250

779 000

Trójmiasto

589 700

758 250

Wrocław

591 700

665 600

Łódź

471 850

522 200

Poznań

526 100

616 600

Aglomeracja Katowicka

449 250

528 450

 

Czy można wybudować dom w cenie mieszkania 50m²?

 

Patrząc na powyższe zestawienia wyraźnie widać, że przy tak wysokim poziomie cen mieszkań deweloperskich, budowa domu w podmiejskiej lokalizacji staje się dla osób, planujących inwestycję we własne cztery kąty, coraz bardziej atrakcyjna finansowo. W zależności od regionu, ceny mieszkań o powierzchni 50 m² różnią się między sobą, jednak przyjmując średnią cenę rynkową, można oszacować, że w wielu przypadkach odpowiada to kwocie pozwalającej na zakup działki i wybudowanie kompaktowego, ale funkcjonalnego domu jednorodzinnego w analogicznym, a nawet wyższym standardzie, jak mieszkanie oferowane przez deweloperów. Taki dom może mieć powierzchnię nawet ponad 100 m², oferując tym samym mieszkańcom zdecydowanie wyższy poziom komfortu.

Kluczem do sukcesu jest dokładne zaplanowanie budżetu i wybór odpowiedniego projektu domu. Jest wiele możliwości, by ograniczyć koszty i wybudować ekonomicznie wygodny dom w cenie mieszkania. Każdy Inwestor może mieć własne pomysły na zoptymalizowanie wydatków. Jednak istnieją pewne podstawowe i sprawdzone rozwiązania. Watro mieć na uwadze, że na poziom kosztów budowy domu istotny wpływ ma nie tylko wielkość powierzchni budynku, ale także zastosowane w projekcie rozwiązania konstrukcyjne bryły i dachu. Mając na celu ekonomiczną budowę, należy więc już na etapie wyboru projektu domu zwrócić uwagę na te elementy, gdyż bezpośrednio wpływają na wydatki związane z realizacją, tempo prac budowlanych, a także efektywność energetyczną budynku. Mniejsza liczba przegród zewnętrznych w przypadku prostej, zwartej bryły pozwala zredukować ilość zużytych materiałów budowlanych i izolacyjnych, a także minimalizuje potencjalne ryzyko powstawania mostków termicznych, co ma pozytywny wpływ na przyszłe wydatki eksploatacyjne. Pod względem racjonalizacji kosztów najlepiej wybierać projekty domów oparte na rzucie prostokąta, z dachem dwuspadowym. Są to konstrukcje, które nie wymagają skomplikowanych i kosztownych obróbek, nie powodują też dużych strat np. materiału pokryciowego.

Dom 110 m² tańszy niż mieszkanie

Powyższe założenia ekonomicznej budowy w cenie mieszkania ok. 50 m² spełnia "Dom w zielistkach (E)" z kolekcji projektów z poddaszem użytkowym ARCHON+.
To dom tani w budowie o powierzchni użytkowej ok. 110 m² + powierzchnia kotłowni ok. 8 m².
Atutem tej propozycji jest możliwość realizacji inwestycji na niewielkiej, a więc także odpowiednio tańszej w zakupie działce, jej minimalne wymiary to: 18,2 x 16,7 m.

Prosta bryła z dachem dwuspadowym w oprawie jasnego tynku i drewnianej okładziny prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Wnętrze oferuje mieszkańcom sprawdzony i wygodny w użytkowaniu układ funkcjonalny ze strefą dzienną na parterze i nocną na poddaszu. Otwarty na taras salon, jadalnia przy oknie oraz ustawna kuchnia sprzyjają integracji rodziny i wspólnemu spędzaniu czasu. Jasne, przestronne pomieszczenia, w których dominuje naturalne światło, tworzą przyjemną atmosferę i optycznie powiększają przestrzeń. Dodatkowy pokój na parterze można przeznaczyć np. na gabinet do pracy, domową bibliotekę, czy też sypialnię dla gości. Tuż obok mieści się jasna łazienka z miejscem na prysznic. Praktycznym rozwiązaniem jest połączenie kotłowni z funkcją pralni, co sprzyja lepszej organizacji domowych prac. Na poddaszu zaprojektowano trzy sypialnie i komfortową łazienkę, które za sprawą nowoczesnych portfenetrów zyskały znakomite doświetlenie. Zadbano także o odpowiednie przechowywanie, projektując przy sypialni rodziców indywidualną garderobę, z kolei w pokojach dzieci uwzględniono miejsce na pojemne szafy.

W standardzie tego domu przewidziano wentylację mechaniczną z rekuperacją.

Dom w zielistkach (E)

Koszt budowy "Domu w zielistkach (E)" wyliczony na podstawie szczegółowych kosztorysów, według minimalnych stawek krajowych netto Sekocenbudu na I kwartał 2024 r. kształtują się następująco:

I - stan surowy zamknięty - 177 700 zł
II - roboty wykończeniowe - 175 000 zł

koszt robót budowlanych (I + II) 
- system zlecony - 352 700 zł
- system gospodarczy - 231 980 zł

szacunkowy koszt instalacji - 56 400 zł

Koszt budowy pod klucz "Domu w zielistkach (E)"
- system zlecony - 409 100 zł
- system gospodarczy - 288 380 zł

Do podanych kwot należy doliczyć właściwy podatek VAT: 
8% w przypadku budowy w systemie zleconym, 
23% na materiały w przypadku budowy w systemie gospodarczym.

Zlecając budowę "Domu w zielistkach (E)" wykwalifikowanej ekipie łączny koszt pod klucz to wydatek ok. 441 828 zł brutto. 
Różnica pomiędzy tą kwotą, a mieszkaniem 50 m² w Łodzi – czyli wg zestawienia w tabeli miastem najtańszym pod względem cen nowych nieruchomości - to ok. 80 000 zł. Zostaje więc spora kwota, którą można przeznaczyć na poczet wydatków związanych z zakupem działki pod budowę domu. Różnica będzie znaczenie większa, jeżeli Inwestor zdecyduje się na samodzielną budowę gospodarczą (ok. 170 000 zł).

Różnica kosztów pomiędzy zleconą budową zaprezentowanego domu a mieszkaniem 50 m² w Krakowie to już ponad 330 000 zł, co otwiera przed Inwestorem jeszcze większe możliwości.

Należy zwrócić uwagę, że stan budowy pod klucz z wyliczeń kosztorysu do projektu domu ARCHON+ obejmuje szerszy zakres prac niż standardowo oferowany na rynku stan deweloperski. W kosztorysie budowy domu ARCHON+ ujęte są także takie elementy i prace jak m. in.: stolarka wewnętrzna, podłogi i posadzki, czy malowanie. Ich zakres jest w kosztorysie  szczegółowo opisany, ale warto zwrócić uwagę, że np. zastosowanie okładziny z płytek ceramicznych, obejmuje nie tylko wykończenie podłogi, ale również obłożenie nimi miejsc wrażliwych na wilgoć oraz parę wodną, a więc uwzględnione są również w takich pomieszczeniach jak łazienki, kuchnia, czy miejsca przy zlewozmywakach.

Mieszkanie 50 m² a własny dom 50 m² - porównanie kosztów

Aby mieć szerszą perspektywę do analizy i możliwość podjęcia przemyślanej decyzji o zakupie mieszkania lub budowie domu, sprawdźmy jeszcze, ile kosztuje budowa małego domu o powierzchni ok. 50 m², na przykładzie innego gotowego projektu domu z kolekcji ARCHON+.

"Dom w kruszczykach 7" - to mały dom parterowy z dachem dwuspadowym, którego wnętrze oferuje słoneczną strefę dzienną z salonem, aneksem kuchennym, a w ramach strefy nocnej zaprojektowano dwie sypialnie i łazienkę. Jego układ funkcjonalny jest bardzo zbliżony do typowego mieszkania 50m2.

powierzchnia użytkowa - ok. 51 m²
minimalne wymiary działki - 17,9 x 15 m

Dom w kruszczykach 7

Koszty budowy "Domu w kruszczykach 7" wyliczone na podstawie szczegółowych kosztorysów, według minimalnych stawek krajowych netto Sekocenbudu na I kwartał 2024 r. kształtują się następująco:

I - stan surowy zamknięty - 130 400 zł
II - roboty wykończeniowe - 92 600 zł

koszt robót budowlanych (I + II) 
- system zlecony - 223 100 zł
- system gospodarczy - 153 340 zł

szacunkowy koszt instalacji - 26 800 zł

Koszt budowy pod klucz "Domu w kruszczykach 7"
- system zlecony - 249 900 zł
- system gospodarczy - 180 140 zł

Do podanych kwot należy doliczyć właściwy podatek VAT: 
8% w przypadku budowy w systemie zleconym, 
23% w na materiały w przypadku budowy w systemie gospodarczym.

Zlecając budowę "Domu w kruszczykach 7" wykwalifikowanej ekipie łączny koszt pod klucz to wydatek 269 892 zł brutto, natomiast budowa domu systemem gospodarczym to koszt ok. 221 572 zł brutto.

Przy analogicznym metrażu mieszkania i domu różnica koszów jest bardzo duża i w przypadku budowy w systemie zleconym a mieszkaniem w Łodzi - wynosi ponad 252 000 zł brutto.

Różnica pomiędzy zleconą budową zaprezentowanego domu 50 m² a mieszkaniem 50 m² w Krakowie to już ponad 500 000 zł, co pozwala Inwestorowi nie tylko pokryć koszt zakupu działki, ale także aranżacji i wyposażenia wnętrza.

Dom w cenie mieszkania... zaczyna się od dobrego projektu!

W kolekcji ARCHON+ Inwestorzy mają do wyboru wiele innych gotowych projektów domów, których realizacja może stanowić znakomitą alternatywę dla mieszkania. Zakup gotowego projektu domu jest znacznie tańszym rozwiązaniem niż opracowania indywidualne, co już na początku pozwoli na co najmniej kilka tysięcy złotych oszczędności. Warto także mieć na uwadze, że decyzja o wyborze projektu ma istotny wpływ na cały proces budowy, dlatego bardzo ważna jest jakość dokumentacji i zakres jej opracowania. Wybór dobrego projektu pozwoli uniknąć potencjalnych trudności i niepotrzebnych wydatków podczas budowy. Projekty ARCHON+ wyróżniają się kompleksowym zakresem opracowania, każdy obejmuje szczegółowo opracowaną część architektoniczną, konstrukcyjną i instalacyjną, są to dokumentacje kompletne i skoordynowane branżowo, w których wszystkie zagadnienia zostały starannie przemyślane, policzone i opracowane.

Inwestorom, którzy chcą wybudować dom w cenie mieszkania, a nawet dom w cenie kawalerki, biorąc pod uwagę obowiązujące oferty deweloperskie, polecamy nasze propozycje z kolekcji:  projekty domów tanich w budowie. Wyróżniają się one ekonomicznymi w realizacji rozwiązaniami przy jednoczesnym zachowaniu walorów estetycznych. To tanie domy o prostych bryłach z nieskomplikowanym dachem dwuspadowym, bez detali podnoszących koszty, takich jak lukarny czy wykusze. Prostą elegancję podkreślają zazwyczaj ciekawe elementy wykończenia elewacji, różne tekstury tynków, drewniane i kamienne okładziny.

Przedmiotem wnikliwej analizy potrzeb i upodobań mieszkańców powinna być wielkość powierzchni mieszkalnej oraz rozkład pomieszczeń. Ograniczenie metrażu i wybudowanie domu optymalnie dostosowanego do własnych potrzeb to najprostszy sposób na ograniczenie kosztów budowy, ale także na niższe koszty użytkowania domu w przyszłości.

Projekty domów - wyszukiwarka szczegółowa

Dobry kosztorys to zaoszczędzony czas i pieniądze.

Sposób poprowadzenia budowy to potencjalnie źródło największych oszczędności. „System gospodarczy” jest najpopularniejszą formą realizacji inwestycji, zdecydowanie tańszą niż budowa zlecona wykwalifikowanej ekipie. Wymaga on od Inwestora większego zaangażowania w proces budowy, jednak korzyści finansowe sprawiają, że wiele osób decyduje się na tę formę realizacji. Inwestor będzie odpowiedzialny za organizację, zamawianie materiałów, czy wynajem specjalistycznego sprzętu. Większość prac powinien wykonać we własnym zakresie, czy z pomocą rodziny, zatrudniając fachowców do bardziej skomplikowanych robót.

Planując budowę w systemie gospodarczym, warto sporządzić harmonogram prac, w czym niezwykle pomocny będzie oferowany do projektów domów ARCHON+ profesjonalnie opracowany szczegółowy kosztorys budowlany. Jest to bardzo pomocne narzędzie, które pozwoli Inwestorowi na dobrą organizację pracy i monitorowanie wydatków. Dzięki niemu można określić całkowity koszt inwestycji, a także wydatki na poszczególne etapy, ustalić kolejność wykonywania prac oraz kontrolować ich przebieg.

"Nasze kosztorysy są opracowane w wersji elektronicznej i umożliwiają Inwestorowi szybkie dostosowanie stawek podanych w kosztorysie do cen obowiązujących w regionie" - mówi architekt Monika Lisowska - Łętocha z ARCHON+.

Inwestor może dowolnie zmienić ceny poszczególnych materiałów oraz wskaźników, które mają zasadniczy wpływ na końcowe koszty budowy (roboczogodzina, koszty pośrednie, koszty zakupu, zysk itp.) Wszystkie wprowadzone zmiany przeliczają się na bieżąco.

"Podstawowa zaleta kosztorysów ARCHON+ to ich regularna, kwartalna aktualizacja, na podstawie cen krajowych publikowanych w zeszytach SEKOCENBUD. Dzięki temu kosztorysy te zawsze zawierają rzeczywiste wyceny sprzętu, materiałów i robocizny" - dodaje architekt.

Bardzo przydatnym narzędziem w procesie poszukiwania wykonawców budowy jest tzw. przedmiar robót, który zawiera dokładną listę prac koniecznych do wybudowania domu wraz z ich zakresem i opisem sposobu oraz kolejnością wykonania. Pełni on funkcję pomocniczą dla Inwestora i pozwala sprawnie wyłonić najlepszą ofertę zaproponowaną przez wykonawców. Jest to dokument, do którego potencjalni wykonawcy wprowadzają proponowane przez siebie ceny za konkretne prace, które Inwestor może szybko i obiektywnie porównać oraz dokonać wyboru najlepszej oferty.

Zobacz także: "Projekty domów z kosztorysem budowlanym"

 

Dom w cenie mieszkania to możliwe - poznaj gotowe projekty ARCHON+

Inwestorom, którzy planują budowę i marzą o tym, by zamieszkać we własnym domu, pięknie zaprojektowanym, ekonomicznym w realizacji, energooszczędnym w użytkowaniu przedstawiamy poniżej ciekawe projekty, wybrane z naszej licznej kolekcji. Są to tanie w budowie gotowe projekty domów parterowych oraz z poddaszem użytkowym, które stanowią idealną alternatywę dla kupna mieszkania w bloku.

To wygodny dom z poddaszem użytkowym, zaprojektowany z myślą o minimalizacji kosztów budowy. Stylistyka elewacji to połączenie jasnego tynku z elementami w szarym kolorze i drewnianymi akcentami, co nadaje prostej bryle z dachem dwuspadowym nowoczesny i przytulny charakter. "Dom w zielistkach 23" stanowi doskonałą propozycję dla osób poszukujących przestrzeni domowej za kwotę, która często okazuje się niższa niż cena mieszkania na rynku pierwotnym, oferując przy tym nieporównywalnie większą niezależność i komfort życia. 

W ramach  powierzchni użytkowej, wynoszącej 100 m², dom zapewnia funkcjonalną przestrzeń życiową dla całej rodziny, oferując na parterze przestronny salon z jadalnią i otwartą kuchnią oraz gabinet, a na poddaszu trzy ustawne sypialnie. Ponadto układ funkcjonalny obejmuje dwie łazienki, garderobę i spiżarnię.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych I kwartał 2024 r.):

    • Stan surowy zamknięty: 187 400 zł
    • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*

  • 398 300 zł - systemem zleconym
  • 279 820 - systemem gospodarczym

Dom w zielistkach 23

To projekt  małego domu parterowego odpowiadający założeniom ekonomicznej budowy, co czyni jego realizację atrakcyjną finansowo, nawet w porównaniu z cenami mieszkań. Elewacja łączy jasny tynk z szarymi akcentami i drewnianymi detalami, nadając prostej bryle z bezokapowym dachem dwuspadowym piękny wygląd w stylu nowoczesnej stodoły.  Dom wyróżnia się panoramicznymi przeszkleniami, które nie tylko dodają lekkości wizualnej, ale także maksymalizują dostęp naturalnego światła do wnętrza, tworząc jasne i przyjemne dla oka przestrzenie. 

Na powierzchni użytkowej ok. 90 m² rozplanowano wygodną przestrzeń dla rodziny z dziećmi. Parterowy układ w strefie dziennej obejmuje przestronny salon z wysokim sufitem, jadalnię i otwartą kuchnię ze spiżarnią. Część nocna mieści cztery funkcjonalne pokoje, w tym sypialnię z garderobą, łazienkę oraz dodatkową toaletę. Dużym atutem jest też zadaszony taras, zapewniający dodatkową przestrzeń do relaksu na świeżym powietrzu.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych I kwartał 2024 r.):

    • Stan surowy zamknięty: 193 400 zł
    • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*

  • 390 000 zł - systemem zleconym
  • 270 680 zł - systemem gospodarczym

Dom w kosaćcach 17

To idealny wybór dla rodzin poszukujących swojego wymarzonego domu z poddaszem użytkowym. Zaprojektowany został z myślą o racjonalizacji kosztów budowy, co sprawia, że jego budowa może być bardziej przystępna cenowo niż wiele mieszkań oferowanych na rynku pierwotnym. Stylistyka elewacji to harmonijne połączenie jasnego tynku z szarymi i drewnianymi akcentami. Taka kompozycja nadaje bryle z dachem dwuspadowym nowoczesny charakter oraz sprawia, że kompaktowy budynek wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem. 

Na powierzchni użytkowej wynoszącej około 100 m², "Dom w malinówkach 40" oferuje przemyślanie zaprojektowaną przestrzeń życiową dla całej rodziny. Na parterze znajduje się przestronny salon z jadalnią i otwartą kuchnią, które stanowią serce domu, zapewniając miejsce do wspólnego spędzania czasu. Dodatkowy pokój może pełnić funkcję gabinetu lub sypialni gościnnej, zwiększając funkcjonalność parteru. Poddasze mieści trzy ustawne sypialnie, które gwarantują domownikom prywatność i wygodę. Dopełnieniem całości są dwie łazienki, garderoba oraz spiżarnia, które zapewniają komfort i porządek w codziennym użytkowaniu. Projekt "Dom w malinówkach 40" to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie proste rozwiązania konstrukcyjne, funkcjonalność i nowoczesny design.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych I kwartał 2024 r.):

    • Stan surowy zamknięty: 191 600 zł
    • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*

  •  398 300 zł - systemem zleconym
  • 279 320 - systemem gospodarczym

Dom w malinówkach 40

To interesująca propozycja dla osób szukających kompaktowego, ale funkcjonalnego domu parterowego, który łączy nowoczesną estetykę z praktycznym układem pomieszczeń. Jasny tynk z elementami w szarym kolorze i drewnianymi detalami nadaje współczesny charakter. Prosta bryła z bezokapowym dachem dwuspadowym uzupełniona o nowoczesne przeszklenia prezentuje się efektownie i harmonijnie łączy z ogrodem. 

Na powierzchni użytkowej ok. 80  m² "Dom w kruszczykach 10" oferuje cztery pokoje, w tym przestronny salon z jadalnią i kominkiem, otwartą kuchnię, dwie łazienki oraz kotłownię. Zaprojektowany z myślą o wygodzie i funkcjonalności życia codziennego, ten dom jest doskonałym wyborem dla osób poszukujących przytulnej i wygodnej przestrzeni. Projekt ten stanowi doskonałą alternatywę dla mieszkania, oferując większą niezależność i komfort życia w przystępnej cenie.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych I kwartał 2024 r.):    
    • Stan surowy zamknięty: 183 800 zł
    • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*

  • 369 100 zł - systemem zleconym
  • 254 300 zł - systemem gospodarczym

Dom w kruszczykach 10

To kompaktowy dom parterowy, który zaskakuje swoją funkcjonalnością przy relatywnie niskich kosztach budowy. Prosty w realizacji budynek z elewacją łączącą jasny tynk z szarymi elementami i drewnianymi akcentami, prezentuje stylistykę nowoczesnej stodoły z dachem dwuspadowym bez okapów. Projekt ten jest doskonałą propozycją dla rodzin ceniących sobie wygodę i niezależność za kwotę niższą niż cena mieszkania w mieście.

Na ok. 85 m² powierzchni użytkowej wnętrze oferuje cztery ustawne pokoje, w tym salon z bezpośrednim dostępem do ogrodu, co idealnie wpisuje się w potrzeby współczesnych rodzin. Kuchnia z funkcjonalną wyspą i spiżarnią stanowi serce strefy dziennej i sąsiaduje z reprezentacyjną jadalnią, z której rozpościera się widok na przestrzeń wokół domu. Dodatkowe udogodnienia, takie jak dwie łazienki, kotłownia z funkcją pralni, wygodne miejsca do przechowywania zapewniają rodzinie komfort na co dzień.

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych I kwartał 2024 r.):

    • Stan surowy zamknięty: 171 300 zł
    • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*

  • 354 500 zł - systemem zleconym
  • 212 260 zł - systemem gospodarczym

Dom w kosaćcach (NA)

Wyjątkowy dom w stylu nowoczesnej stodoły, który urzeka designem i wygodnym w użytkowaniu wnętrzem, będący znakomitą alternatywą dla mieszkania na rynku deweloperskim.  Powierzchnia zabudowy nie przekracza 70 m², dzięki czemu projekt idealnie sprawdzi się w realizacji na niewielkich działkach. Prostą bryłę wieńczy dwuspadowy dach bez okapów, który wraz z bocznymi ścianami poddasza wykończono łączoną na rąbek stojący blachą w kolorze antracytowym. Walory dekoracyjne elewacji podnoszą przeszklenia oraz naturalna okładzina drewniana, efektownie kontrastująca z grafitowym tynkiem i stolarką.

Na powierzchni użytkowej ok. 90 m² znajduje się pięć funkcjonalnych pokoi, w tym trzy sypialnie na poddaszu, dwie łazienki, przestronny salon z jadalnią i otwartą kuchnią, a także gabinet na parterze. Nowoczesne, przesuwne przeszklenia zwiększają możliwości aranżacyjne strefy dziennej i w efektowny sposób otwierają ją na ogród i taras, którego wielkość pozwala na aranżację zewnętrznej jadalni z kącikiem kawowym.  

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych I kwartał 2024 r.):
        • Stan surowy zamknięty: 249 300 zł
        • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*

  • 492 100 zł - systemem zleconym
  • 351 380 zł - systemem gospodarczym

Dom w malinówkach 24

Jest idealnym wyborem dla osób ceniących sobie nie tylko piękną estetykę i wygodę, ale również optymalizację kosztów budowy. Atrakcyjna cena realizacji inwestycji w porównaniu do ofert mieszkaniowych na rynku pierwotnym, przy jednocześnie większej przestrzeni użytkowej i niezależności, sprawia, że ten projekt staje się doskonałą propozycją dla wielu Inwestorów. Oprawę prostej bryły z poddaszem użytkowym stanowi efektowna kompozycja stonowanych tynków i drewnianej okładziny, zapewniająca nowoczesny wygląd budynku.

To kompaktowy dom o powierzchni zabudowy do 70 m² i powierzchni użytkowej ok. 90 m², w ramach której parter mieści salon płynnie połączony z jadalnią i otwartą kuchnię z przyległą spiżarnią. Gabinet można przeznaczyć na dodatkową sypialnię, obok zaprojektowano łazienkę z prysznicem. Strefa nocna na poddaszu oferuje trzy ustawne sypialnie i drugą łazienkę, co gwarantuje komfort i prywatność wszystkim domownikom. Ponadto, projekt uwzględnia odpowiednią ilość powierzchni na praktyczne szafy do przechowywania. 

KOSZTY BUDOWY NETTO (wg minimalnych stawek krajowych I kwartał 2024 r.):

        • Stan surowy zamknięty: 213 300 zł
        • Całkowity koszt robót budowlanych z instalacjami (pod klucz):*

  • 408 900 zł - systemem zleconym
  • 288 340 zł - systemem gospodarczym

Dom w malinówkach 18

*Całkowity koszt robót budowlanych na podstawie kosztorysów szczegółowych na I kwartał 2024 roku wg minimalnych stawek krajowych z uwzględnieniem kosztów instalacji.

Zrealizuj marzenia o własnym domu! Kup gotowy projekt domu z kosztorysem i zbuduj nieduży dom w cenie mieszkania. To naprawdę możliwe!

Zobacz całą kolekcję: projekty domów tanich i budowie

Jeśli masz dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu
w dogodnej dla Ciebie formie!

2022 06 20 contact 02

Chcesz z nami porozmawiać w dogodnej dla siebie chwili?

Zamów rozmowę, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

2022 06 20 contact 03

Jesteśmy do Twojej dyspozycji również na czacie pon.-pt. 8-21, sob. 9-13

Odpowiemy jak tylko będziemy dostępni.

2022 06 20 contact 04

Jeśli wolisz szczegółowo opisać swoje pytanie, napisz do nas.

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Napisz do nas

Zadzwoń do nas +48 12 37 21 900

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?