Dzięki systemowi wentylacji mechanicznej z rekuperatorem oszczędzisz na ogrzewaniu domu, ponieważ odzyskasz znaczną część jego ciepła i będziesz cieszyć się świeżym powietrzem przez cały rok.
Stosowane wiele lat temu technologie budowlane poprzez naturalne nieszczelności drzwi i okien zapewniały dopływ świeżego powietrza do budynków. W dzisiejszych czasach domy są niemal idealnie szczelne, dlatego coraz więcej ludzi spotyka się z zjawiskiem pleśni, wilgoci i zaduchu. Dzięki Projektowi Wentylacji Mechanicznej z rekuperatorem możesz uniknąć tego problemu. Centrala wentylacyjna, czyli rekuperator, zapewni Ci skuteczną wymianę i cyrkulację powietrza w budynku, zapewniając równocześnie ekonomię ogrzewania.
System wentylacyjny zapewnia:
- duże oszczędności na ogrzewaniu
- wysoki komfort klimatyczny: idealną, jednakową w każdym pomieszczeniu temperaturę
- szybkie usunięcie nadmiaru wilgoci i dwutlenku węgla oraz nieprzyjemnych zapachów
- zabezpieczenie ścian przed zagrzybieniem
Autorem projektów wentylacji mechanicznej z rekuperatorem i GWC są REKUPERATORY.PL
Cena podstawowa projektu: już od 490 zł
Skorzystaj z promocji! Kupując w zestawie z projektem domu, otrzymasz RABAT 150 zł na projekt instalacji.
Zobacz przykładowy projekt instalacji wentylacji mechanicznej
Jeżeli wybrałeś projekt domu, który obecnie nie posiada gotowego Projektu wentylacji mechanicznej, możesz go zamówić. Napisz do nas! Powiadomimy Cię niezwłocznie o terminie realizacji produktu.
Projekt dodatkowych instalacji jest rozwiązaniem alternatywnym – jego zastosowanie może wpłynąć na konieczność wprowadzenia zmian w projekcie podstawowym.
Warto sprawdzić, dlaczego rekuperacja w domu to dobry wybór!
Wejdź na stronę www.rekuperatory.pl i wypełnij formularz, lub wyślij maila na adres: pytania@rekuperatory.pl lub zadzwoń: 603 446 366
Przedstawiciel firmy Rekuperatory.pl skontaktuje się z Państwem i odpowie na wszystkie nurtujące Państwa pytania!
Projekt Wentylacji Mechanicznej z Rekuperatorem
System wentylacji mechanicznej z rekuperatorem, wymaga szczegółowego zaprojektowania. Już na etapie projektu warto się zastanowić, gdzie umieścić centralę wentylacyjną, a gdzie czerpnię i wyrzutnię powietrza. W systemie wentylacji nawiewno-wywiewnej z rekuperatorem do dostarczania świeżego powietrza i usuwania powietrza zużytego służy sieć kanałów wentylacyjnych. Można je ukryć w ścianach i stropach, a w budynkach z nieużytkowym poddaszem najczęściej prowadzi się je właśnie w tej niewykorzystanej przestrzeni. Ostatnim etapem wykonania instalacji wentylacyjnej z odzyskiem ciepła jest wykonanie dokładnych pomiarów całej instalacji oraz przedstawienie przez firmę wykonawczą odpowiedniego protokołu pomiarowego.
Nowoczesna wentylacja mechaniczna pozwala uzyskać optymalne warunki klimatyczne w domu. Dodatkową korzyścią montażu rekuperatora jest znaczne zmniejszenie strat ciepła (które wypływa przez tradycyjne kanały wentylacyjne), co pozwala ograniczyć wydatki na coraz droższą energię.
System GWC (gruntowy wymiennik ciepła) wykorzystuje zdolność gruntu do magazynowania energii, podgrzewa powietrze zimą a schładza latem.
Rekuperacja - Jak to działa?
System wentylacyjny nawiewno-wywiewny z odzyskiem ciepła oparty na rekuperatorze zapewnia odzysk ciepła z powietrza, które w tradycyjnych systemach wentylacyjnych bezpowrotnie ucieka. Świeże, chłodne powietrze zasysane jest poprzez czerpnię, następnie przechodzi przez wymiennik ciepła centrali wentylacyjnej ogrzewając się w jego kanalikach od powietrza usuwanego z wnętrza budynku, a następnie nawiewane jest do pomieszczeń takich jak salon, sypialnia czy gabinet. Identyczna ilość ciepłego, wilgotnego zużytego powietrza usuwana jest z łazienek i kuchni. Powietrze zużyte, przechodząc przez wymiennik, oddaje swoje ciepło do świeżego powietrza wchodzącego z zewnątrz nie mieszając się z nim. Cały proces przebiega praktycznie bezgłośnie i z minimalnym zużyciem energii. Skuteczna wentylacja mechaniczna zapewnia ciągłą obecność w domu świeżego powietrza bez konieczności aktywnego przewietrzania. Przebywając w domu ten komfort rzeczywiście da się odczuć, odczuje go również nasza kieszeń, gdyż rekuperacja to nie tylko świeże powietrze, ale również znaczna redukcja kosztów ogrzewania.
Najnowocześniejsze oferowane przez rekuperatory.pl systemy nie wymagają stosowania grzałek, zaś ruch powietrza wywoływany jest przez energooszczędne wentylatory na prąd stały. Urządzenie można zamontować w garażu, garderobie, na poddaszu użytkowym, izolowanym poddaszu nieużytkowym lub w innym pomieszczeniu technicznym.
System wentylacji mechanicznej oparty na rekuperatorze zastępuje kominy wentylacji grawitacyjnej, konieczne jest pozostawienie kominów spalinowych do pieca i kominka oraz kominów wentylacji grawitacyjnej w kotłowni i garażu. System rekuperatory.pl to centrala wentylacyjna z wymiennikiem przeciwprądowym zapewniającym odzysk ciepła na poziomie do 95%.
System wentylacyjny rekuperatory.pl zapewnia:
- duże oszczędności na ogrzewaniu
- wysoki komfort klimatyczny: idealną, jednakową w każdym pomieszczeniu temperaturę
- szybkie usunięcie nadmiaru wilgoci i dwutlenku węgla oraz nieprzyjemnych zapachów
- zabezpieczenie ścian przed zagrzybieniem
Schemat instalacji wentylacji mechanicznej z rekuperatorem
Zawartość projektu
- opis techniczny
- zalecenia dotyczące instalacji wentylacji mechanicznej
- rysunki techniczne instalacji oraz schematy
- zestawienie materiałów
- schemat GWC
Rekuperatory to:
- niezawodne, indywidualnie dobrane do konkretnego budynku rekuperatory serii AERIS
- profesjonalny, przygotowany przez doświadczonych inżynierów projekt instalacji
- sztywne przewody i wysokiej jakości elementy wentylacyjne
- profesjonalne, wykonane specjalistycznym sprzętem pomiary
- szybki i fachowy serwis
Warto wiedzieć!
Przeciętny człowiek na dobę potrzebuje około: 1 kg. pożywienia, 3 l. wody i… około 30 l. powietrza! Powietrze, w odróżnieniu od wody i pożywienia, jest najsłabiej przez człowieka percepowane. Być może dlatego, że go nie widać, nie można nadać mu atrakcyjnej formy ani koloru, nie można go wypić, posmakować, najczęściej też nie pachnie. To jednak od niego przede wszystkim zależy dobre samopoczucie i zdrowie człowieka. Zanieczyszczone powietrze może być bardzo niebezpieczne, gdyż zawarte w powietrzu bakterie, wirusy, roztocza, pleśnie, grzyby oraz toksyny przedostają się do organizmu podczas oddychania i mogą być przyczyną powstawania wielu schorzeń w obrębie układu oddechowego, np. bardzo niebezpiecznych alergii.
Gruntowy wymiennik ciepła
Bardzo dobrym uzupełnieniem systemu wentylacji mechanicznej jest wykonanie instalacji gruntowego wymiennika ciepła (GWC). Jego podstawowa funkcja polega na wstępnym podgrzaniu powietrza zimą oraz schłodzeniu go latem. Pozwala to na uzyskanie jeszcze wyższych oszczędności wynikających ze zmniejszenia kosztów ogrzewania zimą i na uzyskanie wyższego komfortu klimatycznego budynku latem.
Dzięki przeprowadzeniu powietrza zewnętrznego przez gruntowy wymiennik ciepła wykorzystuje się zdolność gruntu do magazynowania energii.
Rekuperatory AERISnext
Rekuperatory.pl proponują najnowocześniejsze obecnie urządzenia dostępne na rynku – rekuperatory serii AERIS, które odzyskują do 95% ciepła, napędzane są energooszczędnymi wentylatorami na prąd stały, a minimalne zużycie prądu (od zaledwie 6 W) oraz rozbudowany system sterowania czyni pracę systemu wentylacyjnego niezauważalną i niemal bezobsługową.
Zakres oferty rekuperatory.pl to jednak nie tylko montaż urządzenia, ale przede wszystkim wykonanie instalacji wentylacyjnej w technologii przewodów sztywnych. Sprawdź ile kosztuje montaż systemu rekuperacji dla Twojego domu?
Rekuperatory.pl to prawie 10 tys. wykonanych instalacji w całej Polsce, co pozwoliło udoskonalić nam warsztat pracy, dzięki czemu zamontowany przez nas system będzie działał bez zarzutu przez długie lata.
10 zalet wentylacji mechanicznej
- Budynek z wentylacją mechaniczną jest przewietrzany w każdych warunkach - niezależnie od pogody, ciśnienia i temperatury.
- Nawiewane powietrze jest filtrowane, powoduje to oczyszczenie powietrza z kurzu, owadów itp. możliwe jest również zastosowanie filtra antyalergicznego. Budynek jest bardziej energooszczędny - mimo efektywnej wentylacji nie tracimy ciepła z ogrzanego budynku - zostaje ono odzyskane przez rekuperator.
- Zyskujemy dodatkowe możliwości – zamontowany gruntowy wymiennik ciepła wykorzystuje energię odnawialną pochodzącą z gruntu i umożliwia schłodzenie powietrza latem i wstępne podgrzanie zimą.
- Wentylacja jest w pełni sterowalna – nowoczesny programator w cyklu tygodniowym samodzielnie ustawi najodpowiedniejszy bieg rekuperatora.
- Budynek jest bezpieczniejszy - nie ma już konieczności intensywnego przewietrzania, co nie tylko eliminuje przeciągi, ale pozwala czuć się bezpieczniej: zarówno w nocy, jak i podczas nieobecności domowników.
- Wyposażenie domu w rekuperację może niewiele kosztować - gdy na etapie projektowania i budowy domu wyeliminujemy zbędne przy wentylacji mechanicznej murowane kominy wentylacyjne, okna z mikrorozszczelnieniem, nawiewniki okienne, część okien zrobimy nieotwieranych (szklenia stałe), zmniejszymy wielkość grzejników, zaplanujemy zakup mniejszego kotła grzewczego, po dokonaniu obliczeń okaże się, że instalacja wentylacyjna z odzyskiem ciepła nie kosztuje prawie nic!
- Jest tania w eksploatacji - poprzez zastosowanie energooszczędnych wentylatorów na prąd stały i mikroprocesorowego sterowania, rekuperator AERISnext rocznie zużywa (w zależności od rodzaju wymiennika i mocy urządzenia) od 167,95 do 625,3 [kWh/rok].
- Praca rekuperatora jest bardzo cicha - to cecha zarówno wysokiej jakości rekuperatorów AERISnext, jak właściwie zaprojektowanej i wykonanej instalacji wentylacyjnej opartej na sztywnych przewodach wentylacyjnych AirSpiralo® z zastosowaniem idealnie dopasowanych do budynku kolan i kształtek.
- Wyposażony w rekuperację budynek zyskuje na wartości – ma lepszy współczynnik energooszczędności we wprowadzonych od stycznia 2009 r. świadectwach energetycznych budynku, niezbędnych przy jego sprzedaży.
- Ochrona środowiska naturalnego – dzięki zmniejszeniu konieczności ogrzewania, zmniejszamy emisję gazów cieplarnianych do atmosfery.
Przeczytaj również: