Wiata garażowa to wsparte na filarach, zadaszone miejsce postojowe. W sytuacji, gdy budowa tradycyjnego garażu nie jest możliwa np.: ze względu wąską działkę czy ograniczone możliwości finansowe Inwestora, wiata garażowa będzie idealnym rozwiązaniem. Z powodzeniem zabezpieczy samochód przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jednocześnie jest tańsza w realizacji i utrzymaniu niż tradycyjny garaż.
Projekty wiat garażowych ARCHON+ to bardzo estetyczne i proste konstrukcje, naturalnie wpisujące się w otoczenie. Dzięki profesjonalnie opracowanej dokumentacji można je szybko i bezproblemowo zrealizować.
Każdy projekt jest przygotowany w 3 egzemplarzach i zawiera:
projekt architektoniczny:
opis techniczny, rzut fundamentów i kondygnacji, rzut więźby dachowej i dachu, przekroje, cztery elewacje, zestawienie więźby dachowej
projekt konstrukcyjny:
opis techniczny, obliczenia statyczne, rysunki techniczne rozwiązań konstrukcyjnych, zestawienie stali, rysunki wykonawcze elementów i detali konstrukcji
dodatkowe materiały i zestawienia:
zestawienie materiałów budowlanych (tylko dla projektów z opracowanym kosztorysem szczegółowym), obrys budynku w skali 1:500, informacja Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w trakcie budowy (BiOZ), kopie uprawnień projektantów i zaświadczenia o przynależności do izb zawodowych
Formalności urzędowe związane z budową wiaty garażowej:
Budowa wiaty garażowej o powierzchni do 35 m2, usytuowanej na działce, na której znajduje się budynek mieszkalny lub przeznaczonej pod budownictwo mieszkaniowe wymaga zgłoszenia. Jeżeli jej powierzchnia przekroczy 35 m2 wówczas przed budową należy wystąpić o pozwolenie na budowę.
Wiata garażowa kwalifikowana jest jako zadaszone miejsce postojowe do 4 stanowisk i jej budowę obejmują przepisy Rozporządzenia Ministra Infrastruktury (§ 18 – 21) w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12.04.2002 r. z późniejszymi zmianami.
Może zajść potrzeba wyłączenia z produkcji rolnej gruntów w klasie od RI do RIII zajętych pod budowę wiaty garażowej. Decyzję w tej sprawie wydaje Wydział Geodezji Starostwa. Z dniem faktycznego wyłączenia gruntów z produkcji rolnej powstaje obowiązek wniesienia opłaty za odrolnienie gruntu.
Zapraszamy do współpracy!
Zobacz projekty w kategorii: garaże, wiaty, budynki gospodarcze
w dogodnej dla Ciebie formie!
Chcesz z nami porozmawiać w dogodnej dla siebie chwili?
Zamów rozmowę, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji również na czacie pon.-pt. 8-21, sob. 9-13
Jesteśmy teraz dostępni.
Jeśli wolisz szczegółowo opisać swoje pytanie, napisz do nas.
Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
Napisz do nasZadzwoń do nas +48 12 37 21 900